CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
26/5-3/6   Tour du Cameroun  
Winner: Bonaventure Uwizeyimana
   Road     2.2  
28/5-3/6   Thüringen Rundfahrt  
Winner: Lisa Brennauer
   Road     2.1  
30/5-1/6   GP Moscow  
Sprint: Denis Dmitriev
Keirin: Tomoyuki Kawabata
1 km: Alexandr Vasyukhno
Points Race: Lev Gonov
Madison: Michele Scartezzini - Francesco Lamon
Omnium: Christos Volikakis
   Track     CL1  
30/5-1/6   GP Moscow  
Sprint: Anastasia Voynova
Keirin: Yuka Kobayashi
500 m: Anastasia Voynova
Points Race: Evgeniya Augustinas (Romanyuta)
Madison: Letizia Paternoster - Elisa Balsamo
Omnium: Elisa Balsamo
   Track     CL1  
30/5-3/6   Tour of Korea  
Winner: Serghei Tvetcov
   Road     2.1  
30/5-3/6   Ronde van Luxemburg  
Winner: Andrea Pasqualon
   Road     2.HC  
31/5-3/6   GP Priessnitz  
Winner: Tadej Pogacar
   Road     2.NC  
31/5-3/6   Boucles de la Mayenne  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Road     2.1  
31/5-3/6   Tour of Kumano  
Winner: Marc De Maar
   Road     2.2  
1/6   Horizon Park Race for Peace  
Winner: Frederik Muff
   Road     1.2  
1-3/6   Hammer Sportzone Limburg  
Winner: Quick Step Floors
   Road     2.1  
1-3/6   Szlakiem Walk Majora Hubala  
Winner: Mateusz Taciak
   Road     2.1  
1-3/6   Tour of Bihor - Bellotto  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
   Road     2.2  
2/6   Heistse Pijl  
Winner: Emils Liepins
   Road     1.1  
2/6   NC Czechia Marathon  
Winner: Jana Pichlikova
   MTB XC     CN  
2/6   NC Czechia Marathon  
Winner: Kristian Hynek
   MTB XC     CN  
2/6   Fort William (4 Cross)  
Winner: Romana Labounkova
   MTB DH     1  
2/6   Fort William (4 Cross)  
Winner: Felix Beckeman
   MTB DH     1  
2/6   Trofeo Alcide de Gasperi  
Winner: Simone Ravanelli
   Road     1.2  
2/6   Omloop van de IJsseldelta  
Winner: Lorena Wiebes
   Road     1.2  
2/6   Horizon Park Race Maidan  
Winner: Branislau Samoilau
   Road     1.2  
2/6   Horizon Park Challenge  
Winner: Yevgenia Vysotska
   Road     1.2  
3/6   Érezée  
Winner: Pierre De Froidmont
   MTB XC     2  
3/6   Érezée  
Winner: Lotte Koopmans
   MTB XC     2  
3/6   Memorial Philippe van Coningsloo  
Winner: Gustav Höög
   Road     1.2  
3/6   Dwars door de Westhoek  
Winner: Thi That Nguyen
   Road     1.1  
3/6   NC Cayman Islands ITT  
Winner: Patrick Harfield
   Road     CN  
3/6   Nove Mesto  
Winner: Maja Wloszczowska
   MTB XC     1  
3/6   Nove Mesto  
Winner: Jan Skarnitzl
   MTB XC     1  
3/6   Cicle Classic  
Winner: Neah Evans
   Road     1.3  
3/6   Fort William  
Winner: Amaury Pierron
   MTB DH     CDM  
3/6   Fort William  
Winner: Tahnee Seagrave
   MTB DH     CDM  
3/6   Coppa della Pace  
Winner: Matteo Sobrero
   Road     1.2  
3/6   Ronde van Limburg  
Winner: Rick Ottema
   Road     NE  
3/6   Kocevje  
Winner: Luca Braidot
   MTB XC     1  
3/6   Kocevje  
Winner: Yana Belomoina
   MTB XC     1  
3/6   GP Lugano  
Winner: Hermann Pernsteiner
   Road     1.1  
3/6   Gränichen  
Winner: Lars Förster
   MTB XC     HC  
3/6   Gränichen  
Winner: Jolanda Neff
   MTB XC     HC  
3/6   Horizon Park Classic  
Winner: Branislau Samoilau
   Road     1.2  
3/6   VR ITT  
Winner: Antri Christoforou
   Road     1.2  
3/6   Columbus (Eliminator)  
Winner: Ingrid Sofie Bøe Jacobsen
   MTB XC     CDM  
3/6   Columbus (Eliminator)  
Winner: Jeroen Van Eck
   MTB XC     CDM  
3-10/6   Dauphiné Libéré  
Winner: Geraint Thomas
   Road     2.WT  
6/6   Parel van de Veluwe  
Winner: Lorena Wiebes
   Road     NE  
6/6   Parel van de Veluwe  
Winner: Jelle Wolsink
   Road     NE  
7/6   GP Gatineau  
Winner: Lauren Tucker-Hall
   Road     1.1  
7/6   GP des Kantons Aargau  
