CALENDAR
 
Database:   
Date:   
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
1/12   Zilvermeercross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C1  
1/12   Zilvermeercross  
Winner: Laura Verdonschot
     C1  
1/12   GP Ciudad de Pontevedra  
Winner: Ismael Esteban Aguero
     C2  
1/12   GP Ciudad de Pontevedra  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
1/12   NC Finland  
Winner: Kajsa Salmela
     CN  
1/12   NC Finland  
Winner: Niko Heikkilä
     CN  
1/12   Lanarvily  
Winner: Amandine Fouquenet
     C2  
1/12   Lanarvily  
Winner: Valentin Guillaud
     C2  
1/12   Brugherio  
Winner: Sara Casasola
     C2  
1/12   Brugherio  
Winner: Jakob Dorigoni
     C2  
1/12   Moergestel  
Winner: Maik Van Der Heijden
     NE  
1/12   Moergestel  
Winner: Hannah Van Boven
     NE  
1/12   Flückiger Cross  
Winner: Timon Rüegg
     C2  
1/12   Flückiger Cross  
Winner: Pavla Havlikova
     C2  
1/12   NC Slovakia  
Winner: Matej Ulik
     CN  
1/12   NC Slovakia  
Winner: Janka Keseg Stevkova
     CN  
1/12   Ruts N Guts  
Winner: Ellen Noble
     C2  
1/12   Ruts N Guts  
Winner: Lance Haidet
     C2  
7/12   Essen  
Winner: Quinten Hermans
     C1  
7/12   Essen  
Winner: Marianne Vos
     C1  
7/12   Jabkenice  
Winner: Katerina Nash (Hanusova)
     C2  
7/12   Jabkenice  
Winner: Michael Boros
     C2  
7/12   Trofeo San Andres  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
7/12   Trofeo San Andres  
Winner: David Menut
     C2  
7/12   Amersfoort  
Winner: Kyle Agterberg
     NE  
7/12   Amersfoort  
Winner: Britt Jochems
     NE  
7/12   Resolution Cross Cup  
Winner: Maghalie Rochette
     C2  
7/12   Warwick  
Winner: Rebecca Fahringer
     C2  
7/12   Resolution Cross Cup  
Winner: Michael Van Den Ham
     C2  
7/12   Warwick  
Winner: Lane Maher
     C2  
8/12   GP Lambach  
Winner: Braam Merlier
     C2  
8/12   GP Lambach  
Winner: Joyce Vanderbeken
     C2  
8/12   Zonhoven  
Winner: Toon Aerts
     C1  
8/12   Zonhoven  
Winner: Annemarie Worst
     C1  
8/12   Igorre (Yurre)  
Winner: Felipe Orts Lloret
     C2  
8/12   Igorre (Yurre)  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
8/12   Ciclocross Del Ponte  
Winner: Vincent Baestaens
     C2  
8/12   Ciclocross Del Ponte  
Winner: Francesca Baroni
     C2  
8/12   NC Japan  
Winner: Kohei Maeda
     CN  
8/12   NC Japan  
Winner: Rina Matsumoto
     CN  
8/12   Almelo  
Winner: Ilse Pluimers
     NE  
8/12   Almelo  
Winner: Karol Michalski
     NE  
8/12   NC Romania  
Winner: Eszter Bereczki
     CN  
8/12   NC Romania  
Winner: Ede Karoly Molnar
     CN  
8/12   Warwick  
Winner: Lane Maher
     C2  
8/12   Resolution Cross Cup  
Winner: Maghalie Rochette
     C2  
8/12   Warwick  
Winner: Rebecca Fahringer
     C2  
8/12   Resolution Cross Cup  
Winner: Michael Van Den Ham
     C2  
14/12   Hotondcross  
Winner: Toon Aerts
     C1  
14/12   Hotondcross  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado
     C1  
14/12   Unicov  
Winner: Katerina Nash (Hanusova)
     C1  
14/12   Unicov  
Winner: Diether Sweeck
     C1  
14/12   Xativa  
Winner: Felipe Orts Lloret
     C2  
14/12   Xativa  
Winner: Marianne Vos
     C2  
14/12   Utsunomiya  
Winner: Emil Hekele
     C2  
14/12   Utsunomiya  
Winner: Janka Keseg Stevkova
     C2  
15/12   Vlaamse Druivencross  
Winner: Annemarie Worst
     C1  
15/12   Vlaamse Druivencross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C1  
15/12   Valencia  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
15/12   Valencia  
Winner: Felipe Orts Lloret
     C2  
15/12   Bagnoles de l`Orne  
Winner: David Menut
     C2  
15/12   Bagnoles de l`Orne  
Winner: Olivia Onesti
     C2  
15/12   York  
Winner: Harriet Harnden
     C2  
15/12   York  
Winner: Gianni Siebens
     C2  
15/12   GP Vittorio Veneto  
Winner: Francesca Baroni
     C2  
15/12   GP Vittorio Veneto  
Winner: Jakob Dorigoni
     C2  
15/12   Utsunomiya  
Winner: Emil Hekele
     C2  
15/12   Utsunomiya  
Winner: Janka Keseg Stevkova
     C2  
15/12   Nijverdal  
Winner: Sofie Van Rooijen
     NE  
15/12   Nijverdal  
Winner: Pim Ronhaar
     NE  
15/12   NC United States U23  
Winner: Eric Brunner
     CN  
15/12   NC Verenigde Staten  
Winner: Clara Honsinger
     CN  
15/12   NC Verenigde Staten  
Winner: Gage Hecht
     CN  
15/12   NC United States U23  
Winner: Katie Clouse
     CN  
21/12   Waaslandcross  
Winner: Sanne Cant
     C2  
21/12   Waaslandcross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C2  
22/12   Namur  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
22/12   Namur  
Winner: Lucinda Brand
     CDM  
22/12   Boxtel  
Winner: Mike Teunissen
     NE  
22/12   Boxtel  
Winner: Pauliena Rooijakkers
     NE  
26/12   Heusden-Zolder  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
26/12   Heusden-Zolder  
Winner: Lucinda Brand
     CDM  
26/12   Kerstcross  
Winner: Maaike De Heij
     NE  
26/12   Kerstcross  
Winner: Thymen Arensman
     NE  
26/12   GP Luzern  
Winner: Rebecca Gariboldi
     C2  
26/12   GP Luzern  
Winner: Yannick Peeters
     C2  
27/12   Azencross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C1  
27/12   Azencross  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado
     C1  
29/12   Diegem  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C1  
29/12   Diegem  
Winner: Annemarie Worst
     C1  
29/12   Coulounieix - Chamiers  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
29/12   Coulounieix - Chamiers  
Winner: Clément Venturini
     C2  
29/12   Kasteelcross  
Winner: Lorena Wiebes
     NE  
29/12   Kasteelcross  
Winner: Kelvin Bakx
     NE  
30/12   Bredene  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C2  
30/12   Bredene  
Winner: Sanne Cant
     C2