CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
26/5-3/6   Tour du Cameroun  
Winner: Bonaventure Uwizeyimana
     2.2  
28/5-3/6   Thüringen Rundfahrt  
Winner: Lisa Brennauer
     2.1  
30/5-3/6   Tour of Korea  
Winner: Serghei Tvetcov
     2.1  
30/5-3/6   Ronde van Luxemburg  
Winner: Andrea Pasqualon
     2.HC  
31/5-3/6   GP Priessnitz  
Winner: Tadej Pogacar
     2.NC  
31/5-3/6   Boucles de la Mayenne  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     2.1  
31/5-3/6   Tour of Kumano  
Winner: Marc De Maar
     2.2  
1/6   Horizon Park Race for Peace  
Winner: Frederik Muff
     1.2  
1-3/6   Hammer Sportzone Limburg  
Winner: Quick Step Floors
     2.1  
1-3/6   Szlakiem Walk Majora Hubala  
Winner: Mateusz Taciak
     2.1  
1-3/6   Tour of Bihor - Bellotto  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
     2.2  
2/6   Heistse Pijl  
Winner: Emils Liepins
     1.1  
2/6   Trofeo Alcide de Gasperi  
Winner: Simone Ravanelli
     1.2  
2/6   Omloop van de IJsseldelta  
Winner: Lorena Wiebes
     1.2  
2/6   Horizon Park Race Maidan  
Winner: Branislau Samoilau
     1.2  
2/6   Horizon Park Challenge  
Winner: Yevgenia Vysotska
     1.2  
3/6   Dwars door de Westhoek  
Winner: Thi That Nguyen
     1.1  
3/6   Memorial Philippe van Coningsloo  
Winner: Gustav Höög
     1.2  
3/6   NC Cayman Islands ITT  
Winner: Patrick Harfield
     CN  
3/6   Cicle Classic  
Winner: Neah Evans
     1.3  
3/6   Coppa della Pace  
Winner: Matteo Sobrero
     1.2  
3/6   Ronde van Limburg  
Winner: Rick Ottema
     NE  
3/6   GP Lugano  
Winner: Hermann Pernsteiner
     1.1  
3/6   Horizon Park Classic  
Winner: Branislau Samoilau
     1.2  
3/6   VR ITT  
Winner: Antri Christoforou
     1.2  
3-10/6   Dauphiné Libéré  
Winner: Geraint Thomas
     2.WT  
6/6   Parel van de Veluwe  
Winner: Jelle Wolsink
     NE  
6/6   Parel van de Veluwe  
Winner: Lorena Wiebes
     NE  
7/6   GP Gatineau  
Winner: Lauren Tucker-Hall
     1.1  
7/6   GP des Kantons Aargau  
Winner: Alexander Kristoff
     1.HC  
7-10/6   Tour de l`Oise  
Winner: Henrik Evensen
     2.2  
7-16/6   Baby Giro  
Winner: Alexander Vlasov
     2.2U  
8/6   Chrono Gatineau  
Winner: Amber Neben
     1.1  
8/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Eugenia Bujak (Alickun)
     CN  
8/6   Ljubljana - Domzale - Ljubljana  
Winner: Olga Zabelinskaya
     1.2  
8/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Jan Tratnik
     CN  
8-10/6   Tour of Malopolska  
Winner: Amaro Manuel Reposo Antunes
     2.2  
8-10/6   Ronde van Servie  
Winner: German Nicolas Tivani Perez
     2.2  
9/6   Dwars door de Vlaamse Ardennen  
Winner: Robby Cobbaert
     1.2  
9/6   NC Denmark ITT U23  
Winner: Mathias Norsgaard Jørgensen
     CN  
9-17/6   Tour de Suisse  
Winner: Richie Porte
     2.WT  
10/6   Ronde van Limburg  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     1.1  
10/6   Flanders Diamond Tour  
Winner: Janine Van Der Meer
     1.1  
10/6   NC Cayman Islands  
Winner: Michael Testori
     CN  
10/6   NC Denmark U23  
Winner: Julius Johansen
     CN  
10/6   Rund um Köln  
Winner: Sam Bennett
     1.1  
10/6   Ronde van de Kerspelen  
Winner: Minke Bakker
     NE  
10/6   Ronde van de Kerspelen  
Winner: Jeff Vermeulen
     NE  
10/6   Midden-Brabant Poort Omloop  
Winner: Julius Van Den Berg
     1.2  
12-25/6   Race Across America  