Winner: Alexander Kristoff
   Road     1.HC  
7-10/6   Alpentour Trophy  
Winner: Christina Kollmann-Forstner
   MTB XC     S1  
7-10/6   Alpentour Trophy  
Winner: Tony Longo
   MTB XC     S1  
7-10/6   Tour de l`Oise  
Winner: Henrik Evensen
   Road     2.2  
7-16/6   Baby Giro  
Winner: Alexander Vlasov
   Road     2.2U  
8/6   Chrono Gatineau  
Winner: Amber Neben
   Road     1.1  
8/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Eugenia Bujak (Alickun)
   Road     CN  
8/6   Ljubljana - Domzale - Ljubljana  
Winner: Olga Zabelinskaya
   Road     1.2  
8/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Jan Tratnik
   Road     CN  
8/6   US Sprint GP  
Sprint: Jair Tjon En Fa
Scratch: Zachary Kovalcik
Points Race: Zachary Kovalcik
   Track     CL1  
8/6   US Sprint GP  
Sprint: Mandy Marquardt
Omnium: Kimberly Geist
   Track     CL1  
8-10/6   Tour of Malopolska  
Winner: Amaro Manuel Reposo Antunes
   Road     2.2  
8-10/6   Ronde van Servie  
Winner: German Nicolas Tivani Perez
   Road     2.2  
9/6   World Championships  
Winner: Sylvain Andre
   BMX     CM  
9/6   World Championships  
Winner: Laura Smulders
   BMX     CM  
9/6   Dwars door de Vlaamse Ardennen  
Winner: Robby Cobbaert
   Road     1.2  
9/6   Ouro Preto (Short circuit)  
Winner: Leticia Jaqueline Soares Candido
   MTB XC     1  
9/6   Ouro Preto (Short circuit)  
Winner: Henrique Silva Avancini
   MTB XC     1  
9/6   NC Denmark ITT U23  
Winner: Mathias Norsgaard Jørgensen
   Road     CN  
9/6   NC Switzerland  
Sprint: Marc Frossard
1 km: Marc Frossard
   Track     CN  
9-17/6   Tour de Suisse  
Winner: Richie Porte
   Road     2.WT  
10/6   Abierto Argentino  
Winner: Agustina Maria Apaza
   MTB XC     1  
10/6   Abierto Argentino  
Winner: Jorge Alvaro Macias
   MTB XC     1  
10/6   Leogang  
Winner: Amaury Pierron
   MTB DH     CDM  
10/6   Leogang  
Winner: Rachel Atherton
   MTB DH     CDM  
10/6   Ronde van Limburg  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Road     1.1  
10/6   Flanders Diamond Tour  
Winner: Janine Van Der Meer
   Road     1.1  
10/6   Ouro Preto  
Winner: Laura Valentina Abril Restrepo
   MTB XC     1  
10/6   Ouro Preto  
Winner: Henrique Silva Avancini
   MTB XC     1  
10/6   NC Cayman Islands  
Winner: Michael Testori
   Road     CN  
10/6   NC Denmark U23  
Winner: Julius Johansen
   Road     CN  
10/6   Girona  
Winner: Samuel Gaze
   MTB XC     1  
10/6   Girona  
Winner: Pauline Ferrand-Prévot
   MTB XC     1  
10/6   Rund um Köln  
Winner: Sam Bennett
   Road     1.1  
10/6   Wetter  
Winner: David Nordemann
   MTB XC     2  
10/6   Wetter  
Winner: Aniek Van Alphen
   MTB XC     2  
10/6   NC Nicaragua ITT      Road     CN  
10/6   NC Nicaragua ITT      Road     CN  
10/6   Ronde van de Kerspelen  
Winner: Minke Bakker
   Road     NE  
10/6   Ronde van de Kerspelen  
Winner: Jeff Vermeulen
   Road     NE  
10/6   Midden-Brabant Poort Omloop  
Winner: Julius Van Den Berg
   Road     1.2  
13-17/6   GP de Beauce  
Winner: James Piccoli
   Road     2.2  
13-17/6   Women`s Tour  
Winner: Coryn Rivera
   Road     2.WT  
13-17/6   Ronde van Slovenie  
Winner: Primoz Roglic
   Road     2.1  
14/6   NC Colombia  
Winner: Marcelo Gutierrez Villegas
   MTB DH     CN  
14-17/6   Oberösterreich Rundfahrt  
Winner: Stephan Rabitsch
   Road     2.2  
14-17/6   Route d`Occitanie  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
   Road     2.1  
15/6   NC Cuba ITT  
Winner: Pedro Portuondo Torres
   Road     CN  
15/6   NC Cuba ITT  
Winner: Marlies Mejias Garcia
   Road     CN  
16/6   Windhaag  
Winner: Daniel McConnell
   MTB XC     1  
16/6   Windhaag  
Winner: Anne Terpstra
   MTB XC     1  
