CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
1-6/10   CRO Race  
Winner: Adam Yates
     2.1  
2-6/10   Tour of Iran  
Winner: Savva Novikov
     2.1  
3/10   Münsterland Giro  
Winner: Alvaro Jose Hodeg Chagui
     1.HC  
5/10   Eurometropole Tour  
Winner: Piet Allegaert
     1.HC  
5/10   Giro dell`Emilia  
Winner: Primoz Roglic
     1.HC  
5/10   Giro dell`Emilia  
Winner: Demi Vollering
     1.1  
6/10   Famenne Ardenne Classic  
Winner: Dimitri Claeys
     1.1  
6/10   Ronde van de Vendee  
Winner: Marc Sarreau
     1.1  
6/10   GP Beghelli  
Winner: Marta Bastianelli
     1.1  
6/10   GP Beghelli  
Winner: Sonny Colbrelli
     1.HC  
6/10   Kleine Ronde van Lombardije  
Winner: Andrea Bagioli
     1.2U  
8/10   Binche - Chimay - Binche (Memorial Franck Vandenbroucke)  
Winner: Tom Van Asbroeck
     1.1  
8/10   Tre Valli Varesine  
Winner: Primoz Roglic
     1.HC  
9/10   Milano - Torino  
Winner: Michael Woods
     1.HC  
9-16/10   Tour of Taihu  
Winner: Dylan Kennett
     2.1  
10/10   Parijs - Bourges  
Winner: Marc Sarreau
     1.1  
10/10   Gran Piemonte  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
     1.HC  
11-12/10   Tour of the King Valley  
Winner: Jessica Pratt
     2.3  
12/10   NC Italy ITT  
Winner: Elena Cecchini
     CN  
12/10   Il Lombardia  
Winner: Bauke Mollema
     1.WT  
12/10   Ronde van Zeeland  
Winner: Dylan Groenewegen
     1.1  
12/10   Fatih Sultan Mehmet Edirne Race  
Winner: Onur Balkan
     1.2  
13/10   GP Rik van Steenbergen  
Winner: Dries De Bondt
     1.1  
13/10   Paris - Tours  
Winner: Jelle Wallays
     1.HC  
13/10   Paris - Tours U23  
Winner: Alexys Brunel
     1.2U  
13/10   Fatih Sultan Kirklareli Race  
Winner: Ahmet Örken
     1.2  
15-19/10   Tour of Peninsula  
Winner: Marcos Garcia Fernandez
     2.1  
17/10   Tour of Nanxijiang  
Winner: Sun Jiajun
     1.2  
17-20/10   GP Chantal Biya  
Winner: Azzedine Lagab
     2.2  
17-20/10   Olympia`s Tour  
Winner: Sander De Pestel
     NE  
17-22/10   Tour of Guangxi        2.WT  
20/10   Chrono des Nations  
Winner: Leah Thomas
     1.1  
20/10   Chrono des Nations U23  
Winner: Jasper De Plus
     1.2U  
20/10   Chrono des Nations  
Winner: Jos Van Emden
     1.1  
20/10   Japan Cup  
Winner: Bauke Mollema
     1.HC  
22/10   Tour of Guangxi        1.WT  
23/10-1/11   Vuelta a Guatemala        2.2  
25/10   Tour of Gippsland        2.3  
25/10-3/11   Tour de Faso        2.2