CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.  
26/5-3/6   Tour du Cameroun  
Winner: Bonaventure Uwizeyimana
   2.2  
30/5-3/6   Tour of Korea  
Winner: Serghei Tvetcov
   2.1  
30/5-3/6   Ronde van Luxemburg  
Winner: Andrea Pasqualon
   2.HC  
31/5-3/6   GP Priessnitz  
Winner: Tadej Pogacar
   2.NC  
31/5-3/6   Boucles de la Mayenne  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   2.1  
31/5-3/6   Tour of Kumano  
Winner: Marc De Maar
   2.2  
1/6   Horizon Park Race for Peace  
Winner: Frederik Muff
   1.2  
1-3/6   Hammer Sportzone Limburg  
Winner: Quick Step Floors
   2.1  
1-3/6   Szlakiem Walk Majora Hubala  
Winner: Mateusz Taciak
   2.1  
1-3/6   Tour of Bihor - Bellotto  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
   2.2  
2/6   Heistse Pijl  
Winner: Emils Liepins
   1.1  
2/6   Trofeo Alcide de Gasperi  
Winner: Simone Ravanelli
   1.2  
2/6   Horizon Park Race Maidan  
Winner: Branislau Samoilau
   1.2  
3/6   Memorial Philippe van Coningsloo  
Winner: Gustav Höög
   1.2  
3/6   Coppa della Pace  
Winner: Matteo Sobrero
   1.2  
3/6   Ronde van Limburg  
Winner: Rick Ottema
   NE  
3/6   GP Lugano  
Winner: Hermann Pernsteiner
   1.1  
3/6   Horizon Park Classic  
Winner: Branislau Samoilau
   1.2  
3-10/6   Dauphiné Libéré  
Winner: Geraint Thomas
   2.WT  
6/6   Parel van de Veluwe  
Winner: Jelle Wolsink
   NE  
7/6   GP des Kantons Aargau  
Winner: Alexander Kristoff
   1.HC  
7-10/6   Tour de l`Oise  
Winner: Henrik Evensen
   2.2  
7-16/6   Baby Giro  
Winner: Alexander Vlasov
   2.2U  
8/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Jan Tratnik
   CN  
8-10/6   Tour of Malopolska  
Winner: Amaro Manuel Reposo Antunes
   2.2  
8-10/6   Ronde van Servie  
Winner: German Nicolas Tivani Perez
   2.2  
9/6   Dwars door de Vlaamse Ardennen  
Winner: Robby Cobbaert
   1.2  
9/6   NC Denmark ITT U23  
Winner: Mathias Norsgaard Jørgensen
   CN  
9-17/6   Tour de Suisse  
Winner: Richie Porte
   2.WT  
10/6   Ronde van Limburg  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   1.1  
10/6   NC Denmark U23  
Winner: Julius Johansen
   CN  
10/6   Rund um Köln  
Winner: Sam Bennett
   1.1  
10/6   NC Nicaragua ITT      CN  
10/6   Midden-Brabant Poort Omloop  
Winner: Julius Van Den Berg
   1.2  
10/6   Ronde van de Kerspelen  
Winner: Jeff Vermeulen
   NE  
13-17/6   GP de Beauce      2.2  
13-17/6   Ronde van Slovenie  
Winner: Primoz Roglic
   2.1  
14-17/6   Oberösterreich Rundfahrt  
Winner: Stephan Rabitsch
   2.2  
14-17/6   Route d`Occitanie  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
   2.1  
15/6   NC Finland ITT      CN  
16/6   Fyn Rundt  
Winner: Mads Pedersen
   1.1  
16/6   Memorial Grundmanna i Wizowskiego  
Winner: Lukasz Owsian
   1.2  
16/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Elvys Reyes
   CN  
16-17/6   Wielerweekend Roden      NE  
17/6   Circuit des 11 Villes  
