CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
11/5-2/6   Giro d`Italia  
Winner: Richard Antonio Carapaz Montenegro
   Road     2.WT  
28/5-2/6   Thüringen Rundfahrt  
Winner: Kathrin Hammes
   Road     2.1  
28/5-2/6   Tour of Norway  
Winner: Alexander Kristoff
   Road     2.HC  
29/5-2/6   Pijl van het Zuiden  
Winner: Quinten Hermans
   Road     2.2  
30/5-2/6   Tour of Kumano  
Winner: Orluis Alberto Aular Sanabria
   Road     2.2  
31/5-2/6   Tour de la Mirabelle  
Winner: Simon Pellaud
   Road     2.2  
31/5-2/6   Szlakiem Walk Majora Hubala  
Winner: Maciej Paterski
   Road     2.1  
1/6   Girona  
Winner: Laura Stigger
   MTB XC     1  
1/6   Girona  
Winner: Samuel Gaze
   MTB XC     1  
1/6   GP Plumelec  
Winner: Cecilie Uttrup Ludwig
   Road     1.1  
1/6   GP Plumelec  
Winner: Benoit Cosnefroy
   Road     1.1  
1/6   Fort William (4 Cross)  
Winner: Tomas Slavik
   MTB DH     1  
1/6   Fort William  
Winner: Loris Vergier
   MTB DH     CDM  
1/6   Fort William  
Winner: Tracey Hannah
   MTB DH     CDM  
1/6   Fort William (4 Cross)  
Winner: Natasha Bradley
   MTB DH     1  
1/6   Lillehammer (Short circuit)  
Winner: Elisabeth Sveum
   MTB XC     1  
1/6   Lillehammer (Short circuit)  
Winner: Erik Haegstad
   MTB XC     1  
1/6   Jelenia Gora Trophy - Maja Wloszczowska  
Winner: Yana Belomoina
   MTB XC     HC  
1/6   Jelenia Gora Trophy - Maja Wloszczowska  
Winner: Ondrej Cink
   MTB XC     HC  
1/6   Tour of Ribas  
Winner: Onur Balkan
   Road     1.2  
1-2/6   Orlen Nation GP  
Winner: Nicolas Prodhomme
   Road     2.NC  
1-3/6   GP Moscow  
Sprint: Denis Dmitriev
Keirin: Koyu Matsui
1 km: Marc Jurczyk
Points Race: Yauheni Karaliok
Madison: Lev Gonov - Gleb Syritsa
Omnium: Yauheni Karaliok
   Track     CL1  
1-3/6   GP Moscow  
Sprint: Daria Shmeleva
Keirin: Yuka Kobayashi
500 m: Natalia Antonova
Points Race: Evgeniya Augustinas (Romanyuta)
Madison: Daria Malkova - Maria Rostovtseva
Omnium: Tamara Dronova
   Track     CL1  
1-8/6   Tour du Cameroun  
Winner: Radoslav Konstantinov
   Road     2.2  
2/6   Abierto Argentino  
Winner: Agustina Maria Apaza
   MTB XC     1  
2/6   Abierto Argentino  
Winner: Jorge Alvaro Macias
   MTB XC     1  
2/6   GP Etienne de Wilde  
Winner: Stijn Siemons
   Road     NE  
2/6   Baie-Saint-Paul  
Winner: Jennifer Jackson
   MTB XC     1  
2/6   Baie-Saint-Paul  
Winner: Leandre Bouchard
   MTB XC     1  
2/6   Cartago  
Winner: Milagro Mena Solano
   MTB XC     1  
2/6   Cartago  
Winner: Andrey Fonseca Urena
   MTB XC     1  
2/6   Zadov  
Winner: Daniela Campuzano Chavez Peon
   MTB XC     1  
2/6   Zadov  
Winner: Keegan Swenson
   MTB XC     1  
2/6   Vejle  
Winner: Sebastian Fini Carstensen
   MTB XC     1  
2/6   Vejle  
Winner: Caroline Bohé
   MTB XC     1  
2/6   Paris - Roubaix U23  
Winner: Thomas Pidcock
   Road     1.2U  
2/6   Boucles de l`Aulne - GP Le Telegramme  
Winner: Alexis Gougeard
   Road     1.1  
2/6   Rund um Köln  
Winner: Baptiste Planckaert
   Road     1.1  
2/6   Trofeo Alcide de Gasperi  
Winner: Benjamin Hill
   Road     1.2  
2/6   Ronde van Limburg  
Winner: Brecht Stas
   Road     NE  
2/6   Lillehammer  
Winner: Anders Halland Johannessen
   MTB XC     1  
2/6   Lillehammer  
Winner: Linn Gustafzzon
   MTB XC     1  
2/6   Kocevje  
Winner: Tanja Zakelj
   MTB XC     1  
2/6   Kocevje  
Winner: Daniele Braidot
   MTB XC     1  
2/6   Novi Sad  
Winner: Maximilian Foidl
   MTB XC     1  
2/6   Novi Sad  
Winner: Jovana Crnogorac
   MTB XC     1  
2/6   NC Switzerland  
Winner: Nino Schurter
   MTB XC     CN  
2/6   NC Switzerland  
Winner: Jolanda Neff
   MTB XC     CN  
2/6   Odessa GP  
Winner: Matvey Nikitin
   Road     1.2  
4-7/6   Lesvos - Molyvos Stage Race  
Winner: Ayse Cakir
   MTB XC     S1  
4-7/6   Lesvos - Molyvos Stage Race  
Winner: Periklis Ilias
   MTB XC     S1  
5/6   Parel van de Veluwe  
Winner: Max Kroonen
   Road     NE  
5-9/6   Ronde van Bretagne  
Winner: Audrey Cordon-Ragot
   Road     2.2  
5-9/6   Vuelta a Guatemala  
Winner: Blanca Liliana Moreno Canchon
   Road     2.2  
5-9/6   Ronde van Luxemburg  
Winner: Jesus Herrada Lopez
   Road     2.HC  
6/6   NC Bahamas ITT  
Winner: Marla Albury
   Road     CN  
6/6   GP Gatineau  
Winner: Leah Kirchmann
   Road     1.1  
6/6   China Track Cup  
Sprint: Zhong Tianshi
Madison: Wang Xiaofei - Liu Jiali
Omnium: Zhang Ying
   Track     CL1  
6/6   China Track Cup  
Sprint: Xu Chao
Madison: Im Jaeyeon - Bang Seonhoe
Omnium: Chen Chien Liang
   Track     CL1  
6-9/6   Alpentour Trophy  
Winner: Hector Leonardo Paez Leon
   MTB XC     S1  
6-9/6   Alpentour Trophy  
Winner: Githa Michiels
   MTB XC     S1  
6-9/6   GP Priessnitz  
Winner: Andreas Leknessund
   Road     2.NC  
6-9/6   Boucles de la Mayenne  
Winner: Thibault Ferasse
   Road     2.1  
6-11/6   Fiorenzuola  
Scratch: Elisa Balsamo
Points Race: Olga Zabelinskaya
Madison: Katie Archibald - Elinor Barker
Omnium: Karolina Karasiewicz
   Track     CL1  
6-11/6   Fiorenzuola  
Scratch: Stefano Moro
Points Race: Benjamin Thomas
