CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
2/7   NC Denmark  
Winner: Lasse Norman Hansen
     CN  
2-7/7   NC United States  
Sprint: James Mellen
Keirin: James Mellen
1 km: John Croom
Pursuit: Ashton Lambie
Scratch: Eric Young
Points Race: Adrian Hegyvary
Madison: Daniel Holloway - Adrian Hegyvary
Omnium: Gavin Hoover
     CN  
2-7/7   NC United States  
Sprint: Mandy Marquardt
Keirin: Mandy Marquardt
500 m: Mandy Marquardt
Pursuit: Molly Shaffer-Van Houweling
Scratch: Jennifer Valente
Points Race: Jennifer Valente
Madison: Jennifer Valente - Megan Jastrab
Omnium: Jennifer Valente
     CN  
6-7/7   Dublin International  
Sprint: Jason Kenny
Keirin: Jason Kenny
Scratch: Sam Welsford
Points Race: Ethan Hayter
Madison: Lasse Norman Hansen - Niklas Larsen
Omnium: Ethan Hayter
     CL1  
6-7/7   Dublin International  
Sprint: Sophie Capewell
Keirin: Sophie Capewell
Scratch: Amalie Dideriksen
Points Race: Gudrun Stock
Madison: Amalie Dideriksen - Julie Leth
     CL1  
9-14/7   European Championships U23  
Sprint: Harrie Lavreysen
Keirin: Sebastien Vigier
1 km: Anton Höhne
Team sprint: Netherlands
Team Pursuit: Russia
Pursuit: Felix Groß
Scratch: Moritz Malcharek
Points Race: Richard Banusch
Madison: Matthew Walls - Alfred Wright
Omnium: Matthew Walls
Afvalkoers: Jules Hesters
     CC  
9-14/7   European Championships U23  
Sprint: Mathilde Gros
Keirin: Lea Sophie Friedrich
500 m: Lea Sophie Friedrich
Team sprint: Poland
Team Pursuit: Italy
Pursuit: Franziska Brauße
Scratch: Daria Malkova
Points Race: Natalia Studenikina
Madison: Letizia Paternoster - Elisa Balsamo
Omnium: Jessica Roberts
Afvalkoers: Letizia Paternoster
     CC  
23-27/7   Tre Sere di Pordenone  
Scratch: Stefano Moro
Madison: Benjamin Thomas - Morgan Kneisky
Omnium: Benjamin Thomas
     CL1  
23-27/7   Tre Sere di Pordenone  
Points Race: Elisa Balsamo
Madison: Clara Copponi - Marion Borras
     CL1  
24/7   European Championships  
Derny: Marta Cavalli
     CC  
25-27/7   European Championships  
Derny: Achim Burkart
Demi Fond: Reinier Honig
     CC  
31/7-4/8   NC Germany  
Sprint: Maximilian Dörnbach
Keirin: Marc Jurczyk
1 km: Marc Jurczyk
Pursuit: Felix Groß
Scratch: Maximilian Beyer
Points Race: Theo Reinhardt
Madison: Maximilian Beyer - Theo Reinhardt
     CN  
31/7-4/8   NC Germany  
Sprint: Lea Sophie Friedrich
Keirin: Lea Sophie Friedrich
500 m: Emma Hinze
Pursuit: Franziska Brauße
Scratch: Michaela Ebert
Points Race: Gudrun Stock
Madison: Franziska Brauße - Lea Lin Teutenberg
     CN