Winner: Adam Blythe
   1.1  
17/6   Romsee - Stavelot - Romsee      NE  
17/6   GP Horsens  
Winner: Herman Dahl
   1.1  
17/6   NC Finland      CN  
17/6   NC Germany U23  
Winner: Max Kanter
   CN  
17/6   NC Japan ITT  
Winner: Kazushige Kuboki
   CN  
17/6   Korono Kocich  
Winner: Kamil Malecki
   1.2  
17/6   NC Switzerland U23  
Winner: Lukas Rüegg
   CN  
18-21/6   Tour of Mevlana      2.2  
19/6   GP Judendorf      1.2  
20/6   Halle - Ingooigem      1.1  
20/6   Emmen ITT      NE  
20/6   NC Ukraine ITT      CN  
20-24/6   Adriatica Ionica Race      2.1  
21/6   NC Belgium ITT      CN  
21/6   NC Canada ITT      CN  
21/6   NC Spain ITT U23      CN  
21/6   NC Norway ITT      CN  
21-24/6   Tour des Pays de Savoie      2.2  
22/6   NC Spain ITT      CN  
22/6   NC Spain U23      CN  
22/6   NC United Kingdom ITT U23      CN  
22/6   NC United Kingdom ITT      CN  
22/6   NC Venezuela ITT      CN  
22-25/6   Tour d`Annaba      2.2  
23/6   NC Croatia ITT      CN  
23/6   NC Italy U23      CN  
23/6   NC Netherlands U17      CN  
23/6   NC Netherlands U19      CN  
23/6   NC Ruanda ITT      CN  
23/6   NC Verenigde Staten ITT      CN  
24/6   NC Belgium      CN  
24/6   NC Canada      CN  
24/6   NC Croatia      CN  
24/6   NC Spain      CN  
24/6   Paris - Chauny      1.1  
24/6   Auensteiner Radsporttage      NE  
24/6   NC Japan      CN  
24/6   NC Nicaragua      CN  
24/6   NC Netherlands Elite without contract      CN  
24/6   NC Norway      CN  
24/6   NC Ruanda      CN  
24/6   NC Tunisia ITT      CN  
24/6   NC Ukraine      CN  
24/6   NC Verenigde Staten      CN  
24/6   NC Venezuela      CN  
25/6   NC United Kingdom      CN  
25/6   NC Iran ITT      CN  
26/6   NC United States of America ITT U23      CN  
27/6   Mediterranean Games ITT      JR  
27/6   I.W.T. Oetingen      1.2  
27/6   NC Bulgaria ITT      CN  
27/6   NC Iran      CN  
27/6   NC Kazakhstan ITT      CN  
27/6   NC Netherlands ITT U17      CN  
27/6   NC Netherlands ITT      CN  
27/6   NC Netherlands ITT U23      CN  
27/6   NC Netherlands ITT U19      CN  
27/6   NC Switzerland ITT      CN  
27/6   NC United States of America U23      CN  
28/6   NC Brazil ITT      CN  
28/6   NC Costa Rica ITT      CN  
28/6   NC Denmark ITT      CN  
28/6   NC Estonia ITT      CN  
28/6   NC France ITT U23      CN  
28/6   NC France ITT      CN  
28/6   NC Ireland ITT      CN  
28/6   NC Latvia ITT      CN  
28/6   NC Mexico ITT      CN  
29/6   NC Austria ITT      CN  
29/6   NC Belarus ITT      CN  
29/6   NC Georgia ITT      CN  
29/6   NC Germany ITT      CN  
29/6   NC Guatemala ITT      CN  
29/6   NC Turkey ITT      CN  
30/6   Mediterranean Games      JR  
30/6   Omloop Het Nieuwsblad U23      NE  
30/6   NC France U23      CN  
30/6   NC Hong Kong ITT      CN  
30/6   NC Moldova ITT      CN  
30/6   NC Mexico      CN  
30/6   NC Netherlands U23      CN