COURSE SOLIDARIDAD
 
Country:   Poland
Datum:  2-6/7/2003
Category:  2.3
 

Results | 2002 | 2004 | Palmares | More
 
1   Oleg Zhukov       Mikomax - Browar Staropolski
2   Slawomir Kohut       CCC - Polsat
3   Alexander Klymenko       Action - nVidia - Mroz
4   Tomasz Brozyna       CCC - Polsat
5   Seweryn Kohut       CCC - Polsat
6   Zbigniew Piatek       Action - nVidia - Mroz
7   Piotr Przydzial       CCC - Polsat
8   Radoslav Romanik       CCC - Polsat
9   Michel Van Haecke       Palmans - Collstrop
10   Cezary Zamana       Action - nVidia - Mroz
11   Bert Roesems       Palmans - Collstrop
12   Marcin Sapa       Mikomax - Browar Staropolski
13   Marek Blazej       Legia - Bazyliszek
14   Krzysztof Ciesielski       Servisco - Koop
15   Jaroslaw Rebiewski       Mikomax - Browar Staropolski
 
1st stage
1   Mauro Zinetti       Amore & Vita - Beretta
2   Andris Naudusz       CCC - Polsat
3   Krzysztof Jezowski       Mikomax - Browar Staropolski
4   Gorik Gardeyn       Lotto - Domo
5   Marcin Lewandowski       Action - nVidia - Mroz
6   Michel Van Haecke       Palmans - Collstrop
7   Marek Wesoly       Amore & Vita - Beretta
8   Wojciech Pawlak       Mikomax - Browar Staropolski
9   Grzegorz Gronkiewicz       Weltour - Radio Katowice
10   Marcin Gebka       Weltour - Radio Katowice
 
2nd stage
1   Eric Baumann       Wiesenhof
2   Michel Van Haecke       Palmans - Collstrop
3   Enrico Poitschke       Wiesenhof
4   Piotr Zaradny       Mikomax - Browar Staropolski
5   Ivan Fanelli       Amore & Vita - Beretta
6   Kazimierz Stafiej       Action - nVidia - Mroz
7   Krzysztof Jezowski       Mikomax - Browar Staropolski
8   Pawel Szaniawski       Legia - Bazyliszek
9   Dean Podgornik       Perutnina Ptuj
10   Dariusz Rudnicki       Legia - Bazyliszek
 
3rd stage
1   Tomasz Brozyna       CCC - Polsat
2   Alexander Klymenko       Action - nVidia - Mroz
3   Przemyslaw Niemiec       Amore & Vita - Beretta
4   Dariusz Rudnicki       Legia - Bazyliszek
5   Enrico Poitschke       Wiesenhof
6   Ivan Fanelli       Amore & Vita - Beretta
7   Slawomir Kohut       CCC - Polsat
8   Michel Van Haecke       Palmans - Collstrop
9   Andris Naudusz       CCC - Polsat
10   Maxim Karpatchev      
 
4th stage
1   Michel Van Haecke       Palmans - Collstrop
2   Oleg Zhukov       Mikomax - Browar Staropolski
3   Cezary Zamana       Action - nVidia - Mroz
4   Robert Lochowski       Wiesenhof
5   Slawomir Kohut       CCC - Polsat
6   Zbigniew Piatek       Action - nVidia - Mroz
 
5th stage
1   Bert Roesems       Palmans - Collstrop
2   Oleg Zhukov       Mikomax - Browar Staropolski
3   Slawomir Kohut       CCC - Polsat
4   Alexander Klymenko       Action - nVidia - Mroz
5   Marcin Sapa       Mikomax - Browar Staropolski
6   Seweryn Kohut       CCC - Polsat
8   Tomasz Brozyna       CCC - Polsat
 
6th stage
1   Marek Wesoly       Amore & Vita - Beretta
2   Kazimierz Stafiej       Action - nVidia - Mroz
3   Frantisek Trkal       eD`system - ZVVZ
4   Pawel Szaniawski       Legia - Bazyliszek
5   Daniel Czajkowski       Servisco - Koop
6   Eric Baumann       Wiesenhof
 
7th stage
1   Robert Lochowski       Wiesenhof
2   Christian Lademann       eD`system - ZVVZ
3   Dariusz Rudnicki       Legia - Bazyliszek
4   Grzegorz Wajs       Servisco - Koop
5   Eric Baumann       Wiesenhof
6   Marcin Lewandowski       Action - nVidia - Mroz