CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
23/10-1/11   Vuelta a Guatemala  
Winner: Alfredo Esteban Ajpacaja Tax
   Road     2.2  
26/10-4/11   Tour de Faso  
Winner: Mathias Sorgho
   Road     2.2  
1/11   Koppenbergcross  
Winner: Toon Aerts
   Cyclo Cross     C1  
1/11   Koppenbergcross  
Winner: Kim Van De Steene
   Cyclo Cross     C1  
2-4/11   Vuelta a Costa Rica  
Winner: Blanca Liliana Moreno Canchon
   Road     2.2  
3/11   The Silver Goose  
Winner: Gage Hecht
   Cyclo Cross     C2  
3/11   The Silver Goose  
Winner: Ellen Noble
   Cyclo Cross     C2  
3/11   Ciclocros Joan Soler  
Winner: Aida Nuno Palacio
   Cyclo Cross     C2  
3/11   Ciclocros Joan Soler  
Winner: Vincent Baestaens
   Cyclo Cross     C2  
3/11   Really Rad festival  
Winner: Justin Lindine
   Cyclo Cross     C2  
3/11   Really Rad Festival  
Winner: Crystal Anthony
   Cyclo Cross     C2  
4/11   European Championships  
Winner: Annemarie Worst
   Cyclo Cross     CC  
4/11   Pan American Championships  
Winner: Maghalie Rochette
   Cyclo Cross     CC  
4/11   European Championships U23  
Winner: Thomas Pidcock
   Cyclo Cross     CC  
4/11   European Championships  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     CC  
4/11   European Championships U23  
Winner: Ceylin Del Carmen Alvarado
   Cyclo Cross     CC  
4/11   Pan American Championships  
Winner: Curtis White
   Cyclo Cross     CC  
4/11   GP Vic  
Winner: Aida Nuno Palacio
   Cyclo Cross     C2  
4/11   GP Vic  
Winner: Felipe Orts Lloret
   Cyclo Cross     C2  
4/11   Kudus  
Winner: Andy Prayoga
   MTB DH     1  
4/11   Kudus  
Winner: Tiara Andini Prastika
   MTB DH     1  
4/11   NC Switzerland  
Scratch: Aline Seitz
Madison: Lena Mettraux - Andrea Waldis
   Track     CN  
4/11   Really Rad festival  
Winner: Scott Smith
   Cyclo Cross     C2  
4/11   Really Rad Festival  
Winner: Crystal Anthony
   Cyclo Cross     C2  
4-11/11   Tour of Singarak  
Winner: Jesse Ewart
   Road     2.2  
9/11   World Championships Eliminator  
Winner: Titouan Perrin Ganier
   MTB Urban     CM  
9/11   World Championships Eliminator  
Winner: Coline Clauzure
   MTB Urban     CM  
9-11/11   Tour of Quanzhou Bay  
Winner: Max Stedman
   Road     2.2  
10/11   Jaarmarktcross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C1  
10/11   Jaarmarktcross  
Winner: Sanne Cant
   Cyclo Cross     C1  
10/11   NC Canada  
Winner: Maghalie Rochette
   Cyclo Cross     CN  
10/11   NC Canada  
Winner: Michael Van Den Ham
   Cyclo Cross     CN  
10/11   NC Colombia ITT  
Winner: Serika Guluma Ortiz
   Road     CN  
10/11   Kolin  
Winner: Jana Czeczinkarova
   Cyclo Cross     C1  
10/11   Kolin  
Winner: Diether Sweeck
   Cyclo Cross     C1  
10/11   Starlight Cross  
Winner: Anthony Clark
   Cyclo Cross     C2  
10/11   Starlight Cross  
Winner: Samantha Runnels
   Cyclo Cross     C2  
10/11   Rhenen  
Winner: Bianca Van Den Hoek
   Cyclo Cross     NE  
10/11   Rhenen  
Winner: Koen Van Dijke
   Cyclo Cross     NE  
10/11   Northampton International  
Winner: Curtis White
   Cyclo Cross     C2  
10/11   Northampton International  
Winner: Ellen Noble
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Asper-Gavere  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C1  
