CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.  
22/2-1/3   Ronde van Langkawi  
Winner: Ryan Gibbons
   2.HC  
26/2-5/3   Vuelta Independencia Nacional  
Winner: Nelson Ismael Sanchez Jimenez
   2.2  
27/2-5/3   La Tropicale Amissa Bongo  
Winner: Yohann Gene
   2.1  
28/2-5/3   Rutas de America  
Winner: Matias Medici
   NE  
1/3   Le Samyn  
Winner: Guillaume Van Keirsbulck
   1.1  
1/3   Umag Trophee  
Winner: Rok Korosec
   1.2  
2/3   Asian Championships  
Winner: Park Sang Hong
   CC  
2/3   NC Egypt ITT  
Winner: Islam Nasser Zaki Ragaey
   CN  
3/3   NC Egypt  
Winner: Islam Nasser Zaki Ragaey
   CN  
4/3   Porec Trophy  
Winner: Matej Mugerli
   1.2  
4/3   Strade Bianche  
Winner: Michal Kwiatkowski
   1.WT  
4/3   Ster van Zwolle  
Winner: Fabio Jakobsen
   NE  
5/3   Dwars door West-Vlaanderen  
Winner: Jos Van Emden
   1.1  
5/3   Brussel - Zepperen  
Winner: Bram Welten
   NE  
5/3   GP de Lillers  
Winner: Thomas Boudat
   1.2  
5/3   Rhodos GP  
Winner: Alan Banaszek
   1.2  
5/3   GP Larciano  
Winner: Adam Yates
   1.HC  
5/3   Classica da Arrabida  
Winner: Amaro Manuel Reposo Antunes
   1.2  
5-12/3   Paris - Nice  
Winner: Sergio Luis Henao Montoya
   2.WT  
8-14/3   Tirreno - Adriatico  
Winner: Nairo Alexander Quintana Rojas
   2.WT  
9/3   Kampioenschap Oceanie Tijdrit  
Winner: Sean Lake
   CC  
9-12/3   Istrian Spring Trophy  
Winner: Matej Mugerli
   2.2  
10-12/3   Ronde van Rhodos  
Winner: Colin Stüssi
   2.2  
11/3   Oceania Championships  
Winner: Sean Lake
   CC  
11/3   Ronde van Drenthe  
Winner: Jan-Willem Van Schip
   1.1  
11/3   Ronde van Zuid-Holland  
Winner: Dion Beukeboom
   NE  
11-19/3   Tour du Cameroun  
Winner: Nikodemus Holler
   2.2  
12/3   Omloop van het Waasland  
Winner: Wouter Wippert
   NE  
12/3   Paris - Troyes  
Winner: Yannis Yssaad
   1.2  
12/3   Dorpenomloop Rucphen  
Winner: Maarten Van Trijp
   1.2  
12/3   Classica Aldeias do Xisto  
Winner: Vicente Garcia De Mateos Rubio
   1.2  
15/3   Nokere Koerse  
Winner: Nacer Bouhanni
   1.HC  
17/3   Handzame Classic  
Winner: Kristoffer Halvorsen
   1.1  
18/3   Classic Loire Atlantique  
Winner: Laurent Pichon
   1.1  
18/3   Milano - San Remo  
Winner: Michal Kwiatkowski
   1.WT  
18/3   Ronde van Groningen  
Winner: Tijmen Eising
   NE  
19/3   Popolarissima  
Winner: Filippo Calderaro
   1.2  
19/3   Omloop van de Houtse Linies  
Winner: Twan Brusselman
   NE  
20-26/3   Volta a Catalunya  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
   2.WT  
20-26/3   Ronde van Normandie  
Winner: Anthony Delaplace
   2.2  
22/3   Dwars door Vlaanderen  
Winner: Yves Lampaert
   1.WT  
23-26/3   Settimana Coppi e Bartali  
Winner: Lilian Calmejane
   2.1  
24/3   E3 Prijs Harelbeke  
Winner: Greg Van Avermaet
   1.WT  
25/3   Omloop van de Veenkolonien  
Winner: Cor Van Leeuwen
   NE  
26/3   Gent - Wevelgem  
Winner: Greg Van Avermaet
   1.WT  
26/3   Kattekoers (Gent - Ieper)  
Winner: Jacob Hennessy
   1.Ncup  
26-30/3   Ronde van Taiwan  
Winner: Benjamí Prades Reverte
   2.1  
28-30/3   Driedaagse van De Panne  
Winner: Philippe Gilbert
   2.HC  
30/3-2/4   Joe Martin Stage Race  
Winner: Robin Carpenter
   2.2  
31/3   Route Adelie  
Winner: Laurent Pichon
   1.1  
31/3-2/4   Triptyque des Monts et Chateaux      2.2  
31/3-2/4   Tour of Tochigi      2.2