Madison: Benjamin Thomas - Donovan Grondin
Omnium: Donovan Grondin
   Track     CL1  
7/6   Chrono Gatineau  
Winner: Amber Neben
   Road     1.1  
7/6   China Track Cup  
Sprint: Zhong Tianshi
Keirin: Zhong Tianshi
Madison: Zhang Ying - Huang Zhilin
Omnium: Wang Xiaofei
   Track     CL1  
7/6   China Track Cup  
Sprint: Zhou Yu
Keirin: Liu Kuan
Madison: Im Jaeyeon - Bang Seonhoe
Omnium: Shen Pingan
   Track     CL1  
7/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Eugenia Bujak (Alickun)
   Road     CN  
7/6   Ljubljana - Domzale - Ljubljana  
Winner: Marlen Reusser
   Road     1.2  
7-8/6   Festival of Speed  
Sprint: Lauriane Genest
Keirin: Martha Bayona Pineda
500 m: Lauriane Genest
Pursuit: Danielle Van Niekerk
Scratch: Jannie Milena Salcedo Zambrano
Madison: Christina Birch - Kimberly Geist
Omnium: Allison Beveridge
   Track     CL1  
7-8/6   Festival of Speed  
Sprint: James Mellen
Keirin: Edward Dawkins
1 km: Thomas Cornish
Pursuit: Ashton Lambie
Scratch: Derek Gee
Madison: Shane Kline - Eric Young
Omnium: Juan Esteban Arango Carvajal
   Track     CL1  
7-9/6   Hammer Sportzone Limburg  
Winner: Deceuninck - Quick Step Floors
   Road     2.1  
7-9/6   Tour of Bihor - Bellotto  
Winner: Daniel Felipe Munoz Giraldo
   Road     2.1  
8/6   Saint-Quentin-en-Yvelines  
Winner: Laura Smulders
   BMX     CDM  
8/6   Saint-Quentin-en-Yvelines  
Winner: Niek Kimmann
   BMX     CDM  
8/6   Omloop van de IJsseldelta  
Winner: Marta Tagliaferro
   Road     1.2  
8/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Tadej Pogacar
   Road     CN  
8/6   Borlange  
Winner: Sara Oberg
   MTB XC     1  
8/6   Borlange  
Winner: Martin Loo
   MTB XC     1  
8-9/6   Ronde van Noord-Holland  
Winner: Ivar Slik
   Road     NE  
9/6   Leogang  
Winner: Loic Bruni
   MTB DH     CDM  
9/6   Leogang  
Winner: Tracey Hannah
   MTB DH     CDM  
9/6   Memorial Philippe van Coningsloo  
Winner: Gerben Thijssen
   Road     1.2  
9/6   Dwars door de Westhoek  
Winner: Elisa Balsamo
   Road     1.1  
9/6   NC Botswana  
Winner: Abeng Malete
   Road     CN  
9/6   Saint-Quentin-en-Yvelines  
Winner: Niek Kimmann
   BMX     CDM  
9/6   Saint-Quentin-en-Yvelines  
Winner: Manon Valentino
   BMX     CDM  
9/6   Cicle Classic  
Winner: Emily Nelson
   Road     1.3  
9/6   Öschelbronn  
Sprint: Miriam Welte
   Track     CL1  
9/6   Öschelbronn  
Sprint: Jeffrey Hoogland
Points Race: Jan-Willem Van Schip
Madison: Yoeri Havik - Jan-Willem Van Schip
   Track     CL1  
9/6   Gedern  
Winner: Ronja Eibl
   MTB XC     1  
9/6   Gedern  
Winner: Milan Vader
   MTB XC     1  
9/6   Molyvos (Lesvos)  
Winner: Esra Kürkcü
   MTB XC     1  
9/6   Molyvos (Lesvos)  
Winner: Ben Oliver
   MTB XC     1  
9/6   Coppa della Pace  
Winner: Georg Zimmermann
   Road     1.2  
9/6   NC Russia  
Winner: Anton Sintsov
   MTB XC     CN  
9/6   NC Russia  
Winner: Viktoria Kirsanova
   MTB XC     CN  
9/6   GP Lugano  
Winner: Diego Ulissi
   Road     1.1  
9-16/6   Dauphiné Libéré  
Winner: Jakob Fuglsang
   Road     2.WT  
10/6   Ronde van Limburg  
Winner: Eduard Michael Grosu
   Road     1.1  
10/6   Dudenhofen  
Sprint: Shanne Braspennincx
   Track     CL1  
10/6   Dudenhofen  
Sprint: Harrie Lavreysen
Points Race: Miguel Do Rego Pereira
   Track     CL1  
10/6   Leo Wirth Gedächtnisrennen  
Winner: Paula Leonhardt
   Road     1.3  
10-15/6   Women`s Tour  
Winner: Elizabeth Deignan (Armitstead)
   Road     2.WT  
11/6   NC Switzerland  
Keirin: Marc Frossard
   Track     CN  
11/6   Bursa Orhangazi Race  
Winner: Onur Balkan
   Road     1.2  
11-16/6   Tour of Hungary  
Winner: Krists Neilands
   Road     2.1  
12/6   Bursa Yildirim Bayezit Race  
Winner: Mustafa Sayar
   Road     1.2  
12-16/6   Ronde van Belgie  
Winner: Remco Evenepoel
   Road     2.HC  
12-16/6   Tour of Korea  
Winner: Filippo Zaccanti
   Road     2.1  
13/6   GP des Kantons Aargau  
Winner: Alexander Kristoff
   Road     1.HC  
13-16/6   Oberösterreich Rundfahrt  
Winner: Jannik Steimle
   Road     2.2  
13-16/6   GP Saguenay  
Winner: Nickolas Zukowsky
   Road     2.2  
13-16/6   Tour de l`Oise  
Winner: Anthony Maldonado
   Road     2.2  
13-23/6   Baby Giro  
Winner: Andres Camilo Ardila Ordonez
   Road     2.2U  
14/6   NC Belarus ITT  
Winner: Yauheni Sobal
   Road     CN  
14/6   NC Belarus ITT  
Winner: Tatsiana Sharakova
   Road     CN  
14/6   NC Cuba ITT  
Winner: Yans Carlos Arias Perez
   Road     CN  
14/6   NC Panama ITT  
Winner: Cristofer Robin Jurado Lopez
   Road     CN  
14/6   NC Panama ITT  
Winner: Argelis Judith Bernal
   Road     CN  
14-15/6   NC Switzerland  
Scratch: Andrea Waldis
Points Race: Andrea Waldis
   Track     CN  
14-15/6   NC Switzerland  
Sprint: Marc Frossard
1 km: Marc Frossard
   Track     CN  
14-15/6   Fastest Woman on Wheels  
Sprint: Caitlin Ward
Keirin: Lauriane Genest
Team sprint: Canada
Team Pursuit: Colombia
Points Race: Christina Birch
Madison: Michaela Drummond - Nicole Shields
Omnium: Michaela Drummond
   Track     CL1  
14-15/6   Fastest Man on Wheels  
