CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
1/1   GP Sven Nys  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C1  
1/1   GP Sven Nys  
Winner: Katherine Compton
   Cyclo Cross     C1  
1/1   Pétange  
Winner: Christine Majerus
   Cyclo Cross     C2  
1/1   GP du Nouvel-An  
Winner: Marcel Meisen
   Cyclo Cross     C2  
2/1   Meilen  
Winner: Jolanda Neff
   Cyclo Cross     C1  
2/1   Meilen  
Winner: Quinten Hermans
   Cyclo Cross     C1  
4/1   NC Australia ITT U23  
Winner: Callum Scotson
   Road     CN  
4-9/1   Six Days Rotterdam  
Winner: Kenny De Ketele - Moreno De Pauw
   Track     6D  
5/1   NC Australia ITT  
Winner: Rohan Dennis
   Road     CN  
5/1   NC Australia ITT  
Winner: Katrin Garfoot
   Road     CN  
5/1   NC New Zealand ITT  
Winner: Hamish Bond
   Road     CN  
5/1   NC New Zealand ITT  
Winner: Georgia Williams
   Road     CN  
5-7/1   Rotterdam Track Cup  
Scratch: Olivija Baleisyte
Points Race: Anita Yvonne Stenberg
Omnium: Anita Yvonne Stenberg
   Track     CL1  
6/1   NC Australia U23  
Winner: Cyrus Monk
   Road     CN  
6/1   Abadiano  
Winner: Felipe Orts Lloret
   Cyclo Cross     C2  
6/1   Abadiano  
Winner: Lucia Gonzalez Blanco
   Cyclo Cross     C2  
6/1   NC Italy  
Winner: Luca Braidot
   Cyclo Cross     CN  
6/1   NC Italy U23  
Winner: Chiara Teocchi
   Cyclo Cross     CN  
6/1   NC Italy  
Winner: Eva Lechner
   Cyclo Cross     CN  
6/1   NC Italy U23  
Winner: Jakob Dorigoni
   Cyclo Cross     CN  
6/1   Huijbergen  
Winner: Twan Van Den Brand
   Cyclo Cross     NE  
6/1   Huijbergen  
Winner: Inge Van Der Heijden
   Cyclo Cross     NE  
6/1   NC New Zealand  
Winner: Georgia Williams
   Road     CN  
7/1   NC Australia  
Winner: Alexander Edmondson
   Road     CN  
7/1   NC Australia  
Winner: Shannon Malseed
   Road     CN  
7/1   NC Austria  
Winner: Gregor Raggl
   Cyclo Cross     CN  
7/1   NC Austria  
Winner: Nadja Heigl
   Cyclo Cross     CN  
7/1   Leuven  
Winner: Corne Van Kessel
   Cyclo Cross     C1  
7/1   Leuven  
Winner: Loes Sels
   Cyclo Cross     C1  
7/1   Ipswich  
Winner: Bethany Crumpton
   Cyclo Cross     C2  
7/1   Ipswich  
Winner: Braam Merlier
   Cyclo Cross     C2  
7/1   NC New Zealand  
Winner: Jason Christie
   Road     CN  
11/1   NC Philippines  
Winner: Jermyn Prado
   Road     CN  
11/1   NC Philippines  
Winner: Mark John Lexer Galedo
   Road     CN  
11-14/1   Tour Down Under  
Winner: Amanda Spratt
   Road     2.1  
11-16/1   Six Days Bremen  
Winner: Kenny De Ketele - Theo Reinhardt
   Track     6D  
12-21/1   Vuelta a Tachira  
Winner: Pedro Antonio Gutierrez Daza
   Road     2.2  
13/1   NC Czechia  
Winner: Michael Boros
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Czechia  
Winner: Pavla Havlikova
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Spain U23  
Winner: Jofre Cullell Estape
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC France U23  
Winner: Joshua Dubau
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Germany U23  
Winner: Maximilian Möbis
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Luxemburg  
Winner: Sören Nissen
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Luxemburg U23  
Winner: Félix Schreiber
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Luxemburg  
Winner: Christine Majerus
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Netherlands U19  
Winner: Femke Gerritse
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Netherlands U17  
Winner: Shirin Van Anrooij
   Cyclo Cross     CN  
13/1   Egmond - Pier - Egmond  
Winner: Jasper Ockeloen
   MTB Beach     NE  
13/1   NC Netherlands  
Winner: Lucinda Brand
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Netherlands U23  
Winner: Inge Van Der Heijden
   Cyclo Cross     CN  
13/1   Egmond - Pier - Egmond  
Winner: Nina Kessler
   MTB Beach     NE  
13/1   NC Philippines ITT  
Winner: Mark John Lexer Galedo
   Road     CN  
13/1   NC Sweden  
Winner: Martin Eriksson
   Cyclo Cross     CN  
13/1   NC Sweden  
Winner: Åsa-Maria Erlandsson
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Belgium U23  