Winner: Nicole Reist
     NE  
12-25/6   Race Across America  
Winner: Christoph Strasser
     NE  
13-17/6   GP de Beauce  
Winner: James Piccoli
     2.2  
13-17/6   Women`s Tour  
Winner: Coryn Rivera
     2.WT  
13-17/6   Ronde van Slovenie  
Winner: Primoz Roglic
     2.1  
14-17/6   Oberösterreich Rundfahrt  
Winner: Stephan Rabitsch
     2.2  
14-17/6   Route d`Occitanie  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
     2.1  
15/6   Dwars door het Hageland  
Winner: Krists Neilands
     1.1  
15/6   NC Cuba ITT  
Winner: Marlies Mejias Garcia
     CN  
15/6   NC Cuba ITT  
Winner: Pedro Portuondo Torres
     CN  
16/6   NC Cuba  
Winner: Emilio Perez Labrador
     CN  
16/6   NC Cuba  
Winner: Yudelmis Dominguez Masague
     CN  
16/6   Fyn Rundt  
Winner: Mads Pedersen
     1.1  
16/6   NC Mauritius ITT  
Winner: Christopher Rougier-Lagane
     CN  
16/6   Memorial Grundmanna i Wizowskiego  
Winner: Lukasz Owsian
     1.2  
16/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Donelys Carino Rivera
     CN  
16/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Elvys Reyes
     CN  
17/6   Romsee - Stavelot - Romsee  
Winner: Kenny Willems
     NE  
17/6   Circuit des 11 Villes  
Winner: Adam Blythe
     1.1  
17/6   NC Bermuda ITT  
Winner: Conor White
     CN  
17/6   GP Horsens  
Winner: Herman Dahl
     1.1  
17/6   NC El Salvador ITT  
Winner: Roxana Ortiz
     CN  
17/6   NC El Salvador ITT  
Winner: Jose Geovany Guevara Mejia
     CN  
17/6   Trofeo Gobierno de la Rioja  
Winner: Danielle Christmas
     1.3  
17/6   NC Finland  
Winner: Anders Bäckman
     CN  
17/6   Classic Vienne Poitou-Charentes  
Winner: Camille Devi
     1.3  
17/6   NC Germany U23  
Winner: Max Kanter
     CN  
17/6   NC Japan ITT  
Winner: Eri Yonamine
     CN  
17/6   NC Japan ITT  
Winner: Kazushige Kuboki
     CN  
17/6   Korono Kocich  
Winner: Kamil Malecki
     1.2  
17/6   NC Switzerland U23  
Winner: Lukas Rüegg
     CN  
18-21/6   Tour of Mevlana  
Winner: Onur Balkan
     2.2  
19/6   Halle - Ingooigem  
Winner: Danny Van Poppel
     1.1  
19/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Valeriya Kononenko
     CN  
20/6   NC Iceland ITT  
Winner: Runar Orn Agustsson
     CN  
20/6   NC Iceland ITT  
Winner: Rannveig Anna Guicharnaud
     CN  
20/6   Emmen ITT  
Winner: Dion Beukeboom
     NE  
20/6   NC Sweden ITT  
Winner: Lisa Norden
     CN  
20/6   NC Sweden ITT  
Winner: Tobias Ludvigsson
     CN  
20/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Andriy Grivko
     CN  
20-24/6   Adriatica Ionica Race  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
     2.1  
21/6   NC Belgium ITT  
Winner: Ann-Sophie Duyck
     CN  
21/6   NC Belgium ITT  
Winner: Victor Campenaerts
     CN  
21/6   NC Canada ITT  
Winner: Svein Tuft
     CN  
21/6   NC Canada ITT  
Winner: Leah Kirchmann
     CN  
21/6   NC Czechia ITT  
Winner: Tereza Korvasova
     CN  
21/6   NC Czechia ITT  
Winner: Josef Cerny
     CN  
21/6   NC Norway ITT  
Winner: Edvald Boasson Hagen
     CN  
21/6   NC Norway ITT  
Winner: Line Marie Gulliksen
     CN  
21/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Marek Canecky
     CN  
21/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Tatiana Jasekova
     CN  
21/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Amber Neben
     CN  
