CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
2/7   Trofeo Città di Brescia  
Winner: Daniel Smarzaro
     1.2  
2-6/7   Course Solidaridad  
Winner: Norman Vahtra
     2.2  
3/7   NC Czechia ITT  
Winner: Tereza Korvasova
     CN  
3/7   Klimtijdrit Camerig-Vaals  
Winner: Gijs Leemreize
     NE  
3-7/7   Sibiu Tour  
Winner: Kevin Rivera Serrano
     2.1  
4/7   NC Albania ITT  
Winner: Ylber Sefa
     CN  
5/7   NC Thailand ITT  
Winner: Peerapol Chawchiangkuang
     CN  
5-14/7   Giro d`Italia  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     2.WT  
6/7   NC Albania  
Winner: Ylber Sefa
     CN  
6/7   NC Bahamas ITT  
Winner: Lorin Sawyer
     CN  
6/7   Visegrad 4 - Restart Zalaegerszeg  
Winner: Olga Shekel
     1.2  
6-7/7   In the Steps of Romans  
Winner: Polychronis Tzortzakis
     2.2  
6-12/7   Tour of Austria  
Winner: Ben Hermans
     2.1  
6-28/7   Tour de France  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
     2.WT  
7/7   NC Anguila  
Winner: Joseph Hercules
     CN  
7/7   CN Bahamas  
Winner: Anthony Colebrook
     CN  
7/7   NC Bahamas  
Winner: Marla Albury
     CN  
7/7   Delta Road Race  
Winner: Alison Jackson
     1.2  
7/7   Delta Road Race  
Winner: Nate Freed
     1.2  
7/7   NC Czechia  
Winner: Tereza Neumanova
     CN  
7/7   Curlew Cup  
Winner: Elizabeth Bennett
     1.3  
7/7   Auensteiner Radsporttage  
Winner: Carolin Schiff
     1.3  
7/7   Omloop der Zevenheuvelen  
Winner: Rens Tulner
     NE  
7/7   NC Singapore  
Winner: Choon Huat Goh
     CN  
7/7   NC Singapore  
Winner: Wei Shi Chelsie Tan
     CN  
7/7   NC Slovakia  
Winner: Alzbeta Bacikova (Pavlendova)
     CN  
7/7   NC Thailand  
Winner: Jetsada Janluang
     CN  
9-14/7   Vuelta a Miranda  
Winner: Wilson Steven Haro Criollo
     2.2  
11-14/7   GP Krasna Lipa  
Winner: Vita Heine (Peterson)
     2.2  
11-14/7   GP Torres Vedras  
Winner: Henrique Madeira Casimiro
     2.2  
12/7   NC Indonesia ITT  
Winner: Agustina Delia Priatna
     CN  
12/7   NC Indonesia ITT  
Winner: Aiman Cahyadi
     CN  
12/7   Chrono Kristin Armstrong  
Winner: Chloe Dygert-Owen
     1.2  
12/7   Chrono Kristin Armstrong  
Winner: Serghei Tvetcov
     1.2  
13/7   GP Guatemala  
Winner: Julian Noé Yac Yac
     1.2  
13/7   NC Indonesia  
Winner: Jamalidin Novardianto
     CN  
13/7   NC Indonesia  
Winner: Agustina Delia Priatna
     CN  
14/7   GP Sofie Goos  
Winner: Daniela Gaß
     1.3  
14/7   GP Stad Sint-Niklaas  
Winner: Benjamin Verraes
     NE  
14/7   Stockton GP  
Winner: Rebecca Durrell (Nixon)
     1.3  
14/7   GP Chapin  
Winner: Brayan Arinel Rios Rosales
     1.2  
14/7   Ronde van Medio Brenta  
Winner: Simone Ravanelli
     1.2  
14/7   NC Malta  
Winner: Alexander Smyth
     CN  
14/7   NC Nicaragua  
Winner: Oscar Danilo Hernandez Gonzalez
     CN  
14-27/7   Ronde van Qinghai Meer  
Winner: Robinson Eduardo Chalapud Gomez
     2.HC  
15/7   NC Malaysia  
Winner: Jupha Som Net
     CN  
16-21/7   Giro Valle d`Aosta  
Winner: Mauri Vansevenant
