CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
30/7-2/8   Ronde van Servie  
Winner: Enrico Salvador
     2.2  
31/7-4/8   Tour Alsace  
Winner: Thomas Pidcock
     2.2  
31/7-11/8   Tour of Portugal  
Winner: Joao Pedro Lourenco Rodrigues
     2.1  
1/8   Clasica Navarra  
Winner: Sarah Roy
     1.2  
1/8   Tour de Belle Isle en Terre - Kreiz Breizh  
Winner: Teniel Campbell
     1.2  
2-5/8   Kreiz Breizh  
Winner: Mathijs Paasschens
     2.2  
2-11/8   Tour de la Guadeloupe  
Winner: Adrien Guillonnet
     2.2  
3/8   Erondegemse Pijl  
Winner: Monique Van De Ree
     1.2  
3/8   Donostia San Sebastian Klasikoa  
Winner: Lucy Kennedy
     1.1  
3/8   Clasica San Sebastian  
Winner: Remco Evenepoel
     1.WT  
3/8   Ride London Classic  
Winner: Lorena Wiebes
     1.WT  
3/8   Hansa Bygg Kalmar  
Winner: Norman Vahtra
     1.2  
3-4/8   Tour de Charente-Maritime  
Winner: Léa Curinier
     2.3  
3-9/8   Tour de Pologne  
Winner: Pavel Sivakov
     2.WT  
4/8   Ride London Classic  
Winner: Elia Viviani
     1.WT  
4/8   Hel van Voerendaal  
Winner: Laurens Huys
     NE  
4/8   GP Kranj  
Winner: Marko Kump
     1.2  
5/8   Clasica CRC 506  
Winner: Andrea Ramirez Fregoso
     1.2  
6/8   Clasica Esencial Costa Rica  
Winner: Andrea Ramirez Fregoso
     1.2  
7/8   Pan American Games ITT  
Winner: Daniel Felipe Martinez Poveda
     JC  
7/8   European Championships Relay  
Winner: Netherlands
        CC  
7/8   Pan American Games ITT  
Winner: Chloe Dygert-Owen
     JC  
7-10/8   Tour of Szeklerland  
Winner: Jonas Rapp
     2.2  
8/8   European Championships U23 ITT  
Winner: Hannah Ludwig
     CC  
8/8   European Championships ITT  
Winner: Ellen Van Dijk
     CC  
8/8   European Championships ITT U23  
Winner: Johan Price-Pejtersen
     CC  
8/8   European Championships ITT  
Winner: Remco Evenepoel
     CC  
9/8   European Championships U23  
Winner: Letizia Paternoster
     CC  
9-11/8   Tour of the Tweed  
Winner: Emily Herfoss (Roper)
     2.3  
9-11/8   Vuelta Tica  
Winner: Marcela Elizabeth Prieto Castaneda
     2.2  
9-11/8   Tour of Scotland  
Winner: Leah Thomas
     2.1  
10/8   European Championships  
Winner: Amy Pieters
     CC  
10/8   Pan American Games  
Winner: Maximiliano Ariel Richeze Araquistain
     JC  
10/8   Pan American Games  
Winner: Arlenis Sierra Canadilla
     JC  
10/8   European Championships U23  
Winner: Alberto Dainese
     CC  
10/8   NC Malta ITT  
Winner: Etienne Bonello
     CN  
11/8   European Championships  
Winner: Elia Viviani
     CC  
11/8   Vlaamse Havenpijl  
Winner: Tibo Nevens
     1.2  
11/8   MerXem Classic  
Winner: Lotte Kopecky
     1.2  
11/8   GP Poggiana  
Winner: Fabio Mazzucco
     1.2U  
11/8   Oita Urban Classic  
Winner: Drew Morey
     1.2  
11/8   Slag om Norg  
Winner: Coen Vermeltfoort
     1.1  
12-18/8   BinckBank Tour  
Winner: Laurens De Plus
     2.WT  
12-18/8   Tour of Utah  
Winner: Ben Hermans
     2.HC  
13-17/8   Vuelta a Burgos  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
     2.HC  
14/8   NC Sweden ITT  
Winner: Lisa Norden
     CN  
14/8   NC Sweden ITT  
Winner: Tobias Ludvigsson
     CN  
15/8   Puchar Ministra Obrony Narodowej  
Winner: Norman Vahtra
     1.2  
15-18/8   Czech Tour  
Winner: Daryl Impey
     2.1  