11/11   Asper-Gavere  
Winner: Alice Maria Arzuffi
   Cyclo Cross     C1  
11/11   Lift Lock Cross  
Winner: Gunnar Holmgren
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Lift Lock Cross  
Winner: Ruby West
   Cyclo Cross     C2  
11/11   NC Colombia  
Winner: Katherine Steisy Montoya Zuluaga
   Road     CN  
11/11   Karrantza  
Winner: Ismael Esteban Aguero
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Karrantza  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Pierric  
Winner: Marlène Petit
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Pierric  
Winner: Francis Mourey
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Ardingly (Crawley)  
Winner: Anna Kay
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Ardingly (Crawley)  
Winner: Thomas Joseph
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Ronde van Okinawa  
Winner: Alan Marangoni
   Road     1.2  
11/11   Tour of Okinawa  
Winner: Eri Yonamine
   Road     1.3  
11/11   NC Nicaragua  
Winner: Halima Lizzie Jimenez Polanco
   Road     CN  
11/11   NC Nicaragua  
Winner: Henry Antonio Rojas Sanchez
   Road     CN  
11/11   Tilburg  
Winner: Elodie Kuijper
   Cyclo Cross     NE  
11/11   Flückiger Cross  
Winner: Francesca Baroni
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Flückiger Cross  
Winner: Sascha Weber
   Cyclo Cross     C2  
11/11   GP Kosice  
Winner: Tatiana Jasekova
   Cyclo Cross     C2  
11/11   GP Kosice  
Winner: Nicolas Samparisi
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Northampton International  
Winner: Curtis White
   Cyclo Cross     C2  
11/11   Northampton International  
Winner: Courtenay McFadden
   Cyclo Cross     C2  
13-18/11   Six Days Gent  
Winner: Iljo Keisse - Elia Viviani
   Track     6D  
14-18/11   Tour of Fuzhou  
Winner: Ilya Davidenok
   Road     2.1  
15-20/11   Vuelta Michoacan  
Winner: Cesar Nicolas Paredes Avellaneda
   Road     2.2  
16-18/11   Tour of Tasmania  
Winner: Justine Barrow
   Road     2.3  
17/11   Tabor  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     CDM  
17/11   Tabor  
Winner: Lucinda Brand
   Cyclo Cross     CDM  
17/11   Rapha Nobeyama Supercross  
Winner: Samantha Runnels
   Cyclo Cross     C2  
17/11   Rapha Nobeyama Supercross  
Winner: Anthony Clark
   Cyclo Cross     C2  
17/11   Hilversum  
Winner: Bianca Van Den Hoek
   Cyclo Cross     NE  
17/11   Hilversum  
Winner: Koen Van Dijke
   Cyclo Cross     NE  
17/11   Suffern  
Winner: Ruby West
   Cyclo Cross     C2  
17/11   Major Taylor Cup  
Winner: Andrew Dillman
   Cyclo Cross     C2  
17/11   Suffern  
Winner: Curtis White
   Cyclo Cross     C2  
17/11   Major Taylor Cup  
Winner: Sofia Gomez Villafane
   Cyclo Cross     C2  
18/11   Flandriencrosss  
Winner: Annemarie Worst
   Cyclo Cross     C1  
18/11   Flandriencross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C1  
18/11   GP Les Franqueses del Valles  
Winner: Olatz Odriozola Mugica
   Cyclo Cross     C2  
18/11   GP Les Franqueses del Valles  
Winner: Jofre Cullell Estape
   Cyclo Cross     C2  
18/11   Rapha Nobeyama Supercross  
Winner: Samantha Runnels
   Cyclo Cross     C1  
18/11   Rapha Nobeyama Supercross  
