RESULTS
Track races
10/12   Santiago (8/12-10/12)  
Sprint: Vasilijus Lendel
Team Pursuit: New Zealand
Omnium: Daniel Holloway
   CDM  
10/12   Santiago (8/12-10/12)  
Keirin: Liubov Basova
Team sprint: Ukraine
Madison: Michaela Drummond - Racquel Sheath
   CDM  
10/12   NC Netherlands  
50 km: Mel Van Der Veekens
   CN  
5/12   Six Days Melbourne (5/12-10/12)  
Winner: Leigh Howard - Cameron Scott   
   6D  
 
Cyclo Crosses
10/12   Eschenbach  
Winner: Marcel Meisen   
   C1  
10/12   Eschenbach  
Winner: Eva Lechner   
   C1  
10/12   Vlaamse Druivencross  
Winner: Mathieu Van Der Poel   
   C1  
10/12   Vlaamse Druivencross  
Winner: Pauline Ferrand-Pr√©vot   
   C1  
10/12   NC Japan  
Winner: Hikaru Kosaka   
   CN  
10/12   NC Japan  
Winner: Miho Imai   
   CN  
10/12   Bradford  
Winner: Braam Merlier   
   C2  
10/12   Bradford  
Winner: Ffion James   
   C2  
10/12   Igorre (Yurre)  
Winner: Wietse Bosmans   
   C2  
10/12   Igorre (Yurre)  
Winner: Elle Anderson   
   C2  
10/12   North Carolina GP  
Winner: Kerry Werner   
   C2  
10/12   North Carolina GP  
Winner: Ruby West   
   C2  
10/12   Resolution Cross Cup  
Winner: Tobin Ortenblad   
   C2  
10/12   Resolution Cross Cup  
Winner: Crystal Anthony   
   C2  
10/12   Moergestel  
Winner: Twan Van Den Brand   
   NE  
10/12   Moergestel  
Winner: Inge Van Der Heijden   
   NE  
9/12   Essen  
Winner: Mathieu Van Der Poel   
   C1  
9/12   Essen  
Winner: Sanne Cant   
   C1  
9/12   Kolin  
Winner: David Van Der Poel   
   C2  
9/12   Kolin  
Winner: Nikola Noskova   
   C2  
9/12   North Carolina GP  
Winner: Kerry Werner   
   C2  
9/12   North Carolina GP  
Winner: Ruby West   
   C2  
9/12   Resolution Cross Cup  
Winner: Tobin Ortenblad   
   C2  
9/12   Resolution Cross Cup  
Winner: Courtenay McFadden   
   C2  
9/12   Trofeo di Gorizia  
Winner: Gioele Bertolini   
   C2  
9/12   Trofeo di Gorizia  
Winner: Francesca Baroni   
   C2  
9/12   Amersfoort  
Winner: Kyle Agterberg   
   NE  
9/12   Amersfoort  
Winner: Bianca Van Den Hoek   
   NE  
8/12   Ciclocross Del Ponte  
Winner: Gioele Bertolini   
   C2  
8/12   Ciclocross Del Ponte  
Winner: Eva Lechner   
   C2  
8/12   GP Les Franqueses del Valles  
Winner: Ismael Esteban Aguero   
   C2  
8/12   GP Les Franqueses del Valles  
Winner: Magdalena Duran Garcia   
   C2  
8/12   Trofeo San Andres  
Winner: Javier Ruiz De Larrinaga Ibanez   
   C2  
8/12   Trofeo San Andres  
Winner: Aida Nuno Palacio   
   C2  
6/12   Ciclocros Joan Soler  
Winner: Felipe Orts Lloret   
   C2  
6/12   Ciclocros Joan Soler  
Winner: Helen Wyman (Saunders)   
   C2  
 
MTB races (XC)
10/12   European Championships Beachrace  
Winner: Jasper Ockeloen   
   CC  
10/12   European Championships Beachrace  
Winner: Riejanne Markus   
   CC  
 
NEWS
Welcome to CycleBase [CycleBase] (12/8)
Welcome to CycleBase
 
More news | Twitter