GREAT OCEAN RACE
 
Country:   Australia
Datum:  2/2/2020
Category:  1.WT
 

Results | Race Info | 2019 | Palmares | Statistics | CB Points Scale | Widget
 
Ranking
1   Dries Devenyns       Deceuninck - Quick Step Floors
2   Pavel Sivakov       Ineos
3   Daryl Impey       Mitchelton - Scott
4   Jens Keukeleire       EF Education First
5   Dylan Van Baarle       Ineos
6   Jay McCarthy       Bora - Hansgrohe
7   Caleb Ewan       Lotto - Soudal
8   Marco Haller       Bahrain - McLaren
9   Elia Viviani       Cofidis
10   Simon Yates       Mitchelton - Scott
11   Hermann Pernsteiner       Bahrain - McLaren
12   Nathan Haas       Cofidis
13   Michael Mørkøv Christensen       Deceuninck - Quick Step Floors
14   Giacomo Nizzolo       NTT
15   Kristoffer Halvorsen       EF Education First
16   Mads Pedersen       Trek - Segafredo
17   Simone Consonni       Cofidis
18   Marc Sarreau       Groupama - FDJ
19   Andrea Vendrame       AG2R - La Mondiale
20   Lukasz Wisniowski       CCC
21   Rick Zabel       Israel Start-Up Nation
22   Michael Schwarzmann       Bora - Hansgrohe
23   Yukiya Arashiro       Bahrain - McLaren
24   Owain Doull       Ineos
25   Joey Rosskopf       CCC
26   Robert Power       Sunweb
27   Clement Chevrier       AG2R - La Mondiale
28   Matthew Holmes       Lotto - Soudal
29   Lawrence Warbasse       AG2R - La Mondiale
30   Ben Gastauer       AG2R - La Mondiale
31   Luka Pibernik       Bahrain - McLaren
32   Richie Porte       Trek - Segafredo
33   Kenny Elissonde       Trek - Segafredo
34   Jai Hindley       Sunweb
35   Guillaume Boivin       Israel Start-Up Nation
36   Fabian Lienhard       Groupama - FDJ
37   Neilson Powless       EF Education First
38   Miles Scotson       Groupama - FDJ
39   James Piccoli       Israel Start-Up Nation
40   Simon Geschke       CCC
41   Mitchell Docker       EF Education First
42   Sam Bennett       Deceuninck - Quick Step Floors
43   André Greipel       Israel Start-Up Nation
44   Max Kanter       Sunweb
45   Geoffrey Bouchard       AG2R - La Mondiale
46   Bruno Armirail       Groupama - FDJ
47   Ayden Toovey       Bridgelane
48   Juraj Sagan       Bora - Hansgrohe
49   Stefan De Bod       NTT
50   Cesare Benedetti       Bora - Hansgrohe
51   Ide Schelling       Bora - Hansgrohe
52   Nicholas Schultz       Mitchelton - Scott
53   Joao Pedro Goncalves Almeida       Deceuninck - Quick Step Floors
54   Alex Dowsett       Israel Start-Up Nation
55   Ryan Gibbons       NTT
56   Michael Storer       Sunweb
57   Luke Rowe       Ineos
58   Florian Stork       Sunweb
59   Juan Pedro Lopez Perez       Trek - Segafredo
60   Tosh Van Der Sande       Lotto - Soudal
61   Adam Hansen       Lotto - Soudal
62   Kenneth Vanbilsen       Cofidis
63   Rudy Porter      
64   Jonas Rutsch       EF Education First
65   Roger Kluge       Lotto - Soudal
66   Jonathan Dibben       Lotto - Soudal
67   Damien Howson       Mitchelton - Scott
68   Danilo Wyss       NTT
69   Josef Cerny       CCC
70   Dion Smith       Mitchelton - Scott
71   Carter Turnbull      
72   Nicholas White       Bridgelane
73   Kiel Reijnen       Trek - Segafredo
74   Mihkel Räim       Israel Start-Up Nation
75   Guillaume Van Keirsbulck       CCC
76   Erik Baska       Bora - Hansgrohe
77   Koen De Kort       Trek - Segafredo
78   Michel Ries       Trek - Segafredo
79   Alexander Cataford       Israel Start-Up Nation
80   Lachlan Morton       EF Education First
81   Cameron Meyer       Mitchelton - Scott
82   Dylan Sunderland       NTT
83   Jacopo Guarnieri       Groupama - FDJ
84   Mattia Cattaneo       Deceuninck - Quick Step Floors
85   Rasmus Fossum Tiller       NTT
86   Samuele Battistella       NTT
87   Fabio Sabatini       Cofidis
88   Tom Scully       EF Education First
89   Christopher Lawless       Ineos
90   Iljo Keisse       Deceuninck - Quick Step Floors
91   Shane Archbold       Deceuninck - Quick Step Floors
92   Martin Laas       Bora - Hansgrohe
93   Conor Leahy      
94   Marco Mathis       Cofidis
95   Mathias Le Turnier       Cofidis