CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
25/4-1/5   Tour de Bretagne  
Winner: Fabien Schmidt
     2.2  
28/4-1/5   Toscana Terra di Eroica  
Winner: Andrea Bagioli
     2.2U  
28/4-3/5   Carpathia Couriers Path  
Winner: Filip Maciejuk
     2.2U  
1/5   NC Belgium ITT U23  
Winner: Nathalie Bex
     CN  
1/5   NC Belgium ITT U23  
Winner: Sasha Weemaes
     CN  
1/5   Eschborn - Frankfurt  
Winner: Alexander Kristoff
     1.WT  
1/5   Eschborn - Frankfurt U23  
Winner: Niklas Larsen
     1.2U  
1/5   Memorial Andrzeja Trochnowskiego  
Winner: Alois Kankovsky
     1.2  
1-3/5   Tour of Zhoushan Island  
Winner: Sheyla Gutierrez Ruiz
     2.2  
2/5   Memorial Romana Sieminskiego  
Winner: Alois Kankovsky
     1.2  
2-6/5   Five Rings of Moscow  
Winner: Andrey Prostokshin
     2.2  
2-6/5   Redlands Classic  
Winner: Thomas Revard
     NE  
2-6/5   Redlands Classic  
Winner: Katherine Hall
     2.3  
3/5   Pan American Championships ITT  
Winner: Amber Neben
     CC  
3/5   Pan American Championships ITT  
Winner: Walter Alejandro Vargas Alzate
     CC  
3-4/5   Tour de Yorkshire  
Winner: Megan Guarnier
     2.1  
3-6/5   Ronde van Rhone-Alpes Isere  
Winner: Stephan Rabitsch
     2.2  
3-6/5   Tour of Yorkshire  
Winner: Greg Van Avermaet
     2.1  
3-6/5   Tour of Mesopatamia  
Winner: Nazym Bakirci
     2.2  
4-6/5   Vuelta a Madrid  
Winner: Edgar Miguel Lemos Pinto
     2.1  
4-6/5   Naisten Etappiajo  
Winner: Pia Pensaari
     NE  
4-6/5   Sri Lanka T-Cup  
Winner: Yasuharu Nakajima
     2.2  
4-7/5   Tour d`Oranie  
Winner: Laurent Evrard
     2.2  
4-27/5   Giro d`Italia  
Winner: Chris Froome
     2.WT  
5/5   Balmasedako Emakumeen Saria  
Winner: Eider Merino Cortazar
     1.3  
5/5   Sundvolden GP  
Winner: Alexander Kamp Egested
     1.2  
5-6/5   Tour of South West  
Winner: Maeve Moroney-Plouffe
     2.3  
6/5   Pan American Championships  
Winner: Arlenis Sierra Canadilla
     CC  
6/5   Pan American Championships  
Winner: Juan Sebastian Molano Benavides
     CC  
6/5   Fleche Ardennaise  
Winner: Cees Bol
     1.2  
6/5   Trofee Maarten Wynants  
Winner: Marta Bastianelli
     1.1  
6/5   Circuito del Porto  
Winner: Giovanni Lonardi
     1.2  
6/5   NC Macedonia ITT  
Winner: Nicolas Lefkov
     CN  
6/5   NC Macedonia ITT  
Winner: Anita Velickovska
     CN  
6/5   Dorpenomloop Drenthe  
Winner: Dion Beukeboom
     NE  
6/5   Ringerike GP  
Winner: Syver Wærsted
     1.2  
6/5   100 Cycle Challenge  
Winner: Nolan Hoffman
     1.2  
6/5   100 Cycle Challenge  
Winner: Kimberley Le Court De Billot
     1.3  
6-10/5   Panorama Guizhou Race  
Winner: Sheyla Gutierrez Ruiz
     2.2  
8-13/5   Quatre Jours de Dunkerque  
Winner: Dimitri Claeys
     2.HC  
9/5   NC Cyprus ITT  
Winner: Antri Christoforou
     CN  
9/5   NC Cyprus ITT  
Winner: Andreas Miltiadis
     CN  
9-13/5   Pijl van het Zuiden  
Winner: Gianni Marchand
     2.2  
10-11/5   Tour of Uppsala  
Winner: Ida Erngren
     2.2  
11-13/5   Vuelta a Aragon  
Winner: Jaime Roson Garcia
     2.1  
11-13/5   Szlakiem Grodow Piastowskich  
Winner: Lukasz Owsian
     2.2  
12/5   Langenweißbach  
Winner: Immanuel Stark
     NE  
12/5   Langenweißbach  
Winner: Carolin Dietmann-Pfister - Beate Zanner
     1.3  
12/5   Visegrad 4 Bicycle Race - GP Hungary  
Winner: Frantisek Sisr
     1.2  
12/5   Zuid-Hollandse Eilanden Tour  
Winner: Martijn Keizer
     NE  
12/5   Ronde van Overijssel  
Winner: Piotr Havik
     1.2  
12/5   Dorpenomloop Aalburg  
Winner: Lorena Wiebes
     1.2  
12/5   Scandinavian Race Uppsala  
Winner: Trond Håkon Trondsen
     1.2  
13/5   GP Claude Criquielion  
Winner: Lionel Taminiaux
     1.2  
13/5   NC Cyprus  