Winner: Thijs Aerts
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Belgium  
Winner: Sanne Cant
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Belgium  
Winner: Wout Van Aert
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Croatia  
Winner: Matija Mestric
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Croatia  
Winner: Maja Perinovic
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Denmark  
Winner: Malene Degn
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Denmark  
Winner: Sebastian Fini Carstensen
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Denmark U23  
Winner: Jonas Lindberg
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Spain U23  
Winner: Luisa Ibarrola Albizua
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Spain  
Winner: Ismael Esteban Aguero
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Spain  
Omnium: Irene Usabiaga Balerdi
   Track     CN  
14/1   NC Spain  
Omnium: Julio Alberto Amores Palacios
   Track     CN  
14/1   NC Spain  
Winner: Aida Nuno Palacio
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC France  
Winner: Pauline Ferrand-Prévot
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC France  
Winner: Steve Chainel
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC France U23  
Winner: Jade Wiel
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC United Kingdom U23  
Winner: Evie Richards
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC United Kingdom  
Winner: Helen Wyman (Saunders)
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC United Kingdom U23  
Winner: Thomas Pidcock
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC United Kingdom  
Winner: Grant Ferguson
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Germany U23  
Winner: Nina Küderle
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Germany  
Winner: Elisabeth Brandau
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Germany  
Winner: Marcel Meisen
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Hungary  
Winner: Barbara Benko
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Hungary  
Winner: Zsolt Bur
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Ireland  
Winner: Darnell Moore
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Ireland  
Winner: Lara Gillespie
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Netherlands U17  
Winner: Salvador Alvarado
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Netherlands  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Netherlands U23  
Winner: Joris Nieuwenhuis
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Netherlands U19  
Winner: Ryan Kamp
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Poland  
Winner: Marek Konwa
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Poland  
Winner: Marta Turobos
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Portugal U23  
Winner: Carlos Salgueiro
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Portugal  
Winner: Mario Luis Miranda Costa
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Portugal  
Winner: Sandra Santos
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Switzerland  
Winner: Jasmin Egger-Achermann
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Switzerland U23  
Winner: Timon Rüegg
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Switzerland  
Winner: Lars Förster
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC United States U23  
Winner: Emma White
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Verenigde Staten  
Winner: Stephen Hyde
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC United States U23  
Winner: Christopher Blevins
   Cyclo Cross     CN  
14/1   NC Verenigde Staten  
Winner: Katherine Compton
   Cyclo Cross     CN  
15/1   Otegem  
Winner: Sanne Cant
   Cyclo Cross     C2  
15/1   Otegem  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     C2  
15-21/1   La Tropicale Amissa Bongo  
Winner: Joseph Areruya
   Road     2.1  
16-21/1   Tour Down Under  
Winner: Daryl Impey
   Road     2.WT  
17-21/1   New Zealand Classic  
