CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
1-6/4   Tour of Thailand  
Winner: Ryan Cavanagh
     2.1  
3/4   Dwars door Vlaanderen  
Winner: Ellen Van Dijk
     1.1  
3/4   Dwars door Vlaanderen  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     1.WT  
3-6/4   Giro di Sicilia  
Winner: Brandon McNulty
     2.1  
4-7/4   Joe Martin Stage Race  
Winner: Chloe Dygert Owen
     2.2  
4-7/4   Joe Martin Stage Race  
Winner: Stephen Bassett
     2.2  
5/4   Route Adelie  
Winner: Marc Sarreau
     1.1  
5-7/4   Triptyque des Monts et Chateaux  
Winner: Mikkel Bjerg
     2.2  
5-14/4   Ronde van Marokko  
Winner: Laurent Evrard
     2.2  
6/4   GP Miguel Indurain  
Winner: Jonathan Hivert
     1.1  
6/4   Limburg Classic  
Winner: Demi Vollering
     NE  
6/4   Limburg Classic  
Winner: Patrick Müller
     1.1  
6/4   Omloop van de Veenkolonien  
Winner: Jos Koop
     NE  
6-13/4   Ronde van Langkawi  
Winner: Benjamin Dyball
     2.HC  
7/4   Ronde van Vlaanderen  
Winner: Marta Bastianelli
     1.WT  
7/4   Tour of Flanders  
Winner: Alberto Bettiol
     1.WT  
7/4   GP Cantabria - Noja  
Winner: Maria Ribeiro Gomes Martins
     1.3  
7/4   La Roue Tourangelle  
Winner: Lionel Taminiaux
     1.1  
7/4   Rund um Düren  
Winner: Robert Jägeler
     NE  
7/4   Trofeo Banca Populare Piva  
Winner: Georg Zimmermann
     1.2U  
7/4   GP Adria Mobil  
Winner: Marko Kump
     1.2  
8-10/4   Tour of Thailand  
Winner: Jutatip Maneephan
     2.1  
8-13/4   Vuelta al Pais Vasco  
Winner: Ion Izagirre Insausti
     2.WT  
9-12/4   Circuit de la Sarthe  
Winner: Alexis Gougeard
     2.1  
10/4   GP de l`Escaut  
Winner: Fabio Jakobsen
     1.HC  
10-14/4   Healthy Ageing Tour  
Winner: Lisa Klein
     2.1  
12-14/4   Circuit des Ardennes  
Winner: Alexander Kamp Egested
     2.2  
12-14/4   GP Beiras  
Winner: Edwin Avila Vanegas
     2.1  
12-21/4   Ronde van Uruguay  
Winner: Walter Alejandro Vargas Alzate
     2.2  
13/4   Central American Championships ITT  
Winner: Manuel Oseas Rodas Ochoa
     JR  
13/4   Central American Championships ITT  
Winner: Natalia Navarro Cerdas
     JR  
13/4   Tour of Flanders U23  
Winner: Andreas Stokbro Nielsen
     1.NC  
13/4   Trofeo Edil C  
Winner: Giovanni Aleotti
     1.2U  
13/4   Zuiderzee Ronde  
Winner: Björn Bakker
     NE  
14/4   Central American Championships  
Winner: Manuel Oseas Rodas Ochoa
     JR  
14/4   Central American Championships  
Winner: Maria Jose Vargas Barrientos
     JR  
14/4   GP Primavera  
Winner: Carlos Alberto Betancur Gomez
     1.1  
14/4   Paris - Roubaix  
Winner: Philippe Gilbert
     1.WT  
14/4   GP Trévé Le Ménec - Loudéac  
Winner: Audrey Cordon-Ragot
     1.3  
14/4   East Cleveland Klondike  
Winner: Anna Henderson
     1.3  
14/4   Omloop van de Glazen Stad  
Winner: Rick Van Breda
     NE  
16/4   Paris - Camembert  
Winner: Benoit Cosnefroy
     1.1  
16-21/4   International Presidency Turkey Tour  
Winner: Felix Großschartner
     2.WT  
17/4   Brabantse Pijl  
Winner: Sofie De Vuyst
     1.1  
17/4   La Fleche Brabanconne  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     1.HC  
17-19/4   Tour de Iskandar Johor  
Winner: Mario Vogt
     2.2  