Sprint: Sam Webster
Keirin: Callum Saunders
Team sprint: New Zealand
Team Pursuit: United States of America
Points Race: Thomas Sexton
Madison: Regan Gough - Thomas Sexton
Omnium: Regan Gough
   Track     CL1  
14-16/6   Tour of Malopolska  
Winner: Adam Stachowiak
   Road     2.2  
14-18/6   Ronde van de Filippijnen  
Winner: Jeroen Meijers
   Road     2.2  
15/6   Windhaag  
Winner: Laura Stigger
   MTB XC     1  
15/6   Windhaag  
Winner: Gerhard Kerschbaumer
   MTB XC     1  
15/6   NC Belarus  
Winner: Tatsiana Sharakova
   Road     CN  
15/6   NC Germany U23  
Winner: Leon Heinschke
   Road     CN  
15/6   NC Israel ITT  
Winner: Rotem Gafinovitz
   Road     CN  
15/6   NC Israel ITT  
Winner: Guy Niv
   Road     CN  
15/6   Volterra  
Winner: Gaia Tormena
   MTB Urban     CDM  
15/6   Volterra  
Winner: Hugo Briatta
   MTB Urban     CDM  
15/6   CN Panama  
Winner: Shaina Rodriguez
   Road     CN  
15/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Luis Molina Pagan
   Road     CN  
15/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Donelys Carino Rivera
   Road     CN  
15/6   NC Switzerland U23  
Winner: Mauro Schmid
   Road     CN  
15-16/6   GP Brno  
Sprint: Harrie Lavreysen
Keirin: Jeffrey Hoogland
Madison: Roy Pieters - Wim Stroetinga
Omnium: Aaron Gate
   Track     CL1  
15-16/6   GP Brno  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Lee Wai Sze
Madison: Elinor Barker - Laura Kenny (Trott)
Omnium: Laura Kenny (Trott)
   Track     CL1  
15-23/6   Tour de Suisse  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
   Road     2.WT  
16/6   NC Austria  
Winner: Gregor Raggl
   MTB XC     CN  
16/6   NC Austria  
Winner: Laura Stigger
   MTB XC     CN  
16/6   Innsbruck  
Winner: Tracey Hannah
   MTB DH     1  
16/6   Innsbruck  
Winner: Brook MacDonald
   MTB DH     1  
16/6   Romsee - Stavelot - Romsee  
Winner: Ben Turner
   Road     NE  
16/6   Flanders Diamond Tour  
Winner: Lorena Wiebes
   Road     1.1  
16/6   NC Belarus  
Winner: Yauheni Sobal
   Road     CN  
16/6   Samobor  
Winner: Barbara Benko
   MTB XC     1  
16/6   Samobor  
Winner: Andras Parti
   MTB XC     1  
16/6   Bedrichov  
Winner: Anne Terpstra
   MTB XC     1  
16/6   Bedrichov  
Winner: Ondrej Cink
   MTB XC     1  
16/6   NC Denmark  
Winner: Sebastian Fini Carstensen
   MTB XC     CN  
16/6   NC Denmark  
Winner: Malene Degn
   MTB XC     CN  
16/6   Classic Vienne Poitou-Charentes  
Winner: Clara Copponi
   Road     1.3  
16/6   Trofeo Città di Prato  
Winner: Simona Frapporti
   Road     1.3  
16/6   Midden-Brabant Poort Omloop  
Winner: Arvid De Kleijn
   Road     1.2  
16/6   NC Panama  
Winner: Jorge Amadid Castelblanco Morales
   Road     CN  
16/6   Valongo  
Winner: David Joao Serralheiro Rosa
   MTB XC     1  
16/6   Valongo  
Winner: Raquel Queiros
   MTB XC     1  
16/6   Pietermaritzburg  
Winner: Candice Lill
   MTB XC     1  
16/6   Pietermaritzburg  
Winner: Alan Hatherly
   MTB XC     1  
16/6   Leukerbad  
Winner: Jordan Sarrou
   MTB XC     1  
16/6   Leukerbad  
Winner: Ramona Forchini
   MTB XC     1  
16/6   Konya  
Winner: Alessio Agostinelli
   MTB XC     1  
16/6   Konya  
Winner: Esra Kürkcü
   MTB XC     1  
17/6   Mont Ventoux Dénivelé Challenge  
Winner: Jesus Herrada Lopez
   Road     1.1  
17/6   NC Switzerland  
Scratch: Thery Schir
Points Race: Thery Schir
   Track     CN  
19/6   GP Oued Eddahab  
Winner: Jason Oosthuizen
   Road     1.2  
19/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Elise Uijen
   Road     CN  
19/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Shirin Van Anrooij
   Road     CN  
19/6   Emmen ITT  
Winner: Jasper De Plus
   Road     NE  
19/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Bjarne Hemme
   Road     CN  
19/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Lars Boven
   Road     CN  
19-23/6   GP de Beauce  
Winner: Brendan Rhim
   Road     2.2  
19-23/6   Ster ZLM Tour  
Winner: Mike Teunissen
   Road     2.1  
19-23/6   Ronde van Slovenie  
Winner: Diego Ulissi
   Road     2.HC  
20/6   GP Al Massira  
Winner: Gustav Basson
   Road     1.2  
20/6   NC United States of America ITT U23  
Winner: Ian Garrison
   Road     CN  
20-23/6   Route d`Occitanie  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
   Road     2.1  
20-23/6   Tour des Pays de Savoie  
Winner: Chris Harper
   Road     2.2  
21/6   Dwars door het Hageland  
Winner: Kenneth Vanbilsen
   Road     1.1  
21/6   NC Cuba ITT  
Winner: Arlenis Sierra Canadilla
   Road     CN  
21/6   NC Mongolia ITT  
Winner: Solongo Tserenlkham
   Road     CN  
21/6   NC Mongolia ITT  
Winner: Enkhtaivan Bolor-Erdene
   Road     CN  
21/6   NC Netherlands Eliminator      MTB Urban     CN  
21/6   NC Netherlands Eliminator      MTB Urban     CN  
21/6   NC United States of America U23  
Winner: Lance Haidet
   Road     CN  
21/6   US Sprint GP  
Sprint: Mandy Marquardt
Scratch: Maggie Coles-Lyster
Points Race: Colleen Gulick
   Track     CL1  
21/6   US Sprint GP  
Sprint: Sam Webster
