CARPATHIA COURIERS PATH
 
Country:   Poland
Datum:  28/4-3/5/2018
Category:  2.2U
 

Results | 2017 | 2019 | Palmares | CB Points Scale | Widget
 
1   Filip Maciejuk       Leopard
2   Jens Van Den Dool       Delta Rotterdam
3   Sven Burger       WP Groot Amsterdam
4   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
5   Marton Dina       Pannon
6   Mattia Bais       CT Friuli
7   Venantas Lasinis       Staki - Technorama
8   Szymon Tracz       ONE
9   Rens Tulner       Delta Rotterdam
10   Christian Koch       LKT - Brandenburg
 
1st stage (28/4)
1   Joep Steinbusch       WP Groot Amsterdam
2   Nils Sinschek       LottoNL - Jumbo (WV De Jonge Renner)
3   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
4   Francesco Di Felice       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
5   Ahmed Amine Galdoune       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
6   Stanislaw Aniolkowski       Hurom
7   Matteo Donega       CT Friuli
8   Dawid Burczak      
9   Jordi Van Loon       Destil - Parkhotel Valkenburg
10   Sven Burger       WP Groot Amsterdam
Ranking:
1   Joep Steinbusch       WP Groot Amsterdam
 
2nd stage (29/4)
1   Ahmed Amine Galdoune       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
2   Szymon Krawczyk       Voster - Uniwheels
3   Francesco Di Felice       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
4   Marceli Boguslawski       Wibatech - Merx 7R
5   Sven Burger       WP Groot Amsterdam
6   Pawel Szostka      
7   Marijn Van Den Berg       Delta Rotterdam
8   Christian Koch       LKT - Brandenburg
9   Mattia Bais       CT Friuli
10   Dawid Burczak      
Ranking:
1   Joep Steinbusch       WP Groot Amsterdam
 
3rd stage (29/4)
1   Sven Burger       WP Groot Amsterdam
2   Christian Koch       LKT - Brandenburg
3   Filip Maciejuk       Leopard
4   Matteo Donega       CT Friuli
5   Raffaele Radice       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
6   Marton Dina       Pannon
7   Jordi Van Loon       Destil - Parkhotel Valkenburg
8   Mattia Bais       CT Friuli
9   Jens Van Den Dool       Delta Rotterdam
10   Venantas Lasinis       Staki - Technorama
Ranking:
1   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
 
4th stage (30/4) 
1   Massimo Orlandi       CT Friuli
2   Kamil Malecki       CCC Sprandi - Polkowice
3   Daniel Dina       Pannon
4   Mattia Bais       CT Friuli
5   Christian Koch       LKT - Brandenburg
6   Filip Maciejuk       Leopard
7   Alberto Giuriato       CT Friuli
8   Attila Valter       Pannon
9   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
10   Jens Van Den Dool       Delta Rotterdam
Ranking:
1   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
 
5th stage (1/5)
1   Filip Kvasina      
2   Dawid Migas      
3   Vladyslav Shcherban      
4   Ahmed Amine Galdoune       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
5   Kamil Malecki       CCC Sprandi - Polkowice
6   Francesco Di Felice       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
7   Stanislaw Aniolkowski       Hurom
8   Matus Stocek       Petroli Firenze - Maserati
9   Dawid Burczak      
10   Christian Koch       LKT - Brandenburg
Ranking:
1   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
 
6th stage (2/5)
1   Timo De Jong       Destil - Parkhotel Valkenburg
2   Francesco Di Felice       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
3   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
4   Sven Burger       WP Groot Amsterdam
5   Szymon Krawczyk       Voster - Uniwheels
6   Marijn Van Den Berg       Delta Rotterdam
7   Jens Van Den Dool       Delta Rotterdam
8   Mattia Bais       CT Friuli
9   Christian Koch       LKT - Brandenburg
10   Pawel Szostka      
Ranking:
1   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
 
7th stage (3/5)
1   Mattia Bais       CT Friuli
2   Sven Burger       WP Groot Amsterdam
3   Szymon Tracz       ONE
4   Filip Maciejuk       Leopard
5   Flavio Peli       Delio - Gallina - Colosio - Eurofeed
6   Martin Lavric      
7   Maik Van Der Heijden       Destil - Parkhotel Valkenburg
8   Jens Van Den Dool       Delta Rotterdam
9   Sjoerd Bax       Delta Rotterdam
10   Marton Dina       Pannon