GRACIA TOUR
 
Country:   Czechia
Datum:  27-30/4/2017
Category:  2.2
 

Results | 2016 | 2018 | Palmares | More
 
1   Riejanne Markus       WM3 Energie
2   Anouska Koster       WM3 Energie
3   Moniek Tenniglo       WM3 Energie
4   Martina Ritter       Drops
5   Christina Perchtold       Cervelo - Bigla
6   Anastasia Iakovenko      
7   Hanna Nilsson       BTC - City Ljubljana
8   Clara Koppenburg       Cervelo - Bigla
9   Jarmila Machacova      
10   Beate Zanner       Maxx-Solar - Lindig
 
1st stage (27/4)
1   Riejanne Markus       WM3 Energie
2   Anouska Koster       WM3 Energie
3   Moniek Tenniglo       WM3 Energie
4   Christina Perchtold       Cervelo - Bigla
5   Valentina Scandolara       WM3 Energie
6   Jarmila Machacova      
7   Hanna Nilsson       BTC - City Ljubljana
8   Martina Ritter       Drops
9   Alicja Ratajczak       UKS Mroz Colnago Jedynka Kornik
10   Anastasia Iakovenko      
Ranking:
1   Riejanne Markus       WM3 Energie
 
2nd stage (28/4)
1   Anouska Koster       WM3 Energie
2   Katarzyna Wilkos       MAT Atom
3   Marta Lach       MAT Atom
4   Daria Pikulik      
5   Jarmila Machacova      
6   Melissa Van Neck      
7   Christina Perchtold       Cervelo - Bigla
8   Julia Karlsson      
9   Beate Zanner       Maxx-Solar - Lindig
10   Aurela Nerlo       MAT Atom
Ranking:
1   Riejanne Markus       WM3 Energie
 
3rd stage (29/4) 
1   Riejanne Markus       WM3 Energie
2   Moniek Tenniglo       WM3 Energie
3   Martina Ritter       Drops
4   Clara Koppenburg       Cervelo - Bigla
5   Anouska Koster       WM3 Energie
6   Daria Pikulik      
7   Jarmila Machacova      
8   Anastasia Iakovenko      
9   Olga Shekel      
10   Tatsiana Sharakova       Minsk
Ranking:
1   Riejanne Markus       WM3 Energie
 
4th stage (29/4) 
1   Martina Ritter       Drops
2   Ewelina Szybiak       MAT Atom
3   Daria Pikulik      
4   Hanna Nilsson       BTC - City Ljubljana
5   Polona Batagelj       BTC - City Ljubljana
6   Ingrid Lorvik      
7   Asja Paladin       Top Girls Fassa Bortolo
8   Riejanne Markus       WM3 Energie
9   Christina Perchtold       Cervelo - Bigla
10   Clara Koppenburg       Cervelo - Bigla
Ranking:
1   Riejanne Markus       WM3 Energie
 
5th stage (30/4)
1   Ida Erngren       Crescent DARE
2   Ewelina Szybiak       MAT Atom
3   Gudrun Stock       D.Velop - Cycle Cafe
4   Tatsiana Sharakova       Minsk
5   Anastasia Iakovenko      
6   Marta Lach       MAT Atom
7   Nathalie Verschelden       Lensworld - Kuota
8   Anouska Koster       WM3 Energie
9   Polona Batagelj       BTC - City Ljubljana
10   Liane Lippert       Sunweb