CALENDAR
 
Database:   
Date:   
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
1/11   Koppenbergcross  
Winner: Yara Kastelijn
     C1  
1/11   Koppenbergcross  
Winner: Eli Iserbyt
     C1  
1/11   GP Les Franqueses del Valles  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
1/11   GP Les Franqueses del Valles  
Winner: Felipe Orts Lloret
     C2  
1/11   Città di Jesolo  
Winner: Cristian Cominelli
     C2  
1/11   Città di Jesolo  
Winner: Sara Casasola
     C2  
2/11   NC Canada  
Winner: Maghalie Rochette
     CN  
2/11   NC Canada  
Winner: Michael Van Den Ham
     CN  
2/11   Ciclocros Joan Soler  
Winner: Felipe Orts Lloret
     C2  
2/11   Ciclocros Joan Soler  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
2/11   Rhenen  
Winner: Thymen Arensman
     NE  
2/11   Rhenen  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     NE  
2/11   Really Rad festival  
Winner: Curtis White
     C2  
2/11   Really Rad Festival  
Winner: Katie Clouse
     C2  
3/11   Ruddervoorde  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado
     C1  
3/11   Ruddervoorde  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C1  
3/11   Peterborough  
Winner: Michael Van Den Ham
     C2  
3/11   Peterborough  
Winner: Jennifer Jackson
     C2  
3/11   GP Vic  
Winner: Felipe Orts Lloret
     C2  
3/11   GP Vic  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
3/11   Andrezieux-Boutheon  
Winner: Steve Chainel
     C2  
3/11   Andrezieux-Boutheon  
Winner: Olivia Onesti
     C2  
3/11   Makuhari  
Winner: Rina Matsumoto
     C2  
3/11   Makuhari  
Winner: Rina Matsumoto
     C2  
3/11   Dalen  
Winner: Martin Mijnten
     NE  
3/11   Dalen  
Winner: Leonie Bentveld
     NE  
3/11   November Cross  
Winner: Emil Hekele
     C2  
3/11   November Cross  
Winner: Tereza Kurnicka
     C2  
3/11   Really Rad festival  
Winner: Curtis White
     C2  
3/11   Really Rad Festival  
Winner: Rebecca Fahringer
     C2  
9/11   The Silver Goose  
Winner: Stephen Hyde
     C2  
9/11   The Silver Goose  
Winner: Maghalie Rochette
     C2  
9/11   Northampton International  
Winner: Caroline Nolan
     C2  
9/11   Northampton International  
Winner: Tobin Ortenblad
     C2  
10/11   European Championships U23  
Winner: Mickael Crispin
     CC  
10/11   European Championships  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CC  
10/11   Pan American Championships  
Winner: Kerry Werner
     CC  
10/11   European Championships  
Winner: Yara Kastelijn
     CC  
10/11   European Championships U23  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado
     CC  
10/11   Pan American Championships  
Winner: Maghalie Rochette
     CC  
10/11   Karrantza  
Winner: Aida Nuno Palacio
     C2  
10/11   Karrantza  
Winner: Kevin Suarez Fernandez
     C2  
10/11   Ardingly (Crawley)  
Winner: Thijs Aerts
     C2  
10/11   Ardingly (Crawley)  
Winner: Bethany Crumpton
     C2  
10/11   Northampton International  
Winner: Caroline Nolan
     C2  
10/11   Northampton International  
Winner: Tobin Ortenblad
     C2  
11/11   Jaarmarktcross  
Winner: Lucinda Brand
     C1  
11/11   Jaarmarktcross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C1  
16/11   Tabor  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
16/11   Tabor  
Winner: Annemarie Worst
     CDM  
16/11   Major Taylor Cup  
Winner: Clara Honsinger
     C2  
16/11   Suffern  
Winner: Curtis White
     C2  
16/11   Suffern  
Winner: Rebecca Fahringer
     C2  
16/11   Major Taylor Cup  
Winner: Andrew Dillman
     C2  
17/11   Flandriencross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C1  
17/11   Flandriencrosss  
Winner: Annemarie Worst
     C1  
17/11   Saccolongo  
Winner: Nicolas Samparisi
     C2  
17/11   Saccolongo  
Winner: Sara Casasola
     C2  
17/11   Kansai Cyclo Cross Makino  
Winner: Emil Hekele
     C2  
17/11   Kansai Cyclo Cross Makino  
Winner: Miyoko Karami
     C2  
17/11   Lieshout  
Winner: Evy Kuijpers
     NE  
17/11   Lieshout  
Winner: Kelvin Bakx
     NE  
17/11   NC Norway  
Winner: Mie Bjørndal Ottestad
     CN  
17/11   NC Norway  
Winner: Søren Wærenskjold
     CN  
17/11   Hittnau  
Winner: Marcel Meisen
     C1  
17/11   Hittnau  
Winner: Christine Majerus
     C1  
17/11   Major Taylor Cup  
Winner: Clara Honsinger
     C2  
17/11   Suffern  
Winner: Curtis White
     C2  
17/11   Suffern  
Winner: Rebecca Fahringer
     C2  
17/11   Major Taylor Cup  
Winner: Andrew Dilman
     C2  
23/11   Ambiancecross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C1  
23/11   Ambiancecross  
Winner: Yara Kastelijn
     C1  
23/11   Rapha Nobeyama Supercross  
Winner: Miho Imai
     C1  
23/11   Rapha Nobeyama Supercross  
Winner: Emil Hekele
     C1  
23/11   GP Kosice  
Winner: Janka Keseg Stevkova
     C2  
23/11   GP Kosice  
Winner: Wietse Bosmans
     C2  
23/11   North Carolina GP  
Winner: Kerry Werner
     C2  
23/11   North Carolina GP  
Winner: Caroline Nolan
     C2  
24/11   Duinencross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
24/11   Duinencross  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado
     CDM  
24/11   Pembrey Country Park  
Winner: Arne Vrachten
     C2  
24/11   Pembrey Country Park  
Winner: Ffion James
     C2  
24/11   Valkenswaard  
Winner: Koen Van Dijke
     NE  
24/11   Valkenswaard  
Winner: Evy Kuijpers
     NE  
24/11   Gosciecin  
Winner: Wietse Bosmans
     C2  
24/11   Gosciecin  
Winner: Katerina Mudrikova
     C2  
24/11   North Carolina GP  
Winner: Kerry Werner
     C2  
24/11   North Carolina GP  
Winner: Caroline Nolan
     C2  
30/11   Kortrijk  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     C2  
30/11   Kortrijk  
Winner: Lucinda Brand
     C2  
30/11   Kolin  
Winner: Pavla Havlikova
     C2  
30/11   Kolin  
Winner: Diether Sweeck
     C2  
30/11   Abadiano  
Winner: Gorka Izagirre Insausti
     C2  
30/11   Abadiano  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
     C2  
30/11   GP Mamma e Papa Guerciotti  
Winner: Francesca Baroni
     C2  
30/11   GP Mamma e Papa Guerciotti  
Winner: Sascha Weber
     C2  
30/11   Ruts N Guts  
Winner: Ellen Noble
     C2  
30/11   Ruts N Guts  
Winner: Michael Van Den Ham
     C2