CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
25/8-16/9   Vuelta a Espana  
Winner: Simon Yates
     2.WT  
28/8-2/9   Holland Ladies Tour  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     2.WT  
31/8-2/9   Tour of the King Valley  
Winner: Kate Perry
     2.3  
1/9   Brussels Cycling Classic  
Winner: Pascal Ackermann
     1.HC  
1/9   Lillehammer GP  
Winner: Alexander Kamp Egested
     1.2  
2/9   Antwerp Port Classic  
Winner: Guillaume Van Keirsbulck
     1.1  
2/9   GP Fourmies  
Winner: Pascal Ackermann
     1.HC  
2/9   Gylne Gutuer  
Winner: Jasper Philipsen
     1.2  
2-9/9   Tour of Britain  
Winner: Julian Alaphilippe
     2.HC  
3-5/9   Tour of Xingtai  
Winner: Damiano Cima
     2.2  
4-7/9   Lotto Tour  
Winner: Liane Lippert
     2.1  
5-9/9   Tour of South Bohemia  
Winner: Michael Kukrle
     2.2  
5-9/9   Ras na mBan  
Winner: Coralie Demay
     2.3  
6-8/9   Giro del Friuli - Venezia - Giulia  
Winner: Tadej Pogacar
     2.2  
7/9   GP Quebec  
Winner: Michael Matthews
     1.WT  
7-9/9   Ronde van Toscane - Memorial Michela Fanini  
Winner: Soraya Paladin
     2.2  
8/9   NC Madagascar ITT  
Winner: Jean Marc Rakotonirina
     CN  
8-15/9   Ronde van China  
Winner: Juan Sebastian Molano Benavides
     2.1  
9/9   GP Montreal  
Winner: Michael Matthews
     1.WT  
9/9   Chrono Champenois  
Winner: Leah Thomas
     1.1  
9/9   Chrono Champenois  
Winner: Martin Toft Madsen
     1.2  
9/9   Ronde van de Doubs  
Winner: Julien Simon
     1.1  
9/9   Rund um Sebnitz  
Winner: Marcel Franz
     NE  
9/9   Rund um Sebnitz  
Winner: Beate Zanner
     1.3  
9/9   NC Madagascar  
Winner: Jean De Dieu Rakotondrasoa
     CN  
9/9   Eurode Omloop  
Winner: Peter Schulting
     NE  
9-15/9   Tour Ivorien de la Paix  
Winner: Issiaka Cissé
     2.2  
11-16/9   Olympia`s Tour  
Winner: Julius Johansen
     2.2U  
12/9   GP Wallone  
Winner: Jasper Stuyven
     1.1  
12-16/9   Ronde van Slowakije  
Winner: Julian Alaphilippe
     2.1  
13-18/9   Tour de l`Ardeche  
Winner: Katarzyna Niewiadoma
     2.1  
14/9   Kampioenschap van Vlaanderen  
Winner: Dylan Groenewegen
     1.1  
14-16/9   Tour of Cappadocia  
Winner: Alexandr Ovsiannikov
     2.2  
15/9   Primus Classic  
Winner: Taco Van Der Hoorn
     1.HC  
15/9   Coppa Agostoni  
Winner: Gianni Moscon
     1.1  
15-16/9   Amy`s Otway Classic  
Winner: Ashlee Ankudinoff
     2.3  
15-16/9   Madrid Challenge  
Winner: Ellen Van Dijk
     2.WT  
16/9   GP Judendorf  
Winner: Maciej Paterski
     1.2  
16/9   GP Jef Scherens  
Winner: Jasper Stuyven
     1.1  
16/9   Classique Pyrénées  
Winner: Jade Wiel
     1.3  
16/9   Coppa Bernocchi  
Winner: Sonny Colbrelli
     1.1  
16/9   Klimomloop van Ulestraten  
Winner: Annet Pit
     NE  
17-23/9   Ronde van China  
Winner: Alejandro Manuel Marque Porto
     2.1  
18-21/9   Tour de Siak  
Winner: Matthew Zenovich
     2.2  
19/9   Omloop van het Houtland  
Winner: Jonas Van Genechten
     1.1  
19/9   Giro di Toscane  
Winner: Gianni Moscon
     1.1  
19-23/9   Romanian Cycling Tour  
Winner: Serghei Tvetcov
     2.2  
20/9   Coppa Sabatini  
Winner: Juan Jose Lobato Del Valle
     1.1  
21-30/9   Clasico RCN  
Winner: Alex Norberto Cano Ardila
     NE  
22/9   Eurometropole Tour  
Winner: Mads Pedersen
     1.HC  
22/9   NC Virgin Islands (US) ITT  
Winner: Ian Collins
     CN  
22/9   Memorial Marco Pantani  
Winner: Davide Ballerini
     1.1  
22/9   NC Trinidad & Tobago ITT  
Winner: Christopher Govia
     CN  
22-23/9   Finale Clubcompetitie  
Winner: Wiebe Scholten
     NE  
22-23/9   Finale Clubcompetitie  
Winner: Danique Braam
     NE  
23/9   World Championships TTT  
Winner: Quick Step Floors
     CM  
23/9   World Championships TTT  
Winner: Canyon - SRAM
     CM  
23/9   Gooikse Pijl  
Winner: Jordi Meeus
     1.1  
23/9   Tour du Gévaudan Occitanie  
Winner: Jaakko Hänninen
     1.2  
23/9   GP d`Isbergues  
Winner: Lauren Kitchen
     1.2  
23/9   Duo Normand  
Winner: Martin Toft Madsen - Rasmus Christian Quaade
     1.1  
23/9   GP d`Isbergues  
Winner: Philippe Gilbert
     1.1  
23/9   NC Virgin Islands (US)  
Winner: Stephen Swanton
     CN  
23/9   Trofeo Matteotti  
Winner: Davide Ballerini
     1.1  
23/9   NC Trinidad & Tobago  
Winner: Kemp Orosco
     CN  
24/9   World Championships ITT U23  
Winner: Mikkel Bjerg
     CM  
24/9   World Championships ITT U19  
Winner: Rozemarijn Ammerlaan
     CM  
25/9   World Championships ITT U19  
Winner: Remco Evenepoel
     CM  
25/9   World Championships ITT  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     CM  
25/9   Ruota d`Oro  
Winner: Davide Zoccarato
     1.2U  
26/9   World Championships ITT  
Winner: Rohan Dennis
     CM  
26-29/9   Banyuwangi Tour de Ijen  
Winner: Benjamin Dyball
     2.2  
26-30/9   GP Chantal Biya  
Winner: Juraj Bellan
     2.2  
27/9   World Championships U19  
Winner: Remco Evenepoel
     CM  
27/9   World Championships U19  
Winner: Laura Stigger
     CM  
27/9   Famenne Ardenne Classic  
Winner: Guillaume Boivin
     1.1  
27-29/9   Tour of Black Sea  
Winner: Ramunas Navardauskas
     2.2  
28/9   World Championships U23  
Winner: Marc Hirschi
     CM  
29/9   World Championships  
Winner: Anna Van Der Breggen
     CM  
29/9   NC Netherlands - Clubs  
Winner: Wilton (UWTC De Volharding)
     CN  
29/9   NC Netherlands - Clubs  
Winner: WV Noord-Holland
     CN  
29-30/9   Tour of Almaty  
Winner: Davide Villella
     2.1  
30/9   World Championships  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
     CM  
30/9   Ronde van Midden-Brabant  
Winner: Alberto Dainese
     NE  
30/9-5/10   Tour of Iran  
Winner: Dmitrii Sokolov
     2.1