CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
27/1-3/2   Giro del Sol San Juan  
Winner: Winner Andrew Anacona Gomez
   Road     2.1  
30/1-3/2   Herald Sun Tour  
Winner: Dylan Van Baarle
   Road     2.1  
31/1-5/2   Six Days Copenhagen  
Winner: Kenny De Ketele - Moreno De Pauw
   Track     6D  
1/2   NC Colombia ITT  
Winner: Daniel Felipe Martinez Poveda
   Road     CN  
1/2   NC Colombia ITT  
Winner: Serika Guluma Ortiz
   Road     CN  
1/2   Trofeo Andratx - Mirador d`Es Colomer  
Winner: Emanuel Buchmann
   Road     1.1  
1/2   NC Namibie ITT  
Winner: Drikus Coetzee
   Road     CN  
1/2   NC Namibie ITT  
Winner: Vera Adrian
   Road     CN  
1/2   NC Qatar ITT  
Winner: Fadhel Al Khater
   Road     CN  
1-3/2   Belgian Track Meeting  
Sprint: Melvin Landerneau
Keirin: Melvin Landerneau
Madison: Bryan Coquard - Adrien Garel
Omnium: Bryan Coquard
   Track     CL1  
1-3/2   Belgian Track Meeting  
Sprint: Steffie Van Der Peet
Keirin: Nicky Degrendele
Points Race: Olga Zabelinskaya
Madison: Lotte Kopecky - Jolien D`Hoore
Omnium: Olga Zabelinskaya
   Track     CL1  
2/2   World Championships  
Winner: Sanne Cant
   Cyclo Cross     CM  
2/2   World Championships U23  
Winner: Thomas Pidcock
   Cyclo Cross     CM  
2/2   World Championships U19  
Winner: Ben Tulett
   Cyclo Cross     CM  
2/2   NC Colombia  
Winner: Blanca Liliana Moreno Canchon
   Road     CN  
2/2   Trofeo Serra de Tramuntana  
Winner: Tim Wellens
   Road     1.1  
3/2   World Championships U23  
Winner: Inge Van Der Heijden
   Cyclo Cross     CM  
3/2   World Championships  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     CM  
3/2   NC Colombia  
Winner: Oscar Adelberto Quiroz Ayala
   Road     CN  
3/2   Trofeo Palma  
Winner: Marcel Kittel
   Road     1.1  
3/2   GP d`Ouverture La Marseillaise  
Winner: Anthony Turgis
   Road     1.1  
3/2   NC Namibie  
Winner: Alex Miller
   Road     CN  
3/2   NC Namibie  
Winner: Vera Adrian
   Road     CN  
3/2   Stellenbosch  
Winner: Henrique Silva Avancini
   MTB XC     1  
3/2   Stellenbosch  
Winner: Annie Last
   MTB XC     1  
4-9/2   Coupe des Nations de l`Espoir Blue Line  
Winner: Yakob Abraha Debesay
   Road     2.NC  
6/2   Parkcross  
Winner: Denise Betsema
   Cyclo Cross     C2  
6/2   Parkcross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C2  
6-10/2   Volta a la Comunitat Valenciana  
Winner: Ion Izagirre Insausti
   Road     2.1  
7/2   NC South Africa ITT  
Winner: Liezel Helena Jordaan
   Road     CN  
7-9/2   Six Days Melbourne  
Winner: Leigh Howard
   Track     6D  
7-10/2   Etoile de Besseges  
Winner: Christophe Laporte
   Road     2.1  
7-10/2   Salamina Epic  
Winner: Haley Smith
   MTB XC     S1  
7-10/2   Salamina Epic  
Winner: Timofei Ivanov
   MTB XC     S1  
7-10/2   NC New Zealand  
Sprint: Edward Dawkins
Keirin: Edward Dawkins
1 km: Nicholas Kergozou
Pursuit: Hamish Bond
Scratch: Dylan Kennett
Points Race: Corbin Strong
Omnium: Jordan Kerby
   Track     CN  
7-10/2   NC New Zealand  
Sprint: Natasha Hansen
Keirin: Ellesse Andrews
500 m: Olivia Podmore
Pursuit: Kirstie James
Scratch: Kirstie James
Points Race: Kirstie James
Omnium: Michaela Drummond
   Track     CN  
7-10/2   Tankwa Trek  
Winner: Manuel Fumic - Henrique Silva Avancini
   MTB XC     S1  
7-10/2   Tankwa Trek  
Winner: Jennie Stenerhag - Mariske Strauss
   MTB XC     S1  
8/2   NC South Africa ITT  
Winner: Daryl Impey
   Road     CN  
8-12/2   Ronda Philipinas  
Winner: Francisco Mancebo Perez
   Road     2.2  
9/2   Krawattencross  
Winner: Sanne Cant
   Cyclo Cross     C1  
9/2   Krawattencross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C1  
9/2   NC South Africa  
Winner: Ashleigh Moolman-Pasio
   Road     CN  
9/2   GP Gazipasa  
Winner: Branislau Samoilau
   Road     1.2  
9/2   GP Gazipasa  
Winner: Ina Savenka
   Road     1.2  
10/2   Hoogstraten  
Winner: Sanne Cant
   Cyclo Cross     C1  
10/2   Hoogstraten  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C1  
10/2   Volta a Valencia  
Winner: Lotte Kopecky
   Road     1.2  