16/6   NC Cuba  
Winner: Emilio Perez
   Road     CN  
16/6   NC Cuba  
Winner: Yudelmis Dominguez Masague
   Road     CN  
16/6   Fyn Rundt  
Winner: Mads Pedersen
   Road     1.1  
16/6   Csömör  
Winner: Barbara Benko
   MTB XC     1  
16/6   Csömör  
Winner: Bartlomiej Wawak
   MTB XC     1  
16/6   Misgav  
Winner: Jovana Crnogorac
   MTB XC     1  
16/6   Misgav  
Winner: Shlomi Haimy
   MTB XC     1  
16/6   Volterra  
Winner: Ingrid Sofie Bøe Jacobsen
   MTB XC     CDM  
16/6   Volterra (Eliminator)  
Winner: Lorenzo Serres
   MTB XC     CDM  
16/6   NC Mauritius ITT  
Winner: Christopher Rougier-Lagane
   Road     CN  
16/6   Assen  
Winner: Thom Bonder
   MTB XC     NE  
16/6   Assen  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado
   MTB XC     NE  
16/6   NC Norway Marathon  
Winner: Borghild Løvset
   MTB XC     CN  
16/6   Memorial Grundmanna i Wizowskiego  
Winner: Lukasz Owsian
   Road     1.2  
16/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Donelys Carino Rivera
   Road     CN  
16/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Elvys Reyes
   Road     CN  
16/6   Mankele, Mpumulanga  
Winner: Candice Lill
   MTB XC     1  
16/6   Mankele  
Winner: Alan Hatherly
   MTB XC     1  
16-17/6   GP Brno  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Lee Wai Sze
Madison: Emily Kay - Laura Kenny (Trott)
Omnium: Laura Kenny (Trott)
   Track     CL1  
16-17/6   GP Brno  
Sprint: Harrie Lavreysen
Keirin: Stefan Bötticher
Madison: Viktor Manakov - Maxim Piskunov
Omnium: Francesco Lamon
   Track     CL1  
17/6   Innsbruck  
Winner: Tracey Hannah
   MTB DH     1  
17/6   Innsbruck  
Winner: Danny Hart
   MTB DH     1  
17/6   Romsee - Stavelot - Romsee  
Winner: Kenny Willems
   Road     NE  
17/6   Circuit des 11 Villes  
Winner: Adam Blythe
   Road     1.1  
17/6   NC Bermuda ITT  
Winner: Conor White
   Road     CN  
17/6   Samobor  
Winner: Daniele Braidot
   MTB XC     1  
17/6   Samobor  
Winner: Tanja Zakelj
   MTB XC     1  
17/6   Zadov  
Winner: Jaroslav Kulhavy
   MTB XC     1  
17/6   Zadov  
Winner: Jitka Skarnitzlova
   MTB XC     1  
17/6   GP Horsens  
Winner: Herman Dahl
   Road     1.1  
17/6   NC Denmark  
Winner: Sebastian Fini Carstensen
   MTB XC     CN  
17/6   NC Denmark  
Winner: Annika Langvad
   MTB XC     CN  
17/6   NC El Salvador ITT  
Winner: Roxana Ortiz
   Road     CN  
17/6   NC El Salvador ITT  
Winner: Jose Geovany Guevara Mejia
   Road     CN  
17/6   Trofeo Gobierno de la Rioja  
Winner: Danielle Christmas
   Road     1.3  
17/6   NC Finland  
Winner: Anders Bäckman
   Road     CN  
17/6   Classic Vienne Poitou-Charentes  
Winner: Camille Devi
   Road     1.3  
17/6   NC Germany Marathon  
Winner: Julian Schelb
   MTB XC     CN  
17/6   NC Germany Marathon  
Winner: Sabine Spitz
   MTB XC     CN  
17/6   NC Germany U23  
Winner: Max Kanter
   Road     CN  
17/6   NC Japan ITT  
Winner: Kazushige Kuboki
   Road     CN  
17/6   NC Japan ITT  
Winner: Eri Yonamine
   Road     CN  
17/6   Korono Kocich  
Winner: Kamil Malecki
   Road     1.2  
17/6   Kransjka Gora  
Winner: Joshua Barth
   MTB DH     1  
17/6   Kransjka Gora  
Winner: Monika Hrastnik
   MTB DH     1  
17/6   NC Switzerland U23  
Winner: Lukas Rüegg
   Road     CN  
18/6   NC Norway Marathon  
Winner: Ole Hem
   MTB XC     CN  
18/6   NC Switzerland  
Points Race: Andrea Waldis
   Track     CN  
18/6   NC Switzerland  
Keirin: Stefan Bissegger
Afvalkoers: Stefan Bissegger
   Track     CN  
18-21/6   Tour of Mevlana  
Winner: Onur Balkan
   Road     2.2  
19/6   Halle - Ingooigem  
Winner: Danny Van Poppel
   Road     1.1  
19/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Valeriya Kononenko
