CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.  
1/7   NC Angola  
Winner: Jose Panzo
   CN  
1/7   NC Austria  
Winner: Lukas Pöstlberger
   CN  
1/7   NC Bosnia and Herzegovina  
Winner: Ivan Siric
   CN  
1/7   NC Belarus  
Winner: Stanislau Bazhkou
   CN  
1/7   NC Brazil  
Winner: Rodrigo Nascimento
   CN  
1/7   NC Bulgaria  
Winner: Radoslav Konstantinov
   CN  
1/7   NC Costa Rica  
Winner: Joseph Eladio Chavarria Rodriguez
   CN  
1/7   NC Denmark  
Winner: Michael Mørkøv Christensen
   CN  
1/7   NC Domenican Republic  
Winner: Adrian Nunez Quiroz
   CN  
1/7   NC Estonia  
Winner: Mihkel Räim
   CN  
1/7   NC France  
Winner: Anthony Roux
   CN  
1/7   NC United Kingdom  
Winner: Connor Swift
   CN  
1/7   NC Georgia  
Winner: Tamaz Tsereteli
   CN  
1/7   NC Germany  
Winner: Pascal Ackermann
   CN  
1/7   NC Guatemala  
Winner: Mardoqueo Vasquez Vasquez
   CN  
1/7   NC Guyana  
Winner: Curtis Dey
   CN  
1/7   NC Hong Kong  
Winner: Ko Siu Wai
   CN  
1/7   NC Hungary  
Winner: Attila Valter
   CN  
1/7   NC Ireland  
Winner: Conor Dunne
   CN  
1/7   NC Jamaica  
Winner: Russell Small
   CN  
1/7   NC Kazakhstan  
Winner: Alexey Lutsenko
   CN  
1/7   NC Latvia  
Winner: Krists Neilands
   CN  
1/7   NC Lebanon  
Winner: Rachid Elias Abou
   CN  
1/7   NC Luxemburg  
Winner: Bob Jungels
   CN  
1/7   NC Morocco  
Winner: Abdessadek Kouna
   CN  
1/7   NC Moldova  
Winner: Maxim Rusnac
   CN  
1/7   NC Netherlands  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   CN  
1/7   NC Panama  
Winner: Cristofer Robin Jurado Lopez
   CN  
1/7   NC Russia  
Winner: Ivan Rovny
   CN  
1/7   NC Singapore ITT  
Winner: Choon Huat Goh
   CN  
1/7   NC Switzerland  
Winner: Steve Morabito
   CN  
1/7   NC Tunisia  
Winner: Ali Nouisri
   CN  
3/7   Trofeo Città di Brescia  
Winner: Filippo Rocchetti
   1.2  
3/7   NC Turkey ITT  
Winner: Ahmet Örken
   CN  
4/7   Klimtijdrit Camerig-Vaals  
Winner: Jasper De Laat
   NE  
4-7/7   Course Solidaridad  
Winner: Sylwester Janiszewski
   2.2  
5/7   NC Turkey  
Winner: Onur Balkan
   CN  
5-8/7   Sibiu Tour  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
   2.1  
5-14/7   Ronde van Venezuela  
Winner: Matteo Spreafico
   2.2  
6/7   NC Italy ITT U23  
Winner: Edoardo Affini
   CN  
7/7   NC Albania ITT  
Winner: Eugert Zhupa
   CN  
7/7   GP Jean-Pierre Monseré  
Winner: Andre Looij
   1.1  
7-14/7   Tour of Austria  
Winner: Ben Hermans
   2.HC  
7-29/7   Tour de France      2.WT  
8/7   NC Albania      CN  
8/7   NC Algeria ITT  
Winner: Azzedine Lagab
   CN  
8/7   CN Bahamas  
Winner: Liam Holowesko
   CN  
8/7   GP Albert Fauville-Baulet  
Winner: Aksel Nömmela
   1.2  
8/7   GP Stad Sint-Niklaas  
Winner: Michiel Dieleman
   NE  
8/7   Delta Road Race  
Winner: Adam De Vos
   1.2  
8/7   Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise  
Winner: Julien Antomarchi
   1.2  
8/7   Ronde van Medio Brenta  
Winner: Alexander Evtushenko
   1.2  
8/7   NC Lebanon ITT  
Winner: Abdallah Elar
   CN  
8/7   NC Malta  
Winner: Christian Formosa
   CN  
8/7   Omloop der Zevenheuvelen  
Winner: Jelmer Asjes
   NE  
8/7   NC Singapore  
Winner: Choon Huat Goh
   CN  
8/7   NC Taiwan ITT      CN  
9/7   NC Taiwan      CN  
10/7   NC Algeria  
Winner: Youcef Reguigui
   CN  
11-15/7   Giro Valle d`Aosta  
Winner: Vadim Pronskiy
   2.2U  
12-15/7   GP Torres Vedras  
Winner: Jose Carlos Prates Neves Fernandes
   2.2  
13/7   European Championships ITT U23  
Winner: Edoardo Affini
   CC  
13/7   European Championships ITT U19  
Winner: Remco Evenepoel
   CC  
13/7   Chrono Kristin Armstrong  
Winner: Serghei Tvetcov
   1.2  
14/7   NC Indonesia ITT  
Winner: Dealton Nur Arif Prayogo
   CN  
14/7   NC Malaysia ITT      CN  
14/7   NC San Marino  
Winner: Marco Pazzini
   CN  
15/7   European Championships U23  
Winner: Marc Hirschi
   CC  
15/7   European Championships U19  
Winner: Remco Evenepoel
   CC  
15/7   NC Malaysia      CN  
22/7   GP Perenchies      1.2  
22/7   Debrecen - Ibrany      1.2  
22/7-4/8   Ronde van Qinghai Meer      2.HC  
25/7   Villafranca de Ordizia      1.1  
25-28/7   Tour de Mazovia      2.2  
25-29/7   Ronde van Vlaams-Brabant      NE  
26/7   GP Pino Cerami      1.1  
26/7   Internatie Reningelst      NE  
28-30/7   Kreiz Breizh      2.2  
28/7-1/8   Tour de Wallonie      2.HC  
29/7   Ride London Classic      1.WT  
29/7   Nürburgring      NE  
29/7   Rad am Ring      1.1  
29/7   GP Kranj      1.2  
31/7   Circuito de Getxo      1.1  
31/7-4/8   Vuelta a Burgos      2.HC