Winner: Hayden McCormick
   Road     2.2  
18-21/1   Snow Bike Festival  
Winner: Joris Ryf
   MTB XC     S1  
18-21/1   Snow Bike Festival  
Winner: Katrin Leumann
   MTB XC     S1  
19-21/1   Minsk  
Sprint: Matthijs Buchli
Keirin: Matthijs Buchli
Team sprint: Netherlands
Team Pursuit: United Kingdom
Pursuit: Charlie Tanfield
Scratch: Yauheni Karaliok
Points Race: Jan-Willem Van Schip
Madison: Cheung King Lok - Leung Chun Wing
Omnium: Jan-Willem Van Schip
   Track     CDM  
19-21/1   Minsk  
Sprint: Pauline Sophie Grabosch
Keirin: Nicky Degrendele
Team sprint: Germany
Team Pursuit: United States of America
Scratch: Aline Seitz
Points Race: Kirsten Wild
Madison: Letizia Paternoster - Maria Giulia Confalonieri
Omnium: Kirsten Wild
   Track     CDM  
20/1   Kasteelcross  
Winner: Thalita De Jong
   Cyclo Cross     C2  
20/1   Kasteelcross  
Winner: Wietse Bosmans
   Cyclo Cross     C2  
20/1   NC Netherlands  
Demi Fond: Reinier Honig
   Track     CN  
21/1   Nommay  
Winner: Katherine Compton
   Cyclo Cross     CDM  
21/1   Nommay  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     CDM  
21/1   GP Vittorio Veneto  
Winner: Cristian Cominelli
   Cyclo Cross     C2  
21/1   GP Vittorio Veneto  
Winner: Sara Casasola
   Cyclo Cross     C2  
21/1   Leudelange  
Winner: Dieter Vanthourenhout
   Cyclo Cross     C2  
21/1   Leudelange  
Winner: Thalita De Jong
   Cyclo Cross     C2  
21/1   Valongo  
Winner: Aida Nuno Palacio
   Cyclo Cross     C2  
21/1   Valongo  
Winner: Loic Szewe
   Cyclo Cross     C2  
21-28/1   Giro del Sol San Juan  
Winner: Gonzalo Joaquin Najar
   Road     2.1  
24-27/1   Sharjah Tour  
Winner: Javier Moreno Bazan
   Road     2.1  
25/1   Trofeo Campos - Santanyi - Ses Salines  
Winner: John Degenkolb
   Road     1.1  
25-28/1   Ronde van Indonesie  
Winner: Alex Ariya Phounsavath Destribois
   Road     2.1  
25-28/1   Tour de Uruguay  
Winner: Dolores Rodriguez Rey
   Road     2.3  
25-30/1   Six Days Berlijn  
Winner: Wim Stroetinga - Yoeri Havik
   Track     6D  
26/1   Trofeo Serra de Tramuntana  
Winner: Tim Wellens
   Road     1.1  
26-28/1   NC United Kingdom  
Sprint: Jack Carlin
Keirin: Lewis Alexander Oliva
1 km: Joseph Truman
Pursuit: Harry Tanfield
Scratch: Oliver Wood
Points Race: John Archibald
   Track     CN  
26-28/1   NC United Kingdom  
Sprint: Katy Marchant
Keirin: Jessica Crampton
500 m: Katy Marchant
Pursuit: Katie Archibald
Scratch: Katie Archibald
Points Race: Katie Archibald
   Track     CN  
26-29/1   Tour des Zibans  
Winner: Abdellah Hida
   Road     2.2  
27/1   Great Ocean Race  
Winner: Chloe Hosking
   Road     1.1  
27/1   Trofeo Andratx - Mirador d`Es Colomer  
Winner: Toms Skujins
   Road     1.1  
27/1   Rucphen  
Winner: David Van Der Poel
   Cyclo Cross     C2  
27/1   Rucphen  
Winner: Loes Sels
   Cyclo Cross     C2  
27/1   Gravel and Tar  
Winner: Ethan Berends
   Road     1.2  
27-28/1   Belgian Track Meeting  
Sprint: Melvin Landerneau
Keirin: Ainars Kiksis
Madison: Lindsay De Vylder - Robbe Ghys
Omnium: Lindsay De Vylder
   Track     CL1  
27-28/1   Belgian Track Meeting  
Sprint: Nicky Degrendele
Keirin: Nicky Degrendele
Points Race: Gulnaz Badykova
Madison: Jolien D`Hoore - Lotte Kopecky
Omnium: Lotte Kopecky
   Track     CL1  
28/1   Great Ocean Race  
Winner: Jay McCarthy
   Road     1.WT  
28/1   Trofeo Palma  
Winner: John Degenkolb
   Road     1.1  
28/1   GP d`Ouverture La Marseillaise  
Winner: Alexandre Geniez
   Road     1.1  
28/1   Hoogerheide  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   Cyclo Cross     CDM  
28/1   Hoogerheide  
Winner: Sanne Cant
   Cyclo Cross     CDM  
30-31/1   Herald Sun Tour  
Winner: Brodie Chapman
   Road     2.2  
31/1-4/2   Herald Sun Tour  
Winner: Jhoan Esteban Chaves Rubio
   Road     2.1  
31/1-4/2   Coupe des Nations de l`Espoir Blue Line  
Winner: Joseph Areruya
   Road     2.NC  
31/1-4/2   Volta a la Comunitat Valenciana  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
   Road     2.1  
31/1-4/2   Etoile de Besseges  
Winner: Tony Gallopin
   Road     2.1