   Road     CN  
20/6   NC Iceland ITT  
Winner: Runar Orn Agustsson
   Road     CN  
20/6   NC Iceland ITT  
Winner: Rannveig Anna Guicharnaud
   Road     CN  
20/6   Emmen ITT  
Winner: Dion Beukeboom
   Road     NE  
20/6   NC Sweden ITT  
Winner: Lisa Norden
   Road     CN  
20/6   NC Sweden ITT  
Winner: Tobias Ludvigsson
   Road     CN  
20/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Andriy Grivko
   Road     CN  
20-24/6   Adriatica Ionica Race  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
   Road     2.1  
21/6   NC Belgium ITT  
Winner: Ann-Sophie Duyck
   Road     CN  
21/6   NC Belgium ITT  
Winner: Victor Campenaerts
   Road     CN  
21/6   NC Canada ITT  
Winner: Svein Tuft
   Road     CN  
21/6   NC Canada ITT  
Winner: Leah Kirchmann
   Road     CN  
21/6   NC Colombia  
Winner: Anna Melissa Gallego Ruiz
   MTB DH     CN  
21/6   NC Czechia ITT  
Winner: Josef Cerny
   Road     CN  
21/6   NC Czechia ITT  
Winner: Tereza Korvasova
   Road     CN  
21/6   NC Norway ITT  
Winner: Line Marie Gulliksen
   Road     CN  
21/6   NC Norway ITT  
Winner: Edvald Boasson Hagen
   Road     CN  
21/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Tatiana Jasekova
   Road     CN  
21/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Marek Canecky
   Road     CN  
21/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Amber Neben
   Road     CN  
21/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Joey Rosskopf
   Road     CN  
21-24/6   Tour des Pays de Savoie  
Winner: Riccardo Zoidl
   Road     2.2  
22/6   NC Eritrea ITT  
Winner: Daniel Girmazion Teklehaimanot
   Road     CN  
22/6   NC Spain ITT  
Winner: Jonathan Castroviejo Nicolas
   Road     CN  
22/6   NC Spain ITT U23  
Winner: Martin Bouzas Rey
   Road     CN  
22/6   NC Spain ITT  
Winner: Margarita Victoria Garcia Canellas
   Road     CN  
22/6   NC Greece ITT  
Winner: Varvara Fasoi
   Road     CN  
22/6   NC Greece ITT  
Winner: Stylianos Farantakis
   Road     CN  
22/6   NC South Korea ITT      Road     CN  
22/6   NC Kosovo ITT  
Winner: Egzon Misini
   Road     CN  
22/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Daiva Tuslaite
   Road     CN  
22/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Gediminas Bagdonas
   Road     CN  
22/6   NC Mongolia ITT  
Winner: Maral-Erdene Batmunkh
   Road     CN  
22/6   NC Poland ITT  
Winner: Malgorzata Jasinska
   Road     CN  
22/6   NC Poland ITT  
Winner: Maciej Bodnar
   Road     CN  
22/6   NC Portugal ITT  
Winner: Daniela Conceicao Alexandre Reis
   Road     CN  
22/6   NC Portugal ITT  
Winner: Andre Maciel Domingos Goncalves
   Road     CN  
22/6   NC Romania ITT  
Winner: Eduard Michael Grosu
   Road     CN  
22/6   NC Romania ITT  
Winner: Ana Maria Covrig
   Road     CN  
22/6   NC Serbia ITT  
Winner: Veljko Stojnic
   Road     CN  
22/6   NC Serbia ITT  
Winner: Jelena Eric
   Road     CN  
22/6   Festival of Speed  
Keirin: Kwesi Browne
Omnium: Shane Kline
   Track     CL1  
22/6   Festival of Speed  
Keirin: Madison Janssen
Omnium: Rushlee Buchanan
   Track     CL1  
22/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Pedro Antonio Gutierrez Daza
   Road     CN  
22/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Danielys Garcia Buitrago
   Road     CN  
23/6   NC Antigua and Barbuda ITT  
Winner: Robert Francis Marsh
   Road     CN  
23/6   NC Bermuda ITT  
Winner: Caitlyn Conyers
   Road     CN  
23/6   NC Bosnia and Herzegovina ITT  
Winner: Vedad Karic
   Road     CN  
23/6   NC Belize ITT  
Winner: Kaya Cattouse
   Road     CN  
23/6   NC Belize ITT  
Winner: Giovanni Lovell
   Road     CN  
23/6   NC Canada  
