CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
2-4/3   Tour of Mediterrennean  
Winner: Onur Balkan
     2.2  
3/3   Vlaamse Pijl  
Winner: Bjorn De Decker
     NE  
3/3   Porec Trophy  
Winner: Emils Liepins
     1.2  
3/3   Strade Bianche  
Winner: Tiesj Benoot
     1.WT  
3/3   Strade Bianche  
Winner: Anna Van Der Breggen
     1.WT  
3/3   Ster van Zwolle  
Winner: Maarten Van Trijp
     NE  
4/3   Omloop van de Westhoek  
Winner: Floortje Mackaij
     1.2  
4/3   Brussel - Zepperen  
Winner: Gerben Thijssen
     NE  
4/3   Dwars door West-Vlaanderen  
Winner: Remi Cavagna
     1.1  
4/3   GP de Lillers  
Winner: Jeremy Lecroq
     1.2  
4/3   Rhodos GP  
Winner: Matteo Moschetti
     1.2  
4/3   Trofeo Oro in Euro  
Winner: Marta Bastianelli
     1.3  
4/3   GP Larciano  
Winner: Matej Mohoric
     1.HC  
4-11/3   Paris - Nice  
Winner: Marc Soler Gimenez
     2.WT  
7-13/3   Tirreno - Adriatico  
Winner: Michal Kwiatkowski
     2.WT  
8-11/3   Istrian Spring Trophy  
Winner: Krister Hagen
     2.2  
9/3   Acht van Westerveld  
Winner: Alexis Ryan
     1.2  
9-11/3   Ronde van Rhodos  
Winner: Mirco Maestri
     2.2  
10/3   Omloop van Strijen  
Winner: Arianna Pruisscher
     NE  
10/3   Ronde van Zuid-Holland  
Winner: Marten Kooistra
     NE  
11/3   Omloop van het Waasland  
Winner: Benjamin Verraes
     NE  
11/3   Paris - Troyes  
Winner: Adrien Petit
     1.2  
11/3   Ronde van Drenthe  
Winner: Amy Pieters
     1.WT  
11/3   Ronde van Drenthe  
Winner: Frantisek Sisr
     1.HC  
11/3   Dorpenomloop Rucphen  
Winner: Mikkel Bjerg
     1.2  
11/3   Classica da Arrabida  
Winner: Dmitry Strakhov
     1.2  
11/3   GP Side  
Winner: Stepan Astafyev
     1.2  
11-15/3   Ronde van Taiwan  
Winner: Yukiya Arashiro
     2.1  
14/3   Nokere Koerse  
Winner: Fabio Jakobsen
     1.HC  
14-18/3   Volta ao Alentejo  
Winner: Luis Carlos Nunes Mendonca
     2.2  
16/3   Handzame Classic  
Winner: Alvaro Jose Hodeg Chagui
     1.HC  
16/3   NC Bahrain ITT        CN  
17/3   NC Bahrain        CN  
17/3   Milano - San Remo  
Winner: Vincenzo Nibali
     1.WT  
17/3   Ronde van Groningen  
Winner: Rick Ottema
     NE  
17/3   NC Uruguay ITT  
Winner: Robert Mendez Garcia
     CN  
18/3   GP Denain  
Winner: Kenny Dehaes
     1.HC  
18/3   Trofeo Alfredo Binda - Cittiglio  
Winner: Katarzyna Niewiadoma
     1.WT  
18/3   Popolarissima  
Winner: Giovanni Lonardi
     1.2  
18/3   Omloop van de Houtse Linies  
Winner: Peter Schulting
     NE  
18/3   Aargauer Challenge  
Winner: Sandra Weiss
     1.3  
18-25/3   Ronde van Langkawi  
Winner: Artem Ovechkin
     2.HC  
19-25/3   Volta a Catalunya  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
     2.WT  
19-25/3   Ronde van Normandie  
Winner: Thomas Stewart
     2.2  
20-23/3   Tour de la Pharmacie Centrale de Tunisie  
Winner: Gaetan Bille
     2.2  
21/3   Driedaagse Brugge - De Panne  
Winner: Elia Viviani
     1.HC  
22/3   Driedaagse De Panne  
Winner: Jolien D`Hoore
     1.WT  
