CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
1/9   Vallnord  
Winner: David Valero Serrano
     1  
1/9   Vallnord  
Winner: Claudia Galicia Cortina
     1  
1/9   Izgubljena Ovca  
Winner: Lucie Vesela
     1  
1/9   Izgubljena Ovca  
Winner: Martin Haring
     1  
2/9   NC Spain Marathon  
Winner: Pedro Romero Ocampo
     CN  
2/9   NC Spain Marathon  
Winner: Natalia Fischer Egusquiza
     CN  
2/9   Apeldoorn (Eliminator)  
Winner: Lizzy Witlox
     CDM  
2/9   Apeldoorn (Eliminator)  
Winner: Simon Gegenheimer
     CDM  
2/9   Muttenz  
Winner: Thomas Litscher
     HC  
2/9   Muttenz  
Winner: Erin Huck
     HC  
5/9   World Championships Team Relay  
Winner: Switzerland
        CM  
7/9   World Championships U23  
Winner: Alan Hatherly
     CM  
7/9   World Championships U23  
Winner: Alessandra Keller
     CM  
8/9   World Championships  
Winner: Nino Schurter
     CM  
8/9   World Championships  
Winner: Kate Courtney
     CM  
9/9   NC Canada Marathon  
Winner: Heather Gray
     CN  
9/9   NC Canada Marathon  
Winner: Alexandre Vialle
     CN  
11-15/9   Perskindol Swiss Epic  
Winner: Matthias Stirnemann - Andri Frischknecht
     S1  
11-15/9   Perskindol Swiss Epic  
Winner: Haley Smith
     S1  
15/9   World Championships Marathon  
Winner: Henrique Silva Avancini
     CM  
15/9   World Championships Marathon  
Winner: Annika Langvad
     CM  
16/9   Winterberg (Eliminator)  
Winner: Iryna Popova
     CDM  
16/9   Winterberg (Eliminator)  
Winner: Fabrice Mels
     CDM  
16/9   Sittard-Geleen  
Winner: Anton Cooper
     1  
16/9   Sittard-Geleen  
Winner: Sophie Von Berswordt
     1  
22/9   Jelenia Gora Trophy - Maja Wloszczowska  
Winner: Ondrej Cink
     HC  
22/9   Jelenia Gora Trophy - Maja Wloszczowska  
Winner: Anne Tauber
     HC  
22/9   Sakarya  
Winner: Blaza Pintaric (Klemencic)
     1  
22/9   Sakarya  
Winner: Timofei Ivanov
     1  
23/9   Antwerp (Eliminator)  
Winner: Ingrid Sofie Bøe Jacobsen
     CDM  
23/9   Antwerp (Eliminator)  
Winner: Lehvi Braam
     CDM  
23/9   Freudenstadt  
Winner: Ronja Eibl
     1  
23/9   Freudenstadt  
Winner: Simon Stiebjahn
     1  
23/9   Piliscsév  
Winner: Marton Dina
     1  
23/9   Piliscsév  
Winner: Barbara Benko
     1  
23/9   Lugano/Tesserete  
Winner: Irina Kalentyeva
     1  
23/9   Lugano/Tesserete  
Winner: Gerhard Kerschbaumer
     1  
29/9   Carmel Mountain  
Winner: Georg Egger
     1  
29/9   Carmel Mountain  
Winner: Jovana Crnogorac
     1  
29/9   Arnavutkoy (Eliminator)  
Winner: Benjamin Le Ny
     1  
30/9   NC Netherlands Marathon  
Winner: Lars Boom
     CN  
30/9   NC Netherlands Marathon  
Winner: Sophie Von Berswordt
     CN  
30/9   NC Switzerland Marathon  
Winner: Urs Huber
     CN  
30/9   NC Switzerland Marathon  
Winner: Ariane Lüthi
     CN  
30/9   Arnavutkoy  
Winner: Timofei Ivanov
     1  
30/9   Arnavutkoy  
Winner: Iryna Popova
     1