CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
13-26/6   Race Across America  
Winner: Christoph Strasser
     NE  
13-26/6   Race Across America        NE  
20/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Yevgenia Vysotska
     CN  
21/6   Halle - Ingooigem  
Winner: Arnaud D√©mare
     1.1  
21/6   NC Bulgaria ITT  
Winner: Radoslav Konstantinov
     CN  
21/6   NC Estonia ITT  
Winner: Liisi Rist
     CN  
21/6   NC Estonia ITT  
Winner: Silver M√§oma
     CN  
21/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Natalya Sokovnina
     CN  
21/6   NC Kazakhstan ITT  
Winner: Zhandos Bizhigitov
     CN  
21/6   NC Latvia ITT  
Winner: Aleksejs Saramotins
     CN  
21/6   NC Latvia ITT  
Winner: Lija Laizane
     CN  
21/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Jean-Pierre Drucker
     CN  
21/6   NC Luxemburg ITT  
Winner: Christine Majerus
     CN  
21/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Minne Verboom
     CN  
21/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Maud Rijnbeek
     CN  
21/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     CN  
21/6   NC Netherlands ITT U17  
Winner: Casper Van Uden
     CN  
21/6   NC Netherlands ITT U19  
Winner: Anne De Ruiter
     CN  
21/6   NC Netherlands ITT  
Winner: Tom Dumoulin
     CN  
21/6   NC Netherlands ITT U23  
Winner: Julius Van Den Berg
     CN  
21/6   NC Poland ITT  
Winner: Katarzyna Pawlowska
     CN  
21/6   NC Poland ITT  
Winner: Michal Kwiatkowski
     CN  
21/6   NC Sweden ITT  
Winner: Lisa Norden
     CN  
21/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Oleksandr Polivoda
     CN  
22/6   NC Belgium ITT  
Winner: Yves Lampaert
     CN  
22/6   NC Belgium ITT  
Winner: Ann-Sophie Duyck
     CN  
22/6   NC Belarus ITT  
Winner: Stanislau Bazhkou
     CN  
22/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Milagro Mena Solano
     CN  
22/6   NC Costa Rica ITT  
Winner: Bryan Salas Gonzalez
     CN  
22/6   NC Czechia ITT  
Winner: Nikola Noskova
     CN  
22/6   NC Denmark ITT  
Winner: Martin Toft Madsen
     CN  
22/6   NC Denmark ITT  
Winner: Cecilie Uttrup Ludwig
     CN  
22/6   NC Dominican Republic ITT  
Winner: Juana Isidra Fernandez Veras
     CN  
22/6   NC Domenican Republic ITT  
Winner: Augusto Sanchez Beriguete
     CN  
22/6   NC France ITT  
Winner: Audrey Cordon-Ragot
     CN  
22/6   NC France ITT  
Winner: Pierre Latour
     CN  
22/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Stephen Cummings
     CN  
22/6   NC United Kingdom ITT U23  
Winner: Scott Davies
     CN  
22/6   NC United Kingdom ITT  
Winner: Claire Rose (Galloway)
     CN  
22/6   NC Ireland ITT  
Winner: Ryan Mullen
     CN  
22/6   NC Ireland ITT  
Winner: Eileen Burns
     CN  
22/6   NC Latvia  
Winner: Lija Laizane
     CN  
22/6   NC Norway ITT  
Winner: Edvald Boasson Hagen
     CN  
22/6   NC Norway ITT  
Winner: Vita Heine (Peterson)
     CN  
22/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Stefan K√ľng
     CN  
22/6   NC Switzerland ITT  
Winner: Marlen Reusser
     CN  
22/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Janka Keseg-Stevkova
     CN  
22/6   NC Sweden ITT  
Winner: Tobias Ludvigsson
     CN  
23/6   NC Austria ITT  