Scratch: Thomas Sexton
Points Race: Regan Gough
   Track     CL1  
22/6   European Games  
Winner: Lorena Wiebes
   Road     JC  
22/6   NC Aruba ITT  
Winner: Ruson Gonzalez
   Road     CN  
22/6   NC Antigua and Barbuda ITT  
Winner: Robert Francis Marsh
   Road     CN  
22/6   Heistse Pijl  
Winner: Alvaro Jose Hodeg Chagui
   Road     1.1  
22/6   NC Belize ITT  
Winner: Oscar Quiroz
   Road     CN  
22/6   NC Belize ITT  
Winner: Kaya Cattouse
   Road     CN  
22/6   NC Colombia  
Winner: Marcelo Gutierrez Villegas
   MTB DH     CN  
22/6   NC Colombia  
Winner: Joineth Michel Berdugo Gutierrez
   MTB DH     CN  
22/6   NC Curacao ITT  
Winner: Lisa Groothuesheidkamp
   Road     CN  
22/6   NC Curacao ITT  
Winner: Manuel Seintje
   Road     CN  
22/6   NC Czechia Marathon  
Winner: Martin Stosek
   MTB XC     CN  
22/6   NC Czechia Marathon  
Winner: Jitka Cabelicka (Skarnitzlova)
   MTB XC     CN  
22/6   NC Denmark ITT U23  
Winner: Johan Price-Pejtersen
   Road     CN  
22/6   NC Ecuador ITT  
Winner: Jonathan Caicedo Cepeda
   Road     CN  
22/6   NC Ecuador ITT  
Winner: Miryan Maritza Nuñez Padilla
   Road     CN  
22/6   Trofeo Ayuntamiento de Estella  
Winner: Enara Lopez Gallastegi
   Road     1.3  
22/6   NC Fiji ITT  
Winner: Eroni Takape
   Road     CN  
22/6   NC Guyana ITT  
Winner: Briton John
   Road     CN  
22/6   Zalaegerszeg  
Winner: Andras Parti
   MTB XC     1  
22/6   Zalaegerszeg  
Winner: Tanja Zakelj
   MTB XC     1  
22/6   La Thuile (Aosta)  
Winner: Gerhard Kerschbaumer
   MTB XC     1  
22/6   La Thuile (Aosta)  
Winner: Evie Richards
   MTB XC     1  
22/6   NC Lebanon ITT  
Winner: Georges Wadih
   Road     CN  
22/6   NC Lebanon ITT      Road     CN  
22/6   Noordwijk Classic  
Winner: Chloe Hosking
   Road     NE  
22/6   NC Netherlands U17  
Winner: Nienke Veenhoven
   Road     CN  
22/6   NC Netherlands U19  
Winner: Axel Van Der Tuuk
   Road     CN  
22/6   NC Netherlands U19  
Winner: Femke Gerritse
   Road     CN  
22/6   Memorial Grundmanna i Wizowskiego  
Winner: Sylwester Janiszewski
   Road     1.2  
22/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Josiane Mukashema
   Road     CN  
22/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Joseph Areruya
   Road     CN  
22/6   NC Taiwan ITT  
Winner: Huang Ting Ying
   Road     CN  
22/6   NC Taiwan ITT  
Winner: Feng Chun Kai
   Road     CN  
22-23/6   Tour of the Reservoir  
Winner: Leah Dixon
   Road     2.3  
22-23/6   Cottbuser SprintCup  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Lee Wai Sze
500 m: Lea Sophie Friedrich
   Track     CL1  
22-23/6   Cottbuser SprintCup  
Sprint: Maximilian Dörnbach
Keirin: Rafal Sarnecki
1 km: Joachim Eilers
   Track     CL1  
22-24/6   Challenge International du Sahara Marocain  
Winner: Gustav Basson
   Road     2.2  
23/6   European Games  
Winner: Davide Ballerini
   Road     JC  
23/6   NC Argentina  
Winner: Sofia Gomez Villafane
   MTB XC     CN  
23/6   NC Argentina  
Winner: Catriel Andres Soto
   MTB XC     CN  
23/6   NC Aruba  
Winner: Ruson Gonzalez
   Road     CN  
23/6   NC Antigua and Barbuda  
Winner: Conor Delanbanque
   Road     CN  
23/6   NC Belgium Marathon  
Winner: Sebastien Carabin
   MTB XC     CN  
23/6   Circuit des 11 Villes  
Winner: Tim Merlier
   Road     1.1  
23/6   NC Belgium Marathon  
Winner: Alice Pirard
   MTB XC     CN  
23/6   NC Bermuda ITT  
Winner: Caitlyn Conyers
   Road     CN  
23/6   NC Bermuda ITT  
Winner: Kaden Hopkins
   Road     CN  
23/6   Pamporovo  
Winner: Margarida Bandeira
   MTB DH     1  
23/6   Pamporovo  
Winner: George Gannicott
   MTB DH     1  
23/6   NC Colombia  
Winner: Juan Fernando Monroy
   MTB XC     CN  
23/6   NC Colombia  
Winner: Laura Valentina Abril Restrepo
   MTB XC     CN  
23/6   NC Cuba  
Winner: Felix Nodarse Fernandez
   Road     CN  
23/6   NC Cuba  
Winner: Arlenis Sierra Canadilla
   Road     CN  
23/6   NC Curacao  
Winner: Manuel Seintje
   Road     CN  
23/6   NC Curacao  
Winner: Lisa Groothuesheidkamp
   Road     CN  
23/6   NC Denmark U23  
Winner: Frederik Rodenberg Madsen
   Road     CN  
23/6   Nat. Champ. Ecuador  
Winner: Jonathan Caicedo Cepeda
   Road     CN  
23/6   NC Ecuador  
Winner: Miryan Maritza Nuñez Padilla
   Road     CN  
23/6   NC El Salvador ITT  
Winner: Jose Dagoberto Joya
   Road     CN  
23/6   NC El Salvador ITT  
Winner: Xenia Estrada Villalta
   Road     CN  
23/6   NC Fiji  
Winner: Jone Takape
   Road     CN  
23/6   Valberg  
Winner: Dylan Levesque
   MTB DH     1  
23/6   Valberg  
Winner: Agnes Delest
   MTB DH     1  
23/6   NC Germany  
Winner: Maximilian Brandl
   MTB XC     CN  
23/6   NC Germany  
Winner: Elisabeth Brandau
   MTB XC     CN  
23/6   NC Guatemala ITT  
Winner: Paula Lucrecia Guillen Rivera
   Road     CN  
23/6   NC Guatemala ITT  
Winner: Manuel Oseas Rodas Ochoa
   Road     CN  
23/6   NC Iceland ITT  
Winner: Ingvar Omarsson
   Road     CN  
23/6   NC Italy  
Winner: Loris Revelli
   MTB DH     CN  
23/6   NC Italy  
Winner: Eleonora Farina
