RESULTS
Road races
18/11   Tour of Fuzhou (14/11-18/11)  
Winner: Ilya Davidenok   
   2.1  
18/11   Vuelta Michoacan (15/11-20/11)  
Stage 4: Orlando Trinidad Garibay Contreras   
   2.2  
18/11   Tour of Tasmania (16/11-18/11)  
Winner: Justine Barrow   
   2.3  
11/11   NC Colombia  
Winner: Katherine Steisy Montoya Zuluaga   
   CN  
11/11   Ronde van Okinawa  
Winner: Alan Marangoni   
   1.2  
11/11   Tour of Quanzhou Bay (9/11-11/11)  
Winner: Max Stedman   
   2.2  
11/11   Tour of Singarak (4/11-11/11)  
Winner: Jesse Ewart   
   2.2  
11/11   Tour of Okinawa  
Winner: Eri Yonamine   
   1.3  
10/11   NC Colombia ITT  
Winner: Serika Guluma Ortiz   
   CN  
 
Track races
18/11   Six Days Gent (13/11-18/11)  
Winner: Iljo Keisse - Elia Viviani   
   6D  
 
Cyclo Crosses
11/11   Asper-Gavere  
Winner: Mathieu Van Der Poel   
   C1  
11/11   Asper-Gavere  
Winner: Alice Maria Arzuffi   
   C1  
11/11   Ardingly (Crawley)  
Winner: Thomas Joseph   
   C2  
11/11   Ardingly (Crawley)  
Winner: Anna Kay   
   C2  
11/11   Flückiger Cross  
Winner: Sascha Weber   
   C2  
11/11   Flückiger Cross  
Winner: Francesca Baroni   
   C2  
11/11   GP Kosice  
Winner: Nicolas Samparisi   
   C2  
11/11   GP Kosice  
Winner: Tatiana Jasekova   
   C2  
11/11   Karrantza  
Winner: Ismael Esteban Aguero   
   C2  
11/11   Karrantza  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco   
   C2  
11/11   Lift Lock Cross  
Winner: Gunnar Holmgren   
   C2  
11/11   Lift Lock Cross  
Winner: Ruby West   
   C2  
11/11   Northampton International  
Winner: Curtis White   
   C2  
11/11   Northampton International  
Winner: Courtenay McFadden   
   C2  
11/11   Pierric  
Winner: Francis Mourey   
   C2  
11/11   Pierric  
Winner: Marlène Petit   
   C2  
11/11   Tilburg  
Winner: Elodie Kuijper   
   NE  
10/11   Jaarmarktcross  
Winner: Mathieu Van Der Poel   
   C1  
10/11   Jaarmarktcross  
Winner: Sanne Cant   
   C1  
10/11   Kolin  
Winner: Diether Sweeck   
   C1  
10/11   Kolin  
Winner: Jana Czeczinkarova   
   C1  
10/11   NC Canada  
Winner: Michael Van Den Ham   
   CN  
10/11   NC Canada  
Winner: Maghalie Rochette   
   CN  
10/11   Northampton International  
Winner: Curtis White   
   C2  
10/11   Northampton International  
Winner: Ellen Noble   
   C2  
10/11   Starlight Cross  
Winner: Anthony Clark   
   C2  
10/11   Starlight Cross  
Winner: Samantha Runnels   
   C2  
10/11   Rhenen  
Winner: Koen Van Dijke   
   NE  
10/11   Rhenen  
Winner: Bianca Van Den Hoek   
   NE  
 
9/11   World Championships Eliminator  
Winner: Titouan Perrin Ganier   
   CM  
9/11   World Championships Eliminator  
Winner: Coline Clauzure   
   CM  
 
NEWS