21/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Joey Rosskopf
     CN  
21-24/6   Tour des Pays de Savoie  
Winner: Riccardo Zoidl
     2.2  
22/6   NC Eritrea ITT  
Winner: Daniel Girmazion Teklehaimanot
     CN  
22/6   NC Spain ITT  
Winner: Margarita Victoria Garcia Canellas
     CN  
22/6   NC Spain ITT  
Winner: Jonathan Castroviejo Nicolas
     CN  
22/6   NC Spain ITT U23  
Winner: Martin Bouzas Rey
     CN  
22/6   NC Greece ITT  
Winner: Varvara Fasoi
     CN  
22/6   NC Greece ITT  
Winner: Stylianos Farantakis
     CN  
22/6   NC South Korea ITT  
Winner: Na Ahreum
     CN  
22/6   NC Kosovo ITT  
Winner: Egzon Misini
     CN  
22/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Daiva Ragazinskiene (Tuslaite)
     CN  
22/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Gediminas Bagdonas
     CN  
22/6   NC Mongolia ITT  
Winner: Maral-Erdene Batmunkh
     CN  
22/6   NC Poland ITT  
Winner: Malgorzata Jasinska
     CN  
22/6   NC Poland ITT  
Winner: Maciej Bodnar
     CN  
22/6   NC Portugal ITT  
Winner: Daniela Conceicao Alexandre Reis
     CN  
22/6   NC Portugal ITT  
Winner: Domingos Andre Maciel Goncalves
     CN  
22/6   NC Romania ITT  
Winner: Eduard Michael Grosu
     CN  
22/6   NC Romania ITT  
Winner: Ana Maria Covrig
     CN  
22/6   NC Serbia ITT  
Winner: Jelena Eric
     CN  
22/6   NC Serbia ITT  
Winner: Veljko Stojnic
     CN  
22/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Danielys Garcia Buitrago
     CN  
22/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Pedro Antonio Gutierrez Daza
     CN  
23/6   NC Antigua and Barbuda ITT  
Winner: Robert Francis Marsh
     CN  
23/6   NC Bermuda ITT  
Winner: Caitlyn Conyers
     CN  
23/6   NC Bosnia and Herzegovina ITT  
Winner: Vedad Karic
     CN  
23/6   NC Belize ITT  
Winner: Kaya Cattouse
     CN  
23/6   NC Belize ITT  
Winner: Giovanni Lovell
     CN  
23/6   NC Canada  
Winner: Antoine Duchesne
     CN  
23/6   NC Canada  
Winner: Katherine Maine
     CN  
23/6   NC Croatia ITT  
Winner: Mia Radotic
     CN  
23/6   NC Croatia ITT  
Winner: Josip Rumac
     CN  
23/6   NC Czechia  
Winner: Jarmila Machacova
     CN  
23/6   NC Spain U23  
Winner: Inigo Elosegui Momene
     CN  
23/6   NC Spain  
Winner: Eider Merino Cortazar
     CN  
23/6   NC Greece  
Winner: Argiro Milaki
     CN  
23/6   NC Guyana ITT  
Winner: Raynauth Jeffrey
     CN  
23/6   NC Israel ITT  
Winner: Rotem Gafinovitz
     CN  
23/6   NC Israel ITT  
Winner: Omer Goldstein
     CN  
23/6   NC Italy U23  
Winner: Edoardo Affini
     CN  
23/6   NC South Korea ITT  
Winner: Choe Hyeongmin
     CN  
23/6   NC Montenegro  
Winner: Goran Cerovic
     CN  
23/6   NC Netherlands Elite without contract  
Winner: Roy Pieters
     CN  
23/6   NC Netherlands U17  
Winner: Wouter Van De Weerdhof
     CN  
23/6   NC Netherlands U17  
Winner: Sofie Van Rooijen
     CN  
23/6   NC Netherlands U19  
Winner: Max Kroonen
     CN  
23/6   Noordwijk Classic  
Winner: Lorena Wiebes
     NE  
23/6   NC Netherlands U19  
Winner: Cathalijne Hoolwerf
     CN  
23/6   NC Portugal  
Winner: Daniela Conceicao Alexandre Reis
     CN  
23/6   NC Romania  
Winner: Ana Maria Covrig
     CN  
23/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Joseph Areruya
     CN  
23/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Jacqueline Tuyishime
     CN  
