CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
25/4-1/5   Tour de Bretagne  
Winner: Lorrenzo Manzin
     2.2  
30/4-5/5   Carpathia Couriers Path  
Winner: Marijn Van Den Berg
     2.2U  
30/4-5/5   Tour de Romandie  
Winner: Primoz Roglic
     2.WT  
1/5   Pan American Championships ITT  
Winner: Leah Thomas
     CC  
1/5   Pan American Championships ITT  
Winner: Brandon Smith Rivera Vargas
     CC  
1/5   NC Belgium ITT U23  
Winner: Brent Van Moer
     CN  
1/5   NC Belgium ITT U23  
Winner: Alana Castrique
     CN  
1/5   Eschborn - Frankfurt  
Winner: Pascal Ackermann
     1.WT  
1/5   Eschborn - Frankfurt U23  
Winner: Frederik Rodenberg Madsen
     1.2U  
1/5   Memorial Andrzeja Trochnowskiego  
Winner: Alois Kankovsky
     1.2  
1-5/5   Five Rings of Moscow  
Winner: Yauheni Sobal
     2.2  
1-5/5   Tour of the Gila  
Winner: James Piccoli
     2.2  
1-5/5   Tour of the Gila  
Winner: Brodie Chapman
     2.2  
2/5   Memorial Romana Sieminskiego  
Winner: Alois Kankovsky
     1.2  
2-5/5   Gracia Tour  
Winner: Marta Bastianelli
     2.2  
2-5/5   Tour of Yorkshire  
Winner: Christopher Lawless
     2.HC  
2-5/5   Tour of Mesopatamia  
Winner: Branislau Samoilau
     2.2  
3/5   Pan American Championships  
Winner: Ariadna Gutierrez Arzaluz
     CC  
3-4/5   Tour de Yorkshire  
Winner: Marianne Vos
     2.1  
3-5/5   Ronde van Asturie  
Winner: Richard Antonio Carapaz Montenegro
     2.1  
4/5   Himmerland Rundt  
Winner: Niklas Larsen
     1.2  
4/5   Balmasedako Emakumeen Saria  
Winner: Natalie Grinczer
     1.3  
4/5   L`Etoile d`Or  
Winner: Alexander Konychev
     1.NC  
4/5   Ronde van Overijssel  
Winner: Nils Eekhoff
     1.2  
4-5/5   Giro della Campania  
Winner: Silvia Persico
     2.3  
5/5   Pan American Championships  
Winner: Jefferson Alveiro Cepeda Hernandez
     CC  
5/5   Skive-Løbet  
Winner: Frederik Rodenberg Madsen
     1.2  
5/5   Entre Brenne et Montmorillonnais  
Winner: Alberto Dainese
     1.2  
5/5   Circuito del Porto  
Winner: Luca Mozzato
     1.2  
5/5   Ton Dolmans Trofee  
Winner: Dylan Bouwmans
     NE  
5/5   100 Cycle Challenge  
Winner: Jayde Julius
     1.2  
8/5   NC Cyprus ITT  
Winner: Andreas Miltiadis
     CN  
8/5   NC Cyprus ITT  
Winner: Antri Christoforou
     CN  
8-10/5   Tour of Uppsala  
Winner: Sara Mustonen-Lichan
     2.2  
9-11/5   Tour of Chongming  
Winner: Lorena Wiebes
     2.WT  
9-12/5   Ronde van Rhone-Alpes Isère  
Winner: Matthias Krizek
     2.2  
10-12/5   Vuelta a Madrid  
Winner: Clément Russo
     2.1  
10-12/5   GP Elsy Jacobs  
Winner: Lisa Brennauer
     2.1  
10-12/5   Szlakiem Grodow Piastowskich  
Winner: Kamil Malecki
     2.2  
11/5   Minsk Cup  
Winner: Yauheni Karaliok
     1.2  
11/5   Visegrad 4 Bicycle Race - GP Hungary  
Winner: Pawel Franczak
     1.2  
11/5   PWZ Zuidenveld Tour  
Winner: Luuc Bugter
     1.2  
11/5   GP Arjaan De Schipper  
Winner: Jonas Castrique
     NE  
11/5   Sundvolden GP  
Winner: Trond Håkon Trondsen
     1.2  
11/5   Scandinavian Race Uppsala  
Winner: Rasmus Bøgh Wallin
     1.2  
11/5-2/6   Giro d`Italia  
Winner: Richard Antonio Carapaz Montenegro
     2.WT  
12/5   NC Barbados ITT  
Winner: Joshua Kelly
     CN  
12/5   Trofee Maarten Wynants  
Winner: Elisa Balsamo
     1.1  
12/5   Fleche Ardennaise  
Winner: Simon Pellaud
     1.2  
12/5   GP Minsk  
Winner: Norman Vahtra
     1.2  
12/5   NC Cyprus  
Winner: Andreas Miltiadis
     CN  
12/5   NC Cyprus  
Winner: Antri Christoforou
     CN  
12/5   GP de la Somme  
Winner: Lorrenzo Manzin
     1.2  
12/5   Lincoln GP  
Winner: Rebecca Durrell (Nixon)
     1.3  
12/5   Erzgebirgsrundfahrt  
Winner: John Mandrysch
     NE  
12/5   V4 - Pannonhalma  
Winner: Polina Kirillova
     1.2  
12/5   GP Industria del Marmo  
Winner: Patrick Gamper
     1.2U  
12/5   Ringerike GP  
Winner: Kristoffer Skjerping
     1.2  
12/5   Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia  
Winner: Alois Kankovsky