Winner: Katherine Maine
   Road     CN  
23/6   NC Canada  
Winner: Antoine Duchesne
   Road     CN  
23/6   NC Croatia ITT  
Winner: Mia Radotic
   Road     CN  
23/6   NC Croatia ITT  
Winner: Josip Rumac
   Road     CN  
23/6   NC Czechia  
Winner: Jarmila Machacova
   Road     CN  
23/6   NC Spain U23  
Winner: Inigo Elosegui Momene
   Road     CN  
23/6   NC Spain  
Winner: Eider Merino Cortazar
   Road     CN  
23/6   Les Gets  
Winner: Rachel Atherton
   MTB DH     1  
23/6   Les Gets  
Winner: Troy Brosnan
   MTB DH     1  
23/6   NC Greece  
Winner: Argiro Milaki
   Road     CN  
23/6   NC Guyana ITT  
Winner: Raynauth Jeffrey
   Road     CN  
23/6   NC Israel ITT  
Winner: Omer Goldstein
   Road     CN  
23/6   NC Israel ITT  
Winner: Rotem Gafinovitz
   Road     CN  
23/6   NC Italy U23  
Winner: Edoardo Affini
   Road     CN  
23/6   NC South Korea ITT  
Winner: Choe Hyeongmin
   Road     CN  
23/6   NC Montenegro  
Winner: Goran Cerovic
   Road     CN  
23/6   NC Netherlands Elite without contract  
Winner: Roy Pieters
   Road     CN  
23/6   NC Netherlands U17  
Winner: Sofie Van Rooijen
   Road     CN  
23/6   NC Netherlands U17  
Winner: Wouter Van De Weerdhof
   Road     CN  
23/6   Noordwijk Classic  
Winner: Lorena Wiebes
   Road     NE  
23/6   NC Netherlands U19  
Winner: Cathalijne Hoolwerf
   Road     CN  
23/6   NC Netherlands U19  
Winner: Max Kroonen
   Road     CN  
23/6   NC Portugal  
Winner: Daniela Conceicao Alexandre Reis
   Road     CN  
23/6   NC Romania  
Winner: Ana Maria Covrig
   Road     CN  
23/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Joseph Areruya
   Road     CN  
23/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Jacqueline Tuyishime
   Road     CN  
23/6   NC Sri Lanka ITT  
Winner: Dane Steve Nugara
   Road     CN  
23/6   NC Slovakia  
Winner: Tereza Medvedova
   Road     CN  
23/6   NC Sweden  
Winner: Emilia Fahlin
   Road     CN  
23/6   NC Ukraine  
Winner: Olga Shekel
   Road     CN  
23/6   NC Uzbekistan  
Winner: Akramjon Sunnatov
   Road     CN  
23/6   NC Uzbekistan  
Winner: Ekaterina Knebeleva
   Road     CN  
23/6   NC Venezuela  
Winner: Ingrid Mayeli Porras Ochoa
   Road     CN  
23-24/6   Tour of the Reservoir  
Winner: Sophie Wright
   Road     2.3  
23-24/6   Cottbuser SprintCup  
Sprint: Harrie Lavreysen
Keirin: Fabian Hernando Puerta Zapata
1 km: Krzysztof Maksel
   Track     CL1  
23-24/6   Cottbuser SprintCup  
Sprint: Kristina Vogel
Keirin: Martha Bayona Pineda
500 m: Natalia Antonova
   Track     CL1  
24/6   NC Antigua and Barbuda  
Winner: Jyme Bridges
   Road     CN  
24/6   KitzAlp Bike Festival  
Winner: Gerhard Kerschbaumer
   MTB XC     1  
24/6   KitzAlp Bike Festival  
Winner: Helene Clauzel
   MTB XC     1  
24/6   NC Austria Marathon  
Winner: Daniel Geismayr
   MTB XC     CN  
24/6   NC Austria Marathon  
Winner: Angelika Tazreiter
   MTB XC     CN  
24/6   NC Belgium  
Winner: Annelies Dom
   Road     CN  
24/6   NC Belgium Marathon  
Winner: Wietse Bosmans
   MTB XC     CN  
24/6   NC Belgium Marathon  
Winner: Alice Pirard
   MTB XC     CN  
24/6   NC Belgium  
Winner: Yves Lampaert
   Road     CN  
24/6   NC Bermuda  
Winner: Caitlyn Conyers
   Road     CN  
24/6   NC Bermuda  
Winner: Dominique Mayho
   Road     CN  
24/6   Pamporovo  
Winner: Luke Cockburn
   MTB DH     1  
24/6   NC Burkina Faso  
Winner: Souleymane Kone
   Road     CN  
24/6   NC Ivory Coast  
Winner: Fernand Daniel Konan
   Road     CN  
24/6   NC Colombia  
Winner: Fabio Hernando Castaneda Monsalve
   MTB XC     CN  
24/6   NC Colombia  
Winner: Laura Valentina Abril Restrepo
   MTB XC     CN  
24/6   NC Croatia  
Winner: Viktor Potocki