23/6   NC Sri Lanka ITT  
Winner: Dane Steve Nugara
     CN  
23/6   NC Slovakia  
Winner: Tereza Medvedova
     CN  
23/6   NC Sweden  
Winner: Emilia Fahlin
     CN  
23/6   NC Ukraine  
Winner: Olga Shekel
     CN  
23/6   NC Uzbekistan  
Winner: Ekaterina Knebeleva
     CN  
23/6   NC Uzbekistan  
Winner: Akramjon Sunnatov
     CN  
23/6   NC Venezuela  
Winner: Ingrid Mayeli Porras Ochoa
     CN  
23-24/6   Tour of the Reservoir  
Winner: Sophie Wright
     2.3  
24/6   NC Antigua and Barbuda  
Winner: Jyme Bridges
     CN  
24/6   NC Belgium  
Winner: Annelies Dom
     CN  
24/6   NC Belgium  
Winner: Yves Lampaert
     CN  
24/6   NC Bermuda  
Winner: Caitlyn Conyers
     CN  
24/6   NC Bermuda  
Winner: Dominique Mayho
     CN  
24/6   NC Burkina Faso  
Winner: Souleymane Kone
     CN  
24/6   NC Ivory Coast  
Winner: Fernand Daniel Konan
     CN  
24/6   NC Croatia  
Winner: Mia Radotic
     CN  
24/6   NC Croatia  
Winner: Viktor Potocki
     CN  
24/6   NC Czechia  
Winner: Josef Cerny
     CN  
24/6   NC Eritrea  
Winner: Merhawi Kudus
     CN  
24/6   NC El Salvador  
Winner: Adriana Alfaro
     CN  
24/6   NC El Salvador  
Winner: Jose Geovany Guevara Mejia
     CN  
24/6   NC Spain  
Winner: Gorka Izagirre Insausti
     CN  
24/6   Paris - Chauny  
Winner: Ramon Sinkeldam
     1.1  
24/6   Auensteiner Radsporttage  
Winner: Jacqueline Dietrich
     1.3  
24/6   Auensteiner Radsporttage  
Winner: Christian Koch
     NE  
24/6   NC Greece  
Winner: Polychronis Tzortzakis
     CN  
24/6   NC Guatemala ITT  
Winner: Manuel Oseas Rodas Ochoa
     CN  
24/6   NC Iceland  
Winner: Ingvar Omarsson
     CN  
24/6   NC Iceland  
Winner: Agusta Edda Björnsdottir
     CN  
24/6   NC Italy  
Winner: Marta Cavalli
     CN  
24/6   NC Japan  
Winner: Eri Yonamine
     CN  
24/6   NC Japan  
Winner: Genki Yamamoto
     CN  
24/6   NC South Korea  
Winner: Na Ahreum
     CN  
24/6   NC Kosovo  
Winner: Samir Hasani
     CN  
24/6   NC St. Lucia  
Winner: Andrew Norbert
     CN  
24/6   NC Lithuania  
Winner: Rasa Leleivyte
     CN  
24/6   NC Lithuania  
Winner: Gediminas Bagdonas
     CN  
24/6   CN Madedonia  
Winner: Andrej Petrovski
     CN  
24/6   NC Mauritius  
Winner: Grégory Rougier-Lagane
     CN  
24/6   NC Norway  
Winner: Vita Heine (Peterson)
     CN  
24/6   NC Norway  
Winner: Vegard Stake Laengen
     CN  
24/6   NC Poland  
Winner: Michal Kwiatkowski
     CN  
24/6   NC Portugal  
Winner: Domingos Andre Maciel Goncalves
     CN  
24/6   NC Puerto Rico  
Winner: Elvys Reyes
     CN  
24/6   NC Puerto Rico  
Winner: Donelys Carino Rivera
     CN  
24/6   NC Romania  
Winner: Eduard Michael Grosu
     CN  
24/6   NC Ruanda  
Winner: Didier Munyaneza
     CN  
24/6   NC Ruanda  
Winner: Xaverine Nirere
     CN  
24/6   NC Slovenia  
Winner: Polona Batagelj
     CN  
24/6   NC Slovenia  
Winner: Matej Mohoric
     CN  
24/6   NC Serbia  
Winner: Jelena Eric
     CN  
24/6   NC Serbia  
Winner: Dusan Rajovic
     CN  
24/6   NC Slovakia  
Winner: Peter Sagan
     CN  
24/6   NC Sweden  
Winner: Lucas Eriksson
     CN  
24/6   NC Tunisia ITT  
Winner: Ali Nouisri
     CN  
24/6   NC Ukraine  
Winner: Oleksandr Polivoda
     CN  
24/6   NC Verenigde Staten  
Winner: Coryn Rivera
     CN  
24/6   NC Verenigde Staten  
Winner: Jonathan Brown
     CN  
24/6   NC Venezuela  
Winner: Ralph Michael Monsalve Pertsinidis
