CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
5/10   NC Switzerland  
Madison: Claudio Imhof - Tristan Marguet
     CN  
5/10   NC Switzerland  
Scratch: Andrea Waldis
Points Race: Andrea Waldis
     CN  
5-8/10   NC Poland  
Sprint: Mateusz Rudyk
Keirin: Mateusz Lipa
1 km: Krzysztof Maksel
Pursuit: Daniel Staniszewski
Scratch: Szymon Sajnok
Points Race: Szymon Sajnok
Madison: Daniel Staniszewski - Wojciech Pszczolarski
Omnium: Szymon Sajnok
     CN  
5-8/10   NC Poland  
Sprint: Julita Jagodzinska
Keirin: Julita Jagodzinska
500 m: Monika Graczewska
Pursuit: Justyna Kaczkowska
Scratch: Marta Jaskulska
Points Race: Daria Pikulik
Madison: Monika Graczewska - Nikol Plosaj
Omnium: Katarzyna Pawlowska
     CN  
6-8/10   ACC Asia Cup  
Sprint: Guo Yufang
Keirin: Tang Mengqi
500 m: Bao Shanju
Team sprint: China
Team Pursuit: Thailand
Pursuit: Supaksorn Nuntana
Scratch: Supaksorn Nuntana
Points Race: Chanpeng Nontasin
Omnium: Yiwei Luo
     CL1  
6-8/10   ACC Asia Cup  
Sprint: Pongthep Tapimay
Keirin: Pongthep Tapimay
1 km: Elyas Yusoff Mohamed
Team sprint: Thailand
Team Pursuit: Thailand
Pursuit: Ashton Lambie
Scratch: Ahmed Almansoori
Points Race: Li Wen Chao
Omnium: Yousef Mohamed Mirza Banihammad
     CL1  
6-8/10   NC Denmark  
1 km: Niklas Larsen
Pursuit: Niklas Larsen
Scratch: Niklas Larsen
Points Race: Casper Von Folsach
     CN  
6-8/10   NC Denmark  
Sprint: Amalie Winther Olsen
Pursuit: Trine Schmidt
Scratch: Trine Schmidt
Points Race: Julie Leth
     CN  
10-12/10   ACC Asia Cup  
Sprint: Muhamad Khairil Nizam Rasol
Keirin: Muhammad Fadhil Mohd Zonis
1 km: Muhammad Fadhil Mohd Zonis
Team sprint: India
Team Pursuit: India
Pursuit: Ashton Lambie
Points Race: Andrey Izmaylov
Omnium: Assylkhan Turar
     CL1  
10-12/10   ACC Asia Cup  
Sprint: Song Chaorui
Keirin: Bao Shanju
500 m: Guo Yufang
Team sprint: China
Pursuit: Agustina Delia Priatna
     CL1  
12-13/10   GP Vienna  
Scratch: Jarmila Machacova
Points Race: Jarmila Machacova
Madison: Lucie Hochmann (Zaleska) - Ema Kankovska
Omnium: Lisa K├╝llmer
     CL1  
12-13/10   GP Vienna  
Keirin: Sandor Szalontay
Scratch: Filippo Ferronato
Points Race: Marco Haller
Madison: Christopher Latham - Oliver Wood
Omnium: Anders Oddli
     CL1  
13-15/10   NC Spain  
Sprint: Helena Casas Roige
Keirin: Tania Calvo Barbero
500 m: Helena Casas Roige
Pursuit: Sandra Alonso Dominguez
Scratch: Ana Usabiaga Balerdi
Points Race: Cristina Martinez Bonafe
Madison: Eukene Larrarte Arteaga - Leire Olaberria Dorronsoro
     CN  
13-15/10   NC Spain  
Sprint: Juan Peralta Gascon
Keirin: Jose Moreno Sanchez
1 km: Jose Moreno Sanchez
Pursuit: Albert Torres Barcelo
Scratch: Albert Torres Barcelo
Points Race: Albert Torres Barcelo
Madison: Xavier Canellas Sanchez - Albert Torres Barcelo
     CN  
18-22/10   European Championships  
Sprint: Kristina Vogel
Keirin: Kristina Vogel
500 m: Miriam Welte
Team sprint: Russia
Team Pursuit: Italy
Pursuit: Katie Archibald
Scratch: Trine Schmidt
Points Race: Trine Schmidt
Madison: Elinor Barker - Eleanor Dickinson
Omnium: Katie Archibald
Afvalkoers: Kirsten Wild
     CC  
18-22/10   European Championships  
Sprint: Sebastien Vigier
Keirin: Maximilian Levy
1 km: Jeffrey Hoogland
Team sprint: France
Team Pursuit: France
Pursuit: Filippo Ganna
Scratch: Adrien Garel
Points Race: Alan Banaszek
Madison: Florian Maitre - Benjamin Thomas
Omnium: Albert Torres Barcelo
Afvalkoers: Gerben Thijssen
Demi Fond: Franz Schiewer
     CC  
24-29/10   Six Days London  
Winner: Callum Scotson - Cameron Meyer
     6D  
26/10   NC Denmark  
Sprint: William Rimkratt-Milkowski
     CN