RESULTS
Road races
23/2   Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol) (19/2-23/2)  
Winner: Jakob Fuglsang   
   2.Pro  
23/2   Volta ao Algarve (19/2-23/2)  
Winner: Remco Evenepoel   
   2.Pro  
23/2   Tour des Alpes-Maritimes et du Var (21/2-23/2)  
Winner: Nairo Alexander Quintana Rojas   
   2.1  
23/2   Tour of Antalya (20/2-23/2)  
Winner: Max Stedman   
   2.2  
23/2   Semana Valenciana (20/2-23/2)  
Winner: Anna Van Der Breggen   
   2.2  
21/2   NC Namibie ITT  
Winner: Drikus Coetzee   
   CN  
21/2   NC Namibie ITT  
Winner: Melissa Hinz   
   CN  
20/2   Dubai Tour (17/2-20/2)  
Winner: Lucy Van Der Haar (Garner)   
   2.2  
16/2   Clasica Costa del Almeria  
Winner: Pascal Ackermann   
   1.Pro  
16/2   Tour La Provence (13/2-16/2)  
Winner: Nairo Alexander Quintana Rojas   
   2.Pro  
16/2   Trofeo Laigueglia  
Winner: Giulio Ciccone   
   1.Pro  
16/2   Tour Colombia (11/2-16/2)  
Winner: Sergio Andres Higuita Garcia   
   2.1  
16/2   GP Antalya  
Winner: Maksim Piskunov   
   1.2  
16/2   NC New Zealand  
Winner: Shane Archbold   
   CN  
16/2   NC New Zealand  
Winner: Niamh Fisher-Black   
   CN  
15/2   Malaysian Classic Race  
Winner: Johan Le Bon   
   1.1  
15/2   Ronde van Murcia (14/2-15/2)  
Winner: Xandro Meurisse   
   2.1  
14/2   Ronde van Langkawi (7/2-14/2)  
Winner: Danilo Celano   
   2.Pro  
14/2   GP Gazipasa  
Winner: Mamyr Stash   
   1.2  
14/2   GP Gazipasa  
Winner: Olga Shekel   
   1.2  
14/2   NC New Zealand ITT  
Winner: Hamish Bond   
   CN  
14/2   NC New Zealand ITT  
Winner: Teresa Adam   
   CN  
 
Track races
16/2   Cycle Fest (12/2-16/2)  
Sprint: James Mellen
Keirin: Zac Williams
Scratch: Conor Leahy
Madison: Godfrey Slattery - Conor Leahy
Omnium: Godfrey Slattery
Afvalkoers: Godfrey Slattery
   CL1  
16/2   Cycle Fest (12/2-16/2)  
Sprint: Shaane Hazel Fulton
Keirin: Shaane Hazel Fulton
Scratch: McKenzie Milne
Points Race: Ruby Roseman-Gannon
Madison: Sophie Edwards - Alexandra Martin-Wallace
Omnium: Alexandra Martin-Wallace
Afvalkoers: Shaane Hazel Fulton
   CL1  
16/2   NC Spain  
Madison: Xavier Miquel Azparren Irurzun - Illart Zuazubiskar Gallastegi
   CN  
16/2   NC Spain  
Madison: Eukene Larrarte Arteaga - Tania Calvo Barbero
   CN  
 
Cyclo Crosses
22/2   GP Leuven  
Winner: Toon Aerts   
   C1  
22/2   GP Leuven  
Winner: Denise Betsema   
   C1  
16/2   Vestingcross  
Winner: Eli Iserbyt   
   C2  
16/2   Vestingcross  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado   
   C2  
15/2   Noordzeecross  
Winner: Laurens Sweeck   
   C1  
15/2   Noordzeecross  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado   
   C1  
 
MTB races (XC)
20/2   Salamina Epic (17/2-20/2)  
Winner: Timofei Ivanov   
   S1  
20/2   Salamina Epic (17/2-20/2)  
Winner: Caroline BohĂ©   
   S1  
16/2   Mediterranean Epic (13/2-16/2)  
Winner: David Valero Serrano   
   S1  
16/2   Mediterranean Epic (13/2-16/2)  
Winner: Ramona Forchini   
   S1  
14/2   Salamina Epic (11/2-14/2)  
Winner: Jofre Cullell Estape   
   S1  
14/2   Salamina Epic (11/2-14/2)  
Winner: Claudia Galicia Cotrina   
   S1  
 
Beach races
15/2   NC Netherlands Beachrace  
Winner: Ivar Slik   
   CN  
15/2   NC Netherlands Beachrace  
Winner: Natalie Van Gogh   
   CN  
 
NEWS