CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
30/6-2/7   GP Poland  
Team Pursuit: United Kingdom
Pursuit: Justyna Kaczkowska
Scratch: Hanna Solovey
Points Race: Eleanor Dickinson
Madison: Eleanor Dickinson - Emily Nelson
Omnium: Eleanor Dickinson
     CL1  
30/6-2/7   GP Poland  
Sprint: Maximilian Levy
Keirin: Andrii Vynokurov
Team sprint: Poland
     CL1  
1-2/7   Dublin International  
Sprint: Roy Van Den Berg
Keirin: Davide Ceci
Pursuit: Michele Scartezzini
Points Race: Niklas Larsen
Omnium: Niklas Larsen
     CL1  
1-2/7   Dublin International  
Sprint: Laurine Van Riessen
Keirin: Laurine Van Riessen
Pursuit: Elinor Barker
Scratch: Trine Schmidt
Points Race: Elinor Barker
Omnium: Elinor Barker
     CL1  
6-11/7   Fiorenzuola  
Sprint: Sandie Clair
Keirin: Sandie Clair
Scratch: Katie Archibald
Points Race: Katie Archibald
Madison: Katie Archibald - Emily Nelson
Omnium: Katie Archibald
Afvalkoers: Katie Archibald
     CL1  
6-11/7   Six Days Fiorenzuola  
Winner: Morgan Kneisky - Benjamin Thomas
     6D  
6-11/7   Fiorenzuola  
Sprint: Nikita Shurshin
Keirin: Pavel Kelemen
Scratch: Sultanmurat Miraliyev
Points Race: Cameron Meyer
Madison: Benjamin Thomas - Morgan Kneisky
Omnium: Thery Schir
     CL1  
7/7   Japan Track Cup  
Sprint: Sam Webster
Keirin: Denis Dmitriev
Madison: Sam Welsford - Kelland O`Brien
     CL1  
7/7   Japan Track Cup  
Sprint: Anastasia Voynova
Keirin: Kim Won Gyeong
Madison: Nao Suzuki - Yuya Hashimoto
     CL1  
8-9/7   Japan Track Cup  
Sprint: Denis Dmitriev
Keirin: Matthijs Buchli
Madison: Sam Welsford - Kelland O`Brien
Omnium: Sam Welsford
     CL1  
8-9/7   Japan Track Cup  
Sprint: Anastasia Voynova
Keirin: Kim Won Gyeong
Madison: Nao Suzuki - Yuya Hashimoto
Omnium: Nao Suzuki
     CL1  
18-23/7   European Championships U23  
Sprint: Olena Starikova
Keirin: Hetty Van De Wouw
500 m: Pauline Sophie Grabosch
Team sprint: Netherlands
Team Pursuit: Italy
Pursuit: Justyna Kaczkowska
Scratch: Rachele Barbieri
Points Race: Tatjana Paller
Madison: Eleanor Dickinson - Manon Lloyd
Omnium: Elisa Balsamo
Afvalkoers: Emily Nelson
     CC  
18-23/7   European Championships U23  
Sprint: Sebastien Vigier
Keirin: Harrie Lavreysen
1 km: Alexandr Vasyukhno
Team sprint: United Kingdom
Team Pursuit: United Kingdom
Pursuit: Mark Stewart
Scratch: Yauheni Karaliok
Points Race: Niklas Larsen
Madison: Lindsay De Vylder - Robbe Ghys
Omnium: Mark Stewart
Afvalkoers: Rui Filipe Alves Oliveira
     CC  
25-26/7   ITS Melbourne DISC GP  
Sprint: Matthew Glaetzer
Keirin: Park Jeone
     CL1  
25-26/7   ITS Melbourne DISC GP  
Sprint: Stephanie Morton
Keirin: Stephanie Morton
Omnium: Huang Li
     CL1  
28-29/7   ITS Melbourne GP  
Sprint: Stephanie Morton
Keirin: Stephanie Morton
Omnium: Kristina Clonan
     CL1  
28-29/7   ITS Melbourne GP  
Sprint: Jacob Schmid
Keirin: Matthew Glaetzer
     CL1  
31/7-6/8   NC United States  
Sprint: Madalyn Godby
500 m: Mandy Marquardt
Pursuit: Christina Birch
Scratch: Jennifer Valente
Points Race: Jennifer Valente
Omnium: Jennifer Valente
     CN  
31/7-6/8   NC United States  
Sprint: James Mellen
1 km: John Croom
Pursuit: Ashton Lambie
Scratch: Zachary Carlson
Points Race: Charles Cassin
Omnium: Daniel Holloway
     CN