RESULTS
Road races
13/12   GP CON  
Winner: Oscar Adelberto Quiroz Ayala   
   1.2  
12/12   GP FECOCI  
Winner: William David Munoz Perez   
   1.2  
7/12   NC Qatar  
Winner: Fawaz Al Hichan   
   CN  
 
Track races
16/12   London (14/12-16/12)  
Winner: Matthew Walls   
Sprint: Harrie Lavreysen
   CDM  
16/12   London (14/12-16/12)  
Keirin: Stephanie Morton
Madison: Katie Archibald
   CDM  
16/12   NC Australia (14/12-16/12)  
Madison: Kelland O`Brien - Leigh Howard
   CN  
16/12   NC Australia (14/12-16/12)  
Madison: Kristina Clonan - Maeve Moroney-Plouffe
   CN  
9/12   Trofeu Literio Augusto Marques (7/12-9/12)  
Keirin: Francesco Ceci
Pursuit: Jay Lamoureux
Madison: Matthew Walls - Fred Wright
   CL1  
9/12   Trofeu Literio Augusto Marques (7/12-9/12)  
Keirin: Helena Casas Roige
Scratch: Laurie Berthon
   CL1  
6/12   NC Denmark  
Omnium: Lasse Norman Hansen
   CN  
6/12   NC Denmark  
Omnium: Julie Leth
   CN  
 
Cyclo Crosses
9/12   Eschenbach  
Winner: Lars Förster   
   C1  
9/12   Eschenbach  
Winner: Denise Betsema   
   C1  
9/12   Vlaamse Druivencross  
Winner: Toon Aerts   
   C1  
9/12   Vlaamse Druivencross  
Winner: Lucinda Brand   
   C1  
9/12   NC Japan  
Winner: Kohei Maeda   
   CN  
9/12   NC Japan  
Winner: Rina Matsumoto   
   CN  
9/12   Ipswich  
Winner: Braam Merlier   
   C2  
9/12   Ipswich  
Winner: Bethany Crumpton   
   C2  
9/12   North Carolina GP  
Winner: Kerry Werner   
   C2  
9/12   North Carolina GP  
Winner: Ruby West   
   C2  
9/12   Ruts N Guts  
Winner: Gage Hecht   
   C2  
9/12   Ruts N Guts  
Winner: Samantha Runnels   
   C2  
9/12   Trofeo di Gorizia  
Winner: Gioele Bertolini   
   C2  
9/12   Trofeo di Gorizia  
Winner: Francesca Baroni   
   C2  
9/12   Moergestel  
Winner: Ingmar Uytdewilligen   
   NE  
9/12   Moergestel  
Winner: Bianca Van Den Hoek   
   NE  
8/12   Essen  
Winner: Laurens Sweeck   
   C1  
8/12   Essen  
Winner: Maud Kaptheijns   
   C1  
8/12   Ruts N Guts  
Winner: Gage Hecht   
   C1  
8/12   Ruts N Guts  
Winner: Katie Clouse   
   C1  
8/12   Ciclocross Del Ponte  
Winner: Vincent Baestaens   
   C2  
8/12   Ciclocross Del Ponte  
Winner: Francesca Baroni   
   C2  
8/12   Jabkenice  
Winner: Tomas Paprstka   
   C2  
8/12   Jabkenice  
Winner: Pavla Havlikova   
   C2  
8/12   North Carolina GP  
Winner: Kerry Werner   
   C2  
8/12   North Carolina GP  
Winner: Lily Williams   
   C2  
8/12   Troyes-Rosière  
Winner: Lucas Dubau   
   C2  
8/12   Troyes-Rosière  
Winner: Marlène Petit   
   C2  
8/12   Amersfoort  
Winner: Kyle Agterberg   
   NE  
8/12   Amersfoort  
Winner: Bianca Van Den Hoek   
   NE  
 
Beach races
9/12   European Championships Beachrace  
Winner: Lars Boom   
   CC  
9/12   European Championships Beachrace  
Winner: Pauliena Rooijakkers   
   CC  
 
NEWS