DRIEDAAGSE BRUGGE - DE PANNE
 
Country:   Belgium
Datum:  21/3/2018
Category:  1.HC
  
 

Results | Race Info | 2019 | Palmares | Statistics | CB Points Scale | Widget
 
1   Elia Viviani       Quick Step Floors
2   Pascal Ackermann       Bora - Hansgrohe
3   Jasper Philipsen       Hagens Berman - Axeon
4   Baptiste Planckaert       Katusha - Alpecin
5   Jens Debusschere       Lotto - Soudal
6   Amaury Capiot       Sport Vlaanderen - Baloise
7   Roy Jans       Cibel - Cebon
8   Hugo Hofstetter       Cofidis
9   Adam Blythe       Aqua Blue Sport
10   Eduard Michael Grosu       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
11   Timothy Dupont       Wanty - Groupe Gobert
12   Coen Vermeltfoort       Roompot - Nederlandse Loterij
13   Jelle Mannaerts       Tarteletto - Isorex
14   Luka Mezgec       Mitchelton - Scott
15   Zico Waeytens       Verandas Willems - Crelan
16   Maximiliano Ariel Richeze Araquistain       Quick Step Floors
17   Pawel Franczak       CCC Sprandi - Polkowice
18   Bryan Coquard       Vital Concept
19   Jimmy Turgis       Cofidis
20   Michael Goolaerts       Verandas Willems - Crelan
21   Jenthe Biermans       Katusha - Alpecin
22   Andrew Fenn       Aqua Blue Sport
23   August Jensen       Israel Cycling Academy
24   Travis McCabe       United Health Care
25   Kenny Dehaes       WB Aqua Protect - Veranclassic
26   Vyacheslav Kuznetsov       Katusha - Alpecin
27   Benjamin Perry       Israel Cycling Academy
28   Pieter Vanspeybrouck       Wanty - Groupe Gobert
29   Michael Kolar       Bora - Hansgrohe
30   Guillaume Van Keirsbulck       Wanty - Groupe Gobert
31   Jordi Warlop       Sport Vlaanderen - Baloise
32   Adrien Petit       Direct Energie
33   Nikolas Maes       Lotto - Soudal
34   Mark McNally       Wanty - Groupe Gobert
35   Christoph Pfingsten       Bora - Hansgrohe
36   Wout Van Aert       Verandas Willems - Crelan
37   Florian Sénéchal       Quick Step Floors
38   Michael Schwarzmann       Bora - Hansgrohe
39   Shane Archbold       Aqua Blue Sport
40   Wouter Wippert       Roompot - Nederlandse Loterij
41   Bert Van Lerberghe       Cofidis
42   Frantisek Sisr       CCC Sprandi - Polkowice
43   Kenneth Van Rooy       Sport Vlaanderen - Baloise
44   Milan Menten       Sport Vlaanderen - Baloise
45   Rui Filipe Alves Oliveira       Hagens Berman - Axeon
46   Christophe Noppe       Sport Vlaanderen - Baloise
47   David Boucher       Tarteletto - Isorex
48   Alexandre Pichot       Direct Energie
49   Robbert De Greef       Roompot - Nederlandse Loterij
50   Brian Van Goethem       Roompot - Nederlandse Loterij
51   Moreno Hofland       Lotto - Soudal
52   Davide Martinelli       Quick Step Floors
53   Maxime Vantomme       WB Aqua Protect - Veranclassic
54   Lukas Spengler       WB Aqua Protect - Veranclassic
55   Matteo Pelucchi       Bora - Hansgrohe
56   Conor Dunne       Aqua Blue Sport
57   Sean Bennett       Hagens Berman - Axeon
58   Michael Van Staeyen       Cofidis
59   Jelle Wallays       Lotto - Soudal
60   Andreas Schillinger       Bora - Hansgrohe
61   Erik Baska       Bora - Hansgrohe
62   Ylber Sefa       Tarteletto - Isorex
63   Gianni Marchand       Cibel - Cebon
64   Michael Rice       Hagens Berman - Axeon
65   Remi Cavagna       Quick Step Floors
