CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
1-6/5   Portugal MTB  
Winner: Hans Becking - Tiago Ferreira
     S1  
1-6/5   Portugal MTB  
Winner: Hildegunn Gjertrud Hovdenak - Naima Madlen Diesner
     S1  
4-6/5   Rye Bike Festival  
Winner: Sophie Von Berswordt
     S1  
4-6/5   Rye Bike Festival  
Winner: Tobias Halland Johannessen
     S1  
5/5   Pietermaritzburg  
Winner: Mariske Strauss
     1  
5/5   Pietermaritzburg  
Winner: Alan Hatherly
     1  
5/5   Solothurn  
Winner: Elisabeth Brandau
     1  
5/5   Solothurn  
Winner: Nino Schurter
     1  
5/5   Soldier Hollow (Short circuit)  
Winner: Benjamin Sonntag
     1  
5/5   Soldier Hollow (Short circuit)  
Winner: Maghalie Rochette
     1  
6/5   Asian Championships  
Winner: Kohei Yamamoto
     CC  
6/5   Asian Championships  
Winner: Li Hongfeng
     CC  
6/5   Grazer Bike Opening  
Winner: Daniela Campuzano Chavez Peon
     1  
6/5   Grazer Bike Opening  
Winner: Gerhard Kerschbaumer
     1  
6/5   Eupen  
Winner: Milan Vader
     2  
6/5   Eupen  
Winner: Anne Tauber
     2  
6/5   Brno  
Winner: Jitka Skarnitzlova
     1  
6/5   Brno  
Winner: Jaroslav Kulhavy
     1  
6/5   Barcelona  
Winner: Victor Koretzky
     1  
6/5   Barcelona  
Winner: Rebecca McConnell
     1  
6/5   Ussel  
Winner: Titouan Carod
     1  
6/5   Ussel  
Winner: Julie Bresset
     1  
6/5   Soldier Hollow  
Winner: Nicola Rohrbach
     1  
6/5   NC United States Marathon  
Winner: Amy Beisel
     CN  
6/5   NC United States Marathon  
Winner: Payson McElveen
     CN  
6/5   Soldier Hollow  
Winner: Maghalie Rochette
     1  
11-13/5   Belgian Mountainbike Festival  
Winner: Sören Nissen
     S1  
11-13/5   Belgian Mountainbike Festival  
Winner: Ariane Lüthi
     S1  
13/5   Abierto Across  
Winner: Agustina Maria Apaza
     1  
13/5   Abierto Across  
Winner: Jose Gabriel Marques De Almeida
     1  
13/5   Spring Ride Ultimate MTB Battle  
Winner: Martin Loo
     HC  
13/5   Spring Ride Ultimate MTB Battle  
Winner: Yana Belomoina
     HC  
13/5   NC Denmark Marathon  
Winner: Annika Langvad
     CN  
13/5   NC Denmark Marathon  
Winner: Simon Andreassen
     CN  
13/5   Yawatahama  
Winner: Ariane Thea Patric Dormitorio
     1  
13/5   Yawatahama  
Winner: Kohei Yamamoto
     1  
13/5   Kamnik  
Winner: Blaza Pintaric (Klemencic)
     1  
13/5   Kamnik  
Winner: Nadir Colledani
     1  
13/5   Vargarda  
Winner: Elisabeth Sveum
     1  
13/5   Vargarda  
Winner: Tobias Halland Johannessen
     1  
18/5   Albstadt (Short circuit)  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CDM  
18/5   Albstadt (Short circuit)  
Winner: Annika Langvad
     CDM  
20/5   Baie-Saint-Paul  
Winner: Maghalie Rochette
     1  
20/5   Baie-Saint-Paul  
Winner: Felix Burke
     1  
20/5   Albstadt  
Winner: Nino Schurter
     CDM  
20/5   Albstadt  
Winner: Jolanda Neff
     CDM  
25/5   Nove Mesto na Morave (Short circuit)  
Winner: Samuel Gaze
     CDM  
25/5   Nove Mesto na Morave (Short circuit)  
Winner: Annika Langvad
     CDM  
27/5   Nove Mesto Na Morave  
Winner: Nino Schurter
     CDM  
27/5   Nove Mesto Na Morave  
Winner: Annika Langvad
     CDM