CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.  
31/5-4/6   Ronde van Luxemburg  
Winner: Greg Van Avermaet
   2.HC  
1-4/6   GP Priessnitz  
Winner: Bjorg Lambrecht
   2.Ncup  
1-4/6   Boucles de la Mayenne  
Winner: Mathieu Van Der Poel
   2.1  
1-4/6   Tour of Kumano  
Winner: Jose Vicente Toribio Alcolea
   2.2  
1-4/6   Szlakiem Walk Majora Hubala  
Winner: Maciej Paterski
   2.1  
2/6   Trofeo Alcide de Gasperi  
Winner: Andrea Toniatti
   1.2  
2/6   NC Uzbekistan  
Winner: Ruslan Karimov
   CN  
2-4/6   Hammer Sportzone Limburg  
Winner: Sky
   2.1  
2-4/6   GP Beiras  
Winner: Jesus Del Pino Corrochano
   2.1  
2-4/6   Tour of Bihor - Bellotto  
Winner: Rodolfo Andres Torres Agudelo
   2.2  
3/6   Games of the Small States of Europe ITT  
Winner: Andreas Miltiadis
   JR  
3/6   Heistse Pijl  
Winner: Jasper De Buyst
   1.1  
3/6   Ronde van de Kerspelen  
Winner: Jordy Buskermolen
   NE  
4/6   Memorial Philippe van Coningsloo  
Winner: Yves Coolen
   1.2  
4/6   Coppa della Pace  
Winner: Nicola Gaffurini
   1.2  
4/6   NC Nicaragua ITT  
Winner: Marlon Antonio Samayoa Samayoa
   CN  
4/6   Ronde van Limburg  
Winner: Jarno Gmelich Meijling
   NE  
4-11/6   Dauphiné Libéré  
Winner: Jakob Fuglsang
   2.WT  
7-11/6   Ronde van Slowakije  
Winner: Jan Tratnik
   2.1  
8/6   GP des Kantons Aargau  
Winner: Sacha Modolo
   1.HC  
8-11/6   Oberösterreich Rundfahrt  
Winner: Stephan Rabitsch
   2.2  
8-11/6   GP Saguenay  
Winner: Steve Fisher
   2.2  
8-11/6   Tour de l`Oise  
Winner: Flavien Dassonville
   2.2  
9/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Jan Polanc
   CN  
9-11/6   Tour of Malopolska  
Winner: Maciej Paterski
   2.2  
9-15/6   Baby Giro  
Winner: Pavel Sivakov
   2.2  
10/6   Dwars door de Vlaamse Ardennen  
Winner: Cameron Meyer
   1.2  
10/6   Fyn Rundt  
Winner: Audun Brekke Fløtten
   1.2  
10-18/6   Tour de Suisse  
Winner: Simon Spilak
   2.WT  
11/6   NC Andorra  
Winner: Oscar Cabanas Quintela
   CN  
11/6   Ronde van Limburg  
Winner: Wout Van Aert
   1.1  
11/6   NC Cayman Islands  
Winner: Michael Testori
   CN  
11/6   GP Horsens  
Winner: Casper Phillip Pedersen
   1.2  
11/6   Rund um Köln  
Winner: Gregor Mühlberger
   1.1  
13-26/6   Race Across America  
Winner: Christoph Strasser
   NE  
14-18/6   GP de Beauce  
Winner: Andzs Flaksis
   2.2  
14-18/6   Tour of Korea  
Winner: Min Kyeong Ho
   2.1  
14-18/6   Ster ZLM Toer  
Winner: Jose Isidro Maciel Goncalves
   2.1  
15-18/6   Route du Sud  
Winner: Silvan Dillier
   2.1  
15-18/6   Tour des Pays de Savoie  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
   2.2  
15-18/6   Ronde van Slovenie  
Winner: Rafal Majka
   2.1  
16/6   NC Angola ITT  
Winner: Dario Antonio
   CN  
16/6   NC Cuba ITT  
Winner: Emilio Perez
   CN  
16/6   NC Finland ITT  
Winner: Sasu Halme
   CN  
16-18/6   Ronde van Servie  
Winner: Charalampos Kastrantas
   2.2  
17/6   NC Cuba  
Winner: Jan Carlos Arias Perez
   CN  
17/6   NC Guyana ITT  
Winner: Raynauth Jeffrey
   CN  
17/6   NC Israel ITT  
Winner: Guy Sagiv
   CN  
17/6   NC Mauritius ITT  
Winner: Christopher Lagane