Winner: Georg Preidler
     CN  
23/6   NC Austria ITT  
Winner: Martina Ritter
     CN  
23/6   NC Belarus ITT  
Winner: Tatsiana Sharakova
     CN  
23/6   NC Czechia ITT  
Winner: Jan Barta
     CN  
23/6   NC Eritrea ITT  
Winner: Mekseb Abrha Debesay
     CN  
23/6   NC Eritrea ITT  
Winner: Mossana Debesay
     CN  
23/6   NC Spain ITT  
Winner: Jonathan Castroviejo Nicolas
     CN  
23/6   NC Spain ITT U23  
Winner: Jaime Castrillo Zapater
     CN  
23/6   NC Spain ITT  
Winner: Lourdes Oyarbide Jimenez
     CN  
23/6   NC Ethiopia ITT  
Winner: Tsgabu Gebremaryam Grmay
     CN  
23/6   NC Germany ITT U23  
Winner: Richard Banusch
     CN  
23/6   NC Germany ITT  
Winner: Trixi Worrack
     CN  
23/6   NC Germany ITT  
Winner: Tony Martin
     CN  
23/6   NC Hungary ITT  
Winner: Janos Pelikan
     CN  
23/6   NC Hungary ITT  
Winner: Monika Kiraly
     CN  
23/6   NC Italy ITT  
Winner: Gianni Moscon
     CN  
23/6   NC Italy ITT  
Winner: Elisa Longo Borghini
     CN  
23/6   NC Japan ITT  
Winner: Ryota Nishizono
     CN  
23/6   NC Japan ITT  
Winner: Eri Yonamine
     CN  
23/6   NC Kazakhstan  
Winner: Tatyana Geneleva
     CN  
23/6   NC Kosovo ITT        CN  
23/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Ernesta Strainyte
     CN  
23/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Ignatas Konovalovas
     CN  
23/6   NC Panama ITT  
Winner: Franklin Archibol
     CN  
23/6   NC Portugal ITT  
Winner: Andre Maciel Domingos Goncalves
     CN  
23/6   NC Romania  
Winner: Ana Maria Covrig
     CN  
23/6   NC Romania  
Winner: Marius Petrache
     CN  
23/6   NC Russia ITT  
Winner: Ksenia Tsymbalyuk
     CN  
23/6   NC Russia ITT  
Winner: Ilnur Zakarin
     CN  
23/6   NC Serbia ITT  
Winner: Jelena Eric
     CN  
23/6   NC Serbia ITT  
Winner: Dusan Rajovic
     CN  
23/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Marek Canecky
     CN  
24/6   NC Antigua and Barbuda ITT        CN  
24/6   NC Belarus  
Winner: Tatsiana Sharakova
     CN  
24/6   NC Canada  
Winner: Allison Beveridge
     CN  
24/6   NC Costa Rica  
Winner: Natalia Navarro Cerdas
     CN  
24/6   NC Croatia ITT  
Winner: Matija Kvasina
     CN  
24/6   NC Croatia ITT  
Winner: Mia Radotic
     CN  
24/6   NC Czechia  
Winner: Nikola Noskova
     CN  
24/6   NC Denmark  
Winner: Camilla M√łllebro Pedersen
     CN  
24/6   NC Dominican Republic        CN  
24/6   NC Spain U23  
Winner: Isaac Canton Serrano
     CN  
24/6   NC Spain  
Winner: Sheyla Gutierrez Ruiz
     CN  
24/6   NC Ethiopia  
Winner: Hailemelekot Hailu
     CN  
24/6   NC France  
Winner: Charlotte Bravard
     CN  
24/6   NC Georgia ITT        CN  
24/6   NC Germany  
Winner: Lisa Klein
     CN  
24/6   NC Greece ITT  
Winner: Polychronis Tzortzakis
     CN  
24/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Leung Chun Wing
     CN  
24/6   NC Hong Kong ITT  
Winner: Pang Yao
     CN  
24/6   NC Israel  
Winner: Roy Goldstein
     CN  
24/6   NC Israel  
Winner: Omer Shapiro
     CN  
24/6   NC Japan  
Winner: Eri Yonamine
     CN  
24/6   NC South Korea ITT        CN  
24/6   NC South Korea ITT        CN  
24/6   NC Kosovo        CN  
24/6   NC Moldova ITT  
Winner: Nicolai Tanovitchi
     CN  
24/6   NC Macedonia ITT        CN  