22-25/3   Settimana Coppi e Bartali  
Winner: Diego Rosa
     2.1  
22-25/3   Tour of Cartier  
Winner: Cristian Raileanu
     2.2  
23/3   Kampioenschap Oceanie Tijdrit  
Winner: Grace Brown
     CC  
23/3   Kampioenschap Oceanie Tijdrit  
Winner: Hamish Bond
     CC  
23/3   E3 Prijs Harelbeke  
Winner: Niki Terpstra
     1.WT  
23/3   NC Egypt ITT        CN  
23-25/3   Tour of Tochigi  
Winner: Michael Potter
     2.2  
23-25/3   San Dimas Stage Race  
Winner: Jasmin Duehring (Glaesser)
     2.3  
23/3-1/4   Ronde van Uruguay  
Winner: Magno Prado Nazaret
     2.2  
24/3   Kampioenschap Oceanie  
Winner: Sharlotte Lucas
     CC  
24/3   NC Egypt        CN  
24/3   Classic Loire Atlantique  
Winner: Rasmus Christian Quaade
     1.1  
24/3   Omloop van de Veenkolonien  
Winner: Jesper Rasch
     NE  
24/3   NC United Arab Emirates  
Winner: Yousef Mohamed Mirza Banihammad
     CN  
25/3   Oceania Championships  
Winner: Chris Harper
     CC  
25/3   Gent - Wevelgem  
Winner: Peter Sagan
     1.WT  
25/3   Kattekoers (Gent - Ieper)  
Winner: Ziga Jerman
     1.NC  
25/3   Gent - Wevelgem  
Winner: Marta Bastianelli
     1.WT  
25/3   NC Botswana  
Winner: Thabiso Mokalake
     CN  
25/3   NC Botswana  
Winner: Promise Ntshese
     CN  
25/3   Volta a Catalunya  
Winner: Lauren Stephens (Robertson)
     NE  
25/3   GP Cholet - Pays de Loire  
Winner: Thomas Boudat
     1.1  
25/3   Classica Aldeias do Xisto  
Winner: Daniel Jose Pereira Mestre
     1.2  
27/3-2/4   Tour d`Algerie  
Winner: Azzedine Lagab
     2.2  
28/3   Dwars door Vlaanderen  
Winner: Ellen Van Dijk
     1.1  
28/3   Dwars door Vlaanderen  
Winner: Yves Lampaert
     1.WT  
29-30/3   Tour of Faith Sultan Mehmet  
Winner: Galym Akhmetov
     2.2  
30/3   NC Argentina ITT  
Winner: Estefania Sibila Pilz
     CN  
30/3   NC Argentina ITT  
Winner: Emiliano Ibarra
     CN  
30/3   NC Chile ITT  
Winner: Aranza Valentina Villalon Sanchez
     CN  
30/3   NC Chile ITT  
Winner: German Alfredo Bustamente Aravales
     CN  
30/3   NC Egypt ITT        CN  
30/3   Route Adelie  
Winner: Silvan Dillier
     1.1  
31/3   NC Argentina  
Winner: Maribel Roxana Aguirre
     CN  
31/3   NC Argentina  
Winner: Ruben Gabriel Ramos
     CN  
31/3   NC Chile  
Winner: Aranza Valentina Villalon Sanchez
     CN  
31/3   NC Egypt        CN  
31/3   GP Miguel Indurain  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
     1.1  
31/3   Limburg Classic  
Winner: Belle De Gast
     NE  
31/3   Limburg Classic  
Winner: Jan Tratnik
     1.1  
31/3   NC Paraguay ITT  
Winner: Aracely Jazmin Galeano Centurion
     CN  
31/3   NC Paraguay ITT  
Winner: Victor Grange Gonzalez
     CN  
31/3   GP Osterhas  
Winner: Linda Indergand
     1.3  
31/3   Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia  
Winner: Maciej Paterski
     1.2  
31/3   NC United Arab Emirates ITT  
Winner: Yousef Mohamed Mirza Banihammad
     CN  
31/3-2/4   Triptyque des Monts et Chateaux  
Winner: Jasper Philipsen
     2.2