CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
30/8-1/9   Panevezys  
Sprint: Mateusz Rudyk
Keirin: Patryk Rajkowski
Team sprint: Poland
Pursuit: Damian Slawek
Scratch: Daniel Staniszewski
Points Race: Viktor Filutas
Madison: Daniel Staniszewski - Damian Slawek
Omnium: Krisztian Lovassy
Afvalkoers: Sergey Rostovtsev
     CL1  
30/8-1/9   Panevezys  
Sprint: Simona Krupeckaite
Keirin: Simona Krupeckaite
Team sprint: Lithuania
Pursuit: Anna Morris
Scratch: Olivija Baleisyte
Points Race: Manon Lloyd
Omnium: Manon Lloyd
Afvalkoers: Maria Rostovtseva
     CL1  
4-8/9   Pan American Championships  
Sprint: Nicholas Paul
Keirin: Kevin Santiago Quintero Chavarro
1 km: Kevin Santiago Quintero Chavarro
Team sprint: Trinidad & Tobago
Team Pursuit: Canada
Pursuit: Ashton Lambie
Scratch: Ashton Lambie
Points Race: Michael Foley
Madison: Ignacio Sarabia Diaz - Ignacio Jesus Prado Juarez
Omnium: Derek Gee
     CC  
4-8/9   Pan American Championships  
Sprint: Kelsey Mitchell
Keirin: Lauriane Genest
500 m: Jessica Salazar Valles
Team sprint: Canada
Team Pursuit: Canada
Pursuit: Georgia Simmerling
Scratch: Jennifer Valente
Points Race: Jennifer Valente
Madison: Jennifer Valente - Kendall Ryan
Omnium: Jennifer Valente
     CC  
7-8/9   NC Italy  
Sprint: Francesco Ceci
Keirin: Francesco Ceci
Madison: Francesco Lamon - Michele Scartezzini
Omnium: Elia Viviani
     CN  
7-8/9   NC Italy  
Sprint: Miriam Vece
Keirin: Martina Fidanza
     CN  
10/9   NC Switzerland  
Pursuit: Cyrille Thièry
     CN  
14-15/9   Fire On Wheels  
Sprint: Mandy Marquardt
Keirin: Mandy Marquardt
     CL1  
14-15/9   Fire On Wheels  
Sprint: Christian Leandro Tamayo Saavedra
Keirin: Edgar Ismael Verdugo Osuna
Team sprint: Colombia
Scratch: Daniel Holloway
Points Race: Daniel Holloway
Madison: Artur Ershov - Maksim Piskunov
Omnium: Daniel Holloway
     CL1  
20-22/9   NC Spain  
Sprint: Tania Calvo Barbero
Keirin: Helena Casas Roige
500 m: Tania Calvo Barbero
Pursuit: Sandra Alonso Dominguez
Scratch: Irene Usabiaga Balerdi
Points Race: Irene Usabiaga Balerdi
Madison: Tania Calvo Barbero - Eukene Larrarte Arteaga
     CN  
20-22/9   NC Spain  
Sprint: Jose Moreno Sanchez
Keirin: Jose Moreno Sanchez
1 km: Jose Moreno Sanchez
Pursuit: Albert Torres Barcelo
Scratch: Albert Torres Barcelo
Points Race: Albert Torres Barcelo
Madison: Albert Torres Barcelo - Xavier Canellas Sanchez
     CN  
20-22/9   GP Poland  
Sprint: Mateusz Rudyk
Keirin: Maximilian Levy
Team sprint: Poland
Team Pursuit: Belarus
Scratch: Hardzei Tsishchanka
Points Race: Hardzei Tsishchanka
Madison: Filip Prokopyszyn - Daniel Staniszewski
Omnium: Yauheni Karaliok
     CL1  
20-22/9   GP Poland  
Sprint: Olena Starikova
Keirin: Katy Marchant
Team sprint: Ukraine
Team Pursuit: Poland
Scratch: Mylene De Zoete
Points Race: Katie Archibald
Madison: Katie Archibald - Neah Evans
Omnium: Neah Evans
     CL1  
26-28/9   NC Canada  
Sprint: Nick Wammes
Keirin: Nick Wammes
1 km: Vincent De Haitre
Pursuit: Derek Gee
Madison: Derek Gee - Michael Foley
Omnium: Derek Gee
     CN  
26-28/9   NC Canada  
Sprint: Kelsey Mitchell
Keirin: Lauriane Genest
500 m: Kelsey Mitchell
Pursuit: Georgia Simmerling
Madison: Miriam Brouwer - Stephanie Roorda
Omnium: Stephanie Roorda
     CN  
27-29/9   NC Poland  
Sprint: Mateusz Rudyk
Keirin: Kamil Kuczynski
1 km: Krzysztof Maksel
Pursuit: Wojciech Ziolkowski
Scratch: Milosz Mielczarek
Points Race: Alan Banaszek
Madison: Daniel Staniszewski - Filip Prokopyszyn
Omnium: Damian Slawek
Afvalkoers: Filip Prokopyszyn
     CN  
27-29/9   NC Poland  
Sprint: Urszula Los
Keirin: Urszula Los
500 m: Julita Jagodzinska
Pursuit: Justyna Kaczkowska
Scratch: Daria Pikulik
Points Race: Daria Pikulik
Madison: Justyna Kaczkowska - Lucja Pietrzak
Omnium: Daria Pikulik
Afvalkoers: Daria Pikulik
     CN