24/6   NC Macedonia ITT        CN  
24/6   NC Mauritius        CN  
24/6   NC Netherlands  
Winner: Chantal Blaak
     CN  
24/6   NC Netherlands U23  
Winner: Fabio Jakobsen
     CN  
24/6   NC Poland  
Winner: Karolina Karasiewicz
     CN  
24/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Beatha Ingabire
     CN  
24/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Adrien Niyonshuti
     CN  
24/6   NC Switzerland  
Winner: Nicole Hanselmann
     CN  
24/6   NC Slovakia  
Winner: Alzbeta Pavlendova
     CN  
24/6   NC Sweden  
Winner: Sara Penton
     CN  
24/6   NC Ukraine  
Winner: Yevgenia Vysotska
     CN  
24/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Joey Rosskopf
     CN  
24/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Amber Neben
     CN  
24/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Pedro Gutierrez Daza
     CN  
24/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Lilibeth Chacon Garcia
     CN  
25/6   NC Antigua and Barbuda        CN  
25/6   NC Austria        CN  
25/6   NC Austria  
Winner: Martina Ritter
     CN  
25/6   NC Belgium        CN  
25/6   NC Belgium  
Winner: Jolien D`Hoore
     CN  
25/6   NC Belize        CN  
25/6   NC Belarus        CN  
25/6   NC Canada        CN  
25/6   NC Costa Rica        CN  
25/6   NC Croatia        CN  
25/6   NC Czechia        CN  
25/6   NC Denmark        CN  
25/6   NC Domenican Republic        CN  
25/6   NC Spain        CN  
25/6   NC Estonia        CN  
25/6   NC Estonia        CN  
25/6   NC France        CN  
25/6   NC United Kingdom        CN  
25/6   NC United Kingdom U23        CN  
25/6   NC United Kingdom  
Winner: Elizabeth Deignan (Armitstead)
     CN  
25/6   NC Georgia        CN  
25/6   NC Germany        CN  
25/6   NC Hong Kong        CN  
25/6   NC Hungary        CN  
25/6   NC Hungary        CN  
25/6   NC Ireland        CN  
25/6   NC Iceland ITT        CN  
25/6   NC Italy        CN  
25/6   NC Italy        CN  
25/6   NC Japan  
Winner: Yusuke Hatanaka
     CN  
25/6   NC Kazakhstan  
Winner: Artyom Zakharov
     CN  
25/6   NC South Korea        CN  
25/6   NC South Korea        CN  
25/6   NC Latvia        CN  
25/6   NC Lithuania        CN  
25/6   NC Lithuania        CN  
25/6   NC Luxemburg        CN  
25/6   NC Luxemburg        CN  
25/6   NC Macedonia        CN  
25/6   CN Madedonia        CN  
25/6   NC Mauritius        CN  
25/6   NC Netherlands        CN  
25/6   NC Norway        CN  
25/6   NC Norway  
Winner: Vita Heine (Peterson)
     CN  
25/6   NC Poland        CN  
25/6   NC Portugal        CN  
25/6   NC Puerto Rico        CN  
25/6   NC Romania ITT        CN  
25/6   NC Romania ITT        CN  
25/6   NC Russia  
Winner: Anastasia Iakovenko
     CN  
25/6   NC Russia        CN  
25/6   NC Ruanda        CN  
25/6   NC Ruanda        CN  
25/6   NC Slovenia        CN  
25/6   NC Serbia        CN  
25/6   NC Serbia        CN  
25/6   NC Switzerland        CN  
25/6   NC Slovakia        CN  
25/6   NC Sweden        CN  
25/6   NC Ukraine        CN  
25/6   NC Verenigde Staten        CN  
25/6   NC Verenigde Staten        CN  
25/6   NC Venezuela        CN  
25/6   NC Venezuela        CN  
25-26/6   Tweedaagse van Peize en Nieuw-Roden        NE