     CN  
24/6   NC St. Vincent & Grenadines  
Winner: Zefal Trevor Bailey
     CN  
25/6   NC Azerbaijan ITT  
Winner: Olena Pavlukhina
     CN  
25/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Selam Amha
     CN  
25/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Bereket Grmay
     CN  
25/6   NC South Korea  
Winner: Seo Joonyong
     CN  
25/6   NC Mongolia  
Winner: Maral-Erdene Batmunkh
     CN  
26/6   NC Azerbaijan ITT  
Winner: Elchin Asadov
     CN  
26/6   NC United States of America ITT U23        CN  
27/6   Mediterranean Games  
Winner: Jalel Duranti
     JR  
27/6   Mediterranean Games  
Winner: Elisa Longo Borghini
     JR  
27/6   NC Azerbaijan  
Winner: Olena Pavlukhina
     CN  
27/6   I.W.T. Oetingen  
Winner: Jérôme Baugnies
     1.2  
27/6   NC Bulgaria ITT  
Winner: Nikolay Mihaylov
     CN  
27/6   NC Estonia ITT  
Winner: Liisi Rist
     CN  
27/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Natalya Saifutdinova (Stefanskaya)
     CN  
27/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Daniil Fominykh
     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Rozemarijn Ammerlaan
     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Joris Buters
     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Maud Rijnbeek
     CN  
27/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Dylan Van Baarle
     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U23  
Winner: Hartthijs De Vries
     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Axel Van Der Tuuk
     CN  
27/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Ellen Van Dijk
     CN  
27/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Nicole Hanselmann
     CN  
27/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Stefan Küng
     CN  
27/6   NC United States of America U23        CN  
28/6   NC Azerbaijan  
Winner: Kirill Pozdnyakov
     CN  
28/6   NC Brazil ITT  
Winner: Tamires Fanny Radatz
     CN  
28/6   NC Brazil ITT  
Winner: Lauro Cesar Chaman
     CN  
28/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Bryan Salas Sanchez
     CN  
28/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Maria Jose Vargas Barrientos
     CN  
28/6   NC Denmark ITT  
Winner: Cecilie Uttrup Ludwig
     CN  
28/6   NC Denmark ITT  
Winner: Martin Toft Madsen
     CN  
28/6   NC Dominican Republic ITT  
Winner: Juana Isidra Fernandez Veras
     CN  
28/6   NC Domenican Republic ITT  
Winner: William Guzman Rosario
     CN  
28/6   NC Estonia ITT  
Winner: Tanel Kangert
     CN  
28/6   NC France ITT  
Winner: Audrey Cordon-Ragot
     CN  
28/6   NC France ITT  
Winner: Pierre Latour
     CN  
28/6   NC United Kingdom ITT U23  
Winner: Charlie Tanfield
     CN  
28/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Geraint Thomas
     CN  
28/6   NC Hungary ITT  
Winner: Adrienn Hajnal
     CN  
28/6   NC Ireland ITT  
Winner: Kelly Murphy
     CN  
28/6   NC Ireland ITT  
Winner: Ryan Mullen
     CN  
28/6   NC Latvia ITT  
Winner: Lija Laizane
     CN  
28/6   NC Latvia ITT  
Winner: Toms Skujins
     CN  
28/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Christine Majerus
     CN  
28/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Bob Jungels
     CN  
28/6   NC Mexico ITT  
Winner: Luis Ricardo Villalobos Hernandez
     CN  
28/6   NC Mexico ITT  
Winner: Ingrid Drexel Clouthier