   Road     CN  
24/6   NC Croatia  
Winner: Mia Radotic
   Road     CN  
24/6   NC Czechia  
Winner: Josef Cerny
   Road     CN  
24/6   NC Eritrea  
Winner: Merhawi Kudus
   Road     CN  
24/6   NC El Salvador  
Winner: Adriana Alfaro
   Road     CN  
24/6   NC El Salvador  
Winner: Jose Geovany Guevara Mejia
   Road     CN  
24/6   NC Spain  
Winner: Gorka Izagirre Insausti
   Road     CN  
24/6   Paris - Chauny  
Winner: Ramon Sinkeldam
   Road     1.1  
24/6   Auensteiner Radsporttage  
Winner: Christian Koch
   Road     NE  
24/6   Auensteiner Radsporttage  
Winner: Jacqueline Dietrich
   Road     1.3  
24/6   NC Greece  
Winner: Polychronis Tzortzakis
   Road     CN  
24/6   NC Guatemala ITT  
Winner: Manuel Oseas Rodas Ochoa
   Road     CN  
24/6   NC Iceland  
Winner: Ingvar Omarsson
   Road     CN  
24/6   NC Iceland  
Winner: Agusta Edda Björnsdottir
   Road     CN  
24/6   NC Italy  
Winner: Marta Cavalli
   Road     CN  
24/6   NC Japan  
Winner: Genki Yamamoto
   Road     CN  
24/6   NC Japan  
Winner: Genki Yamamoto
   Road     CN  
24/6   NC South Korea  
Winner: Na Ahreum
   Road     CN  
24/6   NC Kosovo  
Winner: Samir Hasani
   Road     CN  
24/6   NC St. Lucia  
Winner: Andrew Norbert
   Road     CN  
24/6   NC Lithuania  
Winner: Rasa Leleivyte
   Road     CN  
24/6   NC Lithuania  
Winner: Gediminas Bagdonas
   Road     CN  
24/6   CN Madedonia  
Winner: Andrej Petrovski
   Road     CN  
24/6   NC Mauritius  
Winner: Grégory Rougier-Lagane
   Road     CN  
24/6   NC Nicaragua      Road     CN  
24/6   NC Nicaragua      Road     CN  
24/6   Spaarnwoude  
Winner: Sophie Von Berswordt
   MTB XC     2  
24/6   Spaarnwoude  
Winner: Milan Vader
   MTB XC     2  
24/6   NC Norway  
Winner: Vita Heine (Peterson)
   Road     CN  
24/6   NC Norway  
Winner: Vegard Stake Laengen
   Road     CN  
24/6   NC Poland  
Winner: Michal Kwiatkowski
   Road     CN  
24/6   NC Portugal  
Winner: Andre Maciel Domingos Goncalves
   Road     CN  
24/6   NC Puerto Rico  
Winner: Donelys Carino Rivera
   Road     CN  
24/6   NC Puerto Rico  
Winner: Elvys Reyes
   Road     CN  
24/6   NC Romania  
Winner: Eduard Michael Grosu
   Road     CN  
24/6   NC Ruanda  
Winner: Didier Munyaneza
   Road     CN  
24/6   NC Ruanda  
Winner: Xaverine Nirere
   Road     CN  
24/6   NC Slovenia  
Winner: Polona Batagelj
   Road     CN  
24/6   NC Slovenia  
Winner: Matej Mohoric
   Road     CN  
24/6   NC Serbia  
Winner: Dusan Rajovic
   Road     CN  
24/6   NC Serbia  
Winner: Jelena Eric
   Road     CN  
24/6   NC Switzerland  
Winner: Mathias Flückinger
   MTB XC     CN  
24/6   NC Switzerland  
Winner: Jolanda Neff
   MTB XC     CN  
24/6   NC Slovakia  
Winner: Peter Sagan
   Road     CN  
24/6   NC Sweden  
Winner: Lucas Eriksson
   Road     CN  
24/6   NC Tunisia ITT      Road     CN  
24/6   NC Tunisia ITT      Road     CN  
24/6   NC Uganda      Road     CN  
24/6   NC Ukraine  
Winner: Oleksandr Polivoda
   Road     CN  
24/6   NC Verenigde Staten  
Winner: Jonathan Brown
   Road     CN  
24/6   NC Verenigde Staten  
Winner: Coryn Rivera
   Road     CN  
24/6   NC Venezuela  
Winner: Ralph Michael Monsalve Pertsinidis
   Road     CN  
24/6   NC St. Vincent & Grenadines  
Winner: Zefal Trevor Bailey
   Road     CN  
25/6   NC Azerbaijan ITT  
Winner: Olena Pavlukhina
   Road     CN  
25/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Selam Amha
   Road     CN  
25/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Bereket Grmay
   Road     CN  
25/6   NC South Korea  
Winner: Seo Joonyong
   Road     CN  
25/6   NC Mongolia  
Winner: Maral-Erdene Batmunkh
   Road     CN  
26/6   NC Azerbaijan ITT  
Winner: Elchin Asadov
