CALENDARIO
 
Database:   
Data:   
Filter: 

Data   Gara   Naz.   Cat.  
23/2-1/3   Tour of Rwanda  
Vincitore: Natnael Ocbit Tesfatsion
   2.2  
1/3   Brussel - Opwijk  
Vincitore: Lars Loohuis
   NE  
1/3   Gent - Staden  
Vincitore: Enzo Wouters
   NE  
1/3   Kuurne - Brussel - Kuurne  
Vincitore: Kasper Asgreen
   1.Pro  
1/3   Drome Classic  
Vincitore: Simon Clarke
   1.Pro  
1/3   Rhodos GP  
Vincitore: Erlend Jordbrekk Blikra
   1.2  
1/3   GP Side  
Vincitore: Alan Banaszek
   1.2  
1-5/3   Ronde van Taiwan  
Vincitore: Nicholas White
   2.1  
3/3   Le Samyn  
Vincitore: Hugo Hofstetter
   1.1  
4/3   Umag Trophee  
Vincitore: Olav Kooij
   1.2  
6-8/3   Ronde van Rhodos  
Vincitore: Søren Wærenskjold
   2.2  
7/3   Strade Bianche      1.WT  
7/3   Ronde van Groningen  
Vincitore: Tijmen Eising
   NE  
8/3   Brussel - Zepperen  
Vincitore: Florian Vermeersch
   NE  
8/3   GP Jean-Pierre Monseré  
Vincitore: Fabio Jakobsen
   1.1  
8/3   Porec Trophy  
Vincitore: Olav Kooij
   1.2  
8/3   GP de Lillers  
Vincitore: Florian Vachon
   1.2  
8/3   GP Larciano      1.Pro  
8/3   Dorpenomloop Rucphen  
Vincitore: David Dekker
   1.2  
8-15/3   Paris - Nice  
Vincitore: Maximilian Schachmann
   2.WT  
11-17/3   Tirreno - Adriatico      2.WT  
12-15/3   Istrian Spring Trophy      2.2  
14/3   Ronde van Drenthe      1.1  
14/3   Ronde van Zuid-Holland      NE  
15/3   GP Patagonia  
Vincitore: Jose Tito Hernandez Jaramillo
   1.2  
15/3   Paris - Troyes      1.2  
15/3   Popolarissima      1.2  
15/3   Classica da Arrabida      1.2  
18/3   Nokere Koerse      1.Pro  
18-22/3   Vuelta a Chiloe      2.2  
18-22/3   Olympia`s Tour      2.2  
18-22/3   Volta ao Alentejo      2.2  
19/3   GP Denain      1.Pro  
20/3   Bredene Koksijde Classic      1.Pro  
20/3   Youngster Coast Challenge      1.2U  
20-22/3   Tour of Tochigi      2.2  
21/3   Milano - San Remo      1.WT  
21/3   GP Slovenia Istria      1.2  
21/3   GP Mediterrennean      1.2  
22/3   GP Justiniano      1.2  
23-29/3   Volta a Catalunya      2.WT  
23-29/3   Ronde van Normandie      2.2  
25/3   Driedaagse Brugge - De Panne      1.WT  
25-29/3   Settimana Coppi e Bartali      2.1  
27/3   E3 Prijs Harelbeke      1.WT  
28/3   Classic Loire Atlantique      1.1  
28/3   Omloop van de Braakman      NE  
29/3   Gand - Wevelgem      1.WT  
29/3   Kattekoers (Gent - Ieper)      1.NC  
29/3   GP Cholet - Pays de Loire      1.1  
29/3   GP Adria Mobil      1.2