     2.2U  
17/7   NC Algeria ITT  
Winner: Aicha Tihar
     CN  
17-24/7   Ronde van Venezuela  
Winner: Orluis Alberto Aular Sanabria
     2.2  
18/7   NC Algeria ITT  
Winner: Youcef Reguigui
     CN  
18-21/7   BeNe Tour  
Winner: Lisa Klein
     2.1  
19/7   NC Algeria  
Winner: Racha Belkacem Ben Ouanane
     CN  
19/7   La Course by Le Tour de France  
Winner: Marianne Vos
     1.WT  
20/7   NC Algeria  
Winner: Abderrahmane Bechlaghem
     CN  
20/7   GP Muniadona  
Winner: Sara Martin Martin
     1.3  
20/7   Visegrad 4 Series Vasarosnameny - Nyigyhaza  
Winner: Daniel Auer
     1.2  
21/7   NC Cayman Islands  
Winner: Jerome Ameline
     CN  
21/7   Visegrad 4 Series Vasarosnameny - Ibrany  
Winner: Janos Pelikan
     1.2  
21/7   Tokyo Test Event  
Winner: Diego Ulissi
     1.2  
22/7   Trophee Princier  
Winner: Jayde Julius
     1.2  
23/7   NC Philippines ITT  
Winner: Jermyn Prado
     CN  
23/7   NC Philippines ITT  
Winner: Nichol Blanca Pareja
     CN  
24/7   Trophee de l`Anniversaire  
Winner: Youcef Reguigui
     1.2  
24/7   NC Philippines  
Winner: Marella Vania Salamat
     CN  
24/7   NC Philippines  
Winner: Marcelo Felipe
     CN  
24-27/7   Tour de Mazovia  
Winner: Stanislaw Aniolkowski
     2.2  
24-28/7   Ronde van Vlaams-Brabant  
Winner: Johan Jacobs
     NE  
25/7   GP Pino Cerami  
Winner: Bryan Coquard
     1.1  
25/7   Villafranca de Ordizia  
Winner: Rafael Valls Ferri
     1.1  
25/7   Trophee de la Maison Royale  
Winner: Youcef Reguigui
     1.2  
25-28/7   Adriatica Ionica Race  
Winner: Mark Padun
     2.1  
26/7   GP Gemenc  
Winner: Attila Valter
     1.2  
26-28/7   Tour of Kosovo  
Winner: Charalampos Kastrantas
     2.2  
27/7   NC Andorra  
Winner: Sergi Martin Saez
     CN  
27/7   NC Andorra ITT  
Winner: Oscar Cabanas Quintela
     CN  
27/7   GP Gemenc  
Winner: Janos Pelikan
     1.2  
27/7   NC Tanzania  
Winner: Richard Laningo Laizer
     CN  
27/7   NC Uzbekistan ITT  
Winner: Olga Zabelinskaya
     CN  
27/7   NC Uzbekistan  
Winner: Muradjan Khalmuratov
     CN  
27-31/7   Tour de Wallonie  
Winner: Loic Vliegen
     2.HC  
28/7   NC Cayman Islands ITT  
Winner: Patrick Harfield
     CN  
28/7   GP Perenchies  
Winner: Jens Reynders
     1.2  
28/7   South Coast Classic  
Winner: Joscelin Lowden
     1.3  
28/7   Rad am Ring  
Winner: Christopher Hatz
     NE  
28/7   NC Italy  
Winner: Marta Bastianelli
     CN  
28/7   NC Tanzania ITT  
Winner: Richard Laningo Laizer
     CN  
28/7   NC Uzbekistan  
Winner: Olga Zabelinskaya
     CN  
28/7   NC Uzbekistan ITT  
Winner: Muradjan Khalmuratov
     CN  
30/7   Emakumeen Nafarroako Klasikoa  
Winner: Ashleigh Moolman-Pasio
     1.2  
30/7-2/8   Ronde van Servie  
Winner: Enrico Salvador
     2.2  
31/7   Internatie Reningelst  
Winner: Maxime Vantomme
     NE  
31/7   Circuito de Getxo  
Winner: Jon Aberasturi Izaga
     1.1  
31/7-4/8   Tour Alsace  
Winner: Thomas Pidcock
     2.2  
31/7-11/8   Tour of Portugal  
Winner: Joao Pedro Lourenco Rodrigues
     2.1