CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
28/7-3/8   La Leyenda del Dorado  
Winner: Jonathan Cañaveral Vargas - Johan Sebastian Cañaveral Vargas
     S1  
28/7-3/8   La Leyenda del Dorado  
Winner: Monica Yuliana Calderon Martinez - Liliana Uzcategui Vasquez
     S1  
2/8   Val di Sole (Short circuit)  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
2/8   Val di Sole (Short circuit)  
Winner: Jolanda Neff
     CDM  
4/8   Val di Sole  
Winner: Pauline Ferrand-Prévot
     CDM  
4/8   Val di Sole  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
9/8   Lenzerheide (Short circuit)  
Winner: Pauline Ferrand-Prévot
     CDM  
9/8   Lenzerheide (Short circuit)  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
10/8   NC Austria Marathon  
Winner: Daniel Geismayr
     CN  
10/8   NC Austria Marathon  
Winner: Sabine Sommer
     CN  
10/8   NC Russia Marathon  
Winner: Alexey Medvedev
     CN  
10/8   NC Russia Marathon  
Winner: Elvira Khayrullina
     CN  
11/8   Lenzerheide  
Winner: Jenny Rissveds
     CDM  
11/8   Lenzerheide  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
11-16/8   The Breck Epic  
Winner: Katerina Nash (Hanusova)
     S1  
11-16/8   The Breck Epic  
Winner: Keegan Swenson
     S1  
17/8   NC Norway Marathon  
Winner: Elisabeth Sveum
     CN  
17/8   NC Norway Marathon  
Winner: Ole Hem
     CN  
17/8   Domeniul Herneacova  
Winner: Martin Haring
     1  
17/8   Domeniul Herneacova  
Winner: Virag Buzsaki
     1  
18/8   Grazer Bike Opening  
Winner: Janka Keseg Stevkova
     1  
18/8   Grazer Bike Opening  
Winner: Maximilian Foidl
     1  
18/8   Kolding  
Winner: Caroline Bohé
     1  
18/8   Kolding  
Winner: Sebastian Fini Carstensen
     1  
18/8   Ploeuc L`Hermitage  
Winner: Martin Fanger
     1  
18/8   Ploeuc L`Hermitage  
Winner: Loana Lecomte
     1  
18/8   Muttenz  
Winner: Jolanda Neff
     HC  
18/8   Muttenz  
Winner: Lars Förster
     HC  
19/8   African Games  
Winner: Tiffany Keep
     JC  
19/8   African Games  
Winner: Tristan De Lange
     JC  
20-24/8   Perskindol Swiss Epic  
Winner: Adelheid Morath - Bettina Janas
     S1  
20-24/8   Perskindol Swiss Epic  
Winner: Michele Casagrande - Fabian Rabensteiner
     S1  
25/8   Zoetermeer  
Winner: Lotte Koopmans
     2  
25/8   Zoetermeer  
Winner: Pierre De Froidmont
     2  
28/8   World Championships Team Relay  
Winner: Switzerland
        CM  
30/8   World Championships U23  
Winner: Vlad Dascalu
     CM  
31/8   World Championships U23  
Winner: Sina Frei
     CM  
31/8   World Championships  
Winner: Pauline Ferrand-Prévot
     CM  
31/8   World Championships  
Winner: Nino Schurter
     CM