CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
4-9/7   Six Days Fiorenzuola  
Winner: Francesco Lamon - Liam Bertazzo
     6D  
4-9/7   Fiorenzuola  
Pursuit: Filippo Ganna
Scratch: Yauheni Karaliok
Points Race: Thery Schir
Madison: Francesco Lamon - Simone Consonni
Omnium: Simone Consonni
     CL1  
4-9/7   Fiorenzuola  
Pursuit: Marta Cavalli
Scratch: Katie Archibald
Points Race: Olga Zabelinskaya
Madison: Gulnaz Badykova - Diana Klimova
Omnium: Katie Archibald
     CL1  
6/7   Japan Track Cup  
Sprint: Matthijs Buchli
Keirin: Yuta Wakimoto
Madison: Daniel Holloway - Adrian Hegyvary
     CL1  
6/7   Japan Track Cup  
Sprint: Zhong Tianshi
Keirin: Kaarle McCulloch
Madison: Christina Birch - Jennifer Valente
     CL1  
6-8/7   GP Poland  
Sprint: Stefan Bötticher
Keirin: Jack Carlin
Team sprint: Poland
Team Pursuit: Poland
Scratch: Bartosz Rudyk
Points Race: Ethan Hayter
Omnium: Rui Filipe Alves Oliveira
     CL1  
6-8/7   GP Poland  
Sprint: Olena Starikova
Keirin: Ekaterina Gnidenko
Team sprint: New Zealand
Team Pursuit: Poland
Scratch: Daria Pikulik
Points Race: Eleanor Dickinson
Omnium: Nikol Plosaj
     CL1  
7-8/7   Dublin International  
Sprint: Juan Peralta Gascon
Keirin: Jose Moreno Sanchez
Scratch: Jacob Tipper
Points Race: Robbe Ghys
Madison: Moreno De Pauw - Robbe Ghys
Omnium: Robbe Ghys
     CL1  
7-8/7   Dublin International  
Scratch: Megan Barker
Points Race: Rebecca Raybould
Madison: Rhona Callander - Rebecca Raybould
Omnium: Megan Barker
     CL1  
7-8/7   Japan Track Cup  
Sprint: Matthijs Buchli
Keirin: Yuta Wakimoto
Madison: Sam Welsford - Kelland O`Brien
Omnium: Sam Welsford
     CL1  
7-8/7   Japan Track Cup  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Natasha Hansen
Madison: Kinley Gibson - Devaney Collier
Omnium: Jennifer Valente
     CL1  
10/7   NC Switzerland  
Pursuit: Claudio Imhof
Scratch: Thery Schir
Points Race: Thery Schir
     CN  
11-15/7   NC Germany  
Sprint: Maximilian Dörnbach
Keirin: Maximilian Levy
1 km: Maximilian Dörnbach
Pursuit: Domenic Weinstein
Scratch: Leon Rohde
Points Race: Erik Schubert
Madison: Richard Banusch - Christian Koch
     CN  
11-15/7   NC Germany  
Sprint: Miriam Welte
Keirin: Emma Hinze
500 m: Miriam Welte
Pursuit: Lisa Brennauer
Scratch: Charlotte Becker
Points Race: Charlotte Becker
Madison: Anna Knauer - Lisa Küllmer
     CN  
18-23/7   Six Days Turijn  
Winner: Mattia Viel - Nicholas Yallouris
     6D  
22-26/7   Central American and Caribbean Games  
Sprint: Nicholas Paul
Keirin: Fabian Hernando Puerta Zapata
1 km: Nicholas Paul
Team sprint: Trinidad & Tobago
Team Pursuit: Mexico
Pursuit: Ignacio Jesus Prado Juarez
Scratch: Angel Ramiro Pulgar Araujo
Points Race: Ignacio Sarabia Diaz
Madison: Ignacio Sarabia Diaz - Jose Alfredo Aguirre Infante
Omnium: Edwin Avila Vanegas
     JR  
22-26/7   Central American and Caribbean Games  
Sprint: Jessica Salazar Valles
Keirin: Jessica Salazar Valles
500 m: Jessica Salazar Valles
Team Pursuit: Cuba
Pursuit: Marlies Mejias Garcia
Scratch: Marlies Mejias Garcia
Points Race: Lilibeth Chacon Garcia
Madison: Yudelmis Dominguez Masague - Arlenis Sierra Canadilla
Omnium: Lizbeth Yareli Salazar Vazquez
     JR  
23-28/7   NC Russia  
Sprint: Denis Dmitriev
Keirin: Shane Perkins
Pursuit: Alexander Evtushenko
Madison: Ivan Smirnov - Alexander Smirnov
Omnium: Kirill Sveshnikov
     CN  
23-28/7   NC Russia  
Sprint: Anastasia Voynova
Keirin: Daria Shmeleva
Pursuit: Natalia Studenikina
Madison: Diana Klimova - Gulnaz Badykova
Omnium: Gulnaz Badykova
     CN  
24-27/7   Tre Sere di Pordenone  
Scratch: Stefan Michalicka
Points Race: Riccardo Minali
Madison: Stefano Moro - Attilio Viviani
Omnium: Cameron Meyer
     CL1  
24-27/7   Tre Sere di Pordenone  
Points Race: Maria Giulia Confalonieri
     CL1  
25-26/7   China Track Cup  
Sprint: Mohd Azrulhasni Awang
Keirin: Mohd Azrulhasni Awang
Madison: Sam Welsford - Joshua Harrison
Omnium: Sam Welsford
     CL1  
25-26/7   China Track Cup  
Sprint: Zhong Tianshi
Keirin: Zhong Tianshi
Madison: Yang Qianyu - Pang Yao
Omnium: Yang Qianyu
     CL1  
27-28/7   China Track Cup  
Sprint: Xu Chao
Keirin: Sergey Ponomaryov
Madison: Leung Chun Wing - Cheung King Lok
Omnium: Joshua Harrison
     CL1  
27-28/7   China Track Cup  
Sprint: Zhong Tianshi
Keirin: Zhong Tianshi
Madison: Wang Xiaofei - Liu Jiali
Omnium: Wang Xiaofei
     CL1