     CN  
29/6   NC Angola ITT  
Winner: Dario Antonio Marcelino
     CN  
29/6   NC Austria ITT  
Winner: Georg Preidler
     CN  
29/6   NC Austria ITT  
Winner: Martina Ritter
     CN  
29/6   NC Belarus ITT  
Winner: Alena Amialyusik
     CN  
29/6   NC Belarus ITT  
Winner: Vasil Kiryienka
     CN  
29/6   NC Ethiopia  
Winner: Selam Amha
     CN  
29/6   NC Finland ITT  
Winner: Lotta Lepistö
     CN  
29/6   NC Finland ITT  
Winner: Johan Nordlund
     CN  
29/6   NC Georgia ITT  
Winner: Tamaz Tsereteli
     CN  
29/6   NC Germany ITT  
Winner: Lisa Brennauer
     CN  
29/6   NC Germany ITT  
Winner: Tony Martin
     CN  
29/6   NC Germany ITT U23  
Winner: Jasper Frahm
     CN  
29/6   NC Guatemala ITT  
Winner: Nicolle Bruderer Cofino
     CN  
29/6   NC Hungary ITT  
Winner: Barnabas Peak
     CN  
29/6   NC Iran  
Winner: Saeid Safarzadeh
     CN  
29/6   NC Kazakhstan  
Winner: Natalya Saifutdinova (Stefanskaya)
     CN  
29/6   NC Kuwait ITT  
Winner: Saied Jafer Alali
     CN  
29/6   NC Kuwait ITT  
Winner: Latefa Alyaseen
     CN  
29/6   NC Morocco ITT  
Winner: Abdessadek Kouna
     CN  
29/6   NC Maroc ITT  
Winner: Fatima Zahra El Hiyani
     CN  
29/6   NC Panama ITT  
Winner: Anibel Prieto
     CN  
29/6   NC Panama ITT  
Winner: Franklin Archibold
     CN  
29/6   NC Russia ITT  
Winner: Olga Zabelinskaya
     CN  
29/6   NC Russia ITT  
Winner: Artem Ovechkin
     CN  
30/6   Mediterranean Games ITT  
Winner: Edoardo Affini
     JR  
30/6   Mediterranean Games ITT  
Winner: Elena Cecchini
     JR  
30/6   Omloop Het Nieuwsblad U23  
Winner: Erik Nordsæter Resell
     1.2  
30/6   NC Belarus  
Winner: Alena Amialyusik
     CN  
30/6   NC Brazil  
Winner: Flavia Oliveira-Parks
     CN  
30/6   NC Costa Rica  
Winner: Maria Jose Vargas Barrientos
     CN  
30/6   NC Denmark  
Winner: Amalie Dideriksen
     CN  
30/6   NC Dominican Republic  
Winner: Cesarina Bayenilla
     CN  
30/6   NC Finland  
Winner: Lotta Lepistö
     CN  
30/6   NC France  
Winner: Aude Biannic
     CN  
30/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Hannah Barnes
     CN  
30/6   NC Germany  
Winner: Liane Lippert
     CN  
30/6   NC Guatemala  
Winner: Jazmin Gabriela Soto Lopez
     CN  
30/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Yang Qianyu
     CN  
30/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Ho Burr
     CN  
30/6   NC Iran ITT  
Winner: Mirsamad Pourseyedi Golakhour
     CN  
30/6   NC Ireland  
Winner: Eve McCrystal
     CN  
30/6   NC Israel  
Winner: Omer Shapira
     CN  
30/6   NC Israel  
Winner: Roy Goldstein
     CN  
30/6   NC Italy  
Winner: Elia Viviani
     CN  
30/6   NC Jamaica ITT  
Winner: Kevin Lyons
     CN  
30/6   CN Kuwait  
Winner: Saied Jafer Alali
     CN  
30/6   NC Kuwait  
Winner: Najla Aljuraiwa
     CN  
30/6   NC Latvia  
Winner: Lija Laizane
     CN  
30/6   NC Morocco  
Winner: Fatima Zahra El Hiyani
     CN  
30/6   NC Moldova ITT  
Winner: Nicolai Tanovitchi
     CN  
30/6   NC Moldova ITT  
Winner: Miroslava Vasilenco
     CN  
30/6   NC Mexico  
Winner: Orlando Trinidad Garibay Contreras
     CN  
30/6   NC Mexico  
Winner: Brenda Andrea Santoyo Perez
     CN  
30/6   NC Netherlands U23  
Winner: Julius Van Den Berg
     CN  
30/6   NC Netherlands  
Winner: Chantal Blaak
     CN  
30/6   CN Panama  
Winner: Yineth Cubilla
     CN