CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.  
31/5-4/6   Ronde van Luxemburg  
Winner: Greg Van Avermaet
   2.HC  
1-4/6   GP Priessnitz  
Winner: Bjorg Lambrecht
   2.Ncup  
1-4/6   Boucles de la Mayenne  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   2.1  
1-4/6   Tour of Kumano  
Winner: Jose Vicente Toribio Alcolea
   2.2  
1-4/6   Szlakiem Walk Majora Hubala  
Winner: Maciej Paterski
   2.1  
2/6   Trofeo Alcide de Gasperi  
Winner: Andrea Toniatti
   1.2  
2-4/6   Hammer Sportzone Limburg  
Winner: Sky
   2.1  
2-4/6   GP Beiras  
Winner: Jesus Del Pino Corrochano
   2.1  
2-4/6   Tour of Bihor - Bellotto  
Winner: Rodolfo Andres Torres Agudelo
   2.2  
3/6   Games of the Small States of Europe ITT  
Winner: Andreas Miltiadis
   JR  
3/6   Heistse Pijl  
Winner: Jasper De Buyst
   1.1  
3/6   Ronde van de Kerspelen  
Winner: Jordy Buskermolen
   NE  
4/6   Memorial Philippe van Coningsloo  
Winner: Yves Coolen
   1.2  
4/6   Coppa della Pace  
Winner: Nicola Gaffurini
   1.2  
4/6   Ronde van Limburg  
Winner: Jarno Gmelich Meijling
   NE  
4-11/6   DauphinĂ© LibĂ©rĂ©  
Winner: Jakob Fuglsang
   2.WT  
7-11/6   Ronde van Slowakije  
Winner: Jan Tratnik
   2.1  
8/6   GP des Kantons Aargau  
Winner: Sacha Modolo
   1.HC  
8-11/6   Oberösterreich Rundfahrt  
Winner: Stephan Rabitsch
   2.2  
8-11/6   GP Saguenay  
Winner: Steve Fisher
   2.2  
8-11/6   Tour de l`Oise  
Winner: Flavien Dassonville
   2.2  
9/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Jan Polanc
   CN  
9-11/6   Tour of Malopolska  
Winner: Maciej Paterski
   2.2  
9-15/6   Baby Giro  
Winner: Pavel Sivakov
   2.2  
10/6   Dwars door de Vlaamse Ardennen  
Winner: Cameron Meyer
   1.2  
10/6   Fyn Rundt  
Winner: Audun Brekke Fløtten
   1.2  
10-18/6   Tour de Suisse  
Winner: Simon Spilak
   2.WT  
11/6   Ronde van Limburg  
Winner: Wout Van Aert
   1.1  
11/6   GP Horsens  
Winner: Casper Phillip Pedersen
   1.2  
11/6   Rund um Köln  
Winner: Gregor MĂĽhlberger
   1.1  
13-26/6   Race Across America  
Winner: Christoph Strasser
   NE  
14-18/6   GP de Beauce  
Winner: Andzs Flaksis
   2.2  
14-18/6   Tour of Korea  
Winner: Min Kyeong Ho
   2.1  
14-18/6   Ster ZLM Toer  
Winner: Jose Isidro Maciel Goncalves
   2.1  
15-18/6   Tour des Pays de Savoie  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
   2.2  
15-18/6   Route du Sud  
Winner: Silvan Dillier
   2.1  
15-18/6   Ronde van Slovenie  
Winner: Rafal Majka
   2.1  
16/6   NC Angola ITT  
Winner: Dario Antonio
   CN  
16/6   NC Finland ITT  
Winner: Sasu Halme
   CN  
16-18/6   Ronde van Servie  
Winner: Charalampos Kastrantas
   2.2  
17/6   NC Israel ITT  
Winner: Guy Sagiv
   CN  
17/6   NC Mauritius ITT  
Winner: Christopher Lagane
   CN  
17/6   NC Netherlands U17  
Winner: Hidde Van Veenendaal
   CN  
17/6   NC Netherlands U19  
Winner: Adne Koster
   CN  
17/6   Memorial Grundmanna i Wizowskiego  
Winner: Alan Banaszek
   1.2  
17/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Xavier Santana
   CN  
18/6   NC Angola  
Winner: Bruno Araujo
   CN  
18/6   Circuit des 11 Villes  
Winner: Wout Van Aert
   1.1  
18/6   Romsee - Stavelot - Romsee  
Winner: Fabio Sinoy
   NE  
18/6   NC Bermuda ITT  
Winner: Dominique Mayho
   CN  
18/6   NC Belize ITT  
Winner: Tarique Flowers
   CN  
18/6   NC Finland  
Winner: Matti Manninen
   CN  
18/6   Beaumont Trophy  
Winner: Peter Williams
   1.2  
18/6   NC Guatemala ITT  
Winner: Manuel Oseas Rodas Ochoa
   CN  
18/6   NC Netherlands Elite without contract  
Winner: Hans Dekkers
   CN  
18/6   Korono Kocich  
Winner: Lukasz Owsian
   1.2  
21/6   Halle - Ingooigem  
Winner: Arnaud DĂ©mare
   1.1  
21/6   NC Estonia ITT  
Winner: Silver Mäoma
   CN  
21/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Zhandos Bizhigitov
   CN  
21/6   NC Latvia ITT  
Winner: Aleksejs Saramotins
   CN  
21/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Jean-Pierre Drucker
   CN  
21/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Casper Van Uden
   CN  
21/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Tom Dumoulin
   CN  
21/6   NC Netherlands ITT U23  