   Road     CN  
26/6   NC United States of America ITT U23      Road     CN  
27/6   Mediterranean Games  
Winner: Jalel Duranti
   Road     JR  
27/6   Mediterranean Games  
Winner: Elisa Longo Borghini
   Road     JR  
27/6   NC Azerbaijan  
Winner: Olena Pavlukhina
   Road     CN  
27/6   I.W.T. Oetingen  
Winner: Jérôme Baugnies
   Road     1.2  
27/6   NC Bulgaria ITT  
Winner: Nikolay Mihaylov
   Road     CN  
27/6   NC Estonia ITT  
Winner: Liisi Rist
   Road     CN  
27/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Natalya Saifutdinova (Stefanskaya)
   Road     CN  
27/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Daniil Fominykh
   Road     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Joris Buters
   Road     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Maud Rijnbeek
   Road     CN  
27/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Ellen Van Dijk
   Road     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Rozemarijn Ammerlaan
   Road     CN  
27/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Dylan Van Baarle
   Road     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U23  
Winner: Hartthijs De Vries
   Road     CN  
27/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Axel Van Der Tuuk
   Road     CN  
27/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Nicole Hanselmann
   Road     CN  
27/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Stefan Küng
   Road     CN  
27/6   NC United States of America U23      Road     CN  
28/6   NC Azerbaijan  
Winner: Kirill Pozdnyakov
   Road     CN  
28/6   NC Brazil ITT  
Winner: Tamires Fanny Radatz
   Road     CN  
28/6   NC Brazil ITT  
Winner: Lauro Cesar Chaman
   Road     CN  
28/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Bryan Salas Sanchez
   Road     CN  
28/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Maria Jose Vargas Barrientos
   Road     CN  
28/6   NC Denmark ITT  
Winner: Martin Toft Madsen
   Road     CN  
28/6   NC Denmark ITT  
Winner: Cecilie Uttrup Ludwig
   Road     CN  
28/6   NC Dominican Republic ITT  
Winner: Juana Isidra Fernandez Veras
   Road     CN  
28/6   NC Domenican Republic ITT  
Winner: William Guzman Rosario
   Road     CN  
28/6   NC Estonia ITT  
Winner: Tanel Kangert
   Road     CN  
28/6   NC France ITT  
Winner: Audrey Cordon-Ragot
   Road     CN  
28/6   NC France ITT  
Winner: Pierre Latour
   Road     CN  
28/6   NC United Kingdom ITT U23  
Winner: Charlie Tanfield
   Road     CN  
28/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Geraint Thomas
   Road     CN  
28/6   NC Hungary ITT  
Winner: Adrienn Hajnal
   Road     CN  
28/6   NC Ireland ITT  
Winner: Kelly Murphy
   Road     CN  
28/6   NC Ireland ITT  
Winner: Ryan Mullen
   Road     CN  
28/6   NC Latvia ITT  
Winner: Toms Skujins
   Road     CN  
28/6   NC Latvia ITT  
Winner: Lija Laizane
   Road     CN  
28/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Christine Majerus
   Road     CN  
28/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Bob Jungels
   Road     CN  
28/6   NC Mexico ITT  
Winner: Luis Ricardo Villalobos Hernandez
   Road     CN  
28/6   NC Mexico ITT  
Winner: Ingrid Drexel Clouthier
   Road     CN  
29/6   NC Angola ITT  
Winner: Dario Antonio Marcelino
   Road     CN  
29/6   NC Austria ITT  
Winner: Georg Preidler
   Road     CN  
29/6   NC Austria ITT  
Winner: Martina Ritter
   Road     CN  
29/6   NC Belarus ITT  
Winner: Alena Amialyusik
   Road     CN  
29/6   NC Belarus ITT  
Winner: Vasil Kiryienka
   Road     CN  
29/6   NC Ethiopia  
Winner: Selam Amha
   Road     CN  
29/6   NC Finland ITT  
Winner: Lotta Lepistö
   Road     CN  
