PARIS - ARRAS
 
Country:   France
Datum:  18-20/5/2018
Category:  2.2
 

Results | 2017 | Palmares | CB Points Scale | Widget
 
1   Stephan Rabitsch       Felbermayr - Simplon Wels
2   Josef Cerny       Elkov - Author
3   Jannik Steimle       Vorarlberg - Santic
4   Rasmus Christian Quaade       BHS - Almeborg Bornholm
5   Wim Kleiman       Monkey Town
6   Matthias Krizek       Felbermayr - Simplon Wels
7   Alfred Wright      
8   Christoffer Lisson       BHS - Almeborg Bornholm
9   Stan Dewulf       Lotto - Soudal U23
10   Matthew Teggart       Wiggins
11   Filippo Fortin       Felbermayr - Simplon Wels
12   Andre Looij       Monkey Town
13   Nicklas Overgaard Amdi Pedersen       BHS - Almeborg Bornholm
14   Barnabas Peak       World Cycling Center
15   Mikel Aristi Gardoki       Euskadi - Murias
16   Ethan Hayter      
17   Alfdan De Decker       Lotto - Soudal U23
18   Theo Nonnez       CC Nogent sur Oise
19   Antonio Barac       World Cycling Center
20   Maxime De Poorter       EFC - L&R - Vulsteke
21   Jiri Polnicky       Elkov - Author
22   Emmanuel Morin       Sojasun Espoir - ACNC
23   Robin Froidevaux       Akros - Renfer
24   Flavien Dassonville       St Michel - Auber 93
25   Davide Orrico       Vorarlberg - Santic
 
1st stage (18/5)
1   Sasha Weemaes       EFC - L&R - Vulsteke
2   Joseph Holt      
3   Filippo Fortin       Felbermayr - Simplon Wels
4   Mikel Aristi Gardoki       Euskadi - Murias
5   Alois Kankovsky       Elkov - Author
6   Andre Looij       Monkey Town
7   Dusan Kalaba       World Cycling Center
8   Rasmus B√łgh Wallin       ColoQuick - Cult
9   Alfdan De Decker       Lotto - Soudal U23
10   Gabriel Cullaigh       Wiggins
Ranking:
1   Sasha Weemaes       EFC - L&R - Vulsteke
 
2nd stage (19/5)
1   Stephan Rabitsch       Felbermayr - Simplon Wels
2   Josef Cerny       Elkov - Author
3   Jannik Steimle       Vorarlberg - Santic
4   Rasmus Christian Quaade       BHS - Almeborg Bornholm
5   Wim Kleiman       Monkey Town
6   Matthias Krizek       Felbermayr - Simplon Wels
7   Alfred Wright      
8   Stan Dewulf       Lotto - Soudal U23
9   Christoffer Lisson       BHS - Almeborg Bornholm
10   Andre Looij       Monkey Town
Ranking:
1   Stephan Rabitsch       Felbermayr - Simplon Wels
 
3rd stage (20/5)
1   Matthew Walls      
2   Gabriel Cullaigh       Wiggins
3   Sasha Weemaes       EFC - L&R - Vulsteke
4   Mikel Aristi Gardoki       Euskadi - Murias
5   Andre Looij       Monkey Town
6   Alfdan De Decker       Lotto - Soudal U23
7   Filippo Fortin       Felbermayr - Simplon Wels
8   Adrien Carpentier       CC Nogent sur Oise
9   Axel Flet      
10   Alois Kankovsky       Elkov - Author