Winner: Antri Christoforou
     CN  
13/5   NC Cyprus  
Winner: Alexandros Matsangos
     CN  
13/5   GP Fémin`Ain - Izernore  
Winner: Elizaveta Oshurkova
     1.3  
13/5   Lincoln GP  
Winner: Rebecca Durrell (Nixon)
     1.3  
13/5   Erzgebirgsrundfahrt  
Winner: Mario Vogt
     NE  
13/5   GP Industria del Marmo  
Winner: Gregorio Ferri
     1.2U  
13/5   Ronde van Noord-Holland  
Winner: Julius Van Den Berg
     1.2  
13-19/5   Ronde van Californie  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
     2.WT  
16-20/5   Tour of Norway  
Winner: Eduard Prades Reverte
     2.HC  
16-20/5   Baltyk - Karkonosze Tour  
Winner: Philipp Walsleben
     2.2  
17/5   Durango-Durango Emakumen Saria  
Winner: Anna Van Der Breggen
     1.2  
17-19/5   Tour of California  
Winner: Katherine Hall
     2.WT  
17-20/5   Ronde van de Isard d`Ariege  
Winner: Stephen Williams
     2.2U  
18-20/5   Paris - Arras  
Winner: Stephan Rabitsch
     2.2  
18-20/5   Tour de l`Ain  
Winner: Arthur Vichot
     2.1  
19/5   NC Barbados ITT  
Winner: Joshua Kelly
     CN  
19-22/5   Emakumen Bira  
Winner: Amanda Spratt
     2.WT  
19-23/5   Tour of Albania  
Winner: Michele Gazzara
     2.2  
20/5   NC Barbados  
Winner: Jacob Kelly
     CN  
20/5   GP Marcel Kint  
Winner: Nacer Bouhanni
     1.1  
20/5   NC Botswana ITT  
Winner: Abeng Malete
     CN  
20/5   NC Botswana ITT  
Winner: Tsaone Oratile Latiwa
     CN  
20/5   Omloop der Kempen  
Winner: Winanda Spoor
     NE  
20/5   Omloop der Kempen  
Winner: Daan Van Sintmaartensdijk
     NE  
20-23/5   Ronde van de Filippijnen  
Winner: El Joshua Carino
     2.2  
20-27/5   Ras Tailteann  
Winner: Luuc Bugter
     2.2  
20-27/5   Ronde van Japan  
Winner: Marcos Garcia Fernandez
     2.1  
21/5   Leo Wirth Gedächtnisrennen  
Winner: Corinna Lechner
     1.3  
22-24/5   Tour des Fjords  
Winner: Michael Albasini
     2.HC  
23-27/5   Ronde van Belgie  
Winner: Jens Keukeleire
     2.HC  
24-26/5   GP Gemenc  
Winner: Rok Korosec
     2.2  
25/5   La Classique Morbihan  
Winner: Ashleigh Moolman-Pasio
     1.1  
25-26/5   Tour of Estonia  
Winner: Grzegorz Stepniak
     2.1  
25-27/5   Hammer Stavanger  
Winner: Mitchelton - Scott
     2.1  
26/5   GP Sarriguren  
Winner: Alba Teruel Ribes
     1.3  
26/5   GP Plumelec  
Winner: Andrea Pasqualon
     1.1  
26/5   GP Plumelec  
Winner: Ashleigh Moolman-Pasio
     1.1  
26/5   Ronde van Zuid-Oost Friesland  
Winner: Danique Braam
     NE  
26/5   Omloop van de Hoekse Waard  
Winner: Peter Merx
     NE  
26/5-3/6   Tour du Cameroun  
Winner: Bonaventure Uwizeyimana
     2.2  
27/5   Gooik - Geraardsbergen - Gooik  
Winner: Sarah Roy
     1.1  
27/5   Circuit de Wallonie  
Winner: Mikkel Frølich Honoré
     1.2  
27/5   GP Etienne de Wilde  
Winner: Robby Cobbaert
     NE  
27/5   Paris - Roubaix U23  
Winner: Stan Dewulf
     1.2U  
27/5   Boucles de l`Aulne - GP Le Telegramme  
Winner: Kevin Le Cunff
     1.1  
27/5   Main-Spessart Rundfahrt  
Winner: Carolin Schiff
     1.3  
27/5   Ronde van Zuid-Oost Friesland  
Winner: Wim Kleiman
     NE  
27/5   GP Cham-Hagendorn  
Winner: Amanda Spratt
     1.2  
28/5   Winston Salem Classic  
Winner: Lily Williams
     1.1  
28/5   Winston Salem Classic  
Winner: Samuel Bassetti
     1.1  
28/5-3/6   Thüringen Rundfahrt  
Winner: Lisa Brennauer
     2.1  
30/5-3/6   Tour of Korea  
Winner: Serghei Tvetcov
     2.1  
30/5-3/6   Ronde van Luxemburg  
Winner: Andrea Pasqualon
     2.HC  
31/5-3/6   GP Priessnitz  
Winner: Tadej Pogacar
     2.NC  
31/5-3/6   Boucles de la Mayenne  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     2.1  
31/5-3/6   Tour of Kumano  
Winner: Marc De Maar
     2.2