17-21/4   Ronde van Loir-et-Cher  
Winner: Jan Barta
     2.2  
18/4   NC Chile ITT  
Winner: Constanza Victoria Paredes Martinez
     CN  
18/4   NC Chile ITT  
Winner: Jose Luis Rodriguez Aguilar
     CN  
18-21/4   Banja Luka - Beograd  
Winner: Pawel Franczak
     2.1  
20/4   Liege - Bastogne - Liege U23  
Winner: Kevin Vermaerke
     1.2U  
20/4   Tour du Finistère  
Winner: Julien Simon
     1.1  
20/4   NC Mauritius        CN  
20/4   Arno Wallaard Memorial  
Winner: Alexander Richardson
     1.2  
21/4   NC Chile  
Winner: Denisse Ahumada Riquelme
     CN  
21/4   NC Chile  
Winner: Felipe Andres Peñaloza Yanez
     CN  
21/4   Trofeo San Vendemiano  
Winner: Andrea Bagioli
     1.2U  
21/4   Amstel Gold Race  
Winner: Katarzyna Niewiadoma
     1.WT  
21/4   Amstel Gold Race  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     1.WT  
22/4   Tro-Bro Leon  
Winner: Andrea Vendrame
     1.1  
22/4   Giro del Belvedere  
Winner: Samuele Battistella
     1.2U  
22-26/4   Tour of the Alps  
Winner: Pavel Sivakov
     2.HC  
23/4   Asian Championships TTT  
Winner: Kazakhstan
     CC  
23/4   Asian Championships TTT  
Winner: South Korea
     CC  
23/4   GP Palio del Recioto  
Winner: Matteo Sobrero
     1.2U  
24/4   La Flèche Wallonne  
Winner: Julian Alaphilippe
     1.WT  
24/4   Fleche Wallone  
Winner: Anna Van Der Breggen
     1.WT  
25/4   Asian Championships ITT  
Winner: Olga Zabelinskaya
     CC  
25/4   Asian Championships ITT  
Winner: Daniil Fominykh
     CC  
25-27/4   Ronde van Castilie en Leon  
Winner: Davide Cimolai
     2.1  
25-28/4   Tour of Mersin  
Winner: Peter Koning
     2.2  
25/4-1/5   Tour de Bretagne  
Winner: Lorrenzo Manzin
     2.2  
26/4   NC Argentina ITT  
Winner: Fiorella Malaspina
     CN  
26/4   NC Argentina ITT  
Winner: Juan Pablo Dotti
     CN  
26/4   Omloop van Borsele (ITT)  
Winner: Pernille Mathiesen
     1.3  
27/4   Asian Championships  
Winner: Olga Zabelinskaya
     CC  
27/4   NC Argentina  
Winner: Carolina Perez
     CN  
27/4   Omloop van Borsele  
Winner: Lorena Wiebes
     1.1  
27/4   NC Paraguay ITT  
Winner: Victor Manuel Grange Gonzalez
     CN  
27/4   NC Paraguay ITT  
Winner: Silvia Maria Rodas Maldonado
     CN  
27-28/4   Tour du Jura  
Winner: Kobe Goossens
     2.2  
28/4   Asian Championships  
Winner: Yevgeniy Gidich
     CC  
28/4   NC Argentina  
Winner: Maximiliano Ariel Richeze Araquistain
     CN  
28/4   Liège - Bastogne - Liège  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     1.WT  
28/4   Liege - Bastogne - Liege  
Winner: Jakob Fuglsang
     1.WT  
28/4   Ciudad de Dos Hermanas  
Winner: Maria Ribeiro Gomes Martins
     1.3  
28/4   Rutland - Melton Classic  
Winner: Colin Joyce
     1.2  
28/4   Giro del Appennino  
Winner: Mattia Cattaneo
     1.1  
28/4   Wim Hendriks Trofee  
Winner: Arne Peters
     NE  
28/4   NC Paraguay  
Winner: Francisco Daniel Riveros Duarte
     CN  
28/4   NC Paraguay  
Winner: Silvia Maria Rodas Maldonado
     CN  
28/4   Visegrad 4 Bicycle Race - GP Polski Via Odra  
Winner: Alois Kankovsky
     1.2  
30/4-5/5   Carpathia Couriers Path  
Winner: Marijn Van Den Berg
     2.2U  
30/4-5/5   Tour de Romandie  
Winner: Primoz Roglic
     2.WT