RONDE VAN RHODOS
 
Country:   Greece
Datum:  9-11/3/2018
Category:  2.2
 

Results | 2017 | Palmares | CB Points Scale | Widget
 
1   Mirco Maestri       Bardiani - CSF
2   Torstein Træen       Uno-X Hydrogen
3   Syver Wærsted       Uno-X Hydrogen
4   Diego Pablo Sevilla Lopez       Polartec - Kometa
5   Enrico Barbin       Bardiani - CSF
6   Anders Skaarseth       Uno-X Hydrogen
7   Philipp Mamos       Dauner D&DQ - Akkon
8   Gordian Banzer       Akros - Renfer
9   Manuel Senni       Bardiani - CSF
10   Alexandros Agrotis      
11   Martijn Dijkstra       LottoNL - Jumbo (WV De Jonge Renner)
12   Asbjørn Madsstuen      
13   Ioannis Kiriakidis      
14   Lars Quaedvlieg      
15   Michel Ries       Polartec - Kometa
16   Frederik Dombrowski       Dauner D&DQ - Akkon
17   Joshua Huppertz       Lotto - Kern Haus
18   Julio Alexis Camacho Bernal       Coldeportes - Zenu - Sello Rojo
19   Luca Henn       Lotto - Kern Haus
20   Maxime Froidevaux      
21   Florian Gaugl       Feldbinder Owayo KTM
22   Arno Kleinjan       GRC Jan Van Arckel
23   Florian Nowak       Lotto - Kern Haus
24   Jonas Abrahamsen       Uno-X Hydrogen
25   Felix Intra       Sauerland NRW - Henley & Partners
 
1st stage (9/3)
1   Mirco Maestri       Bardiani - CSF
2   Joshua Huppertz       Lotto - Kern Haus
3   Torstein Træen       Uno-X Hydrogen
4   Paolo Simion       Bardiani - CSF
5   Syver Wærsted       Uno-X Hydrogen
6   Matteo Moschetti       Polartec - Kometa
7   Matthew Overste       Wilton (UWTC De Volharding)
8   Marco Maronese       Bardiani - CSF
9   Aaron Grosser       Sauerland NRW - Henley & Partners
10   Enrico Barbin       Bardiani - CSF
Ranking:
1   Mirco Maestri       Bardiani - CSF
 
2nd stage (10/3)
1   Matteo Moschetti       Polartec - Kometa
2   Joshua Huppertz       Lotto - Kern Haus
3   Jonas Abrahamsen       Uno-X Hydrogen
4   Diego Pablo Sevilla Lopez       Polartec - Kometa
5   Torstein Træen       Uno-X Hydrogen
6   Enrico Barbin       Bardiani - CSF
7   Matthew Overste       Wilton (UWTC De Volharding)
8   Philipp Mamos       Dauner D&DQ - Akkon
9   Mirco Maestri       Bardiani - CSF
10   Florian Nowak       Lotto - Kern Haus
Ranking:
1   Joshua Huppertz       Lotto - Kern Haus
 
3rd stage (11/3)
1   Syver Wærsted       Uno-X Hydrogen
2   Mirco Maestri       Bardiani - CSF
3   Enrico Barbin       Bardiani - CSF
4   Diego Pablo Sevilla Lopez       Polartec - Kometa
5   Julio Alexis Camacho Bernal       Coldeportes - Zenu - Sello Rojo
6   Alexandros Agrotis      
7   Asbjørn Madsstuen      
8   Gordian Banzer       Akros - Renfer
9   Paolo Simion       Bardiani - CSF
10   Philipp Mamos       Dauner D&DQ - Akkon