CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
30/4-5/5   Portugal MTB  
Winner: Tiago Ferreira - Jose Dias
     S1  
30/4-5/5   Portugal MTB  
Winner: Maaris Meier - Greete Steinburg
     S1  
2-5/5   Vojvodina  
Winner: Martin Haring
     S1  
2-5/5   Vojvodina  
Winner: Iryna Popova
     S1  
3/5   Carmel Cup  
Winner: Tomer Zaltsman
     1  
3/5   Carmel Cup  
Winner: Naama Noyman
     1  
3-5/5   Rye Bike Festival  
Winner: Jonas Lindberg
     S1  
3-5/5   Rye Bike Festival  
Winner: Caroline Bohé
     S1  
4/5   Barcelona  
Winner: Githa Michiels
     1  
4/5   Barcelona  
Winner: David Valero Serrano
     1  
4/5   Mankele  
Winner: Candice Lill
     1  
4/5   Mankele  
Winner: Alan Hatherly
     1  
5/5   Bike the Rock  
Winner: Jolanda Neff
     HC  
5/5   Bike the Rock  
Winner: Ondrej Cink
     HC  
5/5   Soldier Hollow  
Winner: Keegan Swenson
     1  
5/5   Soldier Hollow  
Winner: Erin Huck
     1  
9-12/5   Belgian Mountainbike Festival  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     S1  
9-12/5   Belgian Mountainbike Festival  
Winner: Cemile Trommer
     S1  
11/5   Solothurn  
Winner: Kate Courtney
     1  
11/5   Solothurn  
Winner: Nino Schurter
     1  
11/5   NC United States Marathon        CN  
11/5   NC United States Marathon        CN  
12/5   NC Australia Marathon  
Winner: Holly Harris
     CN  
12/5   NC Australia Marathon  
Winner: Brendan Johnston
     CN  
12/5   Pec Pod Snezkou  
Winner: Jitka Cabelicka (Skarnitzlova)
     1  
12/5   Pec Pod Snezkou  
Winner: Ondrej Cink
     1  
12/5   NC Denmark Marathon  
Winner: Camilla Sogaard
     CN  
12/5   NC Denmark Marathon  
Winner: Benjamin Wittrup Justesen
     CN  
12/5   Jeumont  
Winner: Jens Schuermans
     1  
12/5   Jeumont  
Winner: Lucie Urruty
     1  
12/5   Walbrzych  
Winner: Sergio Mantecon Gutierrez
     1  
12/5   Walbrzych  
Winner: Isla Short
     1  
12/5   Fundao  
Winner: Ricardo Marinheiro
     1  
12/5   Fundao  
Winner: Raquel Queiros
     1  
12/5   Kamnik  
Winner: Luca Braidot
     1  
12/5   Kamnik  
Winner: Eva Lechner
     1  
12/5   Drozdovo  
Winner: Martin Haring
     1  
12/5   Drozdovo  
Winner: Janka Keseg Stevkova
     1  
12/5   Vargarda  
Winner: Sara Oberg
     1  
12/5   Vargarda  
Winner: Sebastian Fini Carstensen
     1  
17/5   Albstadt (Short circuit)  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
17/5   Albstadt (Short circuit)  
Winner: Kate Courtney
     CDM  
19/5   Albstadt  
Winner: Kate Courtney
     CDM  
19/5   Albstadt  
Winner: Mathias Flückiger
     CDM  
24/5   Nove Mesto na Morave (Short circuit)  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
24/5   Nove Mesto Na Morave (Short circuit)  
Winner: Chloe Woodruff
     CDM  
26/5   Nove Mesto Na Morave  
Winner: Kate Courtney
     CDM  
26/5   Nove Mesto Na Morave  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
26/5   Yawatahama  
Winner: Kiril Kazantshev
     1  
26/5   Yawatahama  
Winner: Ariane Thea Patrice Dormitorio
     1