CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
1/7   NC Angola  
Winner: Jose Panzo
     CN  
1/7   NC Austria  
Winner: Lukas Pöstlberger
     CN  
1/7   NC Austria  
Winner: Sarah Rijkes
     CN  
1/7   NC Bosnia and Herzegovina  
Winner: Ivan Siric
     CN  
1/7   NC Belarus  
Winner: Stanislau Bazhkou
     CN  
1/7   NC Brazil  
Winner: Rodrigo Nascimento
     CN  
1/7   NC Bulgaria  
Winner: Radoslav Konstantinov
     CN  
1/7   NC Costa Rica  
Winner: Joseph Eladio Chavarria Rodriguez
     CN  
1/7   NC Denmark  
Winner: Michael Mørkøv Christensen
     CN  
1/7   NC Domenican Republic  
Winner: Adrian Nunez Quiroz
     CN  
1/7   NC Estonia  
Winner: Liisa Ehrberg
     CN  
1/7   NC Estonia  
Winner: Mihkel Räim
     CN  
1/7   NC France  
Winner: Anthony Roux
     CN  
1/7   NC United Kingdom  
Winner: Jessica Roberts
     CN  
1/7   NC United Kingdom  
Winner: Connor Swift
     CN  
1/7   NC Georgia  
Winner: Tamaz Tsereteli
     CN  
1/7   NC Germany  
Winner: Pascal Ackermann
     CN  
1/7   NC Guatemala  
Winner: Mardoqueo Vasquez Vasquez
     CN  
1/7   NC Guyana  
Winner: Curtis Dey
     CN  
1/7   NC Hong Kong  
Winner: Pang Yao
     CN  
1/7   NC Hong Kong  
Winner: Ko Siu Wai
     CN  
1/7   NC Hungary  
Winner: Barbara Benko
     CN  
1/7   NC Hungary  
Winner: Attila Valter
     CN  
1/7   NC Ireland  
Winner: Conor Dunne
     CN  
1/7   NC Jamaica  
Winner: Russell Small
     CN  
1/7   NC Kazakhstan  
Winner: Alexey Lutsenko
     CN  
1/7   NC Latvia  
Winner: Krists Neilands
     CN  
1/7   NC Lebanon  
Winner: Rachid Elias Abou
     CN  
1/7   NC Luxemburg  
Winner: Bob Jungels
     CN  
1/7   NC Luxemburg  
Winner: Christine Majerus
     CN  
1/7   NC Morocco  
Winner: Abdessadek Kouna
     CN  
1/7   NC Moldova  
Winner: Maxim Rusnac
     CN  
1/7   NC Moldova  
Winner: Miroslava Vasilenco
     CN  
1/7   NC Netherlands  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     CN  
1/7   NC Panama  
Winner: Cristofer Robin Jurado Lopez
     CN  
1/7   NC Russia  
Winner: Ivan Rovny
     CN  
1/7   NC Russia  
Winner: Margarita Syrodoeva
     CN  
1/7   NC Singapore ITT  
Winner: Ling Er Choo
     CN  
1/7   NC Singapore ITT  
Winner: Choon Huat Goh
     CN  
1/7   NC Switzerland  
Winner: Steve Morabito
     CN  
1/7   NC Switzerland  
Winner: Jolanda Neff
     CN  
1/7   NC Tunisia  
Winner: Ali Nouisri
     CN  
3/7   Trofeo Città di Brescia  
Winner: Filippo Rocchetti
     1.2  
3/7   NC Turkey ITT  
Winner: Esin Yilmaz
     CN  
3/7   NC Turkey ITT  
Winner: Ahmet Örken
     CN  
4/7   Otley GP  
Winner: Rhona Callander
     1.3  
4/7   Klimtijdrit Camerig-Vaals  
Winner: Jasper De Laat
     NE  
4-7/7   Course Solidaridad  
Winner: Sylwester Janiszewski
     2.2  
5/7   NC Turkey  
Winner: Ece Calp
     CN  
5/7   NC Turkey  
Winner: Onur Balkan
     CN  
5-8/7   GP Krasna Lipa  
Winner: Leah Thomas
     2.2  
5-8/7   Sibiu Tour  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
     2.1  
5-14/7   Ronde van Venezuela  
Winner: Matteo Spreafico
     2.2  
6/7   NC Italy ITT U23  
Winner: Edoardo Affini
     CN  
6-15/7   Giro d`Italia  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     2.WT  
7/7   NC Albania ITT  
Winner: Eugert Zhupa
     CN  
7/7   NC Algeria ITT  
Winner: Racha Belkacem Ben Ouanane
     CN  
7/7   GP Jean-Pierre Monseré  
Winner: Andre Looij
     1.1  
7-14/7   Tour of Austria  
Winner: Ben Hermans
     2.HC  
7-29/7   Tour de France  
Winner: Geraint Thomas
     2.WT  
8/7   NC Albania  
Winner: Ylber Sefa
     CN  
8/7   NC Algeria ITT  
Winner: Azzedine Lagab
     CN  
8/7   CN Bahamas  
Winner: Liam Holowesko
     CN  
8/7   GP Albert Fauville-Baulet  
Winner: Aksel Nömmela
     1.2  
8/7   GP Sofie Goos  
Winner: Lorena Wiebes
     1.2  
8/7   GP Stad Sint-Niklaas  
Winner: Michiel Dieleman
     NE  
8/7   Delta Road Race  
Winner: Adam De Vos
     1.2  
8/7   Delta Road Race  
Winner: Kendall Ryan