15-18/8   Arctic Race  
Winner: Alexey Lutsenko
     2.HC  
15-25/8   Ronde van de Toekomst  
Winner: Tobias Svendsen Foss
     2.NC  
16/8   GP Capodarco  
Winner: Filippo Zana
     1.2U  
17/8   Flanders Classic  
Winner: Julie Van De Velde
     1.2  
17/8   NC Belgium U23  
Winner: Florian Vermeersch
     CN  
17/8   Memorial Henryka Lasaka  
Winner: Norman Vahtra
     1.2  
17/8   NC Seychelles  
Winner: Miguel Mathieu
     CN  
17/8   Vårgårda TTT  
Winner: Trek - Segafredo
     1.WT  
17/8   NC Trinidad & Tobago ITT  
Winner: Tyler Cole
     CN  
18/8   Fyn Rundt  
Winner: Rasmus Christian Quaade
     1.1  
18/8   La Périgord  
Winner: Coralie Demay
     1.2  
18/8   Poly Normande  
Winner: Benoit Cosnefroy
     1.1  
18/8   Ryedale GP  
Winner: Claire Steels
     1.3  
18/8   Ronde van de Achterhoek  
Winner: Marco Doets
     NE  
18/8   Puchar Karpat  
Winner: John Mandrysch
     1.2  
18/8   Vårgårda  
Winner: Marta Bastianelli
     1.WT  
18/8   NC Trinidad & Tobago  
Winner: Tyler Cole
     CN  
19-23/8   Ronde van Indonesie  
Winner: Thomas Lebas
     2.1  
20/8   GP Stad Zottegem  
Winner: Piotr Havik
     1.1  
20/8   Prix des Marbriers  
Winner: Damien Clayton
     1.2  
21/8   Veenendaal - Veenendaal Classic  
Winner: Zakkari Dempster
     1.1  
21-24/8   Tour de Limousin  
Winner: Benoit Cosnefroy
     2.1  
21-25/8   Tour of Denmark  
Winner: Niklas Larsen
     2.HC  
22-25/8   Tour of Norway  
Winner: Marianne Vos
     2.WT  
22-25/8   Colorado Classic  
Winner: Chloe Dygert-Owen
     2.1  
23/8   NC China ITT  
Winner: Shi Hang
     CN  
23/8   NC China ITT  
Winner: Shen Shanrong
     CN  
23/8   NC France U23  
Winner: Théo Delacroix
     CN  
23/8   NC Pakistan ITT  
Winner: Ali Ilyas
     CN  
23/8   NC Pakistan ITT  
Winner: Razia Younis
     CN  
24/8   African Games TTT  
Winner: South Africa
     JC  
24/8   African Games TTT  
Winner: South Africa
     JC  
24/8   NC China  
Winner: Zhao Xisha
     CN  
24/8   NC France ITT U23  
Winner: Thibault Guernalec
     CN  
24/8   NC Honduras ITT  
Winner: Luis Enrique Lopez Nolasco
     CN  
24/8   NC Honduras ITT  
Winner: Angie De Jesus Gomez Bentancourth
     CN  
24/8-15/9   Vuelta a Espana  
Winner: Primoz Roglic
     2.WT  
25/8   Coupe Sels  
Winner: Attilio Viviani
     1.1  
25/8   Hamburg Cyclassics  
Winner: Elia Viviani
     1.WT  
25/8   NC Honduras  
Winner: Karen Elisa Amaya
     CN  
25/8   NC Honduras  
Winner: Luis Enrique Lopez Nolasco
     CN  
25/8   NC Pakistan  
Winner: Abbas Ghulam
     CN  
26/8   African Games ITT  
Winner: Ryan Gibbons
     JC  
26/8   African Games ITT  
Winner: Ashleigh Moolman-Pasio
     JC  
27/8   NC China  
Winner: Xue Chaohua
     CN  
27-30/8   Ronde van Poitou Charentes  
Winner: Christophe Laporte
     2.1  
28/8   African Games  
Winner: Maroesjka Matthee
     JC  
28/8   Druivenkoers  
Winner: Arvid De Kleijn
     1.1  
29/8   All-Africa Games  
Winner: Youcef Reguigui
     JC  
29/8-1/9   Deutschland Tour  
Winner: Jasper Stuyven
     2.HC  
30/8   La Picto-Charentaise  
Winner: Gladys Verhulst
     1.2  
30-31/8   Tour of Almaty  
Winner: Yuriy Natarov
     2.1  
31/8   Omloop Mandel-Leie-Schelde  
Winner: Niccolo Bonifazio
     1.1  
31/8   GP Plouay  
Winner: Anna Van Der Breggen
     1.WT