   MTB DH     CN  
23/6   NC Mongolia  
Winner: Anujin Jinjiibadam
   Road     CN  
23/6   NC Mongolia  
Winner: Narankhuu Bat-Erdene
   Road     CN  
23/6   NC Nicaragua ITT  
Winner: Jose Joel Caballero Sanchez
   Road     CN  
23/6   NC Netherlands Elite without contract  
Winner: Robin Löwik
   Road     CN  
23/6   Spaarnwoude  
Winner: Lotte Koopmans
   MTB XC     2  
23/6   NC Netherlands U17  
Winner: Tibor Del Grosso
   Road     CN  
23/6   Spaarnwoude  
Winner: Mick Van Dijke
   MTB XC     2  
23/6   NC Norway  
Winner: Erik Haegstad
   MTB XC     CN  
23/6   NC Norway  
Winner: Marit Sveen
   MTB XC     CN  
23/6   Korono Kocich  
Winner: Patryk Stosz
   Road     1.2  
23/6   NC Portugal Marathon  
Winner: Tiago Ferreira
   MTB XC     CN  
23/6   NC Portugal Marathon  
Winner: Raquel Queiros
   MTB XC     CN  
23/6   NC Ruanda  
Winner: Bonaventure Uwizeyimana
   Road     CN  
23/6   NC Ruanda  
Winner: Valantine Nzayisenga
   Road     CN  
23/6   NC Slovenia  
Winner: Jure Zabjek
   MTB DH     CN  
23/6   NC Slovenia  
Winner: Rok Naglic
   MTB XC     CN  
23/6   NC Slovenia  
Winner: Jure Zabjek
   MTB DH     CN  
23/6   NC Slovenia  
Winner: Tanja Zakelj
   MTB XC     CN  
23/6   NC Taiwan  
Winner: Huang Ting Ying
   Road     CN  
23/6   NC Taiwan  
Winner: Lu Shao Hsuan
   Road     CN  
23/6   NC St. Vincent & Grenadines  
Winner: Zefal Trevor Bailey
   Road     CN  
24/6   NC Iran  
Winner: Mehdi Sohrabi
   Road     CN  
25/6   European Games ITT  
Winner: Marlen Reusser
   Road     JC  
25/6   European Games ITT  
Winner: Vasil Kiryienka
   Road     JC  
25/6   NC Azerbaijan ITT      Road     CN  
26/6   NC Azerbaijan ITT  
Winner: Elchin Asadov
   Road     CN  
26/6   Halle - Ingooigem  
Winner: Dries De Bondt
   Road     1.1  
26/6   I.W.T. Oetingen  
Winner: Julien Van Den Brande
   Road     1.2  
26/6   NC Iran ITT  
Winner: Somayeh Yazdani
   Road     CN  
26/6   NC Iran ITT  
Winner: Saeid Safarzadeh
   Road     CN  
26/6   NC Italy ITT U23  
Winner: Matteo Sobrero
   Road     CN  
26/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Makhabbat Umutzhanova
   Road     CN  
26/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Alexey Lutsenko
   Road     CN  
26/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Annemiek Van Vleuten
   Road     CN  
26/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Jos Van Emden
   Road     CN  
26/6   NC Netherlands ITT U23  
Winner: Daan Hoole
   Road     CN  
26/6   NC Switzerland ITT U23  
Winner: Stefan Bissegger
   Road     CN  
26/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Stefan Küng
   Road     CN  
26/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Marlen Reusser
   Road     CN  
26/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Valeriya Kononenko
   Road     CN  
27/6   NC Azerbaijan      Road     CN  
27/6   NC Belgium ITT  
Winner: Wout Van Aert
   Road     CN  
27/6   NC Belgium ITT  
Winner: Lotte Kopecky
   Road     CN  
27/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Maria Jose Vargas Barrientos
   Road     CN  
27/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Bryan Alonso Salas Sanchez
   Road     CN  
27/6   NC Czechia ITT  
Winner: Jan Barta
   Road     CN  
27/6   NC Denmark ITT  
Winner: Kasper Asgreen
   Road     CN  
27/6   NC Denmark ITT  
Winner: Louise Norman Hansen
   Road     CN  
27/6   NC Domenican Republic ITT  
Winner: Rafael Adolfo German Meran
   Road     CN  
27/6   NC Dominican Republic ITT  
Winner: Juana Isidra Fernandez Veras
   Road     CN  
27/6   NC Estonia ITT  
Winner: Rein Taaramäe
   Road     CN  
27/6   NC Estonia ITT  
Winner: Liisi Rist
   Road     CN  
27/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Birehan Fekadu Abrha
   Road     CN  
27/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Tsgabu Gebremaryam Grmay
   Road     CN  
27/6   NC France ITT  
Winner: Benjamin Thomas
   Road     CN  
27/6   NC France ITT  
Winner: Séverine Eraud
   Road     CN  
27/6   NC United Kingdom ITT U23  
Winner: Charlie Quarterman
   Road     CN  
27/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Alex Dowsett
   Road     CN  
27/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Alice Barnes
   Road     CN  
27/6   NC Hungary ITT  
Winner: Veronika Anna Kormos
   Road     CN  
27/6   NC Hungary ITT  
Winner: Attila Valter
   Road     CN  
27/6   NC Iran  
Winner: Somayeh Yazdani
   Road     CN  
27/6   NC Ireland ITT  
Winner: Kelly Murphy
   Road     CN  
27/6   NC Ireland ITT  
Winner: Ryan Mullen
   Road     CN  
27/6   NC Japan ITT  
Winner: Eri Yonamine
   Road     CN  
27/6   NC Japan ITT  
Winner: Nariyuki Masuda
   Road     CN  
27/6   NC South Korea ITT  
Winner: Choe Hyeongmin
   Road     CN  
27/6   NC South Korea ITT  
Winner: Lee Jumi
   Road     CN  
27/6   NC Latvia ITT  
Winner: Krists Neilands
   Road     CN  
27/6   NC Latvia ITT  
Winner: Dana Rozlapa
   Road     CN  
27/6   NC Norway ITT  
Winner: Vita Heine (Peterson)
   Road     CN  
27/6   NC Norway ITT  