     1.2  
12-18/5   Ronde van Californie  
Winner: Tadej Pogacar
     2.WT  
14-19/5   Quatre Jours de Dunkerque  
Winner: Mike Teunissen
     2.HC  
15-18/5   Tour of Limpopo  
Winner: Samuele Battistella
     2.2  
16-18/5   Tour of California  
Winner: Anna Van Der Breggen
     2.WT  
16-19/5   Vuelta a Burgos  
Winner: Stine Andersen Borgli
     2.1  
17/5   Tour de Venezuela  
Winner: Angie Gonzalez Garcia
     1.2  
17-19/5   Vuelta a Aragon  
Winner: Eduard Prades Reverte
     2.1  
17-19/5   Tour d`Eure-et-Loir  
Winner: Luuc Bugter
     2.2  
17-19/5   Tour of Black Sea  
Winner: Onur Balkan
     2.2  
18/5   Zuid-Hollandse Eilanden Tour  
Winner: André Luijk
     NE  
18/5   Omloop der Kempen  
Winner: Lorena Wiebes
     NE  
18-19/5   Tour de Venezuela  
Winner: Lilibeth Chacon Garcia
     2.2  
19/5   NC Austria ITT  
Winner: Matthias Brändle
     CN  
19/5   NC Austria ITT  
Winner: Anna Kiesenhofer
     CN  
19/5   NC Barbados  
Winner: Gregory Vanderpool
     CN  
19/5   GP Claude Criquielion  
Winner: Arne Marit
     1.2  
19/5   GP Fémin`Ain - Izernore  
Winner: Annabel Fisher
     1.3  
19/5   Dautphetal  
Winner: Franziska Koch
     1.3  
19/5   Omloop der Kempen  
Winner: René Hooghiemster
     NE  
19-26/5   Ronde van Japan  
Winner: Chris Harper
     2.1  
20/5   Durango-Durango Emakumen Saria  
Winner: Lucy Kennedy
     1.2  
20-24/5   Tour of Albania  
Winner: Filippo Fiorelli
     2.2  
21/5   Tour of Zhoushan Island  
Winner: Thi That Nguyen
     1.2  
22-23/5   Tour of Zhoushan Island  
Winner: Thi Thu Mai Nguyen
     2.2  
22-25/5   Emakumen Bira  
Winner: Elisa Longo Borghini
     2.WT  
22-26/5   Baltyk - Karkonosze Tour  
Winner: Kamil Malecki
     2.2  
23/5   Chabany Race  
Winner: Olga Shekel
     1.2  
23/5   Chabany Race  
Winner: Andriy Vasylyuk
     1.2  
23-25/5   Tour of Estonia  
Winner: Mihkel Räim
     2.1  
23-26/5   Ronde van de Isard d`Ariege  
Winner: Andrea Bagioli
     2.2U  
24/5   Kiev Olympic Ring Race  
Winner: Hanna Tserah
     1.2  
24/5   Horizon Park Race for Peace  
Winner: Yauheni Sobal
     1.2  
24-25/5   The 60th Anniversary Thai Cycling Association  
Winner: Yumi Kajihara
     2.1  
24-26/5   A Travers les Hauts de France  
Winner: Ethan Hayter
     2.2  
24-26/5   Tour de l`Ain  
Winner: Thibaut Pinot
     2.1  
24-26/5   Hammer Stavanger  
Winner: Jumbo - Visma
     2.1  
24-26/5   PRUride  
Winner: Marcelo Felipe
     2.2  
25/5   Omloop van de Hoekse Waard  
Winner: Gert-Jan Bosman
     NE  
25/5   Horizon Park Race Maidan  
Winner: Uladzislau Tsimoshyk
     1.2  
25/5   Kievskaya Sotka Challenge  
Winner: Katarzyna Wilkos
     1.2  
26/5   GP Marcel Kint  
Winner: Bryan Coquard
     1.1  
26/5   NC Botswana ITT  
Winner: Abeng Malete
     CN  
26/5   Ronde van Taiyuan  
Winner: Arianna Fidanza
     1.2  
26/5   Main-Spessart Rundfahrt  
Winner: Gudrun Stock
     1.3  
26/5   GP Cham-Hagendorn  
Winner: Julie Leth
     1.2  
26/5   Golden Era Celebration  
Winner: Jutatip Maneephan
     1.1  
26/5   VR ITT  
Winner: Valeriya Kononenko
     1.2  
26/5   Horizon Park Classic  
Winner: Andriy Vasylyuk
     1.2  
26-31/5   Tour of Taiyuan  
Winner: Cameron Piper
     2.2  
27/5   Winston Salem Classic  
Winner: Leigh Ann Ganzar
     1.1  
27/5   Winston Salem Classic  
Winner: Ulises Alfredo Castillo Soto
     1.1  
28/5-2/6   Thüringen Rundfahrt  
Winner: Kathrin Hammes
     2.1  
28/5-2/6   Tour of Norway  
Winner: Alexander Kristoff
     2.HC  
29/5-2/6   Pijl van het Zuiden  
Winner: Quinten Hermans
     2.2  
30/5   Circuit de Wallonie  
Winner: Thomas Boudat
     1.1  
30/5   Kersenronde  
Winner: Marten Kooistra
     NE  
30/5-2/6   Tour of Kumano  
Winner: Orluis Alberto Aular Sanabria
     2.2  
31/5   La Classique Morbihan  
Winner: Christine Majerus
     1.1  
31/5-2/6   Tour de la Mirabelle  
Winner: Simon Pellaud
     2.2  
31/5-2/6   Szlakiem Walk Majora Hubala  
Winner: Maciej Paterski
     2.1