   CN  
17/6   NC Netherlands U17  
Winner: Hidde Van Veenendaal
   CN  
17/6   NC Netherlands U19  
Winner: Adne Koster
   CN  
17/6   Memorial Grundmanna i Wizowskiego  
Winner: Alan Banaszek
   1.2  
17/6   NC Puerto Rico ITT  
Winner: Xavier Santana
   CN  
18/6   NC Angola  
Winner: Bruno Araujo
   CN  
18/6   Circuit des 11 Villes  
Winner: Wout Van Aert
   1.1  
18/6   Romsee - Stavelot - Romsee  
Winner: Fabio Sinoy
   NE  
18/6   NC Bermuda ITT  
Winner: Dominique Mayho
   CN  
18/6   NC Belize ITT  
Winner: Tarique Flowers
   CN  
18/6   NC Finland  
Winner: Matti Manninen
   CN  
18/6   Beaumont Trophy  
Winner: Peter Williams
   1.2  
18/6   NC Guatemala ITT  
Winner: Manuel Oseas Rodas Ochoa
   CN  
18/6   NC Hong Kong  
Winner: Leung Chun Wing
   CN  
18/6   NC Montenegro  
Winner: Goran Cerovic
   CN  
18/6   NC Netherlands Elite without contract  
Winner: Hans Dekkers
   CN  
18/6   Korono Kocich  
Winner: Lukasz Owsian
   1.2  
21/6   Halle - Ingooigem  
Winner: Arnaud Démare
   1.1  
21/6   NC Bulgaria ITT  
Winner: Radoslav Konstantinov
   CN  
21/6   NC Estonia ITT  
Winner: Silver Mäoma
   CN  
21/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Zhandos Bizhigitov
   CN  
21/6   NC Latvia ITT  
Winner: Aleksejs Saramotins
   CN  
21/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Jean-Pierre Drucker
   CN  
21/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Tom Dumoulin
   CN  
21/6   NC Netherlands ITT U23  
Winner: Julius Van Den Berg
   CN  
21/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Minne Verboom
   CN  
21/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Casper Van Uden
   CN  
21/6   NC Poland ITT  
Winner: Michal Kwiatkowski
   CN  
21/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Oleksandr Polivoda
   CN  
22/6   NC Belgium ITT  
Winner: Yves Lampaert
   CN  
22/6   NC Belarus ITT  
Winner: Stanislau Bazhkou
   CN  
22/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Bryan Salas Gonzalez
   CN  
22/6   NC Denmark ITT  
Winner: Martin Toft Madsen
   CN  
22/6   NC Domenican Republic ITT  
Winner: Augusto Sanchez Beriguete
   CN  
22/6   NC France ITT  
Winner: Pierre Latour
   CN  
22/6   NC United Kingdom ITT U23  
Winner: Scott Davies
   CN  
22/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Stephen Cummings
   CN  
22/6   NC Ireland ITT  
Winner: Ryan Mullen
   CN  
22/6   NC Norway ITT  
Winner: Edvald Boasson Hagen
   CN  
22/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Stefan Küng
   CN  
22/6   NC Sweden ITT  
Winner: Tobias Ludvigsson
   CN  
23/6   NC Austria ITT  
Winner: Georg Preidler
   CN  
23/6   NC Czechia ITT  
Winner: Jan Barta
   CN  
23/6   NC Eritrea ITT  
Winner: Mekseb Abrha Debesay
   CN  
23/6   NC Spain ITT U23  
Winner: Jaime Castrillo Zapater
   CN  
23/6   NC Spain ITT  
Winner: Jonathan Castroviejo Nicolas
   CN  
23/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Tsgabu Gebremaryam Grmay
   CN  
23/6   NC Germany ITT  
Winner: Tony Martin
   CN  
23/6   NC Germany ITT U23  
Winner: Patrick Haller
   CN  
23/6   NC Hungary ITT  
Winner: Janos Pelikan
