CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
3/4   American Championships Team Relay  
Winner: Mexico
        CC  
6/4   American Championships  
Winner: Kate Courtney
     CC  
6/4   American Championships  
Winner: Raphael Gagne
     CC  
6/4   Premantura  
Winner: Giorgia Marchet
     1  
6/4   Premantura  
Winner: Gioele De Cosmo
     1  
6/4   Windhoek  
Winner: Mariske Strauss
     1  
6/4   Windhoek  
Winner: Wessel Botha
     1  
7/4   NC Australia  
Winner: Rebecca McConnell
     CN  
7/4   NC Australia  
Winner: Daniel McConnell
     CN  
7/4   Ötztaler Mountainbike Festival  
Winner: Anne Tauber
     HC  
7/4   Ötztaler Mountainbike Festival  
Winner: Stephane Tempier
     HC  
7/4   Beringen  
Winner: Jens Schuermans
     1  
7/4   Beringen  
Winner: Githa Michiels
     1  
7/4   Kutna Hora  
Winner: Aleksandra Podgorska
     1  
7/4   Kutna Hora  
Winner: Bartlomiej Wawak
     1  
7/4   Aguascalientes  
Winner: Keegan Swenson
     1  
7/4   Aguascalientes  
Winner: Kate Courtney
     1  
7/4   Marrazes  
Winner: Mario Luis Miranda Costa
     1  
7/4   Marrazes  
Winner: Rocio Del Alba Garcia Martinez
     1  
7/4   Rivera  
Winner: Alessandra Keller
     1  
7/4   Rivera  
Winner: Mathias Flückiger
     1  
8-13/4   Andalucia Bike Race  
Winner: Hildegunn Gjertrud Hovdenak
     S1  
8-13/4   Andalucia Bike Race  
Winner: David Valero Serrano
     S1  
9/4   Oceania Championships  
Winner: Rebecca McConnell
     CC  
9/4   Oceania Championships  
Winner: Anton Cooper
     CC  
9-13/4   4 Islands Stage Race  
Winner: Cemile Trommer - Karen Brouwer
     S1  
9-13/4   4 Islands Stage Race  
Winner: Filip Adel - Jan Skarnitzl
     S1  
11/4   Sea Otter Classic  
Winner: Christopher Blevins
     HC  
11/4   Sea Otter Classic  
Winner: Annika Langvad
     HC  
13/4   African Championships  
Winner: Alan Hatherly
     CC  
13/4   African Championships  
Winner: Mariske Strauss
     CC  
14/4   Lennestadt-Saalhausen  
Winner: Maximilian Brandl
     1  
14/4   Lennestadt-Saalhausen  
Winner: Nina Benz
     1  
14/4   Nalles  
Winner: Stephane Tempier
     HC  
14/4   Nalles  
Winner: Sina Frei
     HC  
14/4   Buchs  
Winner: Lars Förster
     1  
14/4   Buchs  
Winner: Ramona Forchini
     1  
14/4   Turianske Teplice  
Winner: Attila Valter
     1  
14/4   Turianske Teplice  
Winner: Janka Keseg Stevkova
     1  
21/4   Abierto Across  
Winner: Fabio Hernando Castaneda Monsalve
     1  
21/4   Abierto Across  
Winner: Agustina Maria Apaza
     1  
25-28/4   Araxa XCS  
Winner: Henrique Silva Avancini
     SHC  
25-28/4   Araxa XCS  
Winner: Daniela Campuzano Chavez Peon
     SHC  
28/4   Vodice  
Winner: Andrea Tiberi
     1  
28/4   Vodice  
Winner: Greta Seiwald
     1  
28/4   Copa Catalana  
Winner: Jofre Cullell Estape
     1  
28/4   Copa Catalana  
Winner: Rebecca McConnell
     1  
28/4   Darbu  
Winner: Petter Fagerhaug
     1  
28/4   Darbu  
Winner: Marit Sveen
     1  
28/4   San Marino  
Winner: Eva Lechner
     1  
28/4   San Marino  
Winner: Lars Förster
     1  
30/4-5/5   Portugal MTB  
Winner: Tiago Ferreira - Jose Dias
     S1  
30/4-5/5   Portugal MTB  
Winner: Maaris Meier - Greete Steinburg
     S1