CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
24/2-2/3   UAE Tour  
Winner: Primoz Roglic
     2.WT  
24/2-3/3   Tour of Rwanda  
Winner: Merhawi Kudus
     2.2  
25/2-3/3   Vuelta Independencia Nacional  
Winner: Robinson Eduardo Chalapud Gomez
     2.2  
1/3   Dead Sea - Scorpion Pass  
Winner: Antri Christoforou
     1.2  
1/3   NC United Arab Emirates  
Winner: Yousif Mirza Al Hammadi
     CN  
2/3   Omloop Het Nieuwsblad  
Winner: Chantal Blaak
     1.1  
2/3   Omloop Het Nieuwsblad  
Winner: Zdenek Stybar
     1.WT  
2/3   Classic d`Ardèche  
Winner: Lilian Calmejane
     1.1  
2/3   Arava - Arad  
Winner: Rotem Gafinovitz
     1.2  
2/3   Ronde van Groningen  
Winner: Coen Vermeltfoort
     NE  
3/3   Gent - Staden  
Winner: Robin Stenuit
     NE  
3/3   Brussel - Opwijk  
Winner: David Dekker
     NE  
3/3   Kuurne - Brussel - Kuurne  
Winner: Bob Jungels
     1.HC  
3/3   Omloop van het Hageland  
Winner: Marta Bastianelli
     1.1  
3/3   Drome Classic  
Winner: Alexis Vuillermoz
     1.1  
3/3   Rhodos GP  
Winner: Dusan Rajovic
     1.2  
4-8/3   Tour of Good Hope  
Winner: Marc Pritzen
     2.2  
5/3   Le Samyn  
Winner: Florian Sénéchal
     1.1  
5/3   Le Samyn  
Winner: Jip Van Den Bos
     1.2  
6/3   Umag Trophee  
Winner: Alois Kankovsky
     1.2  
6-10/3   Vuelta a Chiloe  
Winner: Oscar Sevilla Rivera
     2.2  
8-10/3   Ronde van Rhodos  
Winner: Martijn Budding
     2.2  
9/3   Porec Trophy  
Winner: Fabian Lienhard
     1.2  
9/3   Strade Bianche  
Winner: Julian Alaphilippe
     1.WT  
9/3   Strade Bianche  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     1.WT  
9/3   Omloop van Strijen        NE  
9/3   Ronde van Zuid-Holland        NE  
9/3   GP Velo Alanya  
Winner: Olena Sharga
     1.2  
9/3   GP Velo Alanya  
Winner: Nikolay Shumou
     1.2  
10/3   Omloop van de Westhoek        1.2  
10/3   GP Jean-Pierre Monseré        1.1  
10/3   Brussel - Zepperen  
Winner: Pieter De Paepe
     NE  
10/3   GP de Lillers        1.2  
10/3   GP Larciano  
Winner: Maximilian Schachmann
     1.HC  
10/3   Dorpenomloop Rucphen        1.2  
10/3   GP Justiniano  
Winner: Onur Balkan
     1.2  
10/3   GP Justiniano  
Winner: Tatsiana Sharakova
     1.2  
10-17/3   Paris - Nice  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
     2.WT  
13-17/3   Redlands Classic  
Winner: Cory Lockwood
     NE  
13-17/3   Redlands Classic  
Winner: Amber Neben
     2.3  
13-19/3   Tirreno - Adriatico  
Winner: Primoz Roglic
     2.WT  
14-17/3   Istrian Spring Trophy  
Winner: Felix Gall
     2.2  
15/3   Kampioenschap Oceanie Tijdrit  
Winner: Kate Perry
     CC  
15/3   African Championships TTT  
Winner: Eritrea
     CC  
15/3   Kampioenschap Oceanie Tijdrit  
Winner: Benjamin Dyball
     CC  
15/3   African Championships TTT  
Winner: Ethiopia
     CC  
15/3   Acht van Westerveld  
Winner: Audrey Cordon-Ragot
     1.2  
16/3   Kampioenschap Oceanie  