   CN  
23/6   NC Italy ITT  
Winner: Gianni Moscon
   CN  
23/6   NC Japan ITT  
Winner: Ryota Nishizono
   CN  
23/6   NC Kosovo ITT  
Winner: Rrahim Mani
   CN  
23/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Ignatas Konovalovas
   CN  
23/6   NC Mongolia ITT  
Winner: Maral-Erdene Batmunkh
   CN  
23/6   NC Panama ITT  
Winner: Franklin Archibol
   CN  
23/6   NC Portugal ITT  
Winner: Andre Maciel Domingos Goncalves
   CN  
23/6   NC Romania  
Winner: Marius Petrache
   CN  
23/6   NC Russia ITT  
Winner: Ilnur Zakarin
   CN  
23/6   NC Serbia ITT  
Winner: Dusan Rajovic
   CN  
23/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Marek Canecky
   CN  
23/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Pedro Gutierrez Daza
   CN  
24/6   NC Antigua and Barbuda ITT  
Winner: Marvin Spencer
   CN  
24/6   NC Burkina Faso  
Winner: Mathias Sorgho
   CN  
24/6   NC China ITT  
Winner: Cheung King Lok
   CN  
24/6   NC Ivory Coast  
Winner: Bassirou Konte
   CN  
24/6   NC Croatia ITT  
Winner: Matija Kvasina
   CN  
24/6   NC Curacao ITT  
Winner: Iwan Jonker
   CN  
24/6   NC El Salvador ITT  
Winner: Jose Dagoberto Joya
   CN  
24/6   NC Spain U23  
Winner: Isaac Canton Serrano
   CN  
24/6   NC Ethiopia  
Winner: Hailemelekot Hailu
   CN  
24/6   NC Georgia ITT  
Winner: Beka Nareklishvili
   CN  
24/6   NC Ghana ITT  
Winner: Abdul Razak Mumin
   CN  
24/6   NC Greece ITT  
Winner: Polychronis Tzortzakis
   CN  
24/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Leung Chun Wing
   CN  
24/6   NC Israel  
Winner: Roy Goldstein
   CN  
24/6   NC Jamaica ITT      CN  
24/6   NC Kosovo  
Winner: Rrahim Mani
   CN  
24/6   NC Moldova ITT  
Winner: Nicolai Tanovitchi
   CN  
24/6   NC Macedonia ITT  
Winner: Levent Rifat
   CN  
24/6   NC Netherlands U23  
Winner: Fabio Jakobsen
   CN  
24/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Adrien Niyonshuti
   CN  
24/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Joey Rosskopf
   CN  
25/6   NC Antigua and Barbuda  
Winner: Robert Marsh
   CN  
25/6   NC Austria  
Winner: Gregor Mühlberger
   CN  
25/6   NC Belgium  
Winner: Oliver Naesen
   CN  
25/6   NC Bosnia and Herzegovina  
Winner: Ivan Siric
   CN  
25/6   NC Belize  
Winner: Edgar Nissan Arana
   CN  
25/6   NC Belarus  
Winner: Nikolay Shumou
   CN  
25/6   NC Canada  
Winner: Matteo Dal-Cin
   CN  
25/6   NC Costa Rica  
Winner: Gabriel Marin Sanchez
   CN  
25/6   NC Croatia  
Winner: Josip Rumac
   CN  
25/6   NC Curacao  
Winner: Hillard Cijntje
   CN  
25/6   NC Cayman Islands ITT  
Winner: Jerome Ameline
   CN  
25/6   NC Czechia  
Winner: Zdenek Stybar
   CN  
25/6   NC Denmark  
Winner: Mads Pedersen
   CN  
25/6   NC Domenican Republic  
Winner: Nelson Ismael Sanchez Jimenez
   CN  
25/6   NC Eritrea  
Winner: Meron Arham Berhane
   CN  
25/6   NC El Salvador  
Winner: Jose Dagoberto Joya
   CN  
25/6   NC Spain  
Winner: Jesus Herrada Lopez
   CN  
25/6   NC Estonia  
Winner: Gert Jöeäär
   CN  
25/6   NC France  
Winner: Arnaud Démare
   CN  
25/6   NC United Kingdom U23  
Winner: Christopher Lawless
   CN  