Winner: Andreas Leknessund
   Road     CN  
27/6   NC Russia ITT  
Winner: Anastasiia Pliaskina
   Road     CN  
27/6   NC Russia ITT  
Winner: Artem Ovechkin
   Road     CN  
27/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Tatiana Jasekova
   Road     CN  
27/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Jan Andrej Cully
   Road     CN  
27/6   NC Tunisia ITT      Road     CN  
27/6   NC Tunisia ITT  
Winner: Ali Nouisri
   Road     CN  
27/6   NC Turkey ITT  
Winner: Esin Yilmaz
   Road     CN  
27/6   NC Turkey ITT  
Winner: Ahmet Örken
   Road     CN  
27/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Mark Padun
   Road     CN  
27/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Ian Garrison
   Road     CN  
27/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Amber Neben
   Road     CN  
27-30/6   European Games  
Sprint: Jeffrey Hoogland
Keirin: Harrie Lavreysen
1 km: Tomas Babek
Team sprint: Netherlands
Team Pursuit: Russia
Pursuit: Ivan Smirnov
Scratch: Christos Volikakis
Points Race: Christos Volikakis
Madison: Robin Froidevaux - Tristan Marguet
Omnium: Jan-Willem Van Schip
   Track     JC  
27-30/6   European Games  
Sprint: Anastasia Voynova
Keirin: Simona Krupeckaite
500 m: Daria Shmeleva
Team sprint: Russia
Team Pursuit: Italy
Pursuit: Tatsiana Sharakova
Scratch: Kirsten Wild
Points Race: Hanna Solovey
Madison: Megan Barker - Jessica Roberts
Omnium: Kirsten Wild
   Track     JC  
28/6   NC Angola ITT  
Winner: Dario Antonio Marcelino
   Road     CN  
28/6   NC Azerbaijan  
Winner: Elchin Asadov
   Road     CN  
28/6   NC Brazil ITT  
Winner: Andre Eduardo Gohr
   Road     CN  
28/6   NC Brazil ITT  
Winner: Tamires Fanny Radatz
   Road     CN  
28/6   NC Canada ITT  
Winner: Robert Britton
   Road     CN  
28/6   NC Canada ITT  
Winner: Leah Kirchmann
   Road     CN  
28/6   NC Eritrea ITT  
Winner: Amanuel Werkilul Gebreigzabhier
   Road     CN  
28/6   NC Spain ITT U23  
Winner: Xavier Miquel Azparren
   Road     CN  
28/6   NC Spain ITT  
Winner: Jonathan Castroviejo Nicolas
   Road     CN  
28/6   NC Spain ITT  
Winner: Sheyla Gutierrez Ruiz
   Road     CN  
28/6   NC Finland ITT  
Winner: Ukko Peltonen
   Road     CN  
28/6   NC Finland ITT  
Winner: Minna-Maria Kangas
   Road     CN  
28/6   NC Germany ITT  
Winner: Tony Martin
   Road     CN  
28/6   NC Germany ITT  
Winner: Lisa Klein
   Road     CN  
28/6   NC Germany ITT U23  
Winner: Miguel Heidemann
   Road     CN  
28/6   NC Greece ITT  
Winner: Polychronis Tzortzakis
   Road     CN  
28/6   NC Greece ITT  
Winner: Eleni Michalista Tsavari
   Road     CN  
28/6   NC Italy ITT  
Winner: Filippo Ganna
   Road     CN  
28/6   NC Kazakhstan  
Winner: Svetlana Pachshenko
   Road     CN  
28/6   NC Kosovo ITT  
Winner: Sahit Arllati
   Road     CN  
28/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Gediminas Bagdonas
   Road     CN  
28/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Katarzyna Sosna
   Road     CN  
28/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Bob Jungels
   Road     CN  
28/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Christine Majerus
   Road     CN  
28/6   NC Morocco ITT  
Winner: El Mehdi Chokri
   Road     CN  
28/6   NC Maroc ITT  
Winner: Siham Es-Saddy
   Road     CN  
28/6   NC Mexico ITT  
Winner: Luis Ricardo Villalobos Hernandez
   Road     CN  
28/6   NC Mexico ITT  
Winner: Andrea Ramirez Fregoso
   Road     CN  
28/6   NC Poland ITT  
Winner: Maciej Bodnar
   Road     CN  
28/6   NC Poland ITT  
Winner: Anna Plichta
   Road     CN  
28/6   NC Portugal ITT  
Winner: Jose Isidro Maciel Goncalves
   Road     CN  
28/6   NC Portugal ITT  
Winner: Daniela Conceicao Alexandre Reis
   Road     CN  
28/6   NC Romania ITT  
Winner: Ana Maria Covrig
   Road     CN  
28/6   NC Romania ITT  
Winner: Serghei Tvetcov
   Road     CN  
28/6   NC Serbia ITT  
Winner: Ognjen Ilic
   Road     CN  
28/6   NC Serbia ITT  
Winner: Jelena Eric
   Road     CN  
28/6   Keirin Cup  
Keirin: Ellesse Andrews
Omnium: Nicole Shields
   Track     CL1  
28/6   Keirin Cup  
Keirin: Edward Dawkins
Omnium: Regan Gough
   Track     CL1  
28/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Orluis Alberto Aular Sanabria
   Road     CN  
28/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Wilmarys Moreno Duran
   Road     CN  
28-29/6   GP Germany  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Lee Wai Sze
Team sprint: China
   Track     CL1  
28-29/6   GP Germany  
Sprint: Maximilian Dörnbach
Keirin: Maximilian Dörnbach
Team sprint: Germany
   Track     CL1  
29/6   NC Bosnia and Herzegovina ITT  
Winner: Vedad Karic
   Road     CN  
29/6   NC Bolivia ITT      Road     CN  
29/6   NC Bolivia ITT  
Winner: Basilio Ramos Ticona
   Road     CN  
29/6   Ouro Preto (Short circuit)  
Winner: Valeriano Rubens Donizeti
   MTB XC     1  
29/6   NC Brazil  
Winner: Danilas Ferreira Silva
   Road     CN  
29/6   Ouro Preto (Short circuit)  
Winner: Leticia Jaqueline Soares Candido
   MTB XC     1  