Winner: Sharlotte Lucas
     CC  
17/3   African Championships ITT  
Winner: Selam Amha Gerefiel
     CC  
17/3   African Championships ITT  
Winner: Stefan De Bod
     CC  
17/3   Oceania Championships  
Winner: Benjamin Dyball
     CC  
17/3   Omloop van het Waasland  
Winner: Alexander Richardson
     NE  
17/3   Paris - Troyes  
Winner: Jeremy Cabot
     1.2  
17/3   Popolarissima  
Winner: Nicola Venchiarutti
     1.2  
17/3   NC Mauritius  
Winner: Dylan Redy
     CN  
17/3   Ronde van Drenthe  
Winner: Marta Bastianelli
     1.WT  
17/3   Ronde van Drenthe  
Winner: Pim Ligthart
     1.HC  
17/3   Omloop van de Houtse Linies  
Winner: David Dekker
     NE  
17/3   Classica da Arrabida  
Winner: Jonathan Lastra Martinez
     1.2  
17-21/3   Ronde van Taiwan  
Winner: Jonathan Clarke
     2.1  
19/3   African Championships  
Winner: Mossana Debesay
     CC  
19/3   African Championships  
Winner: Mekseb Abraha Debesay
     CC  
20/3   Nokere Koerse  
Winner: Cees Bol
     1.HC  
20/3   Nokere Koerse  
Winner: Lorena Wiebes
     1.1  
20-24/3   Volta ao Alentejo  
Winner: Joao Pedro Lourenco Rodrigues
     2.2  
22/3   Youngster Coast Challenge  
Winner: Niklas Märkl
     1.2U  
22/3   Bredene Koksijde Classic  
Winner: Pascal Ackermann
     1.HC  
22-24/3   Tour of Tochigi  
Winner: Raymond Kreder
     2.2  
22-26/3   Ronde van Egypte  
Winner: Polychronis Tzortzakis
     2.2  
23/3   Milano - San Remo  
Winner: Julian Alaphilippe
     1.WT  
23/3   Dorpenomloop Drenthe  
Winner: Coen Vermeltfoort
     NE  
24/3   GP Ciudad de Eibar  
Winner: Lorena Llamas Garcia
     1.3  
24/3   GP Denain  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     1.HC  
24/3   Trofeo Alfredo Binda - Cittiglio  
Winner: Marianne Vos
     1.WT  
25-31/3   Volta a Catalunya  
Winner: Miguel Angel Lopez Moreno
     2.WT  
25-31/3   Ronde van Normandie  
Winner: Ole Forfang
     2.2  
27/3   Driedaagse Brugge - De Panne  
Winner: Dylan Groenewegen
     1.WT  
27-31/3   Settimana Coppi e Bartali  
Winner: Lucas Hamilton
     2.1  
28/3   Driedaagse Brugge - De Panne  
Winner: Kirsten Wild
     1.WT  
29/3   E3 Prijs Harelbeke  
Winner: Zdenek Stybar
     1.WT  
29/3   Aphrodite Race  
Winner: Olga Zabelinskaya
     1.2  
29-31/3   San Dimas Stage Race  
Winner: James Piccoli
     NE  
29-31/3   San Dimas Stage Race  
Winner: Holly Breck
     2.3  
30/3   Aphrodite`s Sanctuary Race  
Winner: Olga Zabelinskaya
     1.2  
30/3   Classic Loire Atlantique  
Winner: Rudy Barbier
     1.1  
30/3   Omloop van de Braakman        NE  
31/3   Gent - Wevelgem  
Winner: Alexander Kristoff
     1.WT  
31/3   Kattekoers (Gent - Ieper)  
Winner: Jonas Rutsch
     1.NC  
31/3   Gent - Wevelgem  
Winner: Kirsten Wild
     1.WT  
31/3   Trofeo Bajo Andarax  
Winner: Lorena Llamas Garcia
     1.3  
31/3   GP Cholet - Pays de Loire  
Winner: Marc Sarreau
     1.1  
31/3   Einhausen  
Winner: Beate Zanner
     1.3