Winner: Julius Van Den Berg
   CN  
21/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Minne Verboom
   CN  
21/6   NC Poland ITT  
Winner: Michal Kwiatkowski
   CN  
21/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Oleksandr Polivoda
   CN  
22/6   NC Belgium ITT  
Winner: Yves Lampaert
   CN  
22/6   NC Belarus ITT  
Winner: Stanislau Bazhkou
   CN  
22/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Bryan Salas Gonzalez
   CN  
22/6   NC Denmark ITT  
Winner: Martin Toft Madsen
   CN  
22/6   NC Domenican Republic ITT  
Winner: Augusto Sanchez Beriguete
   CN  
22/6   NC France ITT  
Winner: Pierre Latour
   CN  
22/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Stephen Cummings
   CN  
22/6   NC United Kingdom ITT U23  
Winner: Scott Davies
   CN  
22/6   NC Ireland ITT  
Winner: Ryan Mullen
   CN  
22/6   NC Norway ITT  
Winner: Edvald Boasson Hagen
   CN  
22/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Stefan KĂĽng
   CN  
22/6   NC Sweden ITT  
Winner: Tobias Ludvigsson
   CN  
23/6   NC Austria ITT  
Winner: Georg Preidler
   CN  
23/6   NC Brazil ITT      CN  
23/6   NC Croatia ITT      CN  
23/6   NC Czechia ITT  
Winner: Jan Barta
   CN  
23/6   NC Eritrea ITT  
Winner: Mekseb Abrha Debesay
   CN  
23/6   NC Spain ITT  
Winner: Jonathan Castroviejo Nicolas
   CN  
23/6   NC Spain ITT U23  
Winner: Jaime Castrillo Zapater
   CN  
23/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Tsgabu Gebremaryam Grmay
   CN  
23/6   NC Germany ITT U23  
Winner: Richard Banusch
   CN  
23/6   NC Germany ITT  
Winner: Tony Martin
   CN  
23/6   NC Italy ITT  
Winner: Gianni Moscon
   CN  
23/6   NC Japan ITT  
Winner: Ryota Nishizono
   CN  
23/6   NC Kosovo ITT      CN  
23/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Ignatas Konovalovas
   CN  
23/6   NC Panama ITT  
Winner: Franklin Archibol
   CN  
23/6   NC Portugal ITT  
Winner: Andre Maciel Domingos Goncalves
   CN  
23/6   NC Romania  
Winner: Marius Petrache
   CN  
23/6   NC Russia ITT  
Winner: Ilnur Zakarin
   CN  
23/6   NC Serbia ITT      CN  
23/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Marek Canecky
   CN  
23/6   NC Venezuela ITT      CN  
24/6   NC Spain U23  
Winner: Isaac Canton Serrano
   CN  
24/6   NC Ethiopia      CN  
24/6   NC Georgia ITT      CN  
24/6   NC Hong Kong ITT      CN  
24/6   NC Israel  
Winner: Roy Goldstein
   CN  
24/6   NC Kazakhstan      CN  
24/6   NC South Korea ITT      CN  
24/6   NC Kosovo      CN  
24/6   NC Macedonia ITT      CN  
24/6   NC Netherlands U23  
Winner: Fabio Jakobsen
   CN  
24/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Adrien Niyonshuti
   CN  
24/6   NC Verenigde Staten ITT      CN  
25/6   NC Austria      CN  
25/6   NC Belgium      CN  
25/6   NC Belarus      CN  
25/6   NC Brazil      CN  
25/6   NC Canada      CN  
25/6   NC Costa Rica      CN  
25/6   NC Croatia      CN  
25/6   NC Czechia      CN  
25/6   NC Denmark      CN  
25/6   NC Domenican Republic      CN  
25/6   NC Spain      CN  
25/6   NC Estonia      CN  
25/6   NC France      CN  
25/6   NC United Kingdom      CN  
25/6   NC United Kingdom U23      CN  
25/6   NC Georgia      CN  
25/6   NC Germany      CN  
25/6   NC Hong Kong      CN  
25/6   NC Ireland      CN  
25/6   NC Italy      CN  
25/6   NC Japan      CN  
25/6   NC South Korea      CN  
25/6   NC Latvia      CN  
25/6   NC Lithuania      CN  
25/6   NC Luxemburg      CN  
25/6   CN Madedonia      CN  
25/6   NC Mauritius      CN  
25/6   NC Netherlands      CN  
25/6   NC Norway      CN  
25/6   NC Poland      CN  
25/6   NC Portugal      CN  
25/6   NC Romania ITT      CN  
25/6   NC Russia      CN  
25/6   NC Ruanda      CN  
25/6   NC Slovenia      CN  
25/6   NC Serbia      CN  
25/6   NC Switzerland      CN  
25/6   NC Slovakia      CN  
25/6   NC Sweden      CN  
25/6   NC Ukraine      CN  
25/6   NC Verenigde Staten      CN  
25/6   NC Venezuela      CN  
27/6   NC Canada ITT      CN  
27/6-2/7   Tour of Hungary      2.2  
28/6   I.W.T. Oetingen      1.2  
28/6   Klimtijdrit Camerig-Vaals      NE  
28/6-1/7   Course Solidaridad      2.2  
29/6-2/7   Volta a Portugal do Futuro      2.2U