29/6   NC Burkina Faso  
Winner: Awa Bamogo
   Road     CN  
29/6   NC Canada  
Winner: Carol Ann Canuel
   Road     CN  
29/6   NC Costa Rica  
Winner: Milagro Mena Solano
   Road     CN  
29/6   NC Croatia ITT  
Winner: Mia Radotic
   Road     CN  
29/6   NC Croatia ITT  
Winner: Josip Rumac
   Road     CN  
29/6   NC Dominican Republic  
Winner: Juana Isidra Fernandez Veras
   Road     CN  
29/6   NC Spain  
Winner: Lourdes Oyarbide Jimenez
   Road     CN  
29/6   NC Spain U23  
Winner: Carmelo Urbano Fontiveros
   Road     CN  
29/6   NC Estonia  
Winner: Liisa Ehrberg
   Road     CN  
29/6   NC Ethiopia  
Winner: Tsega Beyene
   Road     CN  
29/6   NC Ethiopia  
Winner: Negasi Haylu Abreha
   Road     CN  
29/6   NC Finland  
Winner: Pia Pensaari
   Road     CN  
29/6   NC France  
Winner: Jade Wiel
   Road     CN  
29/6   NC Georgia ITT  
Winner: Tornike Khabazi
   Road     CN  
29/6   NC Guatemala  
Winner: Jazmin Gabriela Soto Lopez
   Road     CN  
29/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Leung Wing Yee
   Road     CN  
29/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Fung Ka Hoo
   Road     CN  
29/6   Csömör  
Winner: Bartlomiej Wawak
   MTB XC     1  
29/6   Csömör  
Winner: Lisa Pasteiner
   MTB XC     1  
29/6   NC Ireland  
Winner: Alice Sharpe
   Road     CN  
29/6   NC Israel  
Winner: Omer Shapira
   Road     CN  
29/6   NC Israel  
Winner: Guy Sagiv
   Road     CN  
29/6   Virgin Islands (British) ITT  
Winner: Philippe Leroy
   Road     CN  
29/6   NC Jamaica ITT  
Winner: Phillip McCatty
   Road     CN  
29/6   NC Japan  
Winner: Eri Yonamine
   Road     CN  
29/6   NC Latvia  
Winner: Lija Laizane
   Road     CN  
29/6   NC Lebanon      Road     CN  
29/6   NC Lebanon  
Winner: Zaher El Hage
   Road     CN  
29/6   NC Luxemburg  
Winner: Christine Majerus
   Road     CN  
29/6   NC Morocco  
Winner: Fatima Zahra El Hayani
   Road     CN  
29/6   NC Malaysia  
Winner: Nur Amirul Fakhruddin Marzuki
   Road     CN  
29/6   NC Moldova ITT      Road     CN  
29/6   NC Moldova ITT  
Winner: Cristian Raileanu
   Road     CN  
29/6   NC North Macedonia ITT  
Winner: Aneta Antovska
   Road     CN  
29/6   NC North Macedonia ITT  
Winner: Andrej Petrovski
   Road     CN  
29/6   NC Netherlands U23  
Winner: David Dekker
   Road     CN  
29/6   NC Netherlands  
Winner: Lorena Wiebes
   Road     CN  
29/6   NC Portugal  
Winner: Daniela Conceicao Alexandre Reis
   Road     CN  
29/6   Campulung Muscel (Arges)  
Winner: Iryna Slobodyan
   MTB XC     1  
29/6   Campulung Muscel (Arges)  
Winner: Gregor Raggl
   MTB XC     1  
29/6   NC Romania  
Winner: Ana Maria Covrig
   Road     CN  
29/6   NC South Africa Marathon  
Winner: Arno Du Toit
   MTB XC     CN  
29/6   NC South Africa Marathon  
Winner: Samantha Sanders
   MTB XC     CN  
29/6   NC Russia  
Winner: Alexandra Goncharova
   Road     CN  
29/6   NC Senegal  
Winner: Fallou Mbow
   Road     CN  
29/6   NC Sweden  
Winner: Lisa Norden
   Road     CN  
29/6   NC Turkey  
Winner: Keziban Koyun
   Road     CN  
29/6   NC Turkey  
Winner: Ahmet Örken
   Road     CN  
29/6   NC Ukraine  
Winner: Olga Shekel
   Road     CN  
29/6   NC Venezuela  
Winner: Wilmarys Moreno Duran
   Road     CN  
30/6   NC Angola  
Winner: Bruno Cesar Do Amaral Araujo
   Road     CN  
30/6   NC Austria  
Winner: Anna Kiesenhofer
   Road     CN  
30/6   NC Austria  
Winner: Patrick Konrad
   Road     CN  
30/6   NC Belgium  
Winner: Tim Merlier
   Road     CN  
30/6   Houffalize  
Winner: Lotte Koopmans
   MTB XC     1  
30/6   NC Belgium  
Winner: Jesse Vandenbulcke
   Road     CN  
30/6   Houffalize  
Winner: Milan Vader
   MTB XC     1  
30/6   NC Bermuda  
Winner: Dominique Mayho
   Road     CN  
30/6   NC Bermuda  
Winner: Caitlyn Conyers
   Road     CN  
30/6   Sarajevo  
Winner: Ari Montanier
   MTB DH     1  
30/6   NC Bosnia and Herzegovina  
Winner: Nedzad Mahmic
   Road     CN  
30/6   NC Belize  
Winner: Edgar Nissan Arana
   Road     CN  
30/6   NC Belize  
Winner: Kaya Cattouse
   Road     CN  
30/6   NC Bolivia      Road     CN  
30/6   NC Bolivia  
Winner: Bernardo Leon Navarro
   Road     CN  
30/6   Ouro Preto  
Winner: Leticia Jaqueline Soares Candido
   MTB XC     1  
30/6   NC Brazil  
Winner: Vitor Zucco Schizzi
   Road     CN  
30/6   Ouro Preto  
Winner: Jose Gabriel Marques De Almeida
   MTB XC     1  
30/6   NC Burkina Faso  
Winner: Salfo Bikienga
   Road     CN  
30/6   NC Canada  
Winner: Adam De Vos
   Road     CN  
30/6   NC Costa Rica  
Winner: Felipe Timoteo Nystrom Spencer
   Road     CN  
30/6   NC Croatia  
Winner: Maja Perinovic
   Road     CN  
30/6   NC Croatia  
Winner: Josip Rumac
   Road     CN  
30/6   NC Czechia  
Winner: Frantisek Sisr
   Road     CN  
30/6   NC Denmark  
Winner: Amalie Dideriksen
   Road     CN  
30/6   NC Denmark  
Winner: Michael Mørkøv Christensen
   Road     CN  
30/6   NC Domenican Republic  
Winner: Geovanny Garcia
   Road     CN  
30/6   NC Eritrea  
Winner: Danait Fitsum
   Road     CN  
30/6   NC Eritrea  