10/2   NC South Africa  
Winner: Daryl Impey
   Road     CN  
10/2   GP Alanya  
Winner: Tatsiana Sharakova
   Road     1.2  
10/2   GP Alanya  
Winner: Lucas Carstensen
   Road     1.2  
12-15/2   Salamina Epic  
Winner: Haley Smith
   MTB XC     S1  
12-15/2   Salamina Epic  
Winner: Timofei Ivanov
   MTB XC     S1  
12-17/2   Tour Colombia  
Winner: Miguel Angel Lopez Moreno
   Road     2.1  
14/2   NC Switzerland  
Omnium: Robin Froidevaux
   Track     CN  
14/2   NC Switzerland  
Omnium: Andrea Waldis
   Track     CN  
14-17/2   Mediterranean Epic  
Winner: Ramona Forchini
   MTB XC     S1  
14-17/2   Mediterranean Epic  
Winner: David Valero Serrano
   MTB XC     S1  
14-17/2   Tour La Provence  
Winner: Gorka Izagirre Insausti
   Road     2.1  
15-16/2   Ronde van Murcia  
Winner: Luis Leon Sanchez Gil
   Road     2.1  
16/2   Noordzeecross  
Winner: Denise Betsema
   Cyclo Cross     C1  
16/2   Noordzeecross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C1  
16-21/2   Tour of Oman  
Winner: Alexey Lutsenko
   Road     2.HC  
17/2   Abierto Across  
Winner: Guilherme Gotardelo Muller
   MTB XC     1  
17/2   Abierto Across  
Winner: Paula Quiros
   MTB XC     1  
17/2   Clasica Costa del Almeria  
Winner: Pascal Ackermann
   Road     1.HC  
17/2   Salamina Island  
Winner: Haley Smith
   MTB XC     1  
17/2   Salamina Island  
Winner: Andrea Tiberi
   MTB XC     1  
17/2   Trofeo Laigueglia  
Winner: Simone Velasco
   Road     1.HC  
17/2   Vestingcross  
Winner: Denise Betsema
   Cyclo Cross     C2  
17/2   Vestingcross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C2  
20-24/2   Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol)  
Winner: Jakob Fuglsang
   Road     2.HC  
20-24/2   Volta ao Algarve  
Winner: Tadej Pogacar
   Road     2.HC  
21-24/2   Cyprus Sunshine Cup  
Winner: Annika Langvad
   MTB XC     SHC  
21-24/2   Cyprus Sunshine Cup  
Winner: Jan Skarnitzl
   MTB XC     SHC  
21-24/2   Semana Valenciana  
Winner: Clara Koppenburg
   Road     2.2  
21-24/2   Tour of Antalya  
Winner: Szymon Rekita
   Road     2.2  
22-24/2   Tour du Haut Var  
Winner: Thibaut Pinot
   Road     2.1  
23/2   GP Leuven  
Winner: Denise Betsema
   Cyclo Cross     C1  
23/2   GP Leuven  
Winner: Toon Aerts
   Cyclo Cross     C1  
23/2   Ster van Zwolle  
Winner: Coen Vermeltfoort
   Road     NE  
23/2   NC United Arab Emirates ITT  
Winner: Yousif Mirza Al Hammadi
   Road     CN  
24/2   San Pedro de Colalao  
Winner: Luiz Henrique Cocuzzi
   MTB XC     1  
24/2   San Pedro de Colalao  
Winner: Paula Quiros
   MTB XC     1  
24/2   Sluitingsprijs  
Winner: Denise Betsema
   Cyclo Cross     C1  
24/2   Sluitingsprijs  
Winner: Kevin Pauwels
   Cyclo Cross     C1  
24/2   Banyoles  
Winner: Anton Cooper
   MTB XC     HC  
24/2   Banyoles  
Winner: Annie Last
   MTB XC     HC  
24/2   NC Netherlands Beachrace  
Winner: Coen Vermeltfoort
   MTB Beach     CN  
24/2   NC Netherlands Beachrace  
Winner: Natalie Van Gogh
   MTB Beach     CN  
24/2   São Brás de Alportel  
Winner: Tahnee Seagrave
   MTB DH     1  
24/2   São Brás de Alportel  
Winner: Angel Suarez Alonso
   MTB DH     1  
24/2   GP Izola - Butan Plin  
Winner: Marko Kump
   Road     1.2  
24/2-2/3   UAE Tour  
Winner: Primoz Roglic
   Road     2.WT  
24/2-3/3   Tour of Rwanda  
Winner: Merhawi Kudus
   Road     2.2  
25/2-3/3   Vuelta Independencia Nacional  
Winner: Robinson Eduardo Chalapud Gomez
   Road     2.2  
27/2-3/3   World Championships  
Sprint: Harrie Lavreysen
Keirin: Matthijs Buchli
1 km: Quentin Lafargue
Team sprint: Netherlands
Team Pursuit: Australia
Pursuit: Filippo Ganna
Scratch: Sam Welsford
Points Race: Jan-Willem Van Schip
Madison: Roger Kluge - Theo Reinhardt
Omnium: Campbell Stewart
   Track     CM  
27/2-3/3   World Championships  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Lee Wai Sze
500 m: Daria Shmeleva
Team sprint: Australia
Team Pursuit: Australia
Pursuit: Ashlee Ankudinoff
Scratch: Elinor Barker
Points Race: Alexandra Manly
Madison: Kirsten Wild - Amy Pieters
Omnium: Kirsten Wild
   Track     CM