66   Nikolay Trusov       Gazprom - RusVelo
67   Dennis Coenen       Cibel - Cebon
68   Timothy Stevens       Cibel - Cebon
69   Kenneth Vanbilsen       Cofidis
70   Ian Garrison       Hagens Berman - Axeon
71   Remy Mertz       Lotto - Soudal
72   Damiano Cima       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
73   Frederik Frison       Lotto - Soudal
74   Julien Stassen       WB Aqua Protect - Veranclassic
75   Jonas Van Genechten       Vital Concept
76   Luke Durbridge       Mitchelton - Scott
77   Preben Van Hecke       Sport Vlaanderen - Baloise
78   Bert De Backer       Vital Concept
79   Jan-Willem Van Schip       Roompot - Nederlandse Loterij
80   Fabio Jakobsen       Quick Step Floors
81   Kris Boeckmans       Vital Concept
82   Lorrenzo Manzin       Vital Concept
83   Mathew Hayman       Mitchelton - Scott
84   Yohann Gène       Direct Energie
85   Edward Planckaert       Sport Vlaanderen - Baloise
86   Tom Devriendt       Wanty - Groupe Gobert
87   Simone Antonini       Wanty - Groupe Gobert
88   Oscar Riesebeek       Roompot - Nederlandse Loterij
89   Sergio Torres Jorro       Tarteletto - Isorex
90   Sergey Shilov       Gazprom - RusVelo
91   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
92   Niels De Rooze       Tarteletto - Isorex
93   Stijn De Bock       Cibel - Cebon
94   Geoffrey Soupe       Cofidis
95   Peter Koning       Aqua Blue Sport
96   Imerio Cima       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
97   Guy Sagiv       Israel Cycling Academy
98   Jimmy Duquennoy       WB Aqua Protect - Veranclassic
99   Tim Ariesen       Roompot - Nederlandse Loterij
100   Rob Ruijgh       Tarteletto - Isorex
101   Christophe Masson       WB Aqua Protect - Veranclassic
102   Kamil Malecki       CCC Sprandi - Polkowice
103   Michael Hepburn       Mitchelton - Scott
104   Carlos Eduardo Alzate Escobar       United Health Care
105   Alexander Edmondson       Mitchelton - Scott
106   Daniel Eaton       United Health Care
107   Sergey Lagutin       Gazprom - RusVelo
108   Senne Leysen       Verandas Willems - Crelan
109   Jens Keukeleire       Lotto - Soudal
110   Marco Haller       Katusha - Alpecin
111   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
112   Michiel Dieleman       Cibel - Cebon
113   Dmitry Kozonchuk       Gazprom - RusVelo
114   Evgeny Shalunov       Gazprom - RusVelo
115   Simon Sellier       Direct Energie
116   Romain Cardis       Direct Energie
117   Marco Mathis       Katusha - Alpecin
118   Alexander Cataford       United Health Care
119   Joao Pedro Goncalves Almeida       Hagens Berman - Axeon
120   Dennis Van Winden       Israel Cycling Academy
121   Stijn Steels       Verandas Willems - Crelan
122   Ivo Emanuel Alves Oliveira       Hagens Berman - Axeon
123   Elias Van Breussegem       Verandas Willems - Crelan
124   Aaron Gate       Aqua Blue Sport
125   Hamish Schreurs       Israel Cycling Academy
126   Kevin De Jonghe       Tarteletto - Isorex
127   Sho Hatsuyama       Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
128   Leszek Plucinski       CCC Sprandi - Polkowice
129   Lennert Teugels       Cibel - Cebon
130   Roman Maikin       Gazprom - RusVelo
131   Aviv Yechezkel       Israel Cycling Academy
132   Tanner Putt       United Health Care