25/6   NC United Kingdom  
Winner: Stephen Cummings
   CN  
25/6   NC Georgia  
Winner: Giorgi Nareklishvili
   CN  
25/6   NC Germany  
Winner: Marcus Burghardt
   CN  
25/6   NC Greece  
Winner: Charalampos Kastrantas
   CN  
25/6   NC Guatemala  
Winner: Walter Escobar Lopez
   CN  
25/6   NC Guyana  
Winner: Raynauth Jeffrey
   CN  
25/6   NC Hungary  
Winner: Krisztian Lovassy
   CN  
25/6   NC Ireland  
Winner: Ryan Mullen
   CN  
25/6   NC Iceland ITT  
Winner: Hakon Hrafn Sigurdsson
   CN  
25/6   NC Italy U23  
Winner: Matteo Moschetti
   CN  
25/6   NC Italy  
Winner: Fabio Aru
   CN  
25/6   NC Jamaica  
Winner: Oshane Williams
   CN  
25/6   NC Japan  
Winner: Yusuke Hatanaka
   CN  
25/6   NC Kazakhstan  
Winner: Artyom Zakharov
   CN  
25/6   NC Latvia  
Winner: Krists Neilands
   CN  
25/6   NC St. Lucia  
Winner: Andrew Norbert
   CN  
25/6   NC Lithuania  
Winner: Ignatas Konovalovas
   CN  
25/6   NC Luxemburg  
Winner: Bob Jungels
   CN  
25/6   NC Moldova  
Winner: Nicolai Tanovitchi
   CN  
25/6   CN Madedonia  
Winner: Stefan Petrovski
   CN  
25/6   NC Mauritius  
Winner: Philippe Colin
   CN  
25/6   NC Nicaragua  
Winner: Jaime Gabriel Ramirez Almanza
   CN  
25/6   NC Netherlands  
Winner: Ramon Sinkeldam
   CN  
25/6   NC Norway  
Winner: Rasmus Fossum Tiller
   CN  
25/6   NC Panama  
Winner: Cristofer Jurado Lopez
   CN  
25/6   NC Poland  
Winner: Adrian Kurek
   CN  
25/6   NC Portugal  
Winner: Ruben Antonio Almeida Guerreiro
   CN  
25/6   NC Puerto Rico  
Winner: Elvys Noel Reyes Acevedo
   CN  
25/6   NC Romania ITT  
Winner: Eduard Michael Grosu
   CN  
25/6   NC Russia  
Winner: Alexander Porsev
   CN  
25/6   NC Ruanda  
Winner: Gasore Hategeka
   CN  
25/6   NC Slovenia  
Winner: Luka Mezgec
   CN  
25/6   NC Serbia  
Winner: Dusan Kalaba
   CN  
25/6   NC Switzerland  
Winner: Silvan Dillier
   CN  
25/6   NC Slovakia  
Winner: Juraj Sagan
   CN  
25/6   NC Sweden  
Winner: Kim Magnusson
   CN  
25/6   NC Ukraine  
Winner: Vitaliy Buts
   CN  
25/6   NC Verenigde Staten  
Winner: Lawrence Warbasse
   CN  
25/6   NC Venezuela  
Winner: Miguel Ubeto Aponte
   CN  
26/6   NC China  
Winner: Zhao Jingbiao
   CN  
27/6   NC Canada ITT  
Winner: Svein Tuft
   CN  
27/6   Trofeo Città di Brescia  
Winner: Nikolay Shumou
   1.2  
27/6-2/7   Tour of Hungary  
Winner: Daniel Alexander Jaramillo Diez
   2.2  
28/6   NC Albania ITT  
Winner: Iltjan Nika
   CN  
28/6   I.W.T. Oetingen  
Winner: Toon Aerts
   1.2  
28/6   Klimtijdrit Camerig-Vaals  
Winner: Jasper De Laat
   NE  
28/6-1/7   Course Solidaridad  
Winner: Mateusz Komar
   2.2  
29/6   NC Albania  
Winner: Ylber Sefa
   CN  
29/6   NC South Korea ITT  
Winner: Choe Hyeong Min
   CN  
29/6   NC Turkey ITT  
Winner: Ahmet Örken
   CN  
29/6   NC United States of America ITT U23  
Winner: Brandon McNulty
   CN  
29/6-2/7   Volta a Portugal do Futuro  
Winner: Jose Carlos Prates Neves Fernandes
   2.2U  
30/6   NC South Korea  
Winner: Jang Sun Jae
   CN  
30/6   NC United States of America U23  
Winner: Neilson Powless
   CN  
30/6   NC Zimbabwe ITT  
Winner: David Martin
   CN