TOUR OF TAIHU
 
Paese:   Cina
Data:  7-14/10/2018
Categoria:  2.1
 

Resultati | 2017 | 2019 | Palmares | CB Points Scale | Widget
 
1   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
2   Benjamin Dyball       St. George
3   Alexander Cataford       United Health Care
4   Serghei Tvetcov       United Health Care
5   Tyler Williams       Israel Cycling Academy
6   Taylor Shelden       Jelly Belly - Maxxis
7   Daniel Turek       Israel Cycling Academy
8   Dylan Kennett       St. George
9   Damiano Cima       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
10   Nathan Earle       Israel Cycling Academy
11   Benjamin Hill       Ljubljana - Gusto Xaurum
12   Leonardo Bonifazio       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
13   Cormac McGeough       Jelly Belly - Maxxis
14   Benjamin Wolfe       Jelly Belly - Maxxis
15   Eric Marcotte       United Health Care
16   Remy Rochas       Delko - Marseille Provence KTM
17   Keegan Swirbul       Jelly Belly - Maxxis
18   Daniel Lopez Parada       Burgos - BH
19   Juan Sebastian Molano Benavides       Manzana - Postobon
20   Giuseppe Fonzi       Wilier Triestina - Selle Italia
21   Angel Fuentes Paniego       Burgos - BH
22   Jesus Ezquerra Muela       Burgos - BH
23   Yannick Martinez       Delko - Marseille Provence KTM
24   Jacopo Mosca       Wilier Triestina - Selle Italia
25   Bernardo Albeiro Suaza Arango       Manzana - Postobon
 
prologo (7/10)
1   Dylan Kennett       St. George
2   Benjamin Dyball       St. George
3   Serghei Tvetcov       United Health Care
4   Benjamin Wolfe       Jelly Belly - Maxxis
5   Alexander Cataford       United Health Care
6   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
7   Tyler Williams       Israel Cycling Academy
8   Daniel Turek       Israel Cycling Academy
9   Matthew Zenovich       St. George
10   Taylor Shelden       Jelly Belly - Maxxis
Classifica:
1   Dylan Kennett       St. George
 
1. tappa (8/10)
1   Juan Sebastian Molano Benavides       Manzana - Postobon
2   Georgios Bouglas       Ningxia Sports Lottery - Livall
3   Daniel Lopez Parada       Burgos - BH
4   Zhang Zheng       Hengxiang
5   Jordan Arley Parra Arias       Manzana - Postobon
6   Carlos Eduardo Alzate Escobar       United Health Care
7   Natnael Tesfatsion       Eritel
8   Leonardo Bonifazio       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
9   Jakob Debesay       Eritel
10   Imerio Cima       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Classifica:
1   Dylan Kennett       St. George
 
2. tappa (9/10)
1   Juan Sebastian Molano Benavides       Manzana - Postobon
2   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
3   Yannick Martinez       Delko - Marseille Provence KTM
4   Imerio Cima       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
5   Edwin Avila Vanegas       Israel Cycling Academy
6   Daniel Lopez Parada       Burgos - BH
7   Liu Jianpeng       Hengxiang
8   Benjamin Hill       Ljubljana - Gusto Xaurum
9   Tyler Williams       Israel Cycling Academy
10   Giuseppe Fonzi       Wilier Triestina - Selle Italia
Classifica:
1   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
 
3. tappa (10/10)
1   Jakub Mareczko       Wilier Triestina - Selle Italia
2   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
3   Juan Sebastian Molano Benavides       Manzana - Postobon
4   Natnael Tesfatsion       Eritel
5   Andriy Kulyk       Beijing XDS Innova
6   Imerio Cima       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
7   Itmar Einhorn       Israel Cycling Academy
8   Daniel Lopez Parada       Burgos - BH
9   Ziga Jerman       Ljubljana - Gusto Xaurum
10   Georgios Bouglas       Ningxia Sports Lottery - Livall
Classifica:
1   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
 
4. tappa (11/10)
1   Dylan Kennett       St. George
2   Leonardo Bonifazio       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
3   Daniel Lopez Parada       Burgos - BH
4   Jakub Mareczko       Wilier Triestina - Selle Italia
5   Iuri Filosi       Delko - Marseille Provence KTM
6   Adrian Gonzalez Velasco       Burgos - BH
7   Ziga Jerman       Ljubljana - Gusto Xaurum
8   Munkhtulga Erdenesuren       Ningxia Sports Lottery - Livall
9   Jordan Arley Parra Arias       Manzana - Postobon
10   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
Classifica:
1   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
 
5. tappa (12/10)
1   Jakub Mareczko       Wilier Triestina - Selle Italia
2   Imerio Cima       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
3   Natnael Tesfatsion       Eritel
4   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
5   Leonardo Bonifazio       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
6   Ziga Jerman       Ljubljana - Gusto Xaurum
7   Georgios Bouglas       Ningxia Sports Lottery - Livall
8   Mikiel Habtom       Eritel
9   Daniel Lopez Parada       Burgos - BH
10   Hayato Okamoto       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Classifica:
1   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
 
6. tappa (13/10)
1   Jordan Arley Parra Arias       Manzana - Postobon
2   Juan Sebastian Molano Benavides       Manzana - Postobon
3   Dylan Kennett       St. George
4   Georgios Bouglas       Ningxia Sports Lottery - Livall
5   Natnael Tesfatsion       Eritel
6   Imerio Cima       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
7   Andriy Kulyk       Beijing XDS Innova
8   Itmar Einhorn       Israel Cycling Academy
9   Sirak Tesfom       Eritel
10   Leonardo Bonifazio       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Classifica:
1   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
 
7. tappa (14/10)
1   Jakub Mareczko       Wilier Triestina - Selle Italia
2   Juan Sebastian Molano Benavides       Manzana - Postobon
3   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
4   Natnael Tesfatsion       Eritel
5   Ziga Jerman       Ljubljana - Gusto Xaurum
6   Dylan Kennett       St. George
7   Daniel Lopez Parada       Burgos - BH
8   Georgios Bouglas       Ningxia Sports Lottery - Livall
9   Andriy Kulyk       Beijing XDS Innova
10   Sirak Tesfom       Eritel