Winner: Natnael Teweldemedhin Berhane
   Road     CN  
30/6   NC El Salvador  
Winner: Alfonso Vladimir Orellana
   Road     CN  
30/6   NC El Salvador  
Winner: Sauking Shi
   Road     CN  
30/6   NC Spain  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
   Road     CN  
30/6   NC Estonia  
Winner: Alo Jakin
   Road     CN  
30/6   NC Finland  
Winner: Arto Vainionpää
   Road     CN  
30/6   NC France  
Winner: Warren Barguil
   Road     CN  
30/6   Levens  
Winner: Titouan Carod
   MTB XC     1  
30/6   Levens  
Winner: Loana Lecomte
   MTB XC     1  
30/6   NC United Kingdom  
Winner: Ben Swift
   Road     CN  
30/6   NC United Kingdom  
Winner: Alice Barnes
   Road     CN  
30/6   NC Georgia  
Winner: Tornike Khabazi
   Road     CN  
30/6   NC Germany  
Winner: Maximilian Schachmann
   Road     CN  
30/6   NC Germany  
Winner: Lisa Brennauer
   Road     CN  
30/6   NC Greece  
Winner: Stylianos Farantakis
   Road     CN  
30/6   NC Greece  
Winner: Argiro Milaki
   Road     CN  
30/6   NC Guatemala  
Winner: Juan Mardoqueo Vasquez Vasquez
   Road     CN  
30/6   NC Guyana  
Winner: Jamal John
   Road     CN  
30/6   NC Hong Kong  
Winner: Yang Qianyu
   Road     CN  
30/6   NC Hong Kong  
Winner: Cheung King Lok
   Road     CN  
30/6   NC Hungary  
Winner: Zsofia Szabo
   Road     CN  
30/6   NC Hungary  
Winner: Gergely Szarka
   Road     CN  
30/6   NC Ireland  
Winner: Sam Bennett
   Road     CN  
30/6   NC Iceland  
Winner: Birkir Ingvason
   Road     CN  
30/6   Abetone - Pistoia  
Winner: Veronika Widmann
   MTB DH     1  
30/6   NC Italy Marathon  
Winner: Samuele Porro
   MTB XC     CN  
30/6   Abetone - Pistoia  
Winner: Davide Palazzari
   MTB DH     1  
30/6   NC Italy  
Winner: Davide Formolo
   Road     CN  
30/6   NC Italy Marathon  
Winner: Mara Fumagalli
   MTB XC     CN  
30/6   NC Italy U23  
Winner: Marco Frigo
   Road     CN  
30/6   NC Virgin Islands (British)  
Winner: Zambezi Richardson
   Road     CN  
30/6   NC Jamaica      Road     CN  
30/6   NC Japan  
Winner: Shotaro Iribe
   Road     CN  
30/6   NC Kazakhstan  
Winner: Alexey Lutsenko
   Road     CN  
30/6   NC South Korea  
Winner: Lee Jumi
   Road     CN  
30/6   NC South Korea  
Winner: Kim Euro
   Road     CN  
30/6   NC Kosovo  
Winner: Blerton Nuha
   Road     CN  
30/6   NC Latvia  
Winner: Toms Skujins
   Road     CN  
30/6   NC Lithuania  
Winner: Ramunas Navardauskas
   Road     CN  
30/6   NC Lithuania  
Winner: Silvija Paceviciene (Latozaite)
   Road     CN  
30/6   NC Luxemburg  
Winner: Bob Jungels
   Road     CN  
30/6   NC Morocco  
Winner: Adil El Arbaoui
   Road     CN  
30/6   NC Malaysia ITT  
Winner: Nur Aisyah Mohamad Zubir
   Road     CN  
30/6   NC Malaysia ITT  
Winner: Muhsin Al Redha Misbah
   Road     CN  
30/6   NC Moldova  
Winner: Cristian Raileanu
   Road     CN  
30/6   NC Moldova      Road     CN  
30/6   NC Mexico  
Winner: Ignacio Jesus Prado Juarez
   Road     CN  
30/6   NC Mexico  
Winner: Anet Barrera Esparza
   Road     CN  
30/6   NC North Macedonia  
Winner: Andrej Petrovski
   Road     CN  
30/6   NC North Macedonia  
Winner: Anita Velickovska
   Road     CN  
30/6   NC Netherlands  
Winner: Fabio Jakobsen
   Road     CN  
30/6   NC Norway  
Winner: Ingrid Lorvik
   Road     CN  
30/6   NC Norway  
Winner: Amund Grøndahl Jansen
   Road     CN  
30/6   NC Poland  
Winner: Michal Paluta
   Road     CN  
30/6   NC Poland  
Winner: Lucja Pietrzak
   Road     CN  
30/6   NC Portugal  
Winner: Jose Joao Pimenta Costa Mendes
   Road     CN  
30/6   NC Puerto Rico  
Winner: Abner Gonzalez Rivera
   Road     CN  
30/6   NC Puerto Rico  
Winner: Donelys Carino Rivera
   Road     CN  
30/6   NC Romania  
Winner: Vlad Nicolae Dobre
   Road     CN  
30/6   NC Russia  
Winner: Alexander Vlasov
   Road     CN  
30/6   NC Singapore ITT  
Winner: Choon Huat Goh
   Road     CN  
30/6   NC Singapore ITT  
Winner: Yi Wei Luo
   Road     CN  
30/6   NC Slovenia  
Winner: Eugenia Bujak (Alickun)
   Road     CN  
30/6   NC Slovenia  
Winner: Domen Novak
   Road     CN  
30/6   NC Serbia  
Winner: Andrej Galovic
   Road     CN  
30/6   NC Serbia  
Winner: Jelena Eric
   Road     CN  
30/6   Andermatt  
Winner: Ramona Forchini
   MTB XC     1  
30/6   Andermatt  
Winner: Gerhard Kerschbaumer
   MTB XC     1  
30/6   NC Switzerland  
Winner: Sebastien Reichenbach
   Road     CN  
30/6   NC Switzerland  
Winner: Marlen Reusser
   Road     CN  
30/6   NC Slovakia  
Winner: Juraj Sagan
   Road     CN  
30/6   NC Sweden  
Winner: Lucas Eriksson
   Road     CN  
30/6   NC Tunisia  
Winner: Tasnime Gharbi
   Road     CN  
30/6   NC Tunisia  
Winner: Hassen Ben Nasr
   Road     CN  
30/6   Arnavutkoy  
Winner: Gregor Raggl
   MTB XC     1  
30/6   Arnavutkoy  
Winner: Fabienne Schauss
   MTB XC     1  
30/6   NC Ukraine  
Winner: Andriy Kulyk
   Road     CN  
30/6   NC Verenigde Staten  
Winner: Alex Howes
   Road     CN  
30/6   NC Verenigde Staten  
Winner: Ruth Winder
   Road     CN  
30/6   NC Venezuela  
Winner: Jesus Villegas
   Road     CN