PRIMUS CLASSIC
 
Country:   Belgium
Datum:  15/9/2018
Category:  1.HC
 

Results | 2017 | 2019 | Palmares | CB Points Scale | Widget
 
1   Taco Van Der Hoorn       Roompot - Nederlandse Loterij
2   Huub Duyn       Verandas Willems - Crelan
3   Frederik Frison       Lotto - Soudal
4   Aimé De Gendt       Sport Vlaanderen - Baloise
5   Ruben Antonio Almeida Guerreiro       Trek - Segafredo
6   Timothy Dupont       Wanty - Groupe Gobert
7   Lorrenzo Manzin       Vital Concept
8   Jasper Philipsen       Hagens Berman - Axeon
9   Rui Filipe Alves Oliveira       Hagens Berman - Axeon
10   August Jensen       Israel Cycling Academy
11   Jan-Willem Van Schip       Roompot - Nederlandse Loterij
12   Martijn Budding       Roompot - Nederlandse Loterij
13   Jonas Van Genechten       Vital Concept
14   Greg Van Avermaet       BMC
15   Kevyn Ista       WB Aqua Protect - Veranclassic
16   Dries Van Gestel       Sport Vlaanderen - Baloise
17   Gijs Van Hoecke       LottoNL - Jumbo
18   Frederik Backaert       Wanty - Groupe Gobert
19   Jasper De Buyst       Lotto - Soudal
20   Bram Welten       Fortuneo - Oscaro
21   Guillaume Van Keirsbulck       Wanty - Groupe Gobert
22   Dylan Groenewegen       LottoNL - Jumbo
23   Thomas Boudat       Direct Energie
24   Jens Debusschere       Lotto - Soudal
25   Enzo Wouters       Lotto - Soudal
26   Marcel Sieberg       Lotto - Soudal
27   Wouter Wippert       Roompot - Nederlandse Loterij
28   Nathan Haas       Katusha - Alpecin
29   Romain Cardis       Direct Energie
30   Tom Van Vuchelen       Ago - Aquaservice
31   Ross Lamb       T.Palm - Pole Continental Wallon
32   Mathias Van Gompel       Sport Vlaanderen - Baloise
33   Jean-Pierre Drucker       BMC
34   Stijn Steels       Verandas Willems - Crelan
35   Wesley Kreder       Wanty - Groupe Gobert
36   Tom Bohli       BMC
37   Maxime Farazijn       Sport Vlaanderen - Baloise
38   Julien Stassen       WB Aqua Protect - Veranclassic
39   Maxime Vantomme       WB Aqua Protect - Veranclassic
40   Ylber Sefa       Tarteletto - Isorex
41   Jurgen Roelandts       BMC
42   Guillaume Seye       Verandas Willems - Crelan
43   Stan Dewulf       Lotto - Soudal
44   Ian Garrison       Hagens Berman - Axeon
45   Coen Vermeltfoort       Roompot - Nederlandse Loterij
46   Jens Keukeleire       Lotto - Soudal
47   Loic Vliegen       BMC
48   Jenthe Biermans       Katusha - Alpecin
49   Wim Reynaerts       Cibel - Cebon
50   Danilo Wyss       BMC
51   Adam Lewis       T.Palm - Pole Continental Wallon
52   Niels De Rooze       Tarteletto - Isorex
53   Jelle Cant       Tarteletto - Isorex
54   Michiel Dieleman       Cibel - Cebon
55   Eugenio Alafaci       Trek - Segafredo
56   Elias Van Breussegem       Verandas Willems - Crelan
57   Hamish Schreurs       Israel Cycling Academy
58   Maikel Zijlaard       Hagens Berman - Axeon
59   Kristian Aasvold       Coop
60   Brian Van Goethem       Roompot - Nederlandse Loterij
61   Nathan Van Hooydonck       BMC
62   Edward Walsh       T.Palm - Pole Continental Wallon
63   Bryan Nauleau       Direct Energie
64   Jerome Cousin       Direct Energie
65   Benjamin Declercq       Sport Vlaanderen - Baloise
66   Jeremy Lecroq       Vital Concept
67   Pieter Vanspeybrouck       Wanty - Groupe Gobert
68   Joao Pedro Goncalves Almeida       Hagens Berman - Axeon
69   Stijn Devolder       Verandas Willems - Crelan
70   Ludovic Robeet       WB Aqua Protect - Veranclassic
71   Arnaud Gérard       Fortuneo - Oscaro
72   Guy Sagiv       Israel Cycling Academy
73   Lennert Teugels       Cibel - Cebon
74   Bert De Backer       Vital Concept
75   Jos Van Emden       LottoNL - Jumbo
76   Karl Patrick Lauk       Fortuneo - Oscaro
77   Clement Carisey       Israel Cycling Academy
78   Jonathan Brown       Hagens Berman - Axeon
79   John Degenkolb       Trek - Segafredo
80   Sergio Torres Joro       Tarteletto - Isorex
81   Paul Martens       LottoNL - Jumbo
82   Tomas Petit       T.Palm - Pole Continental Wallon
83   Louis Bendixen       Coop
84   Antwan Tolhoek       LottoNL - Jumbo
85   Øivind Lukkedal       Coop
86   Kévin Réza       Vital Concept
87   Dmitry Strakhov       Katusha - Alpecin
88   Vincent De Sy       T.Palm - Pole Continental Wallon
89   Maxime Daniel       Fortuneo - Oscaro
90   Clement Russo       Fortuneo - Oscaro
91   Robby Cobbaert       Cibel - Cebon
92   Toms Skujins       Trek - Segafredo
93   Ludwig De Winter       WB Aqua Protect - Veranclassic
94   Gordon De Winter       Ago - Aquaservice
95   Félix Dopchie       Ago - Aquaservice
96   Yann Pestiaux       Ago - Aquaservice
97   Sebastien Delfosse       WB Aqua Protect - Veranclassic
98   Senne Leysen       Verandas Willems - Crelan
99   Julien Morice       Vital Concept
100   Jimmy Janssens       Cibel - Cebon
101   Marlon Gaillard       Direct Energie
102   Jeremy Cornu       Direct Energie
103   Alex Kirsch       WB Aqua Protect - Veranclassic
104   Benoit Jarrier       Fortuneo - Oscaro
105   Florian Vachon       Fortuneo - Oscaro
106   Edward Planckaert       Sport Vlaanderen - Baloise
107   Baptiste Planckaert       Katusha - Alpecin
108   Andrea Pasqualon       Wanty - Groupe Gobert
109   Mads Pedersen       Trek - Segafredo
110   Bram Tankink       LottoNL - Jumbo
111   Willie Smit       Katusha - Alpecin
112   Trond Håkon Trondsen       Coop
113   Arne De Groote       Tarteletto - Isorex
114   David Boucher       Tarteletto - Isorex
115   Bogdan Musiyenko       Lviv
116   Niklas Eg       Trek - Segafredo
117   Robert Wagner       LottoNL - Jumbo
118   Olav Hjemsaeter       Coop
119   Kenny De Ketele       Sport Vlaanderen - Baloise
120   Charlie Arimont       Ago - Aquaservice
121   Kenny Nijssen       Katusha - Alpecin
122   Gil D`Heygere       Verandas Willems - Crelan
123   Michael Rice       Hagens Berman - Axeon
124   Kevin De Jonghe       Tarteletto - Isorex
125   Marvin Tasset       Ago - Aquaservice
126   Sondre Holst Enger       Israel Cycling Academy
127   Adrien Petit       Direct Energie
128   Sjoerd Van Ginneken       Roompot - Nederlandse Loterij