29/6   NC Finland ITT  
Winner: Johan Nordlund
   Road     CN  
29/6   NC Georgia ITT  
Winner: Tamaz Tsereteli
   Road     CN  
29/6   NC Germany ITT  
Winner: Tony Martin
   Road     CN  
29/6   NC Germany ITT U23  
Winner: Jasper Frahm
   Road     CN  
29/6   NC Germany ITT  
Winner: Lisa Brennauer
   Road     CN  
29/6   NC Guatemala ITT  
Winner: Nicolle Bruderer Cofino
   Road     CN  
29/6   NC Hungary ITT  
Winner: Barnabas Peak
   Road     CN  
29/6   NC Iran  
Winner: Saeid Safarzadeh
   Road     CN  
29/6   NC Kazakhstan  
Winner: Natalya Saifutdinova (Stefanskaya)
   Road     CN  
29/6   NC Kuwait ITT  
Winner: Saied Jafer Alali
   Road     CN  
29/6   NC Kuwait ITT  
Winner: Latefa Alyaseen
   Road     CN  
29/6   NC Maroc ITT  
Winner: Fatima Zahra El Hiyani
   Road     CN  
29/6   NC Morocco ITT  
Winner: Abdessadek Kouna
   Road     CN  
29/6   NC Panama ITT  
Winner: Anibel Prieto
   Road     CN  
29/6   NC Panama ITT  
Winner: Franklin Archibold
   Road     CN  
29/6   NC Russia ITT  
Winner: Olga Zabelinskaya
   Road     CN  
29/6   NC Russia ITT  
Winner: Artem Ovechkin
   Road     CN  
29/6   NC Zimbabwe ITT      Road     CN  
29-30/6   GP Germany  
Sprint: Harrie Lavreysen
Keirin: Fabian Hernando Puerta Zapata
Team sprint: Germany
   Track     CL1  
29-30/6   GP Germany  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Martha Bayona Pineda
Team sprint: Netherlands
   Track     CL1  
30/6   Mediterranean Games ITT  
Winner: Edoardo Affini
   Road     JR  
30/6   Mediterranean Games ITT  
Winner: Elena Cecchini
   Road     JR  
30/6   Omloop Het Nieuwsblad U23  
Winner: Erik Nordsæter Resell
   Road     1.2  
30/6   NC Belarus  
Winner: Alena Amialyusik
   Road     CN  
30/6   NC Brazil  
Winner: Flavia Oliveira-Parks
   Road     CN  
30/6   NC Costa Rica  
Winner: Maria Jose Vargas Barrientos
   Road     CN  
30/6   NC Denmark  
Winner: Amalie Dideriksen
   Road     CN  
30/6   NC Dominican Republic      Road     CN  
30/6   NC Finland  
Winner: Lotta Lepistö
   Road     CN  
30/6   NC France  
Winner: Aude Biannic
   Road     CN  
30/6   NC Germany  
Winner: Liane Lippert
   Road     CN  
30/6   NC Guatemala  
Winner: Jazmin Gabriela Soto Lopez
   Road     CN  
30/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Yang Qianyu
   Road     CN  
30/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Ho Burr
   Road     CN  
30/6   NC Iran ITT  
Winner: Mirsamad Pourseyedi Golakhour
   Road     CN  
30/6   NC Ireland  
Winner: Eve McCrystal
   Road     CN  
30/6   NC Israel  
Winner: Roy Goldstein
   Road     CN  
30/6   NC Israel  
Winner: Omer Shapira
   Road     CN  
30/6   NC Italy  
Winner: Elia Viviani
   Road     CN  
30/6   Alpago Trophy  
Winner: Yana Belomoina
   MTB XC     1  
30/6   Alpago Trophy  
Winner: Gerhard Kerschbaumer
   MTB XC     1  
30/6   NC Jamaica ITT  
Winner: Kevin Lyons
   Road     CN  
30/6   CN Kuwait  
Winner: Saied Jafer Alali
   Road     CN  
30/6   NC Kuwait  
Winner: Najla Aljuraiwa
   Road     CN  
30/6   NC Latvia  
Winner: Lija Laizane
   Road     CN  
30/6   NC Morocco  
Winner: Fatima Zahra El Hiyani
   Road     CN  
30/6   NC Moldova ITT  
Winner: Nicolai Tanovitchi
   Road     CN  
30/6   NC Moldova ITT  
Winner: Miroslava Vasilenco
   Road     CN  
30/6   NC Mexico  
Winner: Orlando Garibay Contreras
   Road     CN  
30/6   NC Mexico  
Winner: Brenda Andrea Santoyo Perez
   Road     CN  
30/6   NC Netherlands  
Winner: Chantal Blaak
   Road     CN  
30/6   NC Netherlands U23  
Winner: Julius Van Den Berg
   Road     CN  
30/6   CN Panama  
Winner: Yineth Cubilla
   Road     CN  
30/6   NC Tunisia      Road     CN  
30/6   NC Zimbabwe      Road     CN