Winner: Kohei Maeda
   Cyclo Cross     C1  
18/11   Lieshout  
Winner: Laura Van Der Zwaan
   Cyclo Cross     NE  
18/11   Lieshout  
Winner: Ingmar Uytdewilligen
   Cyclo Cross     NE  
18/11   NC Norway  
Winner: Ingrid Moe
   Cyclo Cross     CN  
18/11   NC Norway  
Winner: Tobias Halland Johannessen
   Cyclo Cross     CN  
18/11   Hittnau  
Winner: Denise Betsema
   Cyclo Cross     C1  
18/11   Hittnau  
Winner: David Van Der Poel
   Cyclo Cross     C1  
18/11   Suffern  
Winner: Rebecca Fahringer
   Cyclo Cross     C2  
18/11   Major Taylor Cup  
Winner: Eric Brunner
   Cyclo Cross     C2  
18/11   Major Taylor Cup  
Winner: Sofia Gomez Villafane
   Cyclo Cross     C2  
18/11   Suffern  
Winner: Curtis White
   Cyclo Cross     C2  
21/11   Africa Cup (TTT)  
Winner: Eritrea
   Road     1.2  
21/11   Africa Cup (TTT)  
Winner: Eritrea
   Road     1.2  
22/11   NC Denmark  
Points Race: Lasse Norman Hansen
   Track     CN  
22/11   Africa Cup (ITT)  
Winner: Sirak Tesfom
   Road     1.2  
22/11   Africa Cup (ITT)  
Winner: Adiam Tesfalem
   Road     1.2  
22-25/11   4 Jours de Genève  
Winner: Jolien D`Hoore - Lotte Kopecky
   Track     CL1  
22-25/11   4 Jours de Genèvre  
Winner: Thery Schir - Tristan Marguet
   Track     CL1  
24/11   Ambiancecross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C2  
24/11   Ambiancecross  
Winner: Denise Betsema
   Cyclo Cross     C2  
24/11   São Paulo  
Winner: Jeroen Van Eck
   MTB Urban     CDM  
24/11   São Paulo  
Winner: Marcela Lima Braga Matos
   MTB Urban     CDM  
24/11   NC Peru  
Winner: Angie Marielle Paulett Bustamente
   Road     CN  
24/11   NC Peru  
Winner: Alonso Miguel Gamero Zuniga
   Road     CN  
24/11   GP Topolcianky  
Winner: Seppe Rombouts
   Cyclo Cross     C2  
24/11   GP Topolcianky  
Winner: Jana Czeczinkarova
   Cyclo Cross     C2  
25/11   Duinencross  
Winner: Denise Betsema
   Cyclo Cross     CDM  
25/11   Duinencross  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     CDM  
25/11   Africa Cup  
Winner: Sirak Tesfom
   Road     1.1  
25/11   Africa Cup  
Winner: Maroesjka Matthee
   Road     1.1  
25/11   York  
Winner: Harriet Harnden
   Cyclo Cross     C2  
25/11   York  
Winner: Gianni Siebens
   Cyclo Cross     C2  
25/11   Brugherio  
Winner: Nadja Heigl
   Cyclo Cross     C2  
25/11   Brugherio  
Winner: Nicolas Samparisi
   Cyclo Cross     C2  
25/11   Kansai Cyclo Cross Makino  
Winner: Rina Matsumoto
   Cyclo Cross     C2  
25/11   Kansai Cyclo Cross Makino  
Winner: Anthony Clark
   Cyclo Cross     C2  
25/11   Valkenswaard  
Winner: Mathijs Wuyts
   Cyclo Cross     NE  
25/11   Valkenswaard  
Winner: Aniek Van Alphen
   Cyclo Cross     NE  
29/11   NC Denmark  
Sprint: Kirsten Søvang
   Track     CN  
30/11-2/12   Berlin  
Sprint: Stephanie Morton
Keirin: Laurine Van Riessen
500 m: Olena Starikova
Team sprint: Russia
Team Pursuit: United Kingdom
Madison: Emily Nelson - Laura Kenny (Trott)
Omnium: Katie Archibald
   Track     CDM  
30/11-2/12   Berlin  
Sprint: Matthew Glaetzer
Keirin: Matthijs Buchli
1 km: Joachim Eilers
Team sprint: Netherlands
Team Pursuit: Australia
Madison: Lasse Norman Hansen - Casper Von Folsach
Omnium: Sam Welsford
   Track     CDM