     1.2  
8/7   Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise  
Winner: Julien Antomarchi
     1.2  
8/7   Ronde van Medio Brenta  
Winner: Alexander Evtushenko
     1.2  
8/7   NC Lebanon ITT  
Winner: Abdallah Elar
     CN  
8/7   NC Malta  
Winner: Christian Formosa
     CN  
8/7   Omloop der Zevenheuvelen  
Winner: Jelmer Asjes
     NE  
8/7   NC Singapore  
Winner: Jer Ling Serene Lee
     CN  
8/7   NC Singapore  
Winner: Choon Huat Goh
     CN  
8/7   NC Taiwan ITT        CN  
9/7   NC Algeria  
Winner: Racha Belkacem Ben Ouanane
     CN  
9/7   NC Taiwan        CN  
9/7   NC Taiwan        CN  
10/7   NC Algeria  
Winner: Youcef Reguigui
     CN  
11-15/7   Giro Valle d`Aosta  
Winner: Vadim Pronskiy
     2.2U  
12/7   European Championships ITT U19  
Winner: Vittoria Guazzini
     CC  
12/7   European Championships U23 ITT  
Winner: Aafke Soet
     CC  
12-15/7   GP Torres Vedras  
Winner: Jose Carlos Prates Neves Fernandes
     2.2  
13/7   European Championships ITT U23  
Winner: Edoardo Affini
     CC  
13/7   European Championships ITT U19  
Winner: Remco Evenepoel
     CC  
13/7   NC Indonesia ITT  
Winner: Yanthi Fuchiyanti
     CN  
13/7   Chrono Kristin Armstrong  
Winner: Serghei Tvetcov
     1.2  
13/7   Chrono Kristin Armstrong  
Winner: Amber Neben
     1.2  
14/7   European Championships U19  
Winner: Aigul Gareeva
     CC  
14/7   NC Indonesia ITT  
Winner: Dealton Nur Arif Prayogo
     CN  
14/7   NC Indonesia  
Winner: Yanthi Fuchiyanti
     CN  
14/7   NC Malaysia ITT        CN  
14/7   NC Malaysia ITT        CN  
14/7   NC San Marino  
Winner: Marco Pazzini
     CN  
15/7   European Championships U23  
Winner: Nikola Noskova
     CC  
15/7   European Championships U23  
Winner: Marc Hirschi
     CC  
15/7   European Championships U19  
Winner: Remco Evenepoel
     CC  
15/7   Stockton GP  
Winner: Jessica Roberts
     1.3  
15/7   NC Indonesia  
Winner: Abdul Gani
     CN  
15/7   NC Malaysia        CN  
15/7   NC Malaysia        CN  
17/7   La Course by Le Tour de France  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     1.WT  
17/7   NC Iran        CN  
18/7   Nat. Champ. Ecuador  
Winner: Jefferson Alveiro Cepeda Hernandez
     CN  
18/7   NC Iran ITT        CN  
18-22/7   GP Portugal N2  
Winner: Raul Alarcon Garcia
     2.2  
19-22/7   BeNe Tour  
Winner: Marianne Vos
     2.1  
20/7   Central American and Caribbean Games ITT  
Winner: Rodrigo Contreras Pinzon
     JR  
20/7   Central American and Caribbean Games ITT  
Winner: Arlenis Sierra Canadilla
     JR  
20/7   Barnsley Town Centre Races  
Winner: Anna Henderson
     1.3  
22/7   GP Perenchies  
Winner: Kenny Dehaes
     1.2  
22/7   Debrecen - Ibrany  
Winner: Peter Kusztor
     1.2  
22/7-4/8   Ronde van Qinghai Meer  
Winner: Hernan Ricardo Aguirre Calpa
     2.HC  
25/7   Villafranca de Ordizia  
Winner: Robert Power
     1.1  
25-28/7   Tour de Mazovia  
Winner: Szymon Sajnok
     2.2  
25-29/7   Ronde van Vlaams-Brabant  
Winner: Pieter Jacobs
     NE  
26/7   GP Pino Cerami  
Winner: Peter Kennaugh
     1.1  
26/7   Internatie Reningelst  
Winner: Florent Breye
     NE  
26/7   Tour de Belle Isle en Terre - Kreiz Breizh  
Winner: Danielle Christmas
     1.2  
27-29/7   Battle Recharge  
Winner: Grace Brown
     2.3  
28/7   Central American and Caribbean Games  
Winner: Teniel Campbell
     JR  
28/7   GP Trévé Le Ménec - Loudéac  
Winner: Audrey Cordon-Ragot
     1.3  
28/7   Ride London Classic  
Winner: Kirsten Wild
     1.WT  
28-30/7   Kreiz Breizh  
Winner: Damien Touzé
     2.2  
28/7-1/8   Tour de Wallonie  
Winner: Tim Wellens
     2.HC  
29/7   Central American and Caribbean Games  
Winner: Nelson Andres Soto Martinez
     JR  
29/7   Ride London Classic  
Winner: Pascal Ackermann
     1.WT  
29/7   Rad am Ring  
Winner: Pit Leyder
     NE  
29/7   GP Kranj  
Winner: Daniel Auer
     1.2  
31/7   Circuito de Getxo  